انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 2:35pm

پاسخ به موضوع  [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 مدار ولتمتر dc با یک یا دو ورودی با atmega32 ( درخواستی ) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
درود بر همه

اگر عزیزی مدار ولتمتر dc از 0 تا حداقل 10 ولت داره ممنون میشم قرار بده
حال تک ورودی یا دو ورودی

قطعاتم atmega32 با lcd16x2

خیلی ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 6 اردیبهشت1399 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین عزیز حالا حتما باید مگا32 باشه چرا با مگا8 نمیسازی که کم حجمتره.تو مداراتم بگردم اگه چیز بدرد بخور داشتم میزارم واست :ymparty:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 4:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه ولتمتر پنلی بگیرین ارزونم در میاد انهمه وقتم نمیخواد صرف کنید تا ۲۰ -۳۰ ولتم اندازه میگیره

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 7:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
جهان بین عزیز حالا حتما باید مگا32 باشه چرا با مگا8 نمیسازی که کم حجمتره.تو مداراتم بگردم اگه چیز بدرد بخور داشتم میزارم واست :ymparty:

درود بهرام عزیز

در واقع ذو تا ال سی دی با یک اتمگا 32 داشتم بلا استفاده بود بخاطر همین وگرنه یه دونه ولت متر سه سیم کارمو انجام میده الان دسترسی به 16 و دیگر قطعات ندارم و برای طرح فرانکو پیشرفته نیازش دارم :D -- سپاس

آخرین بار توسط جهان بین در سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 1:58pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 1:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
یه ولتمتر پنلی بگیرین ارزونم در میاد انهمه وقتم نمیخواد صرف کنید تا ۲۰ -۳۰ ولتم اندازه میگیره

ممنون madrek عزیز @};-
خب بدلیلی چون قطعات دم دستم ایناها بود ترجیح به ساخت دست ساز دادم - و دسترسیم به شهرستان و تهران نیست وگرنه سفارش میدم - تشکر

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 1:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
بهرام نوشته است:

درود بهرام عزیز

در واقع ذو تا ال سی دی با یک اتمگا 32 داشتم بلا استفاده بود بخاطر همین وگرنه یه دونه ولت متر سه سیم کارمو انجام میده الان دسترسی به 16 و دیگر قطعات ندارم و برای طرح فرانکو پیشرفته نیازش دارم :D -- سپاس

چه خوب منم فرانکو خودمو از همون اول با میکرو طراحی کردم باهاش کار میکنم.یک مدار گیر آوردم که با میکرو مگا16 هست برنامش با مگ32 جوره اما ال سی دیش کارکتری نیست کریستال مایست مابقی مداراتم هم یا مگا8 یا پیک یک سرچی هم تو نت میکنم ببینم چیزیی که به کارت بیاد پیدا میکنم واست بزارم :)

چهارشنبه 9 اردیبهشت1399 - 1:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من این ولت متر پیدا کردم واست .برنامش واسه مگا16 با 32 هم کار میکنه عکس شبیه سازی شدش هم تو فایل ضمیمه کردم فقط ورودی ولت با ورودی جریان برعکس عمل کرد یعنی باید به پایه40 ولتاژ بدی تا بخونه تو شبیه سازی که اینطور میگه. موقع ساخت این دوتا پایه رو جابجا کن ببین کدوم پایه روی ال سی دی ولت نشون میده بهتره قبل از لحیم مقامتهای تقسیم ولتاژ به پایه های 39و40 میکرو یک سوزنی چیزی بزنی ببین روی ال سی دی کدوم کارکتر ولت بهت نشون میده بعد مقاومتهارو نصب کن فقط مواظب باش به پایه های دیگه اتصال نخوره. سایتش رو هم تو تکست واست کپی کردم یک چیز دیگه اون تراشه acs سنسور جریان بهش نیاز نیست. :)
کلاک میکرو هم 8مگ داخلی تنظیم کن ~O)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1399 - 2:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
من این ولت متر پیدا کردم واست .برنامش واسه مگا16 با 32 هم کار میکنه عکس شبیه سازی شدش هم تو فایل ضمیمه کردم فقط ورودی ولت با ورودی جریان برعکس عمل کرد یعنی باید به پایه40 ولتاژ بدی تا بخونه تو شبیه سازی که اینطور میگه. موقع ساخت این دوتا پایه رو جابجا کن ببین کدوم پایه روی ال سی دی ولت نشون میده بهتره قبل از لحیم مقامتهای تقسیم ولتاژ به پایه های 39و40 میکرو یک سوزنی چیزی بزنی ببین روی ال سی دی کدوم کارکتر ولت بهت نشون میده بعد مقاومتهارو نصب کن فقط مواظب باش به پایه های دیگه اتصال نخوره. سایتش رو هم تو تکست واست کپی کردم یک چیز دیگه اون تراشه acs سنسور جریان بهش نیاز نیست. :)

ممنون دستت گلت درد نکنه بهرام عزیز @};- @};- @};-

چهارشنبه 10 اردیبهشت1399 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:

بهرام جان - من با extreme burner فلش میکنم تنظیم فیوز بیتی چیزی نمیخواد؟

چهارشنبه 10 اردیبهشت1399 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پروگرام کردم بدون کریستال خارجی و بدون تنظیم فیوزبیت و کلوک --متاسفانه کل صفحه فقط مربع نشون داد - کنتراست رو با مقاومت کم کردم که اون هم فقط صفحه خالی نشون میده 8-| با پروگرام با کریستالم نصف صفحه مربع بود - ال سی دی تست کردم سالمه --- حالا اینکه نتونستم درست پروگرام کنم یا نه رو نمیدونم اما خب پروگرام شد ولی بدون تنظیمات خاصی
الکترونیک کارم البته تجربه ام در کار با میکرو کمه :-s پایه 7 تا 14 رو به 22 تا 29 زدم و با همین اتصالات شماتیک - پایه 9 10 رو مثبت و منفی در نظر گرفتم دیگه - حالا ببینیم ایراد چیه :( پروگرام ؟

چهارشنبه 10 اردیبهشت1399 - 9:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure