انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:22am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 613 , 614 , 615 , 616 , 617 , 618 , 619 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

pedram2 نوشته است:
سلام به همه دوستانی که تواین بخش فعالیت میکنند ومهندس حمید عزیز
ببخشید مهندس میخواستم از تون بپرسم برای استفاده از ولتاژ بیشتر در قسمت فرستنده برای نفوذ بیشتر در زمین آیا این مدار پاسخگو هست یا نه (البته بالاتر از 12 ولت ) واگر این ممکن باشه چه تعقیراتی باید تو مدار اعمال بشه .ممنون

ممنون.
قبلا در این خصوص توضیح دادم و مدلی از حالت تقویت شده رو برای این مدار ذکر کردم اما ظاهرا دوستانی که تست کردن از نظر ثبات و دقت اسکنها راضی نبودن.

چهارشنبه 22 آذر1396 - 5:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس از پاسخ صریحتان

پنج شنبه 23 آذر1396 - 8:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

ali652 نوشته است:
با سلام و ارادت . دوستان یک سوال .؟ در فایل راهنما اشاره به این موضوع شده که در حالت A B با اتصال دو پراپ و یکسان بودن اعداد و یا بدون تغییر بودن ان میشود به سلامت دستگاه پی برد ولی منظور از پراپ کدامها میباشد؟ من با اتصال p1 ,c1 یا sk2.sk3 که پراپ ثابت هستند تغییر اعداد دارم . ایا مشکل از وسیله میباشد؟ میخوام ببرم تست ولی قبلش باید از سلامت دستگاه خیالم راحت شه . ممنون. @};-

با اجازه مهندس حمید و سایر دوستان
سلام دوستان من بله مشکل داره با اتصال پرابها باید اعداد ثابت باشن

پنج شنبه 23 آذر1396 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
ممنون دوست عزیز از پاسخ شما. من این چند عکس رو که نتیجه تست این وسیله هست رو میزارم که کمک کنید که رفع عیب شه و ایرادات برطرف شه . ابعاد 4 در 7 .ممنون میشم دوستان ایرادات را تصحیح نمایند . راستی در حالت A B انجام شد چون در دیگر حالت خیلی اعداد کنار مربع بالا بود حدود 470 .سپاس و ارادت @};-
پیوست:
4.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 آذر1396 - 4:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

و سوال دیگه این هست که با توجه به اینکه انتظار ازین وسیله نزدیک شدن به خواص زیر زمین و قدرت رسانایی و نهایته فلزات است و موضویی که قابل سوال است این هست ما با تنظیمات قابل دسترس نرم افزار سورفر رنگها را میتوانیم تغییر و به نوعی دیگر نمایش دهیم . خب با این حساب معیار تنظیمات کدام میباشد
این همان تصاویر با تنظیمات دیگری میباشد .که تشخیص این دو عکس و شناخت درست تصاویر خیلی مشکل است . کمک کنید لطفا ممنون @};-
پیوست:
3.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 آذر1396 - 4:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من تا زمانی که دستگاه شما درست کار نکنه و اعدادش ثابت نباشه هر نوع عکس برداری که باهاش انجام بدین خطا و اشتباه هست من خودم همین مشکل رو حدود 50 روز داشتم و جایی که میرفتم برای تست دستگاه بالای تونل قنات قدیمی بود که فکر کنم بهترین نمونه برای تست دستگاه باشه اما تمام تصاویری که از اونجا گرفته بودم اشتباه بود
برای تست دستگاه ابتدا شما ببنید ایا روی پراپ های فرستنده یعنی c1,c2 ولتاز 0.6 تا 0.5 رو دارید یا خیر که این ولتاژ در این محدوده باید ثابت باشه دوم روی همین پرپ ها فرکانس 137.5 که با خطای ولتمرها (اگر با ولتمر اندازه گرفتید ) 136 تا 137 نمایش داده میشه من خودم با دستگاه فرکانس متر رو میزی اندازه گرفتم و دقیق هست و نکته با تغییر سلکتورهای 3 و 5 تایی این ولتاژ و فرکانس باید ثابت باشه این تست فرستنده
اما تست گیرنده برای گیرنده که پایه های p1 , p2 هستند باید وقتی پایه c2 که زمین فرستنده هست رو بهشون وصل کردی مقدار h, L باید صفر بشه و در صورتی که پایه p1 به c1 و پایه p2 به c2 باشه مقدار h, l بسته به تنظیم سلکتورها متفاوت هست اما هر چی باشه هر دو عدد یکسان و عدد کنار مربع صفر هست این تمام نکاتی که از تست دستگاه من تو این مدت متوجه شدم اگر جایی رو اشتباه گفتم از سایر دوستان و اساتید (خدا رو شکر به جز مهندس حمید که همیشه حاضر و پاسخگو هست بقیه یا خوابن یا به غیبت کبری نائل اومدن :D :)) :ymdevil: B-) ) خواهش می کنم که اصلاح کنند.

شنبه 25 آذر1396 - 4:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون جناب حسن زاده . من تست فرستنده را طبق فرمایشات حضرتعالی انجام دادم و مشکلی نداره . تست گیرنده هم همینطور . حال یک سوال دارم این هست که : با توجه به تنوع در تغییر رنگ و عوض کردن رنگها توسط گزینه fill color در نرم افزار سورفر که هر کدام یک مدل و متفاوت از قبلی است و حتی برعکس ان ، چطور میشود از رنگها برداشت درستی داشت ؟ یا مثلا از یک مدل خاص (مثل soil به معنی خاک ) باید انتظار داشت؟ به عنوان مثال این تصویر که من دارم چه برداشتی میشه ازش داشت؟
این مدل با گزینه soil میباشد
ممنون از راهنمایی

یکشنبه 26 آذر1396 - 11:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

خواهش می کنم در مورد استفاده از نرم افزار اطلاعات زیادی ندارم در ضمن شما مگه نگفته بودی تغییر در اعداد داری اگر اینجور باشه این شکل کلا الکی هست

دوشنبه 27 آذر1396 - 4:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
برد دومی من اماده شده و امروز میبرم برا تست دعا کنید که درست کار کنه اما یه سئوال برام پیش اومده ظاهرا ولتاژ کاری دستگاه 5 ولت هست و همون ابتدای مدار با استفاده از یه رگولاتور ولتاژ 9 رو به 5 تبدیل میکنیم و بعد از 5 ولت در همه جای مدار استفاده میکنیم به جز منفی 5 که به وسیله 7660 درست میشه حالا سئوال اینه چرا ابتدا از 9 ولت استفاده میکنیم و بعد اونو کم میکنیم ایا دلیل خاصی داره ؟!!! مگر نمیشه همون ابتدا با استفاده از 4 تا 1.2 ولتی 4.8 ولت درست کنیم و استفاده کنیم یا از باطری 6 ولتی به جای 9 ولت !!!
مرسی که همیشه مثل شیر نر پشت سر من هستی و بهم کمک میکنی خیلی دوست داریم به مولا

دوشنبه 27 آذر1396 - 4:08pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. ممنون. @};-
مساله ای که فرمودین در همه این گونه مدارات رایج هست. یعنی مدار دارای میکروکنترلر باید توسط یک ولتاژ رگوله 5 ولت تغذیه بشه و برای این کار طبیعتا از رگولاتور و ولتاژ ورودی بالاتر استفاده میشه. اینکه چرا از رگولاتور استفاده میشه سادست چون با هیچ روش ساده دیگری نمیشه ولتاژ رو در حد صدم ولت ثابت نگه داشت! انجام این کار با باطری ممکن نیست چون تغییرات ولتاژ باطری در حالت پر و خالی بودن زیاد هست و اصلا روی عدد ولتاژش بصورت ثابت نمیشه حساب کرد. در حالیکه اگر ولتاژ 5 به بیش از 5.5 ولت برسه دیگه میکرو میسوزه! اما اینکه چرا ولتاژی بالاتر باید به ورودی داده بشه حالت طبیعی همه رگولاتورهای خطی هست که بین 1 تا 3 ولت ولتاژ بالاتر از خروجی در ورودی خودشون نیاز دارن تا خروجی رگوله و با ثباتی داشته باشن. در مورد رگولاتور 7805 هم این اختلاف ولتاژ حداقل حدود 2 ولت هست و لذا ولتاژ باطری نباید از 7 ولت پایین تر بیاد. لذا باطری 9 ولت کتابی معمولی یا شارژی و یا 3 سلول لیتیوم یون یا پلیمر باطریهای مناسبی برای تغذیه این مدار هستن.

دوشنبه 27 آذر1396 - 4:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 613 , 614 , 615 , 616 , 617 , 618 , 619 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure