انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 10:37am

پاسخ به موضوع  [ 78 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 مدار افزاینده ولتاژ DC 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون دوست عزیز
تشکر از راهنمایی شما

جمعه 30 فروردین1392 - 9:33pm
استاد
استاد

سلام
مهندس حمید کنورتوری که من ساختم از خازن یک نانو بجای 470 پیکوو از خازن 400 ولت 10 میکرو به جای 33 میکرو 160 ولت استفاده کردم الان با ولتاز ورودی 2.8 ولت حدود 40 ولت تولید میکنه. از 28 ولت به بالا مدار یک میلی امپر جریان کشی با ورودی 2.8 ولتی داره این عادی هست یا برای توباکس مشکل ایجاد میکنه

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 2:09pm
مدیر کل
مدیر کل

جاوید جان چیزی که شما فرمودین کلا عادی نیست!
ببینید اون خازن 470 پیکو برای فرکانس سوئیچینگ آیسی هست و هر چقدر مقدار این خازن کمتر بشه فرکانس سوئیچینگ بالاتر میره. ولی بهرحال یک فرمولی داره که در سایتها شما اگر سرچ کنین MC34063 Calculator برنامه محاسبش رو پیدا میکنید. تنها اشکال این هست که ما چون ولتاژ خروجی رو متغیر گرفتیم محاسبات خیلی دقیق در نمیاد. بهرحال ما این خازن رو 680 پیکو گرفتیم برای ولتاژ بالا زیاد خوب جواب نداد و کمترش کردیم درست شد.
خازن خروجی هم 10 میکرو دیگه خیلی کمه بهتره بیشتر باشه تا نوسان ولتاژ خروجی رو قبل از نویزگیر کمتر کنه.
شما با این مدار هیچوقت نمیتونین 2.8 ولت رو بکنین 40 ولت! نه این ایسی میتونه روی ولتاژ 2.8 ورودی کار بکنه و نه توانشو داره که با ضریب اینقدر بالا افزایش بده. شما برای گرفتن نزدیک 40 ولت خروجی باید حتما لااقل 9 ولت ورودی رو بدین. این آیسی هم خروجیش حداکثر 40 ولت هست و بهتره شما چند ولت پایین تر تنظیم کنین که مشکلی نداشته باشه.
در مورد جریانکشی هم اگر مبدل رو به ساشو وصل کنین باید خروجیش حدود 30-40 میلی آمپر بکشه که نشون میده داره درست کار میکنه و قدرت کافی رو به فرستنده ساشو میده. البته بشرطی که فرستنده هم سالم باشه.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 5:19pm

با سلام به همه عزیزان

آیا کسی هست این مدار رو برام طراحی کنه هزینه اش رو هم میدم (چاپر : ترانس داخل مدار سویچینگ هستش میخوام مدار به صورتی باشه که این
ترانس و نداشته باشه .)

تلفن تماس :0936*****

دوشنبه 24 تیر1392 - 12:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام sn_1573 به انجمن خوش اومدی
میشه منظورتونو واضحتر بگین چون ای مدار چیزه خاصی نداره حتی نا جایی که من میدونم نیاز به ترانس هم نداره شما ورودی ولتاژ رو که زیر 12 هستش به قسمت ورودی میزنی و در خروجی از 12-40 تحویل میگیری

در ضمن بهتره شما اول از هر چیزی قوانین تالارو یه بار دیگه با دقت بخونین.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 26 تیر1392 - 6:34am
مدیر کل
مدیر کل

دوستان طبق تستهای بیشتری که انجام شده در مورد راه اندازی این مبدل نکته بسیار مهمی وجود داره که به سیم پیچ مدار مرتبط هست. اون نکته اینه که شما نباید از سیم پیچ کوچک و در واقع فریت کوچک استفاده کنین! خوب جواب نمیده چون احتمال اشباع سیم پیچ وجود داره. بخصوص صدای زیاد یا لرزش سیم پیچ هم میتونه این مساله رو نشون بده. بنابراین حتما از حلقه فریت بزرگتر از 1 سانت استفاده کنین. حدود 1.5 سانت یا بیشتر کاملا مناسب هست. البته رنگ این فریت هم مهمه که مشکی باشه! چون بعضی رنگهای دیگه فریت ضعیف تر هستن و میزان سیم پیچی فرق میکنه و کاراییش پایین تر در میاد. باز هم تاکید میکنم برای سیمش هم از سیم خیلی نازک استفاده نکنین! چون توان جریاندهی مدار رو پایین میاره. سیم ضخیم تر از 0.5 میل مناسب هست. ظرفیت این سیم پیچ هم زیاد مهم نیست در حد همون دورهای ذکر شده کمی کمتر و بیشتر هم جواب میده. اگر خواستین از بازار تهیه کنین باید تحت عنوان توروئید 1 میلی هانری دنبالش باشید و به اندازش هم دقت کنین. مطمئن باشین با رعایت نکات این سیم پیچ ؛ مدار مبدل بسیار خوب جواب میده.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 12:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام حمید آقا من این فریت رو باسیم 70به تعداد18 دور پیچیدم روی فریت 1سانت . اندازه گرفتم درست شد 1 میلی هانری الان در ورودی 12فیکس میدم ((در ضمن قبل وصل کردن ولتاژپتانسیومتر رو هم روی 47 کیلو تنظیم کردم)) در خروجی 24 فیکس بهم میده شما گفتین اگه از فریت 1 سانت استفاده بکنم صدا میده ولی مدار من کاملا لاله مدار من درسته چه جوری امتحانش کنم ؟

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 8 مرداد1392 - 12:05pm
مدیر کل
مدیر کل

کاوشگر عزیز مساله فقط صدا نیست! اون سیم پیچ اگر به حالت اشباع مغناطیسی برسه دیگه درست کار نمیکنه! برای همین عرض کردم خیلی بهتره فریت بزرگتر از 1 سانت رو در نظر بگیرین. سیم 0.7 هم برای این کار خیلی خوبه اما تعداد 18 دور ممکنه کم باشه و اگر مصرف کننده شما جریان کمی بکشه دیگه زیاد خوب کار نمیکنه! راهش هم اینه تعداد دورهای بیشتری پیچیده بشه که من 30 دور رو پیشنهاد کردم.

سه شنبه 8 مرداد1392 - 7:11pm

سلام دوستان.مهندس حمید واسه توباکس اگه بخوایم از این مدار استفاده کنیم چجوری باید جلو نویزشو بگیریم؟اخه از فیلتری که توضیح دادین چیزی نفهمیدم.ممنون میشم اگه کمکم کنین

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 3:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان خاستم فقط برا اونایی که میخان سیم پیچ رو با فریت بزرگتر درست کنن بگم اگه شما فریت 18 میلیمتری رو دورش به تعداد 36 دور از سیم 70 ( همون سیمی که برا لوپ ساشو استفاده کردین ) بپیچین دقیق میشه 1 میلی هانری . :)

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 9 مرداد1392 - 11:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 78 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure