انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 3 خرداد1403 - 1:49pm

پاسخ به موضوع  [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای من هم همون جوریه فکر کنم بخاطر نوسان چند صدم هرتز باشه
زیاد مهم نیست
دوستانی که این دستگاه رو ساختند تونستن به یک نتیجه قابل قبولی برسن
خواهشن اگه کسی تونسته نظر بده یا همه ساخت برای دکور

سه شنبه 17 تیر1393 - 10:16pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان فکرتون رو بیخود مشغول نکنین! :D اگر خروجی حدود 137.5 هرتز رو دارین مدار درست کار میکنه و هیچ مشکلی نداره. این تستی هم که شما کردین و کلا قضیه فرکانس به میکرو بستگی داره و کریستالش هم باید عدد درست داشته باشه و سالم باشه. در این صورت هیچ مشکلی نیست.
اون وقفه ای هم که ملاحظه میکنین احتمالا بخاطر عملیات پردازشی هست که مابین فرکانس سازی انجام میشه! اگر اینجور باشه که از نظر من هیچ ایرادی نداره و البته کاریش هم نمیشه کرد چون به برنامه نوشته شده برای میکرو بستگی داره و دست ما نیست. در هر صورت چون عملیات دریافت امواج و استخراج عدد مربوط به مقاومت خاک درست در ابتدا و انتهای پالسهای ارسالی فرستنده انجام میشه و در واقع کاملا بخش فرستنده و گیرنده با هم هماهنگ هستن ؛ لذا اگر هر وقفه ای هم بین امواج بوجود بیاد تاثیر خاصی در نتیجه کاری دستگاه نداره.

سه شنبه 17 تیر1393 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا حمید یکی از دوستانم دستگاهش فرکانس ١٣۶ ممیز ٩ هست و دستمو که به پراپ هاش میزنم افزایش عدد داره به نظر شما مدارش درست هست

سه شنبه 17 تیر1393 - 10:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرلین جان دکور چیه این مدار الان عصای دست بچه هاست باز از اقا حمید باید تشکر کرد

سه شنبه 17 تیر1393 - 10:29pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله فرکانس که درسته! فراموش نکنین اگر اون وقفه ای که دوستان میگن وجود داشته باشه دیگه هیچ فرکانس متری عدد دقیق فرکانس رو درست نشون نمیده و اندکی کمتر نشون میده! اندازه گیری دقیق ترش فقط با اسکوپ امکانپذیره. ولی من نمیدونم شما مگه تا حالا با مدارات دیجیتال اینجوری کار نکردین؟ من عرض کردم کریستال اگر درست باشه فرکانس ذره ای جابجایی نداره! این به هیچ قطعه دیگه ای بستگی نداره که شما فکر کنین مثلا مدارتون اشکالی داره!!!
دست زدن به پراب گیرنده و داشتن تغییر در اعداد کاملا طبیعیه! این سیستم کلا برای مقاومت سنجی طراحی شده و دست شما هم اتفاقا مقاومت کمی نسبت به خاک داره و طبیعیه که تغییر عدد داشته باشین. ولی در حالتی که به چیزی دست نمیزنین نباید تغییر عدد خودبخودی داشته باشین. چون در اون صورت علت فقط میتونه نویز باشه که یا روی مدار میفته یا روی سیم پرابها. البته سلکتور 3 حالته هم بسیار مهم هست چون مربوط به گیرنده میشه و هر نویزی روی سیمهاش بیفته مستقیما تقویت میشه! پس بهتره سیمکشی سلکتور 3 حالته بصورت شیلد باشه.

سه شنبه 17 تیر1393 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:
مرلین جان دکور چیه این مدار الان عصای دست بچه هاست باز از اقا حمید باید تشکر کرد

ابی جان منم از آقا حمید خیلی تشکر میکنم ونوکرش هم هستم چون تنها کسی که بفکر بچه هاست
مهندس حمید هست من میگم هرکی که نتیجه خوبی از این دستگاه گرفته تصویرش رو بزاره تا همه
بتونن استفاده کنن در تحلیل تصاویر مشکل داریم

سه شنبه 17 تیر1393 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام و و ارادت.ممنون آقا حمید از توجهتون.حضور شما باعث دلگرمیه.لطفا اگه میشه بیشتر سر بزنید .بخصوص که دوستان کمتر میان و دیگه مثل قبل نیست.بازم تشکر از شما و باقی عزیزان.

فرمایش شما دقیقا بزای من در مورد سلکتور 3 حالته داره اتفاق میفته که زمانی که وصل میکنم سلکتور را نوسان اعداد شروع میشه .میخوام سیم شیلد استفاده کنم ببینم رفع میشه.ممنون .

ای کاش باقی دوستان هم مثل قبل بیان و کمک کنن. تشکر از همه @};-

چهارشنبه 18 تیر1393 - 9:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام مجدد و خواهش درباره سیم شیلد ..

خواستم ببینم من برای استفاده از سیم شیلد جهت سلکتور سه حالته به منظور رفع نویز باید از خود شیلد هم به عنوان یک سیم و اتصال به یکی از 4 پین سلکتور استفاده کنم؟اگه اینطوره فرق نداره کدام پایه باشه؟ لطفا راهنمایی کنید.مرسی @};-

چهارشنبه 18 تیر1393 - 12:16pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون علی جان.
در خصوص شیلد سیمهای سلکتور 3 حالته بنظر من بهترین کار این هست که یک کابل پیدا کنین که 4 رشته مغزی و یک شیلد داشته باشه! البته مغزیها میتونن بیشتر باشن که میتونید ازشون استفاده نکنین یا اصلا از کابل خارجشون کنین تا فقط 4 تا باقی بمونه! این 4 مغزی همون 4 نقطه اتصال مربوط به سلکتور 3 حالته هستن. شیلدش رو هم به زمین مدار یا 0V وصل کنین. در عین حال هر چه این کابل کوتاه تر باشه باز هم بهتره.

چهارشنبه 18 تیر1393 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی عزیز ممنون از تستتون که زحمتشو کشیدی
استاد حمید عزیز از شما هم بابت توضیح در مورد این مسئله ممنون
موفق باشید @};- @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 18 تیر1393 - 1:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6471 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure