انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:37pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 619 , 620 , 621 , 622 , 623 , 624 , 625 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
تا اینجا کسی مطرح نکرده که هیچکدوم این PCB ها مشکل داشته باشن. من بیشتر فیبر مربوط به مبدل TTL رو که در پست اول تاپیک گذاشته شده بلحاظ سادگی و جدیدتر بودن ترجیح میدم. البته دوستانی که مدار رو ساختن بهتر میتونن به شما کمک کنن. در ضمن حتما به فکر اپراتوری هم باشین! وگرنه خیلیها این مدار رو ساختن و کنار گذاشتن چون متوجه شدن یا بدردشون نمیخوره و یا از پس اپراتوریش بر نمیان.

جمعه 4 آبان1397 - 11:30pm
آواتار کاربر

سلام استاد حمید عزیز.

ولتاژ خروجی من در دستگاه DC هست و ولتاژ AC نیست فرکانس هم درسته . دلیلش چی میتونه باشه. @};- ^:)^

هر مذهبی داریم خداوند ناظر اعمال ماست

سه شنبه 15 آبان1397 - 10:35pm

سلام و درود مهندس حمید عزیز
بالاخره تمام شد و تست گرفتم . ولی فکر کنم یه مشکل دارم
اول اینکه خروجی میکرو 136.8 هست
ولتاژ خروجی رگولاتور 5.7
پایه 4 آیسی 071 و پایه 11 آیسی 074 4.73-
این تست ولتاژ درست هست ؟
واما مشکل در تست پراب زنی
شماره جلوی مربع و همچنین جلوی LوH ثابت نمیشه با چند عدد اختلاف کم و زیاد میشه
اگه ممکنه بگید از چی میتونه باشه
خروجی رگولاتور 5.07
ممنون و سپاس

پنج شنبه 17 آبان1397 - 1:16pm
مدیر کل
مدیر کل

eragon2 نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز.

ولتاژ خروجی من در دستگاه DC هست و ولتاژ AC نیست فرکانس هم درسته . دلیلش چی میتونه باشه. @};- ^:)^

خسته نباشین.
بارها عرض کردم خروجی این مدار که از روی پرابهای فرستنده قابل اندازه گیری هست بصورت یک پالس مربعی با فرکانس حدود 137 هرتز و دامنه پیک تا پیک حدود 8 ولت هست که میتونین با اسکوپ ملاحظه کنین. وگرنه با ولتمترهای مختلف ممکنه نتایج متفاوتی بدست بیاد. از طرف دیگه وقتی میفرمایین فرکانس درسته پس دیگه AC نبودن معنایی نداره! چون فرکانس فقط برای یک سیگنال AC معنی داره وگرنه فرکانس یک ولتاژ DC همیشه صفر هست!

جمعه 17 آبان1397 - 1:37am
مدیر کل
مدیر کل

bamdadesoha نوشته است:
سلام و درود مهندس حمید عزیز
بالاخره تمام شد و تست گرفتم . ولی فکر کنم یه مشکل دارم
اول اینکه خروجی میکرو 136.8 هست
ولتاژ خروجی رگولاتور 5.7
پایه 4 آیسی 071 و پایه 11 آیسی 074 4.73-
این تست ولتاژ درست هست ؟
واما مشکل در تست پراب زنی
شماره جلوی مربع و همچنین جلوی LوH ثابت نمیشه با چند عدد اختلاف کم و زیاد میشه
اگه ممکنه بگید از چی میتونه باشه
خروجی رگولاتور 5.07
ممنون و سپاس

ممنون. خسته نباشین.
فرکانس درست هست. ولتاژ 5- و خروجی رگولاتور هم مشکلی نداره. نوسان چند واحدی اعداد هم که خیلی از دوستان گزارش کردن مربوط به اثر نویز هست. میتونین سیمهای هر دو سلکتور رو شیلد کنین و همینطور ترجیحا محل پرابهای فرستنده و گیرنده رو با فاصله از هم در نظر بگیرین. بخشی از نویز هم که مربوط به محیط هست در فضای بیرون از منزل وجود نداره.

جمعه 17 آبان1397 - 1:41am
آواتار کاربر

eragon2 نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز.

سلام مهندس حمید ببخشید باز مزاحم شدم .

من ولتاژ منفی ندارم در 7660 .
طبق دیتا شیت آی سی رو بیرون مدار تست کردم ولتاژ منفی میده ولی روی مدار نمیده. دو سه تا هم 7660 دارم همشون رو انداختم ولتاژمنفی ندارم
نمیدونم اشکال کجاست . :-\ @};- @};- @};-

شنبه 19 آبان1397 - 7:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ابتدا دقت کنین ولتاژ منفی رو درست اندازه گرفته باشین. ولتاژ پایه 5 آیسی 7660 نسبت به زمین مدار یعنی پایه 3 این آیسی باید حدود 5- ولت باشه. در عین حال آیسی 7660 خیلی زود میتونه معیوب بشه. حالا اگر فقط روی این مدار کار نمیکنه باید سیمکشی این آیسی و احتمال قطعی و اتصالی در مدار رو بررسی کنین و در نهایت سلامت و جهت نصب صحیح خازنهای 4 و 5 رو چک کنین.

شنبه 19 آبان1397 - 9:01pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
ابتدا دقت کنین ولتاژ منفی رو درست اندازه گرفته باشین. ولتاژ پایه 5 آیسی 7660 نسبت به زمین مدار یعنی پایه 3 این آیسی باید حدود 5- ولت باشه. در عین حال آیسی 7660 خیلی زود میتونه معیوب بشه. حالا اگر فقط روی این مدار کار نمیکنه باید سیمکشی این آیسی و احتمال قطعی و اتصالی در مدار رو بررسی کنین و در نهایت سلامت و جهت نصب صحیح خازنهای 4 و 5 رو چک کنین.

تشکر از زحمات جنابعالی @};- @};- @};-

شنبه 19 آبان1397 - 10:33pm

درود بر شما
خیلی محبت کردی
تست میکنم
باز هم ممنون

یکشنبه 20 آبان1397 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
به مناسبت عید فردا ( میلاد پیامبر )فایل هگزی رو که برا دستگاه زمین شناسی کار کرده بودم رو عمومی میکنم انشالله که دوستان ما رو از دعای خیرشون مستفیض بفرماییند
تو این فایل هگز خیلی از موارد اصلاح شده و یه مورد که اضافه شده اگه پراپ تو زمین درست فرو نره یا سیم پراپ قطع بشه ارور میده

از استاد حمید هم خواهش میکنم که این فایل رو در اول تایپیک قراره بده تا دوستان دیگر راحت تر بتونن دسترسی داشته باشن
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 3 آذر1397 - 7:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 619 , 620 , 621 , 622 , 623 , 624 , 625 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure