انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 15 خرداد1403 - 10:22am

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 144 , 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

کوهیار عزیز خیلی ممنون از سوال خوب شما! :D
بحث تعویض آیسی 7660 با 7662 در این مدار بنظر من مطرح نیست. علتش اینه که ولتاژ منفی مورد نیاز در این مدار تنها 5- هست و آیسی 7660 حتی اگر از نوع 10 ولتی هم باشه به خوبی این کار رو انجام میده. اگر هم مساله معیوب شدن در اثر اتصالی باشه متاسفانه هر دو شماره آیسی همین مشکل رو دارن و من توی مدار چنس هم با سوزوندن هر دو ایسی موفق به بررسی این نکته شدم! :D هر چند 7662 کمی راندمان بهتری داره و دیرتر هم میسوزه اما باز هم باید حواس ما به اتصالی روی خروجی آیسی باشه. بهرحال مشکلی نیست از 7662 هم میشه استفاده کرد و نتیجه کار برای این مدار تفاوت محسوسی نداره.
اما در خصوص اینکه مدار ظاهرا کار میکنه ولی ممکنه 7660 سوخته باشه و عملا مدار در کاوش جواب نده ؛ میشه براحتی تست کرد! شما ولتاژ پایه 5 ایسی 7660 رو نسبت به منفی باطری که که بسنجین باید حدود 5- باشه. البته قطعا از مقدار 5 چند صدم کمتر هست که طبیعیه. این ولتاژ گیری نشون میده که آیسی داره درست کار میکنه. در کنار این مساله آیسی 7660 نباید داغ کنه! اگر داغ هم بکنه نشانه معیوب بودن یا اشکال داشتن خازنهای اطراف هست که حتی اگر ولتاژ منفی درستی رو بده اما در این حالت طبق بررسی های بنده نویز خیلی بدی تولید میکنه!!! پس هر دو مساله رو باید چک کنین تا خیالتون راحت بشه.

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 9:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان بزرگوار
اشکال از اتصالی بود که کنار دیود 3بود آیسی 7660 هم خوشبختانه نسوخته بود
ازراهنما یی های مهندس حمید ودوستان بزرگوار ممنو نم انشالا که بتونیم جبران کنیم

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان كدوم اعداد براي سطر و كدوم براي ستون هستش و ضمنا براي وارد كردن اعداد بصورت دستي دكمه سيو نياز هست زده بشه يا نه

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 8:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
دوستان كدوم اعداد براي سطر و كدوم براي ستون هستش و ضمنا براي وارد كردن اعداد بصورت دستي دكمه سيو نياز هست زده بشه يا نه

دوست من C براي ستون و R براي سطر هستش در ضمن وارد كردن اعداد تو چي منظورته تو نرم افزار يا دستگاه؟

صدور هيچ ويزا و گذر نامه اي لازم نيست وقتي به الله پناهنده ميشويد

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 11:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
keyhanjam نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام به همگي دوستان ممنون از تلاش همگي
اگر براتون امكان داره من اين روش دستي وارد كردن اعداد رو هرچي خوندم خوب متوجه نشدم اگر براي دوستان امكان داره يكي بياد يه كم ساده تر بگه اعداد رو چه جوري دستي وارد كنم .

سلام امیر جان اگر منظور شما استفاده از نرم افزار اسنیفر برای وارد کردن اعداد هست اقای کانی در صفحات قبل به صورت تصویری و واضح توضیح داده

سلام ممنون دوست عزيز من به اسنيفر اعتقاد زياد ندارم مشكلم اينه براي نرم افزار اصلي خود سيستم كدوم اعداد براي سطر هست كدوم براي ستون و چه جوري واردشون كنم ممنون ميشم راهنماييم كنيد ضمنا برا وارد كردن روش دستي بايد دكمه save رو زد يا نه اگر امكان داره يه توضيح در باره همش بديد ممنون ميشم

دوست من فك كنم منظورتون رو فهميدم براي وارد كردن به نرم افزار اصلي لازم نيست بصورت دستي وارد كنيد و دكمه save هم نميخواد با كابل سريال و فك كنم با مبدل هم براحتي وارد ميشه در صفحات قبل فك كنم بين 80 تا 100 يكي از دوستان به نام mamad13 فايلي قرار دادن كه درش توضيح داده چطوري اطلاعات رو به نرم افزار اصلي انتقال بدي
موفق باشي

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 12:55pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
کانیی جان فکر کنم منظورشون انتقال به اسنافلر باشه.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام ممنون از دوستان چه عجب آخر يكي كه هيچ چند نفر جواب سوال ما رو داد با تشكر از همه مگر در نرم افزار اصلي هم نميشه اعداد رو به صورت دستي وارد كرد .

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
سلام ممنون از دوستان چه عجب آخر يكي كه هيچ چند نفر جواب سوال ما رو داد با تشكر از همه مگر در نرم افزار اصلي هم نميشه اعداد رو به صورت دستي وارد كرد .

ببخشيد از اينكه دير جواب گرفتين . نميدونم من امتحان نكردم اما در صفحات قبل يكي از اعضا يادم رفته اسمش چي بود يه پست گذاشته بود كه اعداد رو دستي وارد كرده شايد بشه.

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kaniii نوشته است:
amir1377 نوشته است:

ببخشيد از اينكه دير جواب گرفتين . نميدونم من امتحان نكردم اما در صفحات قبل يكي از اعضا يادم رفته اسمش چي بود يه پست گذاشته بود كه اعداد رو دستي وارد كرده شايد بشه.

تشكر دوست عزيز بالاخره يكي پيدا شد حال و هواي اين بخش رو عوض كنه منم ميرم برا تست موفق بشم ميرم برا ساخت يه مدار ديگه با تشك از تمامي دوستاني كه اين حقير رو راهنمايي كردند. @};- @};- @};- @};- @};-

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 8:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
Kaniii نوشته است:
amir1377 نوشته است:

تشكر دوست عزيز بالاخره يكي پيدا شد حال و هواي اين بخش رو عوض كنه منم ميرم برا تست موفق بشم ميرم برا ساخت يه مدار ديگه با تشك از تمامي دوستاني كه اين حقير رو راهنمايي كردند. @};- @};- @};- @};- @};-

دوست من منظورتون رو نفهميدم يعني مدارتون ايراد داره كه يكي ديگه ميسازيد يا نه اينكه يه دستگاه ديگه ميفرماييد؟

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 10:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 144 , 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 70 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure