انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:19pm

پاسخ به موضوع  [ 16 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 ساخت کاملترین و قویترین اسیلوسکوپ 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

عباسیان عزیز به انجمن فلزجو خوش اومدی.
اگر منظور شما ریزولوشن ال سی دی هست که خب از ال سیدی 240 در 128 استفاده شده که محدوده 200 در 125 پیکسلش مخصوص نمایش امواج هست! اگر هم منظورتون سمپل ریت باشه این مدار دارای نمونه برداری 40 مگا سمپل بر ثانیه هست.
ساخت مداری در این سطح کار هر کسی نیست و باید دانش الکترونیک شما لااقل برای مونتاژ در سطح بالایی باشه. یکی دو تا از قطعات مدار هم فکر میکنم به راحتی گیر نمیان. ضمن اینکه قیمت ساختش هم کمی بالاست.

پنج شنبه 16 خرداد1392 - 10:53pm
مدیر کل
مدیر کل

سامی جان اگر با هزینه کم میخواین یه اسیلوسکوپ نسبتا مناسب و ساده داشته باشین بهترین کار استفاده از کارت صوتی کامپیوتر بعنوان اسیلوسکوپ هست! در حد فرکانسهای باند صوتی خوب جواب میده. میتونین به تاپیک مربوطه مراجعه کنین.
اگر هم بصورت یک اسیلوسکوپ دستی بخواین ؛ بهترین و ارزانترینش همون مداری هست که بنده با میکروی ای وی آر گذاشتم و تا 7.7 کیلوهرتز ورودی قبول میکنه! ولی طبیعتا بخاطر ال سیدی کوچکی که داره دقت امواجش مثل روش استفاده از کامپیوتر نیست.

پنج شنبه 16 خرداد1392 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام خدمت اساتید محترم بویژه آقاحمید

اگه میشه در مورد کارتهای اسیلوسکوپ که به مادربوردکامپیوتر وصل میشن یه توضیحی بدید که آیا کیفیت ودقت لازم رو دارند یا نه؟ وکدام مارک بهتره؟

ممنون

پنج شنبه 16 خرداد1392 - 11:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم پویای عزیز.
منظورتون اگر کارتهای اسیلوسکوپی هست که از طریق یو اس بی متصل میشن ؛ عرض کنم تا جاییکه من میدونم هیچکدام زیاد خوب نیستن! در ایران شرکت TNM مدلهای نسبتا خوبی میسازه که مدل بهترش قیمت بالایی داره و عملا یک اسیلوسکوپ مستقل حرفه ای که زیاد هم گرانتر نیست میتونه قابل اعتماد تر باشه.

پنج شنبه 16 خرداد1392 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
حمید نوشته است:
خواهش میکنم پویای عزیز.
منظورتون اگر کارتهای اسیلوسکوپی هست که از طریق یو اس بی متصل میشن ؛ عرض کنم تا جاییکه من میدونم هیچکدام زیاد خوب نیستن! در ایران شرکت TNM مدلهای نسبتا خوبی میسازه که مدل بهترش قیمت بالایی داره و عملا یک اسیلوسکوپ مستقل حرفه ای که زیاد هم گرانتر نیست میتونه قابل اعتماد تر باشه.

با سلام

اگه میشه لطفا بگید مدل و قیمت این اسکوپ مستقل که میفرمایید چنده و از کجا میشه تهیه کرد؟

باسپاس ^:)^

شنبه 18 خرداد1392 - 1:24pm
مدیر کل
مدیر کل

پویا جان بهتره شما داخل اینترنت سرچ بزنین و خوب تحقیق کنین ببینین اصلا چی بدرد کار شما میخوره! مدلهای کره ای خوب هستن. تهران خیابان جمهوری حوالی پل حافظ چند مرکز برای فروش اسیلوسکوپ وجود داره. قیمت هم با این اوضاع باید حدود 2 میلیون حساب کنین!

شنبه 18 خرداد1392 - 1:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 16 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure