انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 13 خرداد1403 - 3:32pm

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ابی جان درسته من خودم روی جعبه مدار یک سوکت 9 پین تعبیه کردم و بعد با کابل مبدل کام به یو اس بی به لپ تاپ وصل میکنم که تا حالا جواب نداده.
پس با این حساب باید اینو تست کنم ببینم چی میشه؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 15 تیر1393 - 11:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

والا ما که رو جعبه کامپورت 232 گذاشتیم الانم داره مثل ساعت کار میکنه نمیدونم منظور دوستان از این صحبتها چیه
هدف ما اینه که اون سه تا سیم رو با اون ترتیب به پشت کامپیوتر برسونیم حالا دیگه فرقی نمیکنه یکی بیاد از سوکت 40 پین استفاده بکنه یا سوکت 9 پین یا اینکه از فیش استریو :-? :-? :-? سر آخر باید اون سه تا سیم با همون ترتیب به سوکت 232 وصل بشه تا بتونه به کامپیوتر یا مبدل یو اس بی وصل بشه همین #-o

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 15 تیر1393 - 12:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر دوستان عزیز
داداش کاوشگر جان اون شماره ها رو فقط برای درست کردن کابل زدم که نمادینه و معلوم کننده اینه که کدوم سیم به کدوم وصل بشه با اتصالات سوکت دستگاه فرق میکنه هر کسی هم بخواد کابل بسازه میتونه از این اتصالات استفاده کنه چون من خودم دقیقا از همین روش استفاده میکنم که درست کار میکنه
داداش ابی عزیز من از سوکت پورت روی مدار استفاده میکنم که روی جعبه هم تعبیش کردم هم شیکه هم داره جواب میده و اونایی که از این روش جواب نگرفتن حتما یه جای کار رو اشتباه میرن
قربون همتون @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد بینای عزیز سلام
اگه شماهم مشکل انتقال دارید مطمعن باشید که از سوکت 9 پین نیست چون قضیه اتصاله به pc هست حالا با هر طریقی: اما شما و تمام دوستانی که مشکل انتقال دارن باید روی درست کردن کابل و اتصالات خوب دقت کنن که اگه یه دونه سیم هم اشتباه باشه همه چی خراب میشه و از کارتون نتیجه نمیگیرین من توصیه میکنم که از همون سوکت 9 پین استفاده کنید و اتصالاتش هم از روی همون طریق که تو سیستم گفته شده انجام بدین بعد بیاین سر درست کردن کابل و بدن توجه به شماره هایی که در پین سیستم شماره گذاری شده از همون روشی که اشاره کردم استفاده کنید مطمئن باشید که انتقال بدون مورد انجام میشه
موفق و پیروز باشید @};- @};- @};-

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:27pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
archilO عزیز ممنون از راهنمایی شما
راستش من قبلا هم این مشکل رو عرض کرده بودم ولی متاسفانه حل نشده.
من روی جعبه سوکت 9 پین زدم و بعد با کابل نر و ماده کام به مبدل یواس بی وصل میکنم و بعد به لپ تاب وصل میکنم.
بجز سوکت روی جعبه که خودم سیمها رو مطابق فرمایش دوستان درست کردم بقیه اتصالات شرکتی هستند .
یاحق

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب استاد بینا من توصیه میکنم خودتون کابل رو درست کنین چون منهم یکی از کابلهای اماده رو گرفتم ولی جواب نداد که اونو شکافتم و دیدم اتصالاتش فرق میکنه و خودم دست به کارش شدم و جای اتصالاتشو عوض کردم و درست شد

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:45pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
archilO عزیز بازم ممنون
پس با این حساب من فقط با یک کابل 2 رشته میتونم رابط رو درست کنم درسته؟
یاحق

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
:x سلام به همه عزیزان

ممنون از تمام دوستان که کمک کردند و سوالام رو بی پاسخ نذاشتن و راهنمایی کردند و امیدوارم کردند.دوستان من هم تونستم انتقال بدم
مشکل من احتمالا از سیم رابط یا قسمت کوتاه که به مدار وصل میشد بوده است .چون همه رو عوض کردم و با یک سیم سه رشته ای موس مجددا اتصالات رو انجام دادم و در واقع یک رابط با دوسر 9 پین و 1 فیش ثابت 9 پین روی بردی رو درست کردم.
اما دوستان که نتونستن انجام بدن بعد از امتحان خروجی فرکانس و ولتاژها و ال سی دی اگر مشکل مشابه من را داشتند فکر کنم از سیم رابط و تعویض و ساخت دوباره بتونن نتیجه بگیرن.چون من هم همه رو تست کردم و حتی از سیم هم مطمین بودم .شاید در زمان اتصال به پشت کیس مقداری خم میخورده و قطعی پیدا میکرده.به هر حال از همه عزیزان کمال تشکر را دارم.

اما دوستان من با مبدل نتونستم این انتقال رو انجام بدم .
و یک مساله اینکه برای باز کردن نرم افزار حتما به ادرس نصب رفته و از اون قسمت باز کنید چونکه من با شرت کات که در استارت هست نتونستم نتیجه بگیرم. و ی سوال اینکه شما در زمان زدن گزینه circuit وtextچه خطایی رو دارید؟ممنون از همه @};-

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اره استاد بینای عزیز شما فقط با 3 رشته دیگه کار داری حالا دست بهکار شو ببینیم به امید خدا شما هم میتونی انتقال بدی
باز در خدمتیم
به شما علی عزیز هم تبریک میگم تقریبا 50 در صد راه رو اومدی میمونه انتقال با مبدل به نرم افزار اسنافلر که اموزشش رو تو پستهای قبلیم گزاشتم (تو صفحه 227)با مطالعه اون شما هم به امید خدا به سر انجام میرسی
موفق باشین

یکشنبه 15 تیر1393 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
merlin نوشته است:
سلام دوستان
فکر کنم در تصویر سازی مشکلی باشه
در شکل زیر هدف در عمق 4.5 متری هست در زیر سطر 6 اما عددی که
مربوط به هدف در عمق 4.5 متری هست در سطر 9 ذخیره میشه تصاویری که ساخته
میشه درست نمیتونه باشه چون تصاویری که ذخیره میشه با توجه به عددی هست که
در سطر و ستون مورد نظر هست دوستان نظر شما چیه

سلام دوستان اگه لطف کنید در مورد سوال این دوستمان راهنمایی کنید که مشکل از کجا هست و چطوری میشه رفعش کرد , آیا این مشکلو همه دوستان دارن.? با تشکر فراوان.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 15 تیر1393 - 5:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: salah3 و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure