انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:42pm

پاسخ به موضوع  [ 208 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21  بعدی
 کمک در مورد زالوت روسی 
نویسنده پیغام

mstar نوشته است:
میبخشید دوستان من بیشتر سعی میکنم بخونم تا اینکه چیزی رو که نمیدونم رو الکی مطرح کنم. در فرآیند همجوشی هسته ای که فقط برای عناصر سبکتر از نیکل امکانپذیره دو یا چند اتم با هم برخورد و تشکیل اتم سنگینتر رو میدن که تو این فرآیند مقداری انرژی آزاد میشه. در فرآیند شکافت هسته ای که برای عناصر سنگینتر و ناپایدار امکانپذیر هستش ، اتم ناپایدار مثل اورانیوم شکافته شده و تشکیل عناصر سبکتر و مقداری انرژی میده. رآکتورهای امروزی از شیوه دومی استفاده میکنن ولی برای همجوشی هزینه بسیار زیادی لازمه که فعلا مقرون به صرفه نیست. اینو گفتم که بدونین تو رآکتورها با ولتاژ الکترون از اتم جدا نمیکنن که انرژی تولید کنه، بلکه تمام فرآیندها بر روی هسته اتم انجام میشه. درون هسته وقتی یک نوترون واپاشی میکنه به یه پروتون و یه الکترون و آنتی نوترینو تبدیل میشه که الکترون از ناحیه هسته میتونه خارج بشه و این موضوع در فرآیندهای شکافت بسیار زیاد دیده میشه، و کلا اعمال ولتاز بر روی الکترون ها و در نتیجه شکافت یه مطلب ناصحیح هستش. عناصر رادیو اکتیو البته بصورت واپاشی میکنن که سه نوع پرتو تابش میشه، گاما، بتا و آلفا که بتا همون تابش الکترون و پوزیترون هستش. من نمیدونم این زالوت وجود داره یا نه ولی وجود داشته باشه احتمالا از اشعه گامای آزاد شده از ماده رادیواکتیو جهت اکتشاف تصویری در اعماق کم که قابل نفوذ برای این اشعه باشه میشه استفاده کرد و یا اینکه میشه از این پرتو و یا پرتو بتا جهت تولید انرژی (به شیوه جذب انرژی این پرتوها توسط ماده ثانویه ) استفاده کرد که شاید بدرد شارژ باطری بخوره.

دقیقا دوست خوبم.خیلی ممنون و تشکر از توضیحات کامل
ولی قبل از دسترسی به هسته شما با الکترون سر کار دارید تا با کندن اون به یک اتم ناپایدار برسید که اونم مد نظر داشته باشید با توجه به اینکه واژه الکترون واژه عمومی و ساده برای بیان منظورم بود مورد استفاده قرار گرفت تا از بیان نوترون و پروتون صرفه جویی بشه و همچنین کنترل و بکارگیری پرتوهای تابشی فکر نکنم به این سادگی باشه ...
بهرحال از توضیحات تکمیلی شما بسیار ممنونم. @};-
فکر کنم دیگه شما متوجه کارایی این زالوت افسانه ای باشید که کاملا با ادعای کاربران آن در تناقض است.

سه شنبه 7 بهمن1393 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله ! یاد ویلهلم رونسکین و عکس دست خانمش هم بخیر :D

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 7 بهمن1393 - 10:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

EP63 نوشته است:
mstar نوشته است:
میبخشید دوستان من بیشتر سعی میکنم بخونم تا اینکه چیزی رو که نمیدونم رو الکی مطرح کنم. در فرآیند همجوشی هسته ای که فقط برای عناصر سبکتر از نیکل امکانپذیره دو یا چند اتم با هم برخورد و تشکیل اتم سنگینتر رو میدن که تو این فرآیند مقداری انرژی آزاد میشه. در فرآیند شکافت هسته ای که برای عناصر سنگینتر و ناپایدار امکانپذیر هستش ، اتم ناپایدار مثل اورانیوم شکافته شده و تشکیل عناصر سبکتر و مقداری انرژی میده. رآکتورهای امروزی از شیوه دومی استفاده میکنن ولی برای همجوشی هزینه بسیار زیادی لازمه که فعلا مقرون به صرفه نیست. اینو گفتم که بدونین تو رآکتورها با ولتاژ الکترون از اتم جدا نمیکنن که انرژی تولید کنه، بلکه تمام فرآیندها بر روی هسته اتم انجام میشه. درون هسته وقتی یک نوترون واپاشی میکنه به یه پروتون و یه الکترون و آنتی نوترینو تبدیل میشه که الکترون از ناحیه هسته میتونه خارج بشه و این موضوع در فرآیندهای شکافت بسیار زیاد دیده میشه، و کلا اعمال ولتاز بر روی الکترون ها و در نتیجه شکافت یه مطلب ناصحیح هستش. عناصر رادیو اکتیو البته بصورت واپاشی میکنن که سه نوع پرتو تابش میشه، گاما، بتا و آلفا که بتا همون تابش الکترون و پوزیترون هستش. من نمیدونم این زالوت وجود داره یا نه ولی وجود داشته باشه احتمالا از اشعه گامای آزاد شده از ماده رادیواکتیو جهت اکتشاف تصویری در اعماق کم که قابل نفوذ برای این اشعه باشه میشه استفاده کرد و یا اینکه میشه از این پرتو و یا پرتو بتا جهت تولید انرژی (به شیوه جذب انرژی این پرتوها توسط ماده ثانویه ) استفاده کرد که شاید بدرد شارژ باطری بخوره.

دقیقا دوست خوبم.خیلی ممنون و تشکر از توضیحات کامل
ولی قبل از دسترسی به هسته شما با الکترون سر کار دارید تا با کندن اون به یک اتم ناپایدار برسید که اونم مد نظر داشته باشید با توجه به اینکه واژه الکترون واژه عمومی و ساده برای بیان منظورم بود مورد استفاده قرار گرفت تا از بیان نوترون و پروتون صرفه جویی بشه و همچنین کنترل و بکارگیری پرتوهای تابشی فکر نکنم به این سادگی باشه ...
بهرحال از توضیحات تکمیلی شما بسیار ممنونم. @};-
فکر کنم دیگه شما متوجه کارایی این زالوت افسانه ای باشید که کاملا با ادعای کاربران آن در تناقض است.

دوست عزیز من از اطلاعات مفید شما استفاده کردم. ولی دوست عزیز باید توجه کنی که اصلا نیازی به دستکاری الکترونها نیست. در فرآیند شکافت که هسته خود بخود واپاشی میکنه و در فرایند همجوشی اتمها رو به دمای بسیار بالا میرسونن و برای بالا بردن دمای اونها از تابش لیزر استفاده میکنن و برای اینکه گرما هدر نره اونها رو یونیزه و توسط میدان مغناطیسی در خلا معلق نگه میدارن تا با سرعت زیاد به هم برخورد و تشکیل هسته سنگینتری رو بدن. درکل با شما موافقم که این فلزیاب با این مشخصات که فلان عمق زیاد رو میزنه و تصویر هم میده افسانه هستش یا اگه وجود داره بدرد همون کاربری نظامی تو عمق کم میخوره.

سه شنبه 7 بهمن1393 - 10:24pm

دوست خوبم mstar عزیز

بزرگوار شما میخواین توکامک و توضیح بدین که فک کنم بهتر از من میدونین که اصلا با موضوع ما غیر مرتبط است چون ما با همجوشی کاری نداریم .همچنین اگه شکافت و برسی کنین و طبق نوشته های پیشینتان خود شما تششع مرتبط با اندرکنش الکترون با سایر ساختارهای هسته ای را داریم که ... بگذریم که در حوصله این بحث نیست.

اما قبلا از بیان این موضوعات ابتدا با تکنیک های آشکارسازی آشنایی داشته باشیم بعدا ببینیم با این اشعه چطور تصویرگیری می کنن و آیا این فناوری قابل استفاده در محیط های غیر ایزوله و غیر آزمایشگاهی است یا نه؟
فکر کنم با ساختار و کارکرد میکروسکوب های الکترونی و اشعه ایکس که تا حدودی با تکنیک های مشابه برای شناسایی ساختارهای اتمی فلزات مورد استفاده قرار میگیره آشنایی داشته باشید که سرعت یا تعداد الکترونهای و بسامد الکترون های سطحی فلز را درون محیط های ایزوله یا خلا توسط سنسورها یا اثر بازتاب آن اندازه گیری می کنند که آن هم بر مبنای تابع کار فلز و با مقایسه نتایج حاصله به ساختارهای آن پی می برند .

سوال؟؟
به نظر شما آیا این موضوع را می توان در زیر خاک نیز بررسی و استفاده کرد!؟
سنسورهای دتکت را کجا باید بکارگرفت؟درون خاک؟یعنی قراره الکترونهای برگشتی و اندرکنش و برهم کنش ها رو با چی میخوای ثبت کنی؟؟
آیا انرژی بالا 100 کیلو الکترون ولت یک مزیت محسوب می شود با اینکه می دونیم ثابت پلاک ثابته و این "نو" است که بالاست؟که چه کند؟اگه اینجوری باشه استفاده از میزر بهتر نیست با انرژی بالای مگا الکترون ولت ؟
آیا جایگاه قواعد شکست (امگا پرتو کمتر از امگای سطح) یا قواعد عبور (امگا پرتو بالا تر از امگا سطح) را بیاد داریم؟

نتیجه گیری:
استفاده از تکنولوژی نانو برای ساختارهای زیر اتمی مطرح می گردد یا بنوعی سیستم میکروسکو پیک را پوشش می دهد آن هم در فواصل کم و محفظه های دی الکتریک و ایزوله که بتوان آشکارسازی با دقت بالا صورت گیرد بعنوان مثال عکسبرداری پزشکی یا سیستم های آشکارسازی در مراکز امنیتی مثل فرودگاهها و ... که محیط ایزوله است.
ولی در اینجا سیستم ما ماکروسکوپیکه و محیطمان ایزوله یا محفظه ای نیست و کارایی و عملکرد آن بی مفهوم جلوه میکند...

درسته دوست بزرگوارم؟؟

سه شنبه 7 بهمن1393 - 11:29pm

شماتیک کلی آشکارسازهای پرتوی (اشعه ایکس یا گاما یا ...) برای درک بهتره موضوع برای دوستان عزیزم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 7 بهمن1393 - 12:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز EP63
اون الکترونی که از هسته خارج میشه با الکترون های اتمی متفاوته و سرچشمه اون شکافت هسته هستش و خود بخود ایجاد میشه نیازی به ولتاژ نداره. حتی شکافت هایی رو داریم که اصلا تو اونها الکترونی ایجاد نمیشه. این اشعه که بالای 100kev انرژی داره اشعه گاماست که توسط نوکلئون های هسته جذب میشه و بعد از اینکه اون نوکلئون این تشعشع رو جذب کرد برانگیخته میشه و بعد از تابش مجدد اون به حالت پایه برمیگرده. در مورد اشعه ایکس حق با شماست که با الکترونها برهمکنش میکنه ولی اینجا اشعه گاما میتونه مستقیما با نوکلئون ها برهمکنش کنه و کاری با الکترون ها نداره. دوست عزیز وقتی انرژی یه پرتو بالاست درسته که ثابت پلانک تغییری نداره ولی این نشون میده که فرکانس اون پرتو بالاست که این خودش عمق نفوذ رو به داخل مواد مختلف افزایش میده. در مورد لیزر باید گفت که اصولا لیزر از پرتو همدوس با فوتون هایی با انرژی در حد نور مرئی تشکیل شده که انرژی این فوتونها بسیار بسیار کمتر از اشعه گاماست ولی چون با هم همدوسن انرژی زیادی رو منتقل میکنن. مثل این میمونه که بگیم 100000 تا بچه یک کیلوئی (لیزر) زورشون از یک قهرمان وزنه برداری (گاما) بیشتره :) ، این درسته ولی باید توجه کرد که اون قهرمان وزنه برداری از تک تک اون بچه ها قدرتمند تره و اگه تو یه مسیر طولانی راه برن مطمئنا اون بچه ها خیلی زودتر از اون قهرمان خسته میشن و متوقف میشن. در نتیجه برای نفوذ به عمق استفاده از گاما مزیت داره. در مورد بازتاب و شکست پرتو هم میتونیم بگیم که با وجود این دو بازهم مقداری از تشعشع مستقیما وارد خاک میشه و تا یه عمقی نفوذ میکنه که این عمق اینقدر زیاد نیست که بشه باهاش گنج پیدا کرد. شاید بدرد مین یابی و تصویر برداری از عمق کم بخوره، شاید در حد 0.5 متر. در مورد ایزوله بودن محیط هم حق با شماست. ولی توجه کنین که تو این دنیا که هر روز یه چیز عجیب کشف میشه و خیلی کشفیات هم انحصاری هستن و تنها یه گروه خاص قادر به استفاده از اون هستن هیچ چیز غیر محتمل نیست. تازه از کجا معلوم این زالوت افسانه ای اگه وجود داره از روش تابش پرتو گاما بدرون خاک استفاده میکنه؟.
یه دوستی هم گفته بود اپراتور دستگاه زالوت هر نیم ساعت یه بار میرفت دستشویی :)) ، این دیگه نشون میده اپراتور دیابت داشته و ربطی به گاما نداره. اگه در طولانی مدت گاما با بدن برخورد کنه موجب بروز انواع بیماری ها از جمله سرطان میشه.
EP63 عزیز موفق باشید @};-

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 11:56am

تشکر و قدردانی میکنم بخاطر توضیحات شما mstar عزیز @};

اتفاقا با وجود این همه احتمال وجود تکنیک های استفاده شده در زالوت باز باید یادمان باشد این سیستم از ادوات و قطعات الکترونیکی نیز استفاده شده و اساس کار ما در الکترونیک هدایت و کنترل الکترونهاست

اگر فرض بر استفاده از پرتو گاما باشه باز ما در روبش و سنس عوامل برگشتی در مشکل بسیار قرار داریم که کاری نشدنیست...

اصول کار آشکار سازهای پرتو ایکس یا هر اشعه و پرتو دیگر کلا مرتبط با اوربیتالهای اتمی هست که بیشتر با اوربیتالهای دی سرو کار داریم.اما این چیست و چرا بر عهده محققان عزیز.

اما دو مقوله لیزر و میزر بحثی جداست که نهایتا تفاوت در انرژی الکترونهای جذب شده به لایه بیس یا پایه حال به واسطه گسیل القایی یا گسیل خودبخودی است را داراست که انرژی میزر در حد مگا الکترون ولت است بعنوان نمونه میزر هیدروژنی که در مقایسه با اشعه ایکس بنوعی قابل بحث و مقایسه است و همچنین فرکانس فلز نیز از یکطرفمد نظر است که مسلمل فرکانس بالاتر با مزیت نفوذ بیشتر ممکن است بالاتر از فرکانس فلز باشد و بنوعی از فلز عبور کند و دتکتی صورت نگیرد و ...

بهر حال با وجود تمامی تفاسیر نتیجه اخلاقی اینجانب از بحث و مناظره با مدعیان دیدن ها و اپراتوران زالوت :

- اتحاد خاصی روی مدل واحدی نداشتند که یا تنوع مدل های زالوتو نشون میده یا چیزی که نمی خواستم برداشت کنم.
- در بحث عملکرد این دستگاه اغراق بنوعی بود که نزدیک بود متراژهای در حدود کیلومتر برایش تعریف کنند.
همه روی کپسولی متحد بودند که روش به انگلیسی یه چیزی نوشته بود (اکثر مدعیان کار با زالوت متاسفانه تسلطی بر زبان انگلیسی نداشتند )
- نهایتا هرکسی هم داره نه خودشو نشون میده و نه عکسشو که در دنیای دیجیتال امروزی بنوعی انحصار کردن یک دیتا بدون هماهنگی عوامل خیلی برام جای سوال داشت؟؟
- اکثرا مین یابهای روسی رو با زالوت اشتباه گرفته بودند ...
- همه آنها روی موضوع وجود این دستگاه نزد شخص م-ه معروف این رشته اتحاد نظر داشتند و برخی ها برای اثبات صحت گفته هایشان رابطه دوستی و خویشاوندی با ایشان را بیان میکردند که ...
متاسفانه دوستان در این زمینه کاری ما دیدم و شنیدم های زیادی وجود دارد با تجربه ها و اساتید این فن خوب میدانند که با کمی تامل و تفکر در گفته ها و گشت و گزار میشه نتیجه گرفت احتمال وجود همی آنها صفر است
حرف آخر :"زالوت یک افسانه توهمی است برای تسکین و مرهم شکست های مکرر."
شاد و پیروز و سرافراز باشید.

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 2:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان اسم اصلی زالوت آنومالی هست.

دوشنبه 24 اسفند1393 - 1:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
h4midreza نوشته است:
دوستان اسم اصلی زالوت آنومالی هست.

دوست عزیز ممنون از راهنمایتون میشه لطف کنید اسم انگلیسی و روسیش رو هم ذکر نمایید و اطلاعاتی در مورد این دستگاه در اختیار دوستان قرار بدید ...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 25 اسفند1393 - 1:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بالاخره کسی نیست از آنومالی(زالوت) اطلاعات بده

شنبه 12 اردیبهشت1394 - 5:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 208 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure