انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 12 خرداد1403 - 10:54pm

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 477 , 478 , 479 , 480 , 481 , 482 , 483 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ASHIL نوشته است:
دوستان کسی نبود مشکل مارو حل کنه
در پایه 4 میکرو آیا باید 5 ولت کامل ولتاژ باشد؟ و سلکتور 3 حالته روی حالت 2 و 3 تقریبن یه قدرت شده با نوسان زیاد

پایه 4 میکرو که خروجی فرکانس 137.5 هرتز هست! نیاز به ولتاژ گیری نداره و اگر سیستم دیجیتال مدار بالا میاد احتمالا خروجی فرکانس هم درسته. ولی بهرحال اگر با ولتمتر روی رنج AC ولتاژش رو بگیرین باید در حدود 2.5 ولت باشه.
اما سلکتور 3 حالته مربوط به گیرنده هست که تست کردنش مشکل تره. اگر هم قطعه ای معیوب شده باشه احتمالا خود ایسی 074 هست.

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 1:49pm

استادجواب بنده راهم بدهيدمشكل مداربنده چيست باتشكر

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 2:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

عنوان: دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger

EMKHI نوشته است:
اشيل رفيق پروگرامرندارم چندباربيرون پروگرام كردم اماايسي جواب نداد

دروود
دوست من هر جا که میری برای پروگرام کردن دستگاه را هم باید همراه خودت ببری که تا پروگرام کرد بزاری رو سیستم و چک کنی که درست پروگرام شده یا نه و احتمال معیوب بودن آیسی میکرو هم وجود داره ( بسکه جنسای خوب و اورجینال داریم ) و پیشنهاد میکنم چند میکرو داشته باشید که با معیوب بودن آن کارتان به مشکل نخورد. ایشالا درست میشه ناراحت نباش
موفق باشی

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 4:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ASHIL نوشته است:
دوستان کسی نبود مشکل مارو حل کنه
در پایه 4 میکرو آیا باید 5 ولت کامل ولتاژ باشد؟ و سلکتور 3 حالته روی حالت 2 و 3 تقریبن یه قدرت شده با نوسان زیاد

پایه 4 میکرو که خروجی فرکانس 137.5 هرتز هست! نیاز به ولتاژ گیری نداره و اگر سیستم دیجیتال مدار بالا میاد احتمالا خروجی فرکانس هم درسته. ولی بهرحال اگر با ولتمتر روی رنج AC ولتاژش رو بگیرین باید در حدود 2.5 ولت باشه.
اما سلکتور 3 حالته مربوط به گیرنده هست که تست کردنش مشکل تره. اگر هم قطعه ای معیوب شده باشه احتمالا خود ایسی 074 هست.

دروود
ممنون مهندس حمید عزیز
پایه میکرو و فرکانس دستگاه را با اسکوپ گرفتم و روی 136.007 و بعضی وقتها میرفت روی 136.944 ولی بیشتر روی 136.007 میبود و پایه 4 ولتاژ 2.54 هست و برای مشکوک نبودن 074 را هم عوض کردم و الان بعد از عایق کردن سیمهای سلکتور و اتصالات ثبات روی 3 و 4 و5 بازی میکنه و احتمال اینکه خوده کریستال به دلیل مرغوب نبودن باعث نداشتن فرکانس دقیق و ثابت هست ؟ البته کریستال را هم یک بار عوض کردم ولی از همان جنس است.
سپاسگزارم بابت راهنماییهاتون

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 4:16pm
مدیر کل
مدیر کل

زیاد وسواس نداشته باشین! کریستال اگر معیوب باشه دستگاه اصلا درست کار نمیکنه. بنظر من مدار شما اشکالی نداره.

پنج شنبه 8 بهمن1394 - 9:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
زیاد وسواس نداشته باشین! کریستال اگر معیوب باشه دستگاه اصلا درست کار نمیکنه. بنظر من مدار شما اشکالی نداره.

دروود مهندس حمید عزیز
با تشکر از راهنمایی هاتون شکر خدا مدار اوکی شد و مشکل ثبات درست و الان همه چیز درسته و فرکانس 137 است اون نیمش کجا رفته نمیدونم ;)
باز هم ممنون از شما

جمعه 8 بهمن1394 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز میشه بفرماید مشکل از کجا بود مدار بی ثبات شده بود؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 8 بهمن1394 - 1:04am

بادرود مهندس كه جواب مارونداد.رفيق اشيل ديشب پروگرام كردم نشد

جمعه 9 بهمن1394 - 7:59am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
دوست عزیز میشه بفرماید مشکل از کجا بود مدار بی ثبات شده بود؟

دروود دوست عزیز
خدمت شما عرض کنم بیشتر ایراد هایی که من تجربه کردم اکثرن بر میگرده به کیفیت قطعات و عملیات اجرایی خوب
من آیسی میکرو را عوض کردم و از یه البته همان میکرو هست ولی با یه سری ساخت دیگر که هم تو ثباتم تاثیر داشت و هم اختلاف عددیم صفر شد و با عایق کردن یه سری اتصالات داخلی از ایجاد نویز جلوگیری شد. باز هم سوالی بود در خدمتم
موفق باشید.

جمعه 9 بهمن1394 - 1:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

EMKHI نوشته است:
بادرود مهندس كه جواب مارونداد.رفيق اشيل ديشب پروگرام كردم نشد

دروود دوست من باز هم مشکل پروگرام شما حل نشد هنوز؟ شما بعد از پروگرام کردن یه ردیف مربع دارید یا دو ردیف؟
اگر دو ردیف دارید که مشکلی نیست فقط باید گتانسیومتر ال سی دی را تنظیم کنید تا اعداد قابل رویت شوند ولی اگر
یک ریفه که تو پروگرام کردن یا آیسی میکرو مشکل هست.
موفق باشید

جمعه 9 بهمن1394 - 1:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 477 , 478 , 479 , 480 , 481 , 482 , 483 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mohammad hatef , salah3 و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure