انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:15pm

پاسخ به موضوع  [ 208 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 21  بعدی
 کمک در مورد زالوت روسی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

EP63 عزیز واقعا دست گلت درد نکنه :ymapplause: :-BD =p~

سه شنبه 6 بهمن1393 - 12:25am

استاد بزرگوار مهندس حمید عزیز
جا داره از همین جا از زحمات شما و سایر اساتید بزرگوار که بدون هیچ انتظاری و در کمال صداقت اقدام به انتشار اطلاعات و تجربیات نفیس و با ارزش خود می کنید نهایت تشکر و قدردانی رو داشته باشم و همچنین مایه مباهات بنده هستید که در یک نگاه به سیستم درک صحیحی از عملکرد آن دارید که در جای خود ستودنیست.
بنده نیز بنا به رسم ادب و ادای رسم شاگردی با اجازه بزرگان اقدام به انتشار اطلاعاتی از این سیستم نمودم با هدف رفع بلاسامانی و تشویش دوستان و کاوشگران محترم نسبت به زالاتا و هم آگاهی لازم در جهت مقابله با سواستفاده گرانی که اخیرا اقدام به چپاول از این طریق نمودند داده شود.
با توجه به اینکه رفتار و انتشار نتایج علمی مردم روس تبار برخلاف عرف و منوال عمومی جوامع دیگر است اختراعات و ابتکارات و اکتشافات معمولا بعد از استفاده کامل و افشاگری اطلاعات آن توسط سایرین اقدام به تجاری سازی یا انتشار اطلاعات میکنند و هیچ تمایلی به ثبت اختراع و گرفتن لقب اولین ها ندارند این دستگاه نیز کاملا مطابق با این رسم و فقط بصورت سفارشی در وزارت دفاع روسیه طراحی و تکثیر شده است.
اما نمونه های دیگری از آن وجود دارد که هیچ اثری از ردپای روسی نداشته و بنوعی همراه با ضعف و نقصان یا خود نمونه های اصلی توسط وزارت دفاع سایر ممالک که در راس آن انگلیس است خریداری یا کپی برداری شده است و با شکل و ساختاری کاملا نظامی مورد استفاده در جهت اهداف نظامی قرار گرفته است...
اطلاعات جامع تر انشالله بعدا در اختیار دوستان قرار خواهم داد.
پاینده و پیروز باشید.

سه شنبه 6 بهمن1393 - 1:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

EP63 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان
زالوت یا زالاتا استعاره ای از نوعی دستگاه معدن یاب و طلا یاب بوده که با اغراق در کارایی آن بنوعی جنبه اسطوره ای و تابو بخود گرفته که هر شخصی دیده یا ندیده از آن بعنوان طلا یاب کامل در ذهن خود تداعی کرده که با توجه به تحقیقات و تلاش و کوشش اینجانب برای دسترسی و گرفتن اطلاعات خاص از مدعیان اپراتوری این دستگاه بظاهر روسی و تناقضات بین عملکرد و تفکرات اینجانب و سو استفاده گری های برخی افراد در رابطه با فروش آکبند یا کارکرده این دستگاه به افراد کم اطلاع و ناآگاه به اطلاع اساتید و کاوشگران عزیز که بدنبال این دستگاه ناوجود افسانه ای میرسانم این دستگاه از سیستم عملکرد غیرمتعارف کنونی با عدم توانایی های لازم و وصف شده برخوردار بوده (حال یا به علت انقضای زمانی یا هر علت دیگر ) و بیشتر جنبه تشویق و بنوعی نقش امید های واهی را دارد.
موفق و سربلند باشید.

با درود @};-

به به میبینم که ی مین یاب آوردید و جای زالوت جا میزنید! به به! اون کسیکه اینو داره اومده جای زالوت زده براتون؟؟!! متاسفم واقعا! زالوتی ک من دیدم زمین تا آسمان با این مین یاب فرق داره! ب ولاهه بخاطر سو استفادست ک کسی هم ک عکسشو داره نمیخواد عکسی ازش بزاره!
مهندس حمید عزیزه دل این زالوت نیست خداشاهده این زالوت نیست..

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 6 بهمن1393 - 1:05am
مدیر کل
مدیر کل

=(( [-( :ymsigh: :-w :D

سه شنبه 6 بهمن1393 - 1:14am

واقعا متاسفم برای دوستانی با سطح معلومات پایین و با ادعا های نظیر دیدم یا شنیدم و ... که هیچ اطلاعاتی از کارایی و عملکرد ذستگاهها نداشته و بنوعی با این الفاظ اذهان را آشفته و متشنج میکنند و ندانسته ملعبه دست افرادی شده اند که به قصد سو استفاده گری از ناآگاهی مردم اقدام به فریب و چپاول آنها می کنند.
دوست خوبم که در کوچه صداقت و راستی زندگی می کنی بنده نه زینفع اینم که کسی زالوت را بشناسد یا نشناسد و یا سازنده یا فروشنده آنم که بخواهم وقت خودم را بگیرم تا تایپ کنم چه چیزی هست یا چه چیزی نیست و نه کسی برایم به اسم زالاتا فروخته که حمایتی از آن بکنم
فقط من باب دینی که در قبال مهندس حمید و سایر اساتید از بابت آموزش ها و انتشار تجربیات خود داشته ام بر خود وظیفه دانستم تا در این سایت چون جایگاه افراد صدیق و شریف است اقدام به انتشار مطالب کنم تا شاید اتوپیای رویای افرادی که با الفاظ دیده ام یا شنیده ام برخی دوستان در ذهن خود تداعی کردم را بهبود بخشم.
وگرنه انتشار این مطلب جز دردسرهای شخصی و دولتی یا اعتراض یا نقض مطالب توسط افراد کوچه صداقت برایم سودی ندارد.
بنده از شما بخاطر اینکه این عکس اون چیزی نبود که شما دیده اید عذر خواهی میکنم.ای کاش هماهنگ می شدیم عکس اون دستگاهی رو که شما دیدنو اپلود می کردم تا شما اینهمه والله و قسم نمی خوردید.
به امید روشنایی و سرافرازی دوستان

سه شنبه 6 بهمن1393 - 1:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

EP63 نوشته است:
واقعا متاسفم برای دوستانی با سطح معلومات پایین و با ادعا های نظیر دیدم یا شنیدم و ... که هیچ اطلاعاتی از کارایی و عملکرد ذستگاهها نداشته و بنوعی با این الفاظ اذهان را آشفته و متشنج میکنند و ندانسته ملعبه دست افرادی شده اند که به قصد سو استفاده گری از ناآگاهی مردم اقدام به فریب و چپاول آنها می کنند.
دوست خوبم که در کوچه صداقت و راستی زندگی می کنی بنده نه زینفع اینم که کسی زالوت را بشناسد یا نشناسد و یا سازنده یا فروشنده آنم که بخواهم وقت خودم را بگیرم تا تایپ کنم چه چیزی هست یا چه چیزی نیست و نه کسی برایم به اسم زالاتا فروخته که حمایتی از آن بکنم
فقط من باب دینی که در قبال مهندس حمید و سایر اساتید از بابت آموزش ها و انتشار تجربیات خود داشته ام بر خود وظیفه دانستم تا در این سایت چون جایگاه افراد صدیق و شریف است اقدام به انتشار مطالب کنم تا شاید اتوپیای رویای افرادی که با الفاظ دیده ام یا شنیده ام برخی دوستان در ذهن خود تداعی کردم را بهبود بخشم.
وگرنه انتشار این مطلب جز دردسرهای شخصی و دولتی یا اعتراض یا نقض مطالب توسط افراد کوچه صداقت برایم سودی ندارد.
بنده از شما بخاطر اینکه این عکس اون چیزی نبود که شما دیده اید عذر خواهی میکنم.ای کاش هماهنگ می شدیم عکس اون دستگاهی رو که شما دیدنو اپلود می کردم تا شما اینهمه والله و قسم نمی خوردید.
به امید روشنایی و سرافرازی دوستان

دوست عزیز و گرامی من خیلی خوب از کارایی این سیستم میدونم و حوصله تایپ کردن هم ندارم همش برا اینو اون توضیح بدم. این سیستم زالوت اصلا زالاتا نیست و تلفظ روسی اون هم به زالوتی ک دوستان میگن نزدیکه ولی زالوت نمیخوننش. ی کپسول شیشه ای داره که سوختی از اوران ی و م درش هست! اون کپسول و اون سوختی که درش هست هم حکم قدرت برای کارکردن به سیستم میده هم مثه باطری عمل میکنه! اگه این مین یاب شما کپسول شیشه ای که حاوی سوختی که از اورا ن ی و م تشکیل شده میخوره و داره زالوت هست ک مشخصه نمیخوره! تازه قیافشم اون نیست!
اون بابایی که اینو بجا زالوت بهت معرفی کرده اگه من بودم باهاش قطع رابطه میکردم !
سواد و بینش این رو دارم که بدونم چجوری کار میکنه اون سیستم! ولی بطور کلی! شمام انسان شریفی هستی از نیت خیرت پیداست، ولی به دیگران برچسب بی سوادی نزن که اینجا دنیای مجازیست و خیلی مسائل گنگ و نامفهوم. بیان نکردن اسم صحیح اون و یا نگذاشتن عکس اون سیستم به صلاح همه هستش چون فردا پس فردا میشه مایه سواستفاده از 4تا انسان بیچاره ... بدرود @};-

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 6 بهمن1393 - 2:14am

دوست عزیز بنده قصد اهانت یا تخریب و تکذیب شخصیتی بر هیچ کس را بر خود روا نمیدارم ولی شما از حوزه ای از علوم حرفی به میان می آورید که رشته تحصیلی و تدریسی بنده بوده و از دستگاهی حرف میزنید که اگه قرار باشد وارد خاک ایران شود به لحاظ استراتژی جغرافیای به ناچار از شهری که بنده در آنم باید گذر کند.

اما اورانیوم جدا از مقوله پرتوزایی که تماس مداوم با آن منجر به بیماریهای خاص حیاتی می گردد یا هر فلز سنگین مشابه دیگری که چگالی حدود 22 گرم بر سانتی مکعب را داراست اگر بر فرض صحیح بودن مثالی که شما می فرمایید (منبع تغذیه) که امری جدید تولید انرژی گرمایی است بزبان ساده چون الکترون زدایی یا کندن الکترون از اون بواسطه اختلاف ولتاژ یا .. منجر به شکافت و همجوشی هسته ای میگردد که با آزاد شدن بالای انرژی همراه بوده و درون راکتور هسته ای برای تولید انرژی برای توربین های تولید الکتریسیته لازم است اما بنظرتان محفظه ای شیشه ای می تواند در نقش یک راکتور هسته ای باشد که انرژی همجوشی را تحمل کند؟؟جدا از مبحث وزن از لحاظ علمی امری غیر قابل قبول است ...(با جستجو در گوگل یا مطالعه مقدمه ای از انرژی هسته ای می توانید بیابید)

بهر حال بنده اصلا انکار اون چیزی که شما دیده اید را نمی کنم.من نیز در نگاه اول به این دستگاه در ابتدا طرز فکر شما رو بخاطر دسته بلند که بنوعی جنبه محافظت و در امان ماندن از آسیب انفجار از مین داشتم با اینکه با مین یابهای روسی قدیمی که از ارمنستان وارد میشد زیاد آشنا بودم و بیشتر از متد دیگر استفاده میشد اما مقوله این چیزی جدا بود که به معنی کامل ضرب المثل عاقلان را یک اشارت کافیست ...
هدف تست این دستگاه و روشنی کارایی آن بود که فکر کنم با این همه بحث و همفکری و تبادل اطلاعات لازم به توضیح نباشد

اگر هم از سوی من جسارت یا بی احترامی به شما گردیده عذر خواهی میکنم و امیدوارم در تمامی مراحل زندگیتان پیروز و سر بلند باشید.

سه شنبه 6 بهمن1393 - 3:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

نمیدانم شما با این زالوت کار کرده اید و تعریف و تمجید میکنید واقعا چرا هنوز پی دستکاه های دست ساز هستید !!!

پس درسته که ما فکر کنیم شما هیچی نمیدانید و فقط بر اساس شنیده ها سخن میکنید ;)
از سرچ در اینترنت و چند تا کلمه علمی و اورانیوم هم چند کلامی به زبان میاورید که
حرف شما علمی تر بشود . کسی داشت عکس بزاره و مدرک رو کنه نه کپسول انرژی داره . چون حتی خودم من میدونم کی اولین بار اطلاعات داد درباره این دستکاه و واريالعا دیده این دستکاه رو و از اهالی آذربایجان بودند.

شما هم فقط الکی حرف میزنید .

سه شنبه 7 بهمن1393 - 11:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

میبخشید دوستان من بیشتر سعی میکنم بخونم تا اینکه چیزی رو که نمیدونم رو الکی مطرح کنم. در فرآیند همجوشی هسته ای که فقط برای عناصر سبکتر از نیکل امکانپذیره دو یا چند اتم با هم برخورد و تشکیل اتم سنگینتر رو میدن که تو این فرآیند مقداری انرژی آزاد میشه. در فرآیند شکافت هسته ای که برای عناصر سنگینتر و ناپایدار امکانپذیر هستش ، اتم ناپایدار مثل اورانیوم شکافته شده و تشکیل عناصر سبکتر و مقداری انرژی میده. رآکتورهای امروزی از شیوه دومی استفاده میکنن ولی برای همجوشی هزینه بسیار زیادی لازمه که فعلا مقرون به صرفه نیست. اینو گفتم که بدونین تو رآکتورها با ولتاژ الکترون از اتم جدا نمیکنن که انرژی تولید کنه، بلکه تمام فرآیندها بر روی هسته اتم انجام میشه. درون هسته وقتی یک نوترون واپاشی میکنه به یه پروتون و یه الکترون و آنتی نوترینو تبدیل میشه که الکترون از ناحیه هسته میتونه خارج بشه و این موضوع در فرآیندهای شکافت بسیار زیاد دیده میشه، و کلا اعمال ولتاز بر روی الکترون ها و در نتیجه شکافت یه مطلب ناصحیح هستش. عناصر رادیو اکتیو البته بصورت واپاشی میکنن که سه نوع پرتو تابش میشه، گاما، بتا و آلفا که بتا همون تابش الکترون و پوزیترون هستش. من نمیدونم این زالوت وجود داره یا نه ولی وجود داشته باشه احتمالا از اشعه گامای آزاد شده از ماده رادیواکتیو جهت اکتشاف تصویری در اعماق کم که قابل نفوذ برای این اشعه باشه میشه استفاده کرد و یا اینکه میشه از این پرتو و یا پرتو بتا جهت تولید انرژی (به شیوه جذب انرژی این پرتوها توسط ماده ثانویه ) استفاده کرد که شاید بدرد شارژ باطری بخوره.

سه شنبه 7 بهمن1393 - 8:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

گریوانت نوشته است:
یکی از تکنیکهای ساخت زالوت:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cargo_scanning
Radiography
Gamma-ray radiography
Gamma-ray image of a shipping container showing two stowaways hidden inside
Gamma-ray image of a truck showing goods inside a shipping container
A truck entering a gamma-ray radiography system

Gamma-ray radiography systems capable of scanning trucks usually use cobalt-60 or caesium-137[7] as a radioactive source and a vertical tower of gamma detectors. This gamma camera is able to produce one column of an image. The horizontal dimension of the image is produced by moving either the truck or the scanning hardware. The cobalt-60 units use gamma photons with a mean energy 1.25 MeV, which can penetrate up to 15–18 cm of steel.[7][8] The systems provide good quality images which can be used for identifying cargo and comparing it with the manifest, in an attempt to detect anomalies. It can also identify high-density regions too thick to penetrate, which would be the most likely to hide nuclear threats.
X-ray radiography

X-ray radiography is similar to Gamma-ray radiography but instead of using a radioactive source, it uses a high-energy Bremsstrahlung spectrum with energy in the 5-10 MeV range[9][10] created by a linear particle accelerator (LINAC). Such X-ray systems can penetrate up to 30–40 cm of steel[11] in vehicles moving with velocities up to 13 km/h. They provide higher penetration but also cost more to buy and operate.[8] They are more suitable for the detection of special nuclear materials than gamma-ray systems. They also deliver about 1000 times higher dose of radiation to potential stowaways.[12]
Dual-energy X-ray radiography

Dual-energy X-ray radiography[13]
Backscatter X-ray radiography

Backscatter X-ray radiography
Neutron activation systems

Examples of neutron activation systems include: Pulsed Fast Neutron Analysis (PFNA), Fast Neutron Analysis (FNA), and Thermal Neutron Analysis (TNA). All three systems are based on neutron interactions with the inspected items and examining the resultant gamma rays to determine the elements being radiated. TNA uses thermal neutron capture to generate the gamma rays. FNA and PFNA use fast neutron scattering to generate the gamma rays. Additionally, PFNA uses a pulsed columnated neutron beam. With this, PFNA generates a three-dimensional elemental image of the inspected item.

]

اشعه ایکس انرژی بین 10kev تا 100kev داره و اشعه گاما انرژی بالاتر از 100kev داره. بنابراین اشعه گاما میتونه تو عمق بیشتری از فلز نفوذ کنه. بنابراین اشعه مورد اشاره در روش دوم که بین 5 تا 10mevانرژی داره اشعه گاماست نه ایکس. در ضمن تو رادیو گرافی از اشعه ایکس با انرژی حدودا 100kev استفاده میشه. جالبه که گفته این روش اشعه ایکس عمق نفوذ بیشتری از روش اشعه گاما تولید میکنه!!؟ بعضی وقتا ویکی پدیا هم ...

سه شنبه 7 بهمن1393 - 9:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 208 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 21  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure