انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:41pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 529 , 530 , 531 , 532 , 533 , 534 , 535 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی من تمام این تاپیک رو از اول خوندم اگه بخوام دلیل نقضی بر ادعای شما در همین انجمن بیارم توجه شما رو به صفحه 130 جلب میکنم
viewtopic.php?p=53326#p53326
تصویر اسکنی که جناب kaniii گرفتن،
ظاهرن در این انجمن ایشون اولین فردی بودن که تونستن از این دستگاه عملن نتیجه بگیرند
با این حساب هیچ بحثی نمیمونه..

اما یه توصیه از من تازه کار به شما پیشکسوت اینه که هرگز هیچ مکانی رو فقط در دو ردیف اسکن نگیرید زیرا اطلاعات کافی برای تحلیل به نرم افزار نخواهد داد!

و در آخر بگم که این دستگاه حدود صدسال(متاسفانه دقیقشو نمیدونم) هست که در پژوهشهای زمین شناسی و باستانشناسی مورد استفاده قرار میگیره و جالب اینجاست که با وجود انواع و اقسام تکنولوژیهای جدید هنوز هم بعنوان یکی از بهترین دستگاهها برای کشف لایه های خاک مورد استفاده قرار میگیره!!
قدرت این دستگاه نه تنها بخاطر تکنولوژی اون که البته بسیار هم ساده هست بلکه بدلیل تجربه دانشمندان و محققان قدرتمندی هست که در طی این سالیان با این دستگاه کار کردند..!!
ازینرو مطمئن باشید که حرفهاتون باعث دلسردی نخواهد شد!!
اما لطفن سعی کنید مستند و با مدرک حرف بزنید و اگه تجربه نا موفقی داشتید لطفن ابراز کنید تا هم ما تکرار نکنیم و هم شما با کمک و همفکری بقیه متوجه اشتباه خودتون بشید..

با سپاس از شعور بالای همه دوستان @};-

پنج شنبه 4 شهریور1395 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

The resistivity method has its origin in the 1920’s due to the work of the
Schlumberger brothers. For approximately the next 60 years, for quantitative interpretation,
conventional sounding surveys (Koefoed 1979) were normally used. In this method, the
centre point of the electrode array remains fixed, but the spacing between the electrodes is
increased to obtain more information about the deeper sections of the subsurface

طبق این متن این روش از 1920 توسط برادران شلومبرگر مورد استفاده قرار گرفته...

جمعه 4 شهریور1395 - 1:01am

با سلام خدمت مهرآفرین عزیز و تمام دوستان گرامی.
باید عرض کنم که ترجمه متن فایده چندانی نداره چون روش پراب زنی رو با جزئیات توضیح نداده و مختصرا دو سه روش برای این دستگاه رو نام برده از جمله روش پراب زنی دوقلو، مربعی و وِنِر که ذکر کرده روش دوقلو و مربعی عموما برای اسکن سریع منطقه و ارزیابی اولیه هست و اسکن خطی یا ونر برای عمق زنی. من تمام متن رو خوندم و قسمت اولش که اطلاعات طراحی و ساخت هست که تو راهنمای فارسی موارد مهم مربوط به ساخت موجوده اما قسمت پراب زنی راهنمای فارسی از نظر من با متن اصلی یکی نیست و نمیدونم از کجا اومده! شاید اینم یه روش خاص باشه که البته نویسندگان راهنما باید راجع به اون توضیح بدن. البته شاید دوستان با سعی و خطا بتونن روش بهینه ای رو بدست بیارن که بازم با توجه به اصول کارکرد این نوع دستگاه به نظر همون روش خطی برا عمق زنی مناسب تر از هر روشی هست. ترجمه قسمت دوم مقاله انگلیسی تقریبا چیزی عاید خوانندش نمیکنه و باید به مرجع اصلی که همون کتاب آنتونی کلارک هست رجوع کرد که البته اگه یادم باشه اونم با جزئیات توضیح نداده. اگر دوستان بتونن بجای یک نقطه یک منطقه رو به روش خطی اسکن کنن و نرم افزاری گیر بیارن که با گرفتن طول، عرض و عمق و داده ها نقشه سه بعدی رو بصورت رنگی نشون بده عالی میشه. در صورت اعلام آمادگی روش پراب زنی رو ذکر میکنم تا با تست میدانی و اعلام داده ها توسط دوستان در انجمن بتونم رو تفسیر اونها با نرم افزار مناسب کار کنم. موفق باشید

شنبه 6 شهریور1395 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به همه دوستان و darkspace عزیز..

منظور من از پی دی اف فقط همون پی دی اف اصلی نبود بلکه یه پی دی اف دیگه در صفحه 522 قرار دادم که دوباره اینجا میزارم
در این متن علاوه بر توضیح مفصل تر انواع پرابزنی حتی در مورد تفصیر اسکنها در هر روش هم اطلاعات بسیار خوبی داده شده!!

ضمن اینکه اینو هم اضافه کنم که اصلن نیازی نیست راهی رو که مدتها قبل خیلی از حرفه ایهای دنیا پیمودن ما دوباره طی کنیم!!
ببینید دوستان این دستگاه احتمالن بیش از هر دستگاهی در دنیا در امر زمین شناسی و باستان شناسی مورد استفاده قرار گرفته اونهم نه توسط افراد کم سواد و بیسواد! پس لزومی نداره ما دور هم جمع بشیم بخوایم راه جدیدی در استفاده بهتر ازین دستگاه پیدا کنیم!!
البته هر وقت به سطح بقیه دنیا در بکارگیری این دستگاه رسیدیم میتونیم بفکر کشف و ابداع روشهای جدید هم باشیم!اما نه حالا که بعد از سه سال هنوز تو خط اولیم!! :|
در نهایت نباید به این چندتا پی دی اف اکتفا کنیم بلکه باید در سایتهای خارجی و تخصصی مربوط به این دستگاه باارزش جستجو کنیم و از تجربیات اساتید واقعی که طی این صد سال گذشته باهاش کارکردند و تجربیات باارزششون رو بر عکس اکثر ما ایرانی جماعت به اشتراک گذاشتند استفاده کنیم..!

با سپاس از توجه همه @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 6 شهریور1395 - 12:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
پس لزومی نداره ما دور هم جمع بشیم بخوایم راه جدیدی در استفاده بهتر ازین دستگاه پیدا کنیم

سلام دوست عزیز
یعنی شما میفرمایید تمام این روش های اسکن که دوستان از ابتدا تا به امروز ازش استفاده میکردن و تصاویرش رو اینجا قرار میدادن اشتباه بوده؟؟؟
نمونش همین تصاویری که آقا مجتبی چند صفحه ی قبل قرار دادن و گفتن که حفاری هم شده و روش اسکن رو هم توضیح دادن
یعنی روش اسکنشون اشتباه بوده؟؟؟

یکشنبه 7 شهریور1395 - 10:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
درود به همه دوستان و darkspace عزیز..

منظور من از پی دی اف فقط همون پی دی اف اصلی نبود بلکه یه پی دی اف دیگه در صفحه 522 قرار دادم که دوباره اینجا میزارم
در این متن علاوه بر توضیح مفصل تر انواع پرابزنی حتی در مورد تفصیر اسکنها در هر روش هم اطلاعات بسیار خوبی داده شده!!

ضمن اینکه اینو هم اضافه کنم که اصلن نیازی نیست راهی رو که مدتها قبل خیلی از حرفه ایهای دنیا پیمودن ما دوباره طی کنیم!!
ببینید دوستان این دستگاه احتمالن بیش از هر دستگاهی در دنیا در امر زمین شناسی و باستان شناسی مورد استفاده قرار گرفته اونهم نه توسط افراد کم سواد و بیسواد! پس لزومی نداره ما دور هم جمع بشیم بخوایم راه جدیدی در استفاده بهتر ازین دستگاه پیدا کنیم!!
البته هر وقت به سطح بقیه دنیا در بکارگیری این دستگاه رسیدیم میتونیم بفکر کشف و ابداع روشهای جدید هم باشیم!اما نه حالا که بعد از سه سال هنوز تو خط اولیم!! :|
در نهایت نباید به این چندتا پی دی اف اکتفا کنیم بلکه باید در سایتهای خارجی و تخصصی مربوط به این دستگاه باارزش جستجو کنیم و از تجربیات اساتید واقعی که طی این صد سال گذشته باهاش کارکردند و تجربیات باارزششون رو بر عکس اکثر ما ایرانی جماعت به اشتراک گذاشتند استفاده کنیم..!

با سپاس از توجه همه @};-

ممنون جناب مهر آفرین اگر این فایل ترجمه بشه صد در صد بسیاری از مشکلات دوستان حل خواهد شد

یکشنبه 7 شهریور1395 - 10:28am

با سلام خدمت مهر آفرن عزیز
با تشکر از راهنمای جامع و خوبی که ارسال کردید. امیدوارم که بتونم در اسرع وقت مطالعش کنم. من تقریبا تمام این مطالب رو بصورت پراکنده جمع آوری کرده بودم اما این مقاله تقریبا کامل و جامع هست. :-BD

یکشنبه 7 شهریور1395 - 7:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به همه دوستان
اون فایل بالا مدتها پیش توسط یکی از بچه های نیک در همین انجمن گذاشته شده بود اما ظاهرن اونطور که باید مورد توجه قرار نگرفته بود!
و خدمت امیر حداد عزیز هم عرض کنم که بله روش اسکن دوستان اشتباه بود ولی بدلیل شباهت بسیار زیادی که با روش اصلی داره نتایج شبیه به واقعیت بوده متاسفانه ما تجربه اسکن بصورت ارجینال رو نداریم که با این روش ابداعی دوستان مقایسه کنیم!چه بسا اکتشافاتی که تصادفی بودن!!

یکشنبه 7 شهریور1395 - 8:16pm

درود خدمت عزیزان،
دوستان بنده مدار معمولی رو ساختم خیلی خوب هم کار میکرد،ولی امروز مثبت باطری نميدونم به کجای مدار برخورد کرد که، الان هم طرف راست ال سی دی وهم طرف چپ دوتا مربع میادو میره، به نظرتون اشکال از کجاس

یکشنبه 7 شهریور1395 - 8:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
asi22 نوشته است:
درود خدمت عزیزان،
دوستان بنده مدار معمولی رو ساختم خیلی خوب هم کار میکرد،ولی امروز مثبت باطری نميدونم به کجای مدار برخورد کرد که، الان هم طرف راست ال سی دی وهم طرف چپ دوتا مربع میادو میره، به نظرتون اشکال از کجاس

سلام
درصورت عدم قطعی در اتصالات السیدی احتمالا خود السیدی ویا میکرو معیوب شده

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 7 شهریور1395 - 9:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 529 , 530 , 531 , 532 , 533 , 534 , 535 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure