انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:29pm

پاسخ به موضوع  [ 169 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17  بعدی
 اختلاف قیمت و کیفیت محصولات مینلب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام به تمام کاربران انجمن
این مدت خیلی پیگیر این موضوع بوده ام که چرا بعضی از سیستمها 100 درصد کارایی و بعضی از سیستمها با همان مدل ولی با 60 تا 70 درصد کارآیی ((بدون در نظر گرفتن قیمت)) مخصوصاٌ در مورد محصولات مینلب البته در تایپک جداگانه ای گفته بودم که خود شرکت مینلب کمی آب زیرکار است و خودش به این آشوب دامن میزند حال میگویید چرا ؟ جواب : اگر خود شرکت مینلب برای محصولات خودش یک قیمت پایه در شرکت مادر وضع میکرد دیگر این شرکتها و نمایندگی های فروش و این اپراتورها به جان هم نمی افتادند که سیستم من اصل و دیگری کپی خوب حالا میرویم به اصل ماجرا : مدتی پیش یک ایمیل به شرکت مینلب زدم و پرسیدم اختلاف قیمت محصولات شما در نمایندگی های فروش بر چه اساس است و آیا از نظر کیفیت درجه بندی دارد که :

ایمیل بنده:
Dear sir/Madam
I recently found about your product's prices in your branches.
And would like to know the main reason for these differences in prices.
Is it may for the difference in quality of the productions ?!

Thank you for taking this into consideration

Best Regardss

جواب شرکت مینلب :
Hi There,

Thank you for your email.

It is difficult to explain the exact reason for the price difference between Dealers as I’m not sure what you are comparing.

I can advise that in general pricing will vary for a number of reasons, internationally it is usually due to Forex rates, customs fees and shipping charges. Locally in Australia pricing can vary due to Dealers offering their own in store promotions.

Due to consumer law we will only provide our Dealers with a recommended retail price, from this they will determine the price they wish to advertise.

Hopefully I have been able to clarify somewhat.

Feel free to get in contact with me should you require any further information.

Thank you.

ترجمه پیام :

سلام،

ممنون برای ایمیلت.

دشوار است برای توضیح علت دقیق برای تفاوت قیمت بین نمایندگی که من مطمئن هستم آنچه شما در مقایسه نیست.

من می توانم توصیه که در قیمت گذاری عمومی برای تعدادی از دلایل متفاوت، در سطح بین المللی آن است که معمولا با توجه به نرخ فارکس، هزینه های آداب و رسوم و اتهام حمل و نقل. به صورت محلی در استرالیا قیمت گذاری می تواند با توجه به نمایندگی متفاوت ارائه خود را در تبلیغات فروشگاه.

با توجه به قانون مصرف کننده ما فقط نمایندگی های ما را فراهم خواهد کرد با قیمت خرده فروشی، از این که قیمت آنها مایل به تبلیغ تعیین می کند.

امیدوارم من شده اند قادر به روشن شدن تا حدودی شده است.

احساس رایگان برای در تماس با من اگر شما نیاز به هر گونه اطلاعات بیشتر.
متشکرم.
با احترام،

اگر متوجه شده باشید جواب شرکت مینلب این طور بوده که محصولات مینلب به خاطر هزینه حمل و عوارض و مالیات و گمرک هر کشوری با هم اختلاف دارد ولی از نظر کیفیت همه محصولات مینلب با هم یکسان میباشد و درجه بندی ندارد این را هم تعدادی از کاربر این انجمن قبول و تایید میکنند ولی نظر بنده برعکس این است میگویید چه طور :
قیمت محصولات مین لب در شرکت Kellyco
$ 9999 = gpz7000
$ 5795 = gpx5000
$ 4095 = gpx4800
$ 0 = gpx4500 اصلاٌ عرضه برای فروش ندارد و فقط باطری آن برای فروش است
$ 2499 = CTX-3030
$ 1549 = E-Trac
$ 887 = 705 X-Terra
$ 549 = 505 X-Terra
$ 329 = 305 X-Terra
$ 3750 = SDC2300 Gold Metal Detector
$ 999 = Safari
قیمت محصولات نوکتا در خود سایت شرکت نوکتا
$ Nokta Golden King NGR Basic = 4500
$ 999 = Nokta FORS GOLD Pro Package
$ 629 = Nokta Velox One Metal Detector
قیمت محصولات نوکتا در خود سایت شرکت Kellyco
قیمت اولیه 4550 $ با 15% تخفیف در شرکت شده است : $ Nokta Golden King NGR Basic = 3867.5
قیمت اولیه 1399 $ با 39% تخفیف در شرکت شده است : $ 850 = Nokta FORS GOLD Pro Package

قیمت محصولات مین لب در شرکت amazon
$ 9999 = gpz7000 ( قیمت اولیه بدون تخفیف $ 12499)
$ 5795 = gpx5000
$ 4195 = gpx4800
$ 3950 = gpx4500
$ 3761 = GPX5000 Spanish Metal Detector ( قیمت اولیه بدون تخفیف $ 5795 )
$ 3969 = GPX4800 Spanish Metal Detector ( قیمت اولیه بدون تخفیف $ 4995)
$ 2499 = CTX-3030
$ 1549 = E-Trac
$ 729 = 705 X-Terra
$ 549 = 505 X-Terra
$ 329 = 305 X-Terra
$ 999 = Safari
قیمت محصولات نوکتا در خود سایت شرکت amazon
$ Nokta Golden King NGR Basic = 4500
$ 999 = Nokta FORS GOLD Pro Package
$ 629 = Nokta Velox One Metal Detector
قیمت محصولات مین لب در شرکت دپار ترکیه
$ 9999 = gpz7000
$ 2725 = gpx5000
$ 2725 = gpx4800
$ 2316 = gpx4500
$ 1907 = CTX-3030
$ 1600 = E-Trac
$ 887 = 705 X-Terra
$ 545 = 505 X-Terra
$ 1054 = Safari
البته دیگر وقت نبود تا قیمتهای دیگر محصولات را تایپ کنم و به این چند نمونه بسنده کردم حالا ببینید اگر حرف شرکت مین لب درباره عوارض و گمرک و مالیات و هزینه حمل کالا درست باشد چرا باید محصول gpz7000 با قیمت 9999 $ و SDC2300 با قیمت 3750 $ و Safari با قیمت 1054 $ (با اختلاف 55 $ ) و CTX-3030 با قیمت 1907 $ (با اختلاف حدود 592 $) و حتی محصولات نوکتا در شرکت Kellyco و شرکت amazon با خود شرکت اصلی نوکتا قبل از تخفیف برابر باشد (با اختلاف بسیار جزئی) حالا پس نظریه چرند شرکت مینلب رد میشود چون اگر شب باشد همجا شب است و اگر روز باشد همجا روز است اگر عوارض و مالیات و غیره باشد باید برای تمامی محصولات مینلب باشد نه برای بعضی از محصولات مین لب شما اختلاف قیمت gpx 5000 و gpx4800 و gpx 4500 شرکت دپار ترکیه را با شرکت Kellyco و شرکت amazon مقایسه کنید حالا بقیه محصولات را با هم مقایسه کنید پس قضیه عوارض و مالیات و گمرک و هزینه حمل و غیره باطل است چون اگر باشد باید روی تمام قیمت های محصولات مینلب تاثیر بگذارد حال می ماند نظریه درجه بندی یا همان مونتاژ این محصولات در کشورهای مختلف از نظر من بعضی از محصولات مینلب در کشور استرالیا و یا آمریکا و آسیا مونتاژ و تکمیل میشود در سایت شرکت amazon اختلاف قیمت gpx 5000 و gpx4800 اسپانیایی (مونتاژ کشور مالزی برای کشور اسپانیا) با gpx 5000 و gpx4800 اصلی استرالیا را ببینید و اختلاف قیمت gpx5000 و gpx 4800 و gpx4500 شرکت amazon را با gpx5000 و gpx 4800 و gpx4500 شرکت دپار ترکیه ببینید اختلاف قیمت بسیار زیاد و خیلی فاحش حتی اختلاف قیمت gpx4500 تولید مالزی در سایت دپار را با gpx4500 (دسته دوم = used) اورجینال استرالیا در سایت amazon ببینید اختلافی در حدود 1634 $ حتی اختلاف قیمت gpx5000 و gpx 4800 مونتاژ مالزی برای کشور اسپانیا را با gpx5000 و gpx 4800 مونتاژ مالزی برای خاورمیانه (شرکت دپار) ببینید حالا شما میخواهید کیفیت و کارایی gpx5000 که در سایت amazon به قیمت 5795$ اورجینال usa است را با gpx5000 که در سایت دپار به قیمت 2725$ اورجینال مالزی است یکی کنید . حتی یک از کاربرای انجمن گفته بود شرکت مینلب تولید در استرالیا را متوقف کرده و خط تولیدش را جمع کرده است آخه اگر این طور باشد سایت amazon دیوانه است که سیستمهای ctx3030 و غیره را زده اورجینال استرالیا دیگه از این نمی تونم بیشتر توضیح بدهم فقط این را متوجه شدم حتی مالزی هم به سفارش کشورها سیستم مونتاژ میکند و سیستمها مینلب مونتاژ استرالیا و آمریکا و مالزی دارد و صد در صد درجه بندی دارد یعنی برای خاورمیانه و اورپا و آمریکا با یک کیفیت تولید و مونتاژ نمیکند.
از قدیم گفتند هیچ گرانی بی حکمت و هیچ ارزانی بی علت نیست
انشااله تونسته باشم تا حدی موضوع روشن و شفاف بشه و دوستان از سردرگمی و دودلی و شک در بیان
خدانگهدار :-H

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
با سلام
داداش ممنون از تحقیقی که انجام دادای
من این مدت به یه نتیجه رسیدم بیشتر درباره 4500 منکر نمیشم که این سیستم خوبی هستش.ولی از یه چیزای تعجب می کنم یعنی مشکوک میزنه.
دوست من برای مونتاژ مالزی: شرکت پزل یک شرکت معتبر تهیه وسایل کوهنوردی هستش آلیاژ بعضی از وسایل کوهنوردی رو بصورت محرمانه دارد خود این شرکت در فرانسه می باشد ولی اکثر محصولات این شرکت در مالزی تولید می شود وهیچ تفاوت کیفی با خود فرانسه ندارد.
بنظر من این موضوعی که شما بیان میکنید برای 4500 صدق میکند :-?
مثلا همین ماشین های لوکس را درنظر بگیریم با یک حساب سر انگشتی می بینیم که چه اختلاف قیمت وحشتناکی بین ایران و سایر کشور ها هستش حتی کشور های سازننده خود ماشین
من تا اینجا عقلم قد داد @-)

چهارشنبه 17 تیر1394 - 8:59am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اقای سیستم بسیار بسیار سپاسگذارم و فکر کنم دیگه همه چیز مشخص و واضحه!
فقط من یک سوال دارم: آیا سیستم gpx4500 که در سایت amazon در لیست فروش هست تولید استرالیا میباشد?? اگر پاسخ مثبت میباشد پس چطوره که سایت اصلی minelab این محصول را در خط تولید خود نداره?? واقعا مهمه پاسخ این سوال ممنون میشم @};-

چهارشنبه 17 تیر1394 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینچیزایی که شما گفتیم اقای سیستم قبلش همه میدونستن و تکرار مکررات بود داداش...فقط شرکت مینلب و پیامش تازگی داشت که اونم تایید حرف بسیاری از دوستان هست...همین الان در دبی جی پی زد 7000 7500 دلار هست و همون استرالیاییش هم هست......ولی تو قیمتای شما 10000 دلار..
حالا بفرمایید حتما اینم درجه دو استرالیایی هستش تو دبی!!!!!!!!!
یا اینکه چینیه!!!!!! :D :D

خواهش میکنم تموم کنید بحث رو...بسیاری از دوستان دارن با همین 4500 دبی کار میکنن و ازش کاملا راضی هستن و فرقی با نمونه قبلی استرالیاییش نمیکنه.
حالا من یه سوال دارم و امید وارم دوستان جواب بدن؟
یه شلوار لی مردانه بنگلادشی در دبی 150 درهم هست و در امریکا 300 دلار..بنظرتون جرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ضمنا حقوق یه شاگرد در نمایشگاه ماشین در دبی 2000 درهم هست در ماه و در امریکا 1400 دلار..چرااا؟؟؟؟؟؟

چهارشنبه 17 تیر1394 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چون دوست دارن :D

شوخی کردم

چهارشنبه 17 تیر1394 - 1:01pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادamir6777
میشه بگید این 4500 چند سال تولید نمیشه ؟

چهارشنبه 17 تیر1394 - 1:07pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تمامی این اختلاف قیمت ها رو شرکت ماین لب درجریان هست شایدم کار خودش باشه من چند وقت پیش به ماین لب ایمیل زدم و راجع به قیمت 5000 ازشون پرسیدم در جواب من لینک از کجا بخرم که داخل سایتشون هست رو برام فرستاده بودن یک ایمیل دیگه راجع به اختلاف قیمت ها زدم که هیچ جوابی نیومد. به کلایکو هم راجع به اختلاف قیمت ایمیل زدم جوابشون ای بود که محصولات دپار تقلبی هست حالا منم نمیدونم جریان چیه ولی شرکت ماین لب خوب میدونه جریان چیه

چهارشنبه 17 تیر1394 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohammadiraj نوشته است:
استادamir6777

من استاد نیستم داداشم.
5 سال هست که دیگه تولید نمیشه و کلا تکنولوژی اون به مالزی واگذار شده...مثل پیکان خودمون که کل امتیاز و تکنولوژی اون رو از المانها خریدیم.
چون دوست دارن :D :D :D :D

همه میدونیم که ارزش پول هر کشور یکی از نشانه های قدرت اقتصادی اون کشور محسوب میشه و همه قیمت ها و حقوق ها در هر کشوری با توجه به توان اقتصادی اون کشور تعریف شده...قیمت های محصولات مینلب در خاورمیانه بر اساس اقتصاد و توان خرید مردم منطقه تعریف و تعیین میشه تا بتونه بفروشه..والا بیاد بگه 10 هزار دلار !!!یعنی یک سوم قیمت سانتافه 2014 در دبی...ایا با توجه به قدرت پولی مشتریان در دبی میتونه بفروشه؟؟؟واقعا بیشتر مشتریان کسانی هستن که ندارن و قدرت خریدشون پایین هست..این یک سیاست فروش هست و سودش رو در فروش بیشتر بدست میاره.

چهارشنبه 17 تیر1394 - 1:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به کرابرای انجمن
در مورد سوال آقای باربد باید بگویم سیستم gpx4500 اورجینال استرالیایی که در سایت amazon زده دسته دوم یا استفاده شده است فقط میخواستم اختلاف قیمت دسته دوم را با نو gpx4500 در سایت دپار ببینید خودتان اختلاف قیمت gpx5000 , gpx4800 مونتاژ مالزی برای کشور اسپانیا را با قیمت سایت دپار ترکیه ببینید در مورد خط تولید بله حرف شما صحیح است بعضی از کارخانجات بزرگ دنیا خط تولید خود را در کشورهایی با نیروی کار بیشتر و ارزانتر میبرند گفتم شرکتهایی که تولید بسیار بالایی دارند نه سیستمهای فلزیاب که فکر نکنم تولید محصولات آنها اینقدر بالا باشد چون این نوع شرکتها اصلاٌ کارخانه تولید ندارند و بیشترشان به صورت سیلو و یا کارگاه بزرگ هستند باز هم توجه کنید گفتم شرکتها بزرگ خط تولید را کشورهای دیگر راه اندازی میکنند دوماً به نظر شما شرکت بزرگ تویوتا مثلا پرادو سفارش عربستان را با پرادویی که میخواهد به ایران یا افغانستان و ترکمنستان بفرستد از نظر کیفیت یک مدل میزند یا شرکت بی ام دبلیو اتومبیل سفارش آسیا را با اتومبیل سفارش آمریکا را با یک کیفیت تولید می کند یا همین گوشی هایی که دست همه شما هست فکر میکنید از نظر کیفیت رتبه بندی ندارد تمام محصولات تولید چین یا مالزی یا کره (از برندهای معتبر مثل نوکیا یا سونی و سامسونگ و غیره ) درجه دو و سه به کشورهای آسیایی وارد میشود و درجه یک به کشورهای اروپایی و آمریکایی _
شما گفتید اتومبیل لوکس در کشور ما قیمت بسیار زیادی دارد خب حرف شما کاملاً صحیح آیا میخواهم بدانم در کشورهای دیگر که این اتومبیل راحت وارد بازار میشود و قیمت بسیار پایینی پیدا میکند آیا از قیمت کشور تولید کننده این اتومبیل پایین تر است یعنی اگر یک اتومبیل لوکس 80000 هزار دلار در کشور تولید کننده خودش قیمت دارد و توسط مردمان همان کشور استفاده میشود آیا ممکن است این محصول در کشورهای دیگه به قیمت 40000 دلار فروخته شود که اصلاٌ ممکن نیست
amir6777
اولاٌ سلام مجدد
دوماٌ شما میدونستید شاید کاربرایی که تازه وارد انجمن شده باشند دوست داشته باشند این مطالب را بخوانند سوماٌ من نگفتم سیستم مونتاژ مالزی سیستم بدی است اگر در تایپیکی که زدم کمی دقت میکردید متوجه میشدید گفتم از نظر کیفیت چهارماٌ قیمت gpz7000 در سایت دپار ترکیه زده 9999 دلار ولی در سایت دپار دبی اصلاٌ قیمت را نزده چرا خودتان از شرکت دپار سوال کنید و این که آقای amir6777 از شما 2 تا سوال دارم میتونی قیمت gpz7000 ودیگر محصولات مینلب را در خود کشور استرالیا بدی ؟ و چرا شرکت معتبر و بزرگی مثل مینلب قیمت محصولاتش را در سایت اصلی خود شرکت نمیزند ؟ پنجماٌ هیچ گونه محصولات شرکت مینلب چینی ندارد و اگر باشد مورد تائید شرکت مینلب نمی باشد یعنی کپی است ششماٌ یکی از اصول رقابت بین صنایع در صنعت تولید در تمام دنیا تولید با هزینه کم و با کیفیت و رساندن به دست مصرف کننده با قیمت پایین تا بتواند در مقابل رقبای صنعتی از فروش بالاتری برخوردار شود این چه حرفی است که شما میزنید چون کشورهای آسیایی از نظر مالی ضعیف هستند باید ارزانتر بفروشیم و چون کشورهای اروپایی و آمریکایی پولدار هستند باید گرانتر بفروشیم شما قیمت سیستمهای okm را ببینید آیا قیمتش در سایت آسیایی و در سایت آمریکایی فرق دارد و یا شرکت نوکتا که خودش در ترکیه است قیمت محصولاتش در آمریکا بالاتر است در مورد سوال آخرتون نمیدانم شاید هم شما راست بگویید ولی این را بدانید اگر شرکت مینلب ریگی به کفش نداشت قیمت محصولاتش را در سایت خودش قرار میداد مانند شرکتهای فلزیاب دیگر

با تشکر از همه شما کاربرا

چهارشنبه 17 تیر1394 - 2:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amir6777 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
استادamir6777

من استاد نیستم داداشم.
5 سال هست که دیگه تولید نمیشه و کلا تکنولوژی اون به مالزی واگذار شده...مثل پیکان خودمون که کل امتیاز و تکنولوژی اون رو از المانها خریدیم.
چون دوست دارن :D :D :D :D

همه میدونیم که ارزش پول هر کشور یکی از نشانه های قدرت اقتصادی اون کشور محسوب میشه و همه قیمت ها و حقوق ها در هر کشوری با توجه به توان اقتصادی اون کشور تعریف شده...قیمت های محصولات مینلب در خاورمیانه بر اساس اقتصاد و توان خرید مردم منطقه تعریف و تعیین میشه تا بتونه بفروشه..والا بیاد بگه 10 هزار دلار !!!یعنی یک سوم قیمت سانتافه 2014 در دبی...ایا با توجه به قدرت پولی مشتریان در دبی میتونه بفروشه؟؟؟واقعا بیشتر مشتریان کسانی هستن که ندارن و قدرت خریدشون پایین هست..این یک سیاست فروش هست و سودش رو در فروش بیشتر بدست میاره.

پیکان مال انگلیس نه المان :|
من الان متوجه نشدم مگه محصولات مینلب از گمرک رد میشه که قیمتش افزایش پیدا کنه؟مگه قاچاق نیست؟ :-?

چهارشنبه 17 تیر1394 - 2:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 169 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure