انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 7:24am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

archilO عزیز دقت کنین 1 و 4 و 6 باید به هم وصل باشن و 7 و 8 هم به هم وصل باشن! باقی اتصالاتی که فرمودین درست بود.
شماره پینهایی هم که نوشته شده باید طبق همون شماره ای باشه که پشت خود کانکتور مشخص شده.
در عین حال باید دستگاه رو در حالت OCX که توضیح داده شده قرار بدین تا امکان ارتباط با کامپیوتر فراهم بشه.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله استاد 1و4و6 به هم وصلن من اشتباه نوشتم شرمنده
میگم استاد اگه ای سی 7 سوخته باشه چه مشکلی پیش میاد ؟
البته وقتی در حالت نرمال هست من ولتاژ گیری کردم ولت خروجی بعد از فشار دادن روی دکمه انتقال افت میکنه (از 8ولت به 6)ولی در حالت ocx هیچ افت ولتاژی نداریم ایا این عادیه؟
در ضمن در حالته ocxبعد از زدن دکمه انتقال به همون حالت میمونه حتی بیشتر از 30 ثانیه و تا دکمه دیگه ای رو فشار ندی از اون حالت بیرون نمیاد

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید و دوستان که تونستید با pcارتباط برقرار کنید لطفا طرز درست کردن کابل رو بگن یا اکه هم اماده تو بازار هست ادرس بدن کجا دارن لطفا چون من فکر میکنم کابلو خوب نساختم

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 1:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سلام. کانی جان لطف میکنی اسکنی که گرفتی که کانال داشت و لیلی داره فایلی که با نرم افزار اصلی از دستگاه گرفتی رو بزاری ماهم با نرم افزار نگاه کنیم،ممنون میشم

شنیدن کی بود مانند دیدن

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 2:32am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

این فایل پروژه اسنافلر هست که ایشون برای من فرستادن. میتونین مستقیما با نرم افزار اسنافلر بازش کنین:
پیوست:
ghasem.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 2:41am
مدیر کل
مدیر کل

archilO عزیز اگر آیسی 7 معیوب باشه که اصلا ارتباط برقرار نمیشه و طبیعیه. در خصوص تست کردنش هم اطلاعاتی در ذهنم نیست که عرض کنم. کابل هم چیز خیلی ساده ای هست و بغیر از اتصالاتی که پشت کانکتور باید انجام بدین ؛ فقط 3 سیم لازم داره که بین دستگاه و پورت کام کامپیوتر وصل بشه که همون پین های 2 و 3 و 5 هستن.
در ضمن دقت کنین اتصال اون چند پین که پشت کانکتور به هم وصل میشن باید از سمت کانکتوری انجام بشه که به کامپیوتر وصل میشه! چون پرواضحه که اتصالات پشت اون کانکتوری که روی دستگاه هست تاثیری نداره مگر اینکه عین 9 پین از دستگاه به کامپیوتر متصل باشه! در واقع این نوعی اتصال هست که زمینه ارتباط کامپیوتر با دستگاه رو برقرار میکنه و لذا باید از روی کانکتور سمت کامپیوتر انجام بشه. اگر این کار رو درست انجام داده باشین دیگه جز سیمهای 2 و 3 و 5 هیچ سیم دیگری لازم نیست از دستگاه به کانکتور کامپیوتر متصل بشه. میتونین از کابل شیلد استریو استفاده کنین که بنظر من بهترین انتخاب هست و در این صورت پین 5 همون شیلد خواهد بود و 2 و 3 هم مغزی های کابل هستن.
پس یک بار خلاصه و واضح توضیح میدم. پین های 2 و 3 و 5 خروجی دستگاه عینا به شماره های یکسان روی کانکتوری که باید به کامپیوتر وصل بشه متصل میشن. سپس از پشت اون کانکتوری که به کامپیوتر میخوره ؛ پینهای 1 و 4 و 6 رو به هم و همینطور 7 و 8 رو هم به هم وصل میکنین. برای این کار هم از سیم های کوتاه و نازک روکشدار میشه استفاده کرد.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1393 - 2:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان ببخشيد ديشب خوابم برد خيلي خسته بودم شكر خدا سوالات دوستان آنن پاسخ داده ميشه از اين بابت از مهندس خيلي خيلي ممنونم و همچنين دوست خوبم كاوشگر البته اينم بگم دوستان من خودم از صفحه 106 وارد اين انجمن شدم و چه در انجمن و چه خصوصي فكر كنم بيشتر از 200 تا سوال در مورد همين موضوع از مهندس حميد كردم و جواب تك تكشون رو هم واضح گرفتم همگي مچكريم مهندس جون خوب يه همچي استادي رو رو بايد ارج نهاد . اما در خصوص انتقال به نرم افزار اصلي دوستان عرض كنم من 30 ثانيه زماني رو در نرم افزار مشاهده نميكنم يعني بعد از زدن گذينه دانلود داتا تو نرم افزار يه پنجره مياد به اين شكل

صدور هيچ ويزا و گذر نامه اي لازم نيست وقتي به الله پناهنده ميشويد

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 7:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببخشيد اشتباه كردم تو پست بالا ميخواستم تصوير رو اضافه كنم كه رو ارسال كليك كردم هوش هواس ندارم كه پير شدم ديگه البته تو جوني هم همين بوديم (-| #:-s خوب اينم تصوير البته دستگاه رو روشن كردم و روي حالت Ocx گذاشتم و كابل هم( طبق توضيحاتي كه مهندس جان الان هم ارايه داد ساخته بودم يعني به همين شكلي كه الان گفتند) وصل كردم

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 7:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در تصوير بالا تا هر زماني كه دكمه start رو نزدم به همين شكل باقي ميمونه چه 1 ثانيه چه 1 ساعت يعني تايم محدودي نداره و فك كنم مشكل دوستمون همينه وقتي هنوز دكمه فشاري دانلود روي دستگاه رو نزدم و روي start كه در تصوير مشاهده ميكنيد كليك ميكنم خطاي زير رو ميده كه گويا خطاي دوستمون هم همينه

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 7:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ولي وقتي كه قبل از زدن كليك بر روي start دكمه فشاري دانلود بر روي دستگاه رو فشار ميده و نوشته روي ال سي دي دستگاه ظاهر ميشه seryal ocx to pc و بعد گذينه start رو كليك ميكنم انتقال براحتي انجام ميشه دقت كنيد البته حين انتقال نتونستم از دسكتاب عكس بگيرم يعني اجازه نداد اما بعد از پايان انتقال اجازه داد

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 8:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure