انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 خرداد1403 - 11:47pm

پاسخ به موضوع  [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 450 , 451 , 452 , 453 , 454 , 455 , 456 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

milad7 نوشته است:
مهندس جان ولی من از رو نقشه که آقای کاوشگر زحمتشو کشیدن درست کردم و در این نقشه c1 منفی مدار و c2 مربوط به سلکتور 5 حالتست. که ابتدا طرح مربوط به r232 قرار داده بودن که درون نقشه به همین صورتی که شما فرمودید بود که بعد دوستان اعلام کردند که اشتباه تایپی در شماتیک هست مربوط به همین c1 وc2 بعد که نقشه جدیدتر مربوط به ttl را ارائه کردند به این صورت اصلاح کردند c1 = sk1 , c2 =sk2 . دوستان دیگه هم فکر کنم به همین صورت انجام دادند. مهندس جان فرکانس دستگاه از 136.9 تا 135.4 هست آیا مشکل از مولتی متره یا جای ایراد داره؟ @};- @};-

سلام دوست عزیز لطفا جزوه ما رو هم چک کنین در فصل پرابها آیا ما هم اشتباهی این پرابها رو اسم گذاری کردیم؟

یکشنبه 28 شهریور1394 - 3:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بهرحال ملاک این نامگذاری ها مدار اصلی هست. ممکنه جناب کاوشگر جابجا نوشته باشن ولی بهرحال زیاد مهم نیست.
فرکانس دقیق خروجی این مدار باید 137.5 هرتز باشه. بنظر من مشکلی وجود نداره و دقت این فرکانس هم صرفا به کریستال بستگی داره. بیشتر بنظر میاد مولتی متر شما دقیق نشون نمیده.

بسیار سپاس گذارم مهندس جان @};- @};-

یکشنبه 29 شهریور1394 - 9:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

CiCiLi1000 نوشته است:
milad7 نوشته است:
مهندس جان ولی من از رو نقشه که آقای کاوشگر زحمتشو کشیدن درست کردم و در این نقشه c1 منفی مدار و c2 مربوط به سلکتور 5 حالتست. که ابتدا طرح مربوط به r232 قرار داده بودن که درون نقشه به همین صورتی که شما فرمودید بود که بعد دوستان اعلام کردند که اشتباه تایپی در شماتیک هست مربوط به همین c1 وc2 بعد که نقشه جدیدتر مربوط به ttl را ارائه کردند به این صورت اصلاح کردند c1 = sk1 , c2 =sk2 . دوستان دیگه هم فکر کنم به همین صورت انجام دادند. مهندس جان فرکانس دستگاه از 136.9 تا 135.4 هست آیا مشکل از مولتی متره یا جای ایراد داره؟ @};- @};-

سلام دوست عزیز لطفا جزوه ما رو هم چک کنین در فصل پرابها آیا ما هم اشتباهی این پرابها رو اسم گذاری کردیم؟

سلام آقا سعید عزیز اول از شما و دوستانتون تشکر میکنم بابت تهیه این جزوه خسته نباشید. :YMPEACE: در جزوه شما با توجه به توضیحات مهندس حمید عزیز جای c1 , c2 کاملا درسته اما یک مورد که قبلا هم عرض کردم در رابطه با a,b ,h,l بود که متوجه نشدم.خوب برای این مورد امدم سیم s9 یا همون تستو از مدار جدا کردم. خوب در این صورت دستگاه در صفحه نمایش a,b را نشون میده اما وقتی وصل میکنم و تستو روشن میکنم h,l نشون میده. اگه اشتباه نکنم یعنی اینکه کاربرد اصلی دستگاه با خط a,b هست و در صورت استفاده از این خط سلکتور 5 حالته و سه حالته بکار میفتن. ودر حالت h,l که صرفا برا تست هست سلکتورها هیچ نقشی ندارند. اگه اشتباه عرض کردم لطفا اصلاح کنید @};-

یکشنبه 29 شهریور1394 - 9:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا میلاد عزیز : من هم فرکانس را اندازه گیری کردم همان حدود 137 است. در ضمن وقتی c2 را با هر کدام از سه تا پراپ دیگه با اهمتر اندازه گیری کنیم همان حدود 137 را نشون میده . این نقشه سیم کشی با اصلاحات کامل
در ضمن درست میفرمایید وقتی کلید تست در حالت روشن باشه مدار میره روی حالت H و L ولی کلید تست چه روشن باشه و چه خاموش خروجی فرکانس 137 را داریم ؛ مدار من که اینجوریه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 29 شهریور1394 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه دوستان
یک مبدل برای دوستان قرار می دهم انشاالله به کارشان بیاید و مشکل بعضی از دوستان را شاید حل نماید \M/
البته خودم نساختمش و لینک و فایل اصلی اش را در پایین قرار می دهم تا کسی مشکل دانلود نداشته باشد
http://mdiy.pl/konwerter-usb-rs232/?lang=en

یکشنبه 29 شهریور1394 - 5:26pm

دوستان بفرمایید هزینه ساخت این دستگاه الان چند در میاد؟

یکشنبه 29 شهریور1394 - 5:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
سلام به همه دوستان
یک مبدل برای دوستان قرار می دهم انشاالله به کارشان بیاید و مشکل بعضی از دوستان را شاید حل نماید \M/
البته خودم نساختمش و لینک و فایل اصلی اش را در پایین قرار می دهم تا کسی مشکل دانلود نداشته باشد
http://mdiy.pl/konwerter-usb-rs232/?lang=en

سلام لطفا در مورد مدلttlهم توضیح بدید من مبدل ttl از چهره خریدم مبدل سه رشته داره rx-tx-gndهرسه رو وصل کردم درایور مبدل رو هم نصب کردم اما وقتی با گرفتن کلید مد و روشن کردن دستگاه وبا زدن کلید دانلود هیچ تغییری در دستگاه یا کامپیوتر دیده نمیشه

یکشنبه 29 شهریور1394 - 8:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

yahooo نوشته است:
اقا میلاد عزیز : من هم فرکانس را اندازه گیری کردم همان حدود 137 است. در ضمن وقتی c2 را با هر کدام از سه تا پراپ دیگه با اهمتر اندازه گیری کنیم همان حدود 137 را نشون میده . این نقشه سیم کشی با اصلاحات کامل
در ضمن درست میفرمایید وقتی کلید تست در حالت روشن باشه مدار میره روی حالت H و L ولی کلید تست چه روشن باشه و چه خاموش خروجی فرکانس 137 را داریم ؛ مدار من که اینجوریه

ممنون yahooo جان خوب این موردو تست نکرده بودم ولی فکر نکنم غیر از پایه چهار میکرو و خروجی c2 پرابهای دیگه این فرکانسو داشته باشند. شما بی زحمت این موردو هم تست کنید من تو تستهام وقتی فقط یه پراب مولتی مترو به پایه 4 و c2 وصل میکردم همین فرکنسو دشتم بدون اینکه به منفی مدار اتصال بدم. شاید در تست شما که در دیگر پرابها هم همین فرکانسو داشتید بخاطر همین موضوع باشه. در مورد h,l , a,b هم خوب باید در هردو حالت همین فرکانسو داشته باشیم.

یکشنبه 29 شهریور1394 - 8:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام . دوستان امروز از یک جا اسکن گرفتم . متاسفانه فایل اسکن حذف شده اما این عکس ها رو دارم ازش. ممنون میشم دوستان از جمله جناب کاوشگر و سایر اساتید زحمت تحلیل اسکن ها رو بکشن . نکته:اسکن مربوط به یک جای آثار دار و مهم هست.

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

یکشنبه 29 شهریور1394 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
yahooo نوشته است:

ممنون yahooo جان خوب این موردو تست نکرده بودم ولی فکر نکنم غیر از پایه چهار میکرو و خروجی c2 پرابهای دیگه این فرکانسو داشته باشند. شما بی زحمت این موردو هم تست کنید من تو تستهام وقتی فقط یه پراب مولتی مترو به پایه 4 و c2 وصل میکردم همین فرکنسو دشتم بدون اینکه به منفی مدار اتصال بدم. شاید در تست شما که در دیگر پرابها هم همین فرکانسو داشتید بخاطر همین موضوع باشه. در مورد h,l , a,b هم خوب باید در هردو حالت همین فرکانسو داشته باشیم.

با سلام : در مورد اینکه گفتم :در ضمن وقتی c2 را با هر کدام از سه تا پراپ دیگه با اهمتر اندازه گیری کنیم همان حدود 137 را نشون میده ، مطمئنم و چندین بار تست کرده ام شما و دیگر دوستان نیز میتوانند تست کنند باید اینجوری باشه

یکشنبه 29 شهریور1394 - 9:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6475 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 450 , 451 , 452 , 453 , 454 , 455 , 456 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 74 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure