انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 6:36pm

پاسخ به موضوع  [ 9 پست ] 
 دستگاه حفره یاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با یلام به همه دوستان عزیز .
در این قسمت دوستان عزیز نظرشون رو در مورد حفره یابها عنوان کنن که مطمعنم خیلی ها به دنبال همچین مداری هستن دوستان و آقا حمید عزیز هر کس اگر مداری در این مورد داره در اینجا قرار بده تا دیگران که به اون احتیاج دارن ازش استفاده کنن وضمنا اقا حمید اگر ممکنه در مورد کار این حفره یابها کمی برای دوستان توضیح بدید و اگر هم مداری رو مد نظر دارید پیشنهاد بدید تا دوستان استفاده کنن .
با تشکر .

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

چهارشنبه 21 آبان1392 - 12:31am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم میکروی عزیز.
خب بستگی داره منظور از حفره در چه ابعادی باشه! حفره های کوچک با حفره هایی در حد اتاق و یا غار تفاوت دارن. بهر حال در ابعاد کوچکتر بعضی فلزیاب ها بخصوص توباکس توانایی تشخیص دارن. مثلا در TF-900 یک مود مخصوص حفره یابی وجود داره که متاسفانه در TM808 حذف شده! توباکس Gemini-3 هم قابلیتی برای تشخیص حفره داره.
در ابعاد حفره بزرگتر از روشهای مختلفی استفاده میکنن که اکثرا همین دستگاههای زمین شناسی یا اکومتر مثل اگزماینر هستن. البته روشهای پیچیده تری مثل اشعه ایکس هم استفاده میشه. طبیعتا در همه موارد حفره کوچک یا بزرگ ردیاب هم میتونه استفاده بشه.
در مورد مداری که قابل ساخت باشه ؛ به اعتقاد من فقط همین مدار زمین شناسی اگر دوستان بتونن بخوبی بسازنش بهمراه قسمت تصویریش برای حفره های نسبتا بزرگ حتی در عمق بالا میتونه خوب جواب بده. البته تشخیص حفره در این دستگاهها از روی تصویر نیاز به تجربه داره. بهرحال حتی اگزاماینر هم بین این دسته از دستگاهها در حفره یابی بهتر جواب میده تا فلزیابی!
توباکس ساشو هم هنوز کسی آنچنان تست عملی باهاش نداشته وگرنه مطمئن هستم با کسب تجربه میشه باهاش حفره هم پیدا کرد.

چهارشنبه 21 آبان1392 - 1:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همه عزیزان
اقا حمید از راهنماییی جامع و کامل شما ممنونم .منظور من از ساختن حفره یاب یک دستگاهیه تقریبا تو مایه های توماس که فقط و فقط کارش حفره یابی باشه چون من در کاتالوگ یک دستگاه توماس که ساخت جویندگان اسیا بود خونده بودم که اگر ولوم مربوط به تفکیک رو روی عدد 10 قرار بدن اون توماس حفره یابی میکنه میشه اقا حمید در مورد این توماس توضیح بدین که چطوری این کار رو میکنه . و سوال بعدی اینکه اگر منظورشون از 10 همون 10کیلو هرتز باشه ما میتونیم مداری رو شبیه به توماس بسازیم که فقط این فرکانس رو تولید کنه و فقط به دنبال حفره بگرده . ایا این کار عملی هست یا نه
با تشکر .
:YMPEACE: :YMPEACE:

چهارشنبه 22 آبان1392 - 8:09am
مدیر کل
مدیر کل

خب اگر دستگاه توماس رو بخواین حساب کنین که خودش یک ردیاب هست! طبیعتا هر ردیابی میتونه برای حفره یابی هم استفاده بشه و از سیستم ردیابی فرکانسی استفاده میکنه. همونطور که باهاش میتونین طلا پیدا کنین! بنابر این ردیاب یک جور حفره یاب اختصاصی نیست. بلکه حفره یابی هم میتونه بکنه. فرکانس 10 کیلوهرتز هم تا جایی که بنده میدونم برای ردیابی آب قابل استفادست.
در مورد اینکه فقط حفره بزنه باید بگم نه بعیده. در واقع نمیشه دستگاهی ساخت که فقط حفره بزنه! ردیاب رو که میدونین داستانش چیه ؛ ممکنه تشابه فرکانسی و چند مدل خطای دیگه پیش بیاد که بنظر من اگر از ردیاب صرفا برای حفره یابی بخواد استفاده بشه زیاد ارزشمند نیست. انواع دیگری هم که عرض کردم باید روی واکنش یا خروجی دستگاه تحلیل بشه تا مشخص بشه واقعا حفره هست. بهترین سیستم برای حفره یابی همون سیستمهای زمین شناسی و مشابه اگزاماینر هستن.

چهارشنبه 22 آبان1392 - 7:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
دوستان بهترین حفره یاب موجود در جهان برای پیدا کردن اتاق ها و ورودی ها چیه؟

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

چهارشنبه 22 آبان1392 - 11:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

از دستگاه cave fainder میتونید استفاده کنید که فقط حفره ,تونل,اتاق زیر زمین را تا عمق 40 متری میتونه شناسایی کنه
که همینطور که حمید آقا فرمودند یه دستگاه زمین شناسیه

پنج شنبه 22 آبان1392 - 2:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوست عزیز میتونید بگید قیمتش چنده

پنج شنبه 23 آبان1392 - 8:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

micro نوشته است:
با سلام
دوست عزیز میتونید بگید قیمتش چنده

فکر کنم 5000 دلار

پنج شنبه 23 آبان1392 - 1:10pm

سلام
آیا با دستگاه آنتنی که با تبلت فعال میشه(تو همین سایت) میشه حفره یابی کرد.
اگه بله فرکانسش؟
ممنون از همتون

یکشنبه 15 دی1392 - 5:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 9 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure