انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 10:21pm

پاسخ به موضوع  [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 هک و امنیت 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان خلاصه به شما عرض کنم این مدت متوجه شدم شما تمایل به شدت متعصبانه هم در زمینه عقیدتی و هم سیاسی داری! با انسان متعصب هم مطمئنا نمیشه بحث منطقی کرد! خیلی ببخشید البته! امضاهای شما هم مکررا در هر دو زمینه این قضیه رو به همه ثابت کرده! از واقعیت تا تعصب همیشه فاصله زیادی هست هیچوقت اینو فراموش نکن دوست من! ;)
ما مردم عادی هم کاری نمیکنیم که کسی بخواد جاسوسی ما رو بکنه! این حرفها مال امثال ما نیست. ما همینکه سیستم خودمونو تا حد متعارف محفوظ نگه داریم برامون کافیه. اون کسی باید مدام ترس داشته باشه که فعالیت های خاص داشته باشه!
در وصف وضعیت فعلی خودمون هم همین بس که همین سایتی که شما درش داری فعالیت میکنی فیل تر هست! شما بفرمایین در کدوم کشور دنیا از دسترسی به چنین سایتی جلوگیری میشه؟ حالا شما فکر میکنی واقعا همه چیز ما خوب و همه کارمون درسته؟! معلومه که اینطور نیست! پس این تعصبات بیجا رو کنار بذارین. افکار نظیر شما رو بنده 15 سال پیش داشتم! اما گذشت زمان ثابت کرد اصلا این مسائل اونطوری که بعضیها میگن نیست! باید باور کنیم اگر وضعیت چندان خوبی در هیچ زمینه ای نداریم اشکال از خود ماست! مطمئن باشین نقش استکبار جهانی در این زمینه کمترین مقدار ممکنه! ;)

دوشنبه 22 اردیبهشت1393 - 6:28pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد مساله هک در انجمن هم فرمودین! اگر واقعا مقوله هک اینجا مطرح باشه مطمئن باشین بنده و آقا مجتبی باید هک شده باشیم! چون همیشه در هر سایتی اول سراغ ادمین میرن نه کاربر معمولی! بنده هم که به اندازه کافی تجربه در این زمینه ها دارم هیچوقت حس نکردم که مثلا پیغام خصوصی من توسط کسی خوانده شده باشه! هر چند خوشحال میشم کسی هم اگر واقعا هک بکنه محتویاتش رو عمومی کنه تا دیگران متوجه بشن آیا جز کمک و راهنمایی به دیگران چیزی توش پیدا میشه یا نه؟! در واقع آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟! اونی باید از هک و شنود بترسه که یا سیستمدار باشه (که ذاتا سیاست آمیخته با آلودگی هست!) یا صاحب زر و زور باشه یا دستی در تروریسم داشته باشه! خدا رو شکر ما که توی هیچکدوم این بازیها نیستیم پس علتی هم نداره بترسیم! :D

دوشنبه 22 اردیبهشت1393 - 6:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان مسئله تعصب نیست من در انجمن های دیگه حتی به عملکرد و بعضی از علوم و تکنولوژی کشورمون رو هم نقد کردم و همچنین تعریف و تمجید از تکنولوزی های کشورهای غربی رو هم داشتم اون مسائل که تو امضام میزارم همه واقعیته نه تعصب , شما فکر کردی مارو اوردن تو این دنیا ازمون درباره فوتبال و فلزیاب سئوال کنن اونوقت بگن بارک الله بیا برو بهشت ما مسلمونیم باید در رفتار و عمل و صحبت هامون دین لحاظ بشه وگرنه .......
کسی نگفت که خارجی ها بیان جاسوسی ما رو بکنن اون جایگاه خودش و شخص مورد نظر خودش رو داره من گفتم از داخل انجمن جاسوسی میکنن
خب کسی نگفت کشور ما مشکل نداره که بله قبول دارم اشکال در کشور ما هم هست خودت بگیر چی میگم
من نمیدونم چرا همه بلدن خوب حرف بزنن ولی عمل نمیکنن تا کارمون درست شه
شما حتی نمیدونی من کیم اونوقت شما میای افکار 15 سال پیش خودتو بمن نسبت میدی
بعضی ها فکر میکنن مثلا فلان چیز رو تو کشورمون نمیسازیم بخاطر نداشتن فناوریشه ولی نمیدونن از لحاظ هزینه نمیصرفه
گفتی هکرها اول پیش شما مدیران میرن من میگم پس چرا جناب SALAM7 گفت که بچه ها که کاربر معمولین اعتراضی نسبت به هک شدنشون دارن یا خودم که یه کاربر بسیار بسیار معمولی هستم
بنظرتو توی سیستم ادمای بالایی رو ادمهای پایینتر اشراف دارن یا برعکس
چرا تروریست خدا نکنه
و تو امضا هام مد نظرم سیاست نیست و فقط بحث تکنولوزی هست

دوشنبه 22 اردیبهشت1393 - 8:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خب چندین بخش از نوشته های شما با هم در تناقض هست! بهرحال من نمیخوام وارد بحثهای حاشیه ای بخصوص با شما بشم که تعصب رو مساوی با واقعیت میدونین! هر کسی چیزی به ما گفت نباید بدون تحقیق باور کنیم! این چیزیه که من یاد گرفتم. با صبح تا شب شعار دادن هم چیزی درست نمیشه. واقعیت اون چیزی هست که در زندگی خودمون و اطرافمون داریم لمسش میکنیم.
از اونجا که این تاپیک در ارتباط با هک و امنیت هست و در این زمینه هم شما اشاراتی فرمودین بنده هم توضیحاتی میدم. در خصوص سرور انجمن فکر نمیکنم سرور سایتی وجود داشته باشه که امنیتش از این بهتر باشه! چون دو نوع فایروال با تنظیمات بسیار سختگیرانه روش نصب هست که علاوه بر بستن تمام پورت های بلااستفاده ؛ بعضی پورتهای حساس هم تغییر شماره داده شدن و انواع حملات از جمله DOS و پکتهای غیر مجاز یا UDP ریجکت میشن و فعالیتهای مشکوک از طرف هر ای پی بصورت هوشمندانه موقتا یا دائمی بلوکه میشن. در سیستم وب سرور هم تنظیمات امنیتی زیادی لحاظ شده که از نظر دزدی پهنای باند یا روشهای فیشینگ و XSS محافظت زیادی رو انجام میده. اینا رو عرض کردم که بگم بعید میدونم سروری تا این حد تنظیمات امنیتی و ماجول های اضافی روش نصب باشه! پس سرور انجمن مشکل امنیتی خاصی نداره.
در بخش خود انجمن هم هر چه که هست مربوط به اسکریپ PHPBB میشه که خب دست ما نیست و دیگران طراحیش کردن و خوشبختانه تا الان هم مشکلی نداشته. از این گذشته تنظیمات امنیتی خاصی هم در خود انجمن هست که تقریبا همش در حد خوبی تنظیم شده.
اما در خصوص اینکه میفرمایین فلان کاربر گفته هک شدم ؛ من از شما تعجب میکنم! شما در جواب من چطور همچین چیزی میگین؟ حرف من مشخصه! اونی که بخواد فلان کاربر رو هک کنه خب میاد اول منو هک میکنه! پس مشکل عمومی در انجمن وجود نداره. اینکه رمز عبور یک کاربر هک میشه بستگی به پیچیدگی رمز یا امنیت سیستم خودش داره نه انجمن! از شما بعید بود که چنین مساله ای رو صرفا بعنوان شنیده ای از جانب یک کاربر ملاک مطرح کردن مشکل امنیتی در کل سیستم انجمن بدونین!
بنده سالها تجربه اداره کردن و همینطور برنامه نویسی سایتهایی نظیر چت و غیره رو داشتم. طی این سالها همیشه بحث هک شدن و امنیت وجود داشته. هر جا هم اگر مدیر یا ادمین بودم عرض کردم که اگر مشکل عمومی هست باید اول بنده مورد تهدید باشم! در غیر این صورت خود کاربر هست که باید در انتخاب و مراقبت رمز عبور و همینطور هک نشدن سیستم خودش کوشا باشه. وگرنه رمز عبور هر سایت و سیستمی که بهش وارد میشه میتونه توسط هکر هک بشه! رمزهای ساده هم که اصلا گاهی قابل حدس هستن! چیزهایی مثل کی لاگر هم که کل نوشته هایی که تایپ میشه رو میتونن به شخص هکر ایمیل بزنن! خب تحت این شرایط دیگه از سایتها کاری بر نمیاد و اون شخص وارد هر جایی بشه عملا مونیتور میشه چون دستگاهش آلوده هست.

دوشنبه 22 اردیبهشت1393 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اووووووففف استاد مهدی چقد اشو شور کردی مگه میخواهیم بمب هسته ای بسازیم
تازه اینترنت ملی واسه ماها امنیتش کمتره چون اگه چیزی از زیر خاک بیرون بکشیم راحت تر پیدامون میکنند
هدف من هم از این تایپیک این بود که توست هکران الاف که اطلاعات شخصیمونو میدوزدن تا حد زیادی در عمان باشیم
درسته راه واسه امنیت 100% نیست ولی باز هم میشه در مقابل خیلی از حملات در عمان باشیم
و زبان های برنامه نویسی که فرمودید خروجی فایل اجرایی میدن و اگه ما اون فایل اجرایی رو اجرا نکنیم هک نمیشیم
در صورتی میتونند بدون ارسال فایل هکمون کنند که یا پورت باز رو سیستم ما باشه یا رو ایپی ما اکسپلویت تزریق شه

سه شنبه 23 اردیبهشت1393 - 3:38pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اموزش بستن پورت 445
روی MyComputer کلیک راست و گزینه Manage را زده و سپس پنجره Computer managment باز میشه
از تب های سمت چپ گزینه servic and applications را باز کرده(شاخش را باز کنید) و روی تب services بروید .
وبعد به دنبال server در لیست وسط بگردید بعد از پیدا کردن روش دابل کلیک کرده و در پنجره ای که باز میشود از منوی کشویی که در جلوی گزینه startup type وجود دارد گزینه ی disable را انتخاب کرده و okey کنید

سه شنبه 23 اردیبهشت1393 - 4:03pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اموزش بستن پورت 23 و جلوگیری از telnet
روی MyComputer کلیک راست و گزینه Manage را زده و سپس پنجره Computer managment باز میشه
از تب های سمت چپ گزینه servic and applications را باز کرده(شاخش را باز کنید) telnet را پیدا کنید و رو حالت disable قرار دهید ok

سه شنبه 23 اردیبهشت1393 - 4:08pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمیدجان
منم حوصله بحث ندارم چون بعضی حرفهارو نه من دقیقا میتونم بگیرم شما چی میگی و هم شما و این باعث سو تفاهم و اشتباه فهمیدن میشه چون بقول یکی از بچه ها میگفت شما هر دو تون یچیز میگید وفقط ظاهر حرفتون فرق میکنه
من اون مسئله که در پست اولم گذاشتم مربوط به هک و امنیت این انجمن نمیشه و من کلی گفتم حواس بچه ها باشه در این انجمن ضربه ای بهشون زده نمیشه که حرف من در کل نت هست بخاطر همین گفتم چون دوستمون جناب salam7 گفت که اش رو شور کردی
در بابت سرور داخلی هم منظور من سرور و امنیت سرور داخلی نبود و منظور من افرادی حالا به اصطلاح هکر (شاید کارشون هک هم نباشه ) داخل انجمن هست
بازم میگم حمله هکری از خارج سایت نداریم
بله جناب salasm7 اینترنت ملی شاید در بعضی موارد خوب باشه ولی برای ما خوب نیست چون متاسفانه این فعالیت ما (فلزیابی) اونوقت رهگیری میشه

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 4:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منظور شما رو نفهمیدم از اینکه گفتید حمله هکری از خارج سایت نداریم
فک کنم منظورتون اینه که اگه وارد سایت نشیم هک نمیشیم
ولی شما اگه همینطوری الکی به نت هم وصل باشید امکانش هست هک بشید حتی اگه وارد هیچ سایتی نشید
ممکن هست شما یک فلش usb قبلا وصل کرده باشید و داخل فلش یک تروجان با یک اوتوران باشه که به طور خودکار تروجان رو سیستم شما نصب بشه
یا ممکن پورت 23 باز باشه یه هکر هم احتیاج به نت داشته باشه و یک اسکن رو رنج ایپی و پورت انجام بده و بطور اتفاقی ایپی شما گیرش بیاد و از اکانت اینترنت شما استفاده کنه
البته بعید میدونم شما رو اینطوری بتونند هک کنند از صحبتاتون فهمیدم که به اندازه ای در مورد امنیت میدونید که با این روش ها هکتون نکنند این ها هم برای بالا بردن سطح اگاهی دوستانی گفتم که اطلاعی نداشتن

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 4:47pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام نه منظورم همون پست اولی که گذاشتم منظورم از ادمهای خارج انجمن بود
بله خب مسلمه فقط کافیه کانکت باشی به نت برای هک شدن بسه
والا دوست عزیز من خب برنامه نویسی خوندم البته بیشتر به سمت الکترونیک هست و در باب pc فقط c++ و vb و paskal رو خوندم نه برای هک و امنیت و فقط برای ارتباط برد الکترونیک یا میکرو کنترلر به pc چون اصلا از هک خوشم نمیاد به اندازه ای بدونی که هک نشی کافیه و گرنه هک کردن دیگران کار درستی نیست خودت میدونیکه چی میگم

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 5:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure