انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 14 خرداد1403 - 11:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام نه ميرم ساخت يه سيستم ديگه رو تجربه كنم فكر كنم سيستم بعدي كه بخوام بسازم يه مگنومتر باشه ممنون از را هنمايي تك تك دوستان

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 5:55pm
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان خدمت شما و سایر دوستان توضیحی رو عرض میکنم و امیدوارم روی صحبت من خیلی دقت کنین!
ببینید طبق بررسی های من در این چند سال اخیر ؛ بزرگترین عامل خطا برای دستگاههای مختلف مساله مغناطیس هست! حتما میدونین مغناطیس به صور مختلف در طبیعت وجود داره. از مغناطیس زمین و قطب های مغناطیسی و مساله شمال و جنوب گرفته تا ذرات مختلف و نقاط خاص که در طبیعت وجود دارن و دارای مغناطیس هستن و همینطور مسائل مربوط به خطوط انتقال برق و انواع میدانهای مغناطیسی که حاصل دستگاههای برقی و الکترومغناطیسی ساخته شده توسط بشر امروزی هست. همونطور که در جریان هستین ؛ بعد از مدتها تجربه اپراتوری با ردیاب تقریبا تمام اپراتورهای حرفه ای ردیابی در این انجمن هم به این نتیجه رسیدن که مشکل اساسی خطاها در ردیابی همین مغناطیس هست! دستگاههای یون یاب حتی در حد حرفه ای نظیر دستگاههایی که ماینرو میسازه هم به اذعان خود شرکت تولید کننده ؛ عملکردشون تحت تاثیر میدانهای مغناطیسی قرار داره. دستگاههای فلزیاب هم که همگی با لوپ کار میکنن مشخصا بدلیل ایجاد میدان مغناطیسی جهت سنس فلز ؛ تا حدی تحت تاثیر مغناطیس مزاحم هم قرار میگیرن. سیستمهای مگنومتر هم که اصلا اساس کارشون سنجش مغناطیس هست و بنابراین مغناطیس مزاحم روی کارشون بسیار تاثیر داره!
پس تا اینجا مشخص شد تمامی سیستمهای موجود برای فلزیابی و دفینه یابی که ذکر کردم همگی تحت تاثیر مغناطیس که از عوامل اصلی خطاست قرار دارن. اما تنها سیستمی که کمترین تاثیر رو از مغناطیس میپذیره همین سیستم های زمین شناسیه! علت این مساله هم بطور ساده این هست که این سیستمها کارشون سنجش مقاومت خاک از طریق اتصال مستقیم پراب های رسانای جریان الکتریکی هست و طبیعتا کمترین تاثیر رو از عوامل مغناطیسی میپذیره. پس میشه نتیجه گرفت سیستمهای زمین شناسی هر ایرادی هم که داشته باشن در عوض کمترین میزان خطا رو دارا هستن. البته پر واضحه که تشخیص هدف و تحلیل اعداد و تصاویر در این سیستمها نیاز به تجربه اپراتوری خاص خودش داره که در صورت تحقق منجر به نتیجه گیری با خطایی نزدیک به صفر میشه!!!
پس امیر جان شما بجای اینکه دستگاه و مدار رو عوض کنی بنظر من خیلی بهتره روی همین سیستم کار کنی. در غیر این صورت نه تنها وقت و انرژی گذاشته شده رو به هدر دادی ؛ بلکه سراغ سیستمی مثل مگنومتر میری که هم خطاش بمراتب بیشتره و هم ساختش مشکل تر.

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس جون حرف دلمو زدي و واقعيتش غير آنچه كه گفتيد نيست و من از وقتي كه با اين دستگاه آشنا شدم به اين رشته دوباره اميدوار شدم و ميدونم كه تقريبا 100 در 100 خطاهاي گذسته رو تكرار نميكنم (آخه تا حالا بيش از 2000 حفاري بي نتيجه داشتم :D )و ممنونم از اين همه لطف اميدوارم هميشه موفق باشين اما جاي يه ردياب خوب واقعا در كنار اين دستگاه خاليه .

صدور هيچ ويزا و گذر نامه اي لازم نيست وقتي به الله پناهنده ميشويد

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه اساتید
دقیقا من هم با صحبتهای استاد حمید موافقم

چندی پیش یعنی همین عید رفته بودم به زادگاهم اونجا مکانهای خوبی داره که معمولا زیر زمین اتاقهایی به ابعاد 2*4 در عمق 3 متری به بالا پیدا میشن که معمولا حفار ها رو دستخالی نمیزارن در نزدیکی اونجا یکی از آشناها با یه صاحب دستگاه که که دستگاهش مگنتومتر بود یه جایی رو زده بود تو عمق 12 متر زیر زمین یه تعداد عکسهایی رو هم بهش داده بود و گفته بود این مربوط به زمین شماست
توی عکس یه چیزی تقریبا شکل یه آدم که خوابیده مشخص بود و این آشنای ماهم دل تو دلش نبود میگفت این حتما یه مومیایی هستش واز این حرفها من خودم با ردیاب اونجا رو زدم یه تعداد فرکانسها جواب داد ولی مگنت تو 90 هم باز اونجا رو خیلی عالی میزد من گفتم حتما خطاست ولی اون تصاویر واقعا گول زننده بود
تو همین عید برا اون زمین خیلی هزینه کرد و اونجا رو با هزار بدبختی کندن ولی تنها چیزی که به دست اومد دقیقا مثل همون شکلی که بهش داده بودن یه سنگ کاملا مشکی بود
موفق باشید

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 8:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
همه دوستانی که این دستگاه رو ساختن میتونن به کامپیوتر دانلود کنند
همه چیز رو انجام دادم اما این خطا رو میده

ready not recived from pic...chec that the pic is connected and running
کسی میدونه اشکال از چیه
البته حافظه at24c256 هست میتونه از اون باشه

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من هم با گفته اقا حمید موافق هستم من هر جا که ردیاب بزنم بعدش از تصویری استفاده میکنم تا حفاری بی مورد نداشته باشم

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merlin نوشته است:
سلام

کسی میدونه اشکال از چیه

دوست من وقتي دستگاه روشنه و دكمه تست رو زدي در بالاي LCD اعداد H و L وجود دارند و روبروي آنها يهني در بالاي ال سي دي سمت راست علامت مربع كه عددي كنارش هست اون عدد اختلاف بين اعداد H , L هست و وقتي save رو ميزني در واقع اون عدد ذخيره ميشه وقتي ذخيره رو ميزني در پايين ال سي دي روبروي 0C 0R* = اون عدد بالاي كنار مربع قرار ميگيره . اگر چنين نبود آيسي حافظه شما ايراد دارد البته خودم از اين آيسي استفاده كردم ولي دوستاني بودن قبلا با آيسي آتمل مشكل ذخيره داشتند

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 8:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kaniii نوشته است:
merlin نوشته است:
سلام

کسی میدونه اشکال از چیه

دوست من وقتي دستگاه روشنه و دكمه تست رو زدي در بالاي LCD اعداد H و L وجود دارند و روبروي آنها يهني در بالاي ال سي دي سمت راست علامت مربع كه عددي كنارش هست اون عدد اختلاف بين اعداد H , L هست و وقتي save رو ميزني در واقع اون عدد ذخيره ميشه وقتي ذخيره رو ميزني در پايين ال سي دي روبروي 0C 0R* = اون عدد بالاي كنار مربع قرار ميگيره . اگر چنين نبود آيسي حافظه شما ايراد دارد البته خودم از اين آيسي استفاده كردم ولي دوستاني بودن قبلا با آيسي آتمل مشكل ذخيره داشتند

ببخشيد من هميشه مطالب رو يادم ميره كامل بگم اگه غير از مورد بالا بود صفحات قبل رو مرور كنيد كاملا توضيح داده شده چگونگي ارسال اطلاعات به نرم افزار اصلي و اسنيفلر بنظر بنده يه مورد ديگه از اين دستگاه مونده كه تابحال بهش اشاره نشده و دان روش كار ميكنند بزودي به نتيجه ميرسه و اونو هم اعلام ميكنن كه البته در كار كرد اين دستگاه فعلا تاثيري نداشته و فقط امكاناتي بهش افزوده ميشه به غير از اين بنظر من همه چي راجب دستگاه بصورت كامل توضيح داده شده مخصوصا در مورد مدار دستگاه با توضيحات تكميلي و شفاف مهندس حميد همه موارد لازم رو فراتر از كامل شرح دادن

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 8:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب کانی از توضیحات شما ممنونم

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 8:55am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام :ymhug:
جا ذاره از زحمات بی دریغ اساتید خصوصا استاد حمید و کانی و کاوشگر کمال تشکر و قدردانی را بکنیم
واقعا خسته نباشید. من متاسفانه به دلیل مشغله کاری هنوز نتونستم دستگاه را تست کنم ولی انشاا... ذر اولین فرصت تست و اعلام می کنم
@};- @};- @};- @};-

هیچ وقت به گمان اینکه وقت دارید ننشینید زیرا در عمل خواهید دید که همیشه وقت کم و کوتاه است.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 1:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: salah3 و 134 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure