انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 3:11am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 431 , 432 , 433 , 434 , 435 , 436 , 437 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
saeed.jo نوشته است:
تشکر از دوستان .دوستان من همه اعدادم صفر هستن وقتی تست رو میزنم اعداد LوHبصورت 390و390هستند چیکار کنم صفر بشن؟؟؟؟

دوست عزیز همه چی درسته و برو حالشو ببر دیگه لازم نیست اون تا عدد را صفر کنید فقط اختلاف این دوعدد باید همیشه در کمترین حالت باشد و این اختلاف عدد را در گوشه ال سی دی بالا سمت راست می زند که شما با چرخاندن سلکتور 5 حالته سعی به کاهش این اختلاف می کنید ;)

یکشنبه 8 شهریور1394 - 1:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی دوست عزیز :x :x :x

یکشنبه 8 شهریور1394 - 3:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:
درود برشما دوستان عزیز
انشالله بزودی آماده میشه و در دسترس عزیزان قرار میگیره
یا حق

با سلامی به گرمی آفتاب
آقا رضا دوست عزیز منتظر فایلت هستیم
راستی دو تا سوال داشتم راجع به عکس هایی که برای پراپ زنی گزاشتی اول اگر برای زدن عمق بالا c1 و p1 در 10متری نقاط پراپ زنی باشه میشه روی تصویرش حساب کرد و دوم اینکه میشه به خاطر فاصله زیاد موقع تغییر ستون ها جای c1 و p1 رو عوض نکنیم و اگر تا آخر پراپ زنی همون جا ثابت نگه داریم چه اتفاقی می افته ؟

با تشکر

یا حق @};- @};- @};-

یکشنبه 8 شهریور1394 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza68 نوشته است:
سلام
به همت تعدادی از دوستان در حال تنظیم جزوه ای کامل برای این مدار هستیم که در آن از صفر تا 100 این مدار با زبانی ساده و روان توضیح داده شده.

با تشکر از اقا رضا : تصاویری که گذاشته اید بنظر میاد یک روش کلی برای پراپ زنی باشد که بیشتر برای اکتشافات و زمین شناسی کاربرد دارد. ولی وقتی از این مدار در زمینه حفره و کار ما استفاده بشه روش پراپ زنی باید متناسب با عمق طراحی بشود. اگر فاصله پراپ ها یک متر باشد و عمق کاوش را حدود 3 متر درنظر بگیریم بعد از دو بار شیفت c2 ,p2 ، باید جای پراپ های c1و p1 نیز تغییر کنند چرا ؟ چون اگر به فرض عمق بالای 6 متر مد نظر ما نباشد و نخواهیم عمق بیشتر از 6 متر را کاوش کنیم ، با توجه به الگوهای پراپ زنی موجود ، داریم عمق بالای 6 متر را کاوش میکنیم .
توضیحاتیکه در فایل های راهنما و دیگر فایل ها هست با توجه به عمق زنی های بالا، بیشتر بدرد موضوعات زمین شناسی میخوره و عمق کاوش مد نظرشان نبوده ، بنابراین ما باید عمق کاوش مورد نظر را در روش های پراپ زنی در نظر بگیریم که در چه عمقی میخواهیم کاوش کنیم و از چه روش پراپ زنی استفاده کنیم . لطفا اقا رضا برای عمق زنی تا 3 متر - 6 متر - 9 متر - جداگانه بصورت جداگانه روش پراپ زنی را با تصویر توضیح دهید که گیج نشیم و اگر در مورد توضیحات بالا اشتباه میکنم لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر از زحمات اقای رضای عزیز @};- :ymhug:

دوشنبه 9 شهریور1394 - 11:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

در اگزاماینر وقتی فاصله پراب ها 1 متره میگن تا 3 متر عمق کاوش میکنه. اما با این دستگاه چرا نصف فاصله پراب ها میگن عمق میزنه؟؟؟! اگه فاصلشون 1 متر باشه نیم متر میزنه.
منم با حرف yahooo موافقم. اگه بخوایم مثلا 6 متری رو کاوش کنیم روش پراب زنی خاص خودشو باید اعمال کنیم نه اینکه رفته رفته با افزایش فاصله پراب هامون عمق کاوشمون بیشتر کنیم. بنظر من در پراب زنی این دستگاه و تنظیمات سلکتورها هنوز خیلی ناگفته ها وجود داره!

دوشنبه 9 شهریور1394 - 12:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

واقعا پراب زنی و کار با این دستگاه خسته کننده است. خیلی جاها بدلیل سنگ و خاک سفت پراب ها بزور توی زمین فرو میره. میخواد مسیر رو با ریسمون مشخص کنی و خلاصه درد سرهای خودش رو داره ....
میریم سر اسکن:
دوستان من یه جایی رو که مشکوک به حفره یا تونل بوده اسکن کردم. کلید سلکتور 5 حالته روی 3 بود و سلکتور گین روی 1 و زمین هم خشک و سفت و بدون رطوبت.
من C1 و P1 رو در هر ستون ثابت کاشتم و C2 و P2 رو یک متر یک متر جلو بردم. چون میخواستم عمق 5 متر به بالا رو اسکن کنم 5 ردیف اولی رو پراب زنی نکردم (الان احتمالا 2.5 متر به بالا اسکن میکنه) از 6 تا 16 ردیف و در 3 ستون اسکن کردم. از روش C1 و C2 ضربدری روبروی هم و P1 و P2 هم ضربدری روبرو هم باشن استفاده کردم.
اما نکته این بود که روی دستگاه اعدادی که از 512 بالاتر رفته بودند وقتی که با اسنافلر انتقالشون میدم اون اعداد 512 تا ازش کم کرده و عدد جدید رو ذخیره کرده. با این تغییراتی که خود اسنافلر انجام داده توی اسکن حفره مشخص میشه اما اگه از عدد مورد نظر 512 رو کم نکنه چیزه خاصی نشون نمیده! نظر اساتید چیه؟
اینم از عکس ها:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 9 شهریور1394 - 1:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان لطفا یکی منو راهنمایی کنه دوستان من دستگاه رو به کامپیوتر وصل میکنم این ارور رو میده failed to read header چیکار کنم؟اتصالات رو هم چک کردم همه درسته موندم دیگه

دوشنبه 9 شهریور1394 - 1:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان گلم درست شد مال من با تنظیم مود به نرمال حالا یکی از دوستان میشه توضیح بده که چطور اعداد رو وارد سورف ۱۲کنم؟و سه بعدی و بگیرم؟؟؟؟؟

دوشنبه 9 شهریور1394 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان میکروی من 16f876a است حالا باید فیل هگز 411a روش بریزم متاسفانه این فایلو پیداش نمی کنم . یکی از دوستان تقبل زحمت فرمایند این فایلو دوباره آپ کنند . ممنون میشم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 9 شهریور1394 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
دوستان میکروی من 16f876a است حالا باید فیل هگز 411a روش بریزم متاسفانه این فایلو پیداش نمی کنم . یکی از دوستان تقبل زحمت فرمایند این فایلو دوباره آپ کنند . ممنون میشم.

سلام اقای هوشیار عزیز : این هم خدمت شما. این فایل را من سال قبل دانلود کرده بودم ولی نمیدانم دقیقا کدامش مربوط به میکروی a میباشد.
پیداش کردم فایل هگز اولی مربوط به میکروی نوع A است

آخرین بار توسط yahooo در دوشنبه 9 شهریور1394 - 10:32pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 9 شهریور1394 - 10:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 431 , 432 , 433 , 434 , 435 , 436 , 437 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ebii62 و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure