انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:11pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 580 , 581 , 582 , 583 , 584 , 585 , 586 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
مهندس منظورم این قسمت مداره که به مدار اصلی اضافه شده. این قسمت اضافه شده کار شما نیست؟ پس بنده همون مدار r232 کاوشگر رو ادامه میدم حالا که بهتر نشده بینیم چی میشه دیگه با سوالام مزاحمتیم مهندس خوب انجمن موفق و پیروز باشی

خواهش میکنم.
خیر من این بخش رو اضافه نکردم ولی دوستان بر اساس پیشنهادی که جهت تقویت داده بودیم این کار رو کردن. بهتره مدار رو به همون شکل اصلی بسازین. فکر نمیکنم مشکلاتی که دوستان داشتن در زمینه عمقزنی بوده باشه! ابتدا باید از مدار اصلی جواب مناسب گرفت و بعد به فکر قدرت بیشتر بود.

جمعه 4 فروردین1396 - 8:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دستگاه من بیرون از خونه (200 متر فاصله بامنطقه مسکونی) بازم اعداد کنار مربع کم و زیاد میشن.
پرابها رو هم کاشته بودم از 5 تا 27 بازی میکردند من هم صبر میکردم وقتی نزدیک 16 میرسد سیو میکردم.
اینجا چیز خاصی نبود همینجوری اسکن گرفتم برای بار اول

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohammad22 نوشته است:
سلام
دستگاه من بیرون از خونه (200 متر فاصله بامنطقه مسکونی) بازم اعداد کنار مربع کم و زیاد میشن.
پرابها رو هم کاشته بودم از 5 تا 27 بازی میکردند من هم صبر میکردم وقتی نزدیک 16 میرسد سیو میکردم.
اینجا چیز خاصی نبود همینجوری اسکن گرفتم برای بار اول

احتمالن دستگاه در حالت تقویت شده بوده درسته؟

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 4:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرآفرین عزیز
نه دستگاه بدون مدار تقویت شده ساخته شده.
و از باطری بیرون مدار و از حداقل سیم و اتصالات استفاده کردم
فقط یه یه مورد اضافی اینه که بدنه یو اس بی رو به منفی مدار وصل کردم.
ممنون اگه چیزی به ذهنتون اومد کمک کنین

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
اسکن دیگه از باغچه خونه گرفتم اعدادکنار مربع زمانی که پراب ها به دستگاه وصل بود نسبتا زیاد بازی میکردند تا زمانی که وصل نبودن.
اگر مشکلی در پراب زنی و استفاده از نرم افزار سورفر و اسنافر در مورد تصاویر زیر میبینید بگین تا اصلاح کنم.
ممنون از راهنمایی های شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 3:04pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اینکه در حالت وصل پرابها بخودی خود تغییر اعداد دارین نشانه تاثیر نویز هست! این نویز میتونه از محیط اطراف یا حتی نحوه سیمکشی پرابها باشه. از نظر من دو پراب فرستنده باید در یک سمت و دو پراب گیرنده در سمت دیگر جعبه دستگاه قرار بگیرن. همینطور استفاده از سیم ضخیم میتونه نویزپذیری از امواج محیط رو افزایش بده چون هر چه سیم ضخیم تر باشه نویز بیشتری رو جذب میکنه. طولانی بودن این سیم بیش از حد نیاز هم باز میزان دریافت نویز رو افزایش میده. پس بهتره از یک سیم افشان با کیفیت و با ضخامت کافی مثلا مغزی 1 میل و با حداکثر طولی که ممکنه در اسکنها لازم بشه استفاده کنین. بهر حال در اون مورد هم که فرمودین 200 متر با منطقه مسکونی فاصله داشتین ؛ چون بسیار از نویزهای با فرکانس پایین براحتی از طریق زمین منتقل میشن ؛ این فاصله اصلا زیاد نیست و باز هم نویز اثر میذاره.

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 3:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان @};-
تغییر اعداد در حال بدون پراپ خیلی کمتره ولی با پراپ 20 واحد کم و زیاد میشن.
چیدمان سوکت پراپها ( p2 p1 c1 c2) که روی جعبه با هم 4 سانت فاصله داره ولی داخل جعبه 1 سانت سیم ها از کنار هم گذشته.
اندازه هر یک از سیم پراب های متحرک 18 متر.
وسیم پراب های های ثابت 3 متر است.
نمره سیم پرابها 1 افشان و مقاومت 100 متر 2.1 اهم است.
تو خونه دستگاهی که شما طراحی کردین pi صدا زیاد داشت که بردم همان منطقه ای که با زمین شناسی اسکن گرفتم 90 %بهتر شده بود(پارسال) .اینبارم گفتم ببرم همان جا شاید زمین شناسی هم درست بشه ولی زیاد فرق محسوسی نکرد.
حمید آقا همیشه اون نکات ریزی که تو هر دستگاه اشاره میکنین رو به خاطر میسپارم و روی دستگاه تا حد ممکن پیاده میکنم از جمله ی این مدار نمیدونم اینبار کجا اشتباه کردم.
بله محل نزدیک و نویز روی دستگاه اثر گذاشته یه بار دیگه میرم چند روز دیگه دور تر امتحان میکنم.
ممنون که به همه بچه ها کمک میکنین. @};-

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب پس محل نصب پرابها روی جعبه مناسب نیست! نباید کنار هم باشن و فاصله سیمهاشون فقط 1 سانت باشه! وگرنه سیمهای گیرنده در حالت عادی هم اندکی فرکانس فرستنده رو دریافت میکنن و این روی نتیجه اسکن تاثیر منفی داره. سعی کنین فاصله بین خروجی پرابها و سیمهای فرستنده و گیرنده رو چند برابر افزایش بدین.
تا جاییکه من دیدم در این سیستمهای 4 پراب معمولا طول همه سیمها در حد 10 متر در نظر گرفته میشه. فکر میکنم 18 متر خیلی زیاد باشه و این خودش میتونه نویزپذیری رو افزایش بده. بخصوص که سیمهای بلندتر روی فرکانس پایین بصورت آنتن عملکرد قویتری دارن و قطعا تداخل بیشتر میشه. پس بسته به نیازتون اگر میتونین سیمها رو کوتاهتر در نظر بگیرین. البته این نکته برای پرابهای گیرنده بیشتر اهمیت داره.

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این حالتی رو که دوستمون جناب mohammad22
تعریف کردند من هم با دستگاه داشتم البته فقط در حالت تقویت شده..
ولی برای من به اینصورت بوده که زمانیکه پرابها به دستگاه وصل نبودند حدود دو واحد تغییرات داشتم اما وقتیکه پرابها به دستگاه وصل میشد بیشتر میشد و زمانیکه پرابهارو داخل زمین فرو میکردیم تغییر اعداد رو به آرامی شاهد بودم و تا چندصد واحد بالا و پایین میرفت!!
البته در منطقه ی کوهستانی و بدور از خانه و تیر برق تست کرده بودم.
دلیلش رو نمیدونم :-?

جمعه 10 فروردین1396 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از شما دو بزرگوار @};- @};-
این چند مورد رو که فرمودین اصلاح میکنم
امیدوارم بغیر از این مواردی که شما فرمودین اشباه دیگه ای نکرده باشم

جمعه 10 فروردین1396 - 1:11am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 580 , 581 , 582 , 583 , 584 , 585 , 586 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure