انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت1403 - 1:32am

پاسخ به موضوع  [ 200 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 20  بعدی
 مدار تستر ترانزیستور (درخواستی بسیاری از دوستان) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من آیکن هر نوع فایل به تعریف پیشفرض ویندوز یا سیستم عامل بستگی داره که با چه برنامه ای باید باز بشه! وگرنه نشاندهنده مطلب خاصی نیست و ربطی به موضوع کار ما نداره. در واقع این مساله به ویندوز ربط داره نه درستی و نادرستی فایل. مهم این هست که فایل با پسوند epp مربوط به پروگرام بخش ایپیرام میکرو هست.

دوشنبه 28 دی1394 - 8:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
حقیقتش من هم مشکل آقای حافظ رو دارم fpi راهم خیلی راحت راهش انداخته ام که بابتش خیلی تشکر می کنم ،ولی
نمی دانم چرا این یکی اذیت می کنه حال جواب بده نده کاری ندارم ولی مخوامیه پیشنهادی بدم به اینکه قانونی بگذارید وبه اطلاع همه دوستان برسانید که منبعد اگر کسی بخوادپروژه ای را ارائه بده ، مثل خود شما تا آخر راه اندازی پروژه جوابگوی
دوستان باشه که بعداز آنکه پروژه جواب داد ، برای اینکه مزاحمتی به ارائه دهنده پروژه پیش نیاد سایر دوستانی که از پروژه جواب گرفته اند، دوستان تازه وارد و قدیمی ها رو راهنمایی کنند .الان من خودم لنگ یه راهنمایی جزیی هستم که ارائه دهنده اولیه حوصله جوابگویی و راهنمایی را نداره وقتی بعد از چند روز تلاش کار ناقص بشه آدم دلسرد میشه .بازهم از زحمات شما تشکر می نمایم.

wowww داداش خوب شد شما مدیر سایت نبودی( البته از همینجا عرض ادب واحترام دارم خدمت مدیران عزیز سایت)وگرنه هیچ یک از دوستان مطلبی رو نمیزاشتن این هم که میگین خود شخص پروژه ایی رو میزاره وباید تا اخرش باشه کمال ناحقی رو میرسونه شاید بنده یک مطلبی رو که خیلیها دنبالش هستن حتی ناقص در اختیار داشته باشم وخودمم واقعا سر رشته ایی توی این کار نداشته باشم اونوقت تکلیف چیه داداش یعنی یا باید با ترس رو لز بزارم یا باید بیخیال بشم.خواهش میکنم همچین تقاضاهای واهی وپوچ رو مطرح نکنید.این سایت کاملا علمی هست وهر مطلب حتی ناقص میتونه به دوستان کمک کنه شما هم اگر تو مداری موندید از دوستان کمک بگیرین به نتیجه مطلوبتون میرسین متشکر

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 28 دی1394 - 8:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ماشاالله بعضی از دوستان محترم طوری رفتار میکنن که آدم پشیمان میشه قدمی در این سایت برداره

من در صفحه اول همه چی رو واضح براتون قرار دادم از جمله شماتیک اصلاح یا
بنوعی خلاصه شده و جدیدترین ورژن فایلهای هگز و ایپپرام مربوط به این مدار

نحوه پروگرام کردن و نوع فیوز بیتها دقیقا مثل مدار فلزجو هست...
من فیوز بیتها رو بدین صورت تنظیم کردم و با اولین پروگرام براحتی میکرو پروگرام شد و مدار در اولین استارت هم بالا اومد

Low Fuse: F7 High Fuse:D9 Extended Fuse:FC

همونطور هم که مهندس حمید عزیز توضیح دادن این مدار به غیر از فایل هگز یک فایل eeprom هم داره که در قسمت
مربوط در برنامه extreme_burner_avr
باید بارگذاری کنید بمانند فایل هگز اصلی مدار یعنی هم فایل هگز و هم فایل eeprom رو در تبهای مربوط
بخود بارگذاری میکنید و با ست کردن فیوز بیتها بمانند مدار فلزجو میکرو رو پروگرام میکنید... و تمام

دوستان توجه داشته باشید حتما این مدار رو با میکرو 328 بسازن که دارای امکانات کاملتر
و دقیقتری هست... اینم دقت کنید که اون 3 مقاومت 680 اهم و سه مقاومت 470 کیلواهم حتما
از نوع بسیار دقیق و بنظر من بهتره که از نوع SMD مرغوب باشه برای بالا رفتن دقت بیشتر مدار...

بنظر من این مدار احتیاج به فیبر زدن هم نداره و براحتی بر روی فیبر سوراخدار مونتاژ میشه همونطور که من انجام دادم
کسانی که نمیتونن واقعا چنین مدار ساده ای رو راه اندازی کنن بهتره برن کیت آمادشو بخرن...

موفق باشید...

دوشنبه 28 دی1394 - 9:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
بهرام نوشته است:
حقیقتش من هم مشکل آقای حافظ رو دارم fpi راهم خیلی راحت راهش انداخته ام که بابتش خیلی تشکر می کنم ،ولی
نمی دانم چرا این یکی اذیت می کنه حال جواب بده نده کاری ندارم ولی مخوامیه پیشنهادی بدم به اینکه قانونی بگذارید وبه اطلاع همه دوستان برسانید که منبعد اگر کسی بخوادپروژه ای را ارائه بده ، مثل خود شما تا آخر راه اندازی پروژه جوابگوی
دوستان باشه که بعداز آنکه پروژه جواب داد ، برای اینکه مزاحمتی به ارائه دهنده پروژه پیش نیاد سایر دوستانی که از پروژه جواب گرفته اند، دوستان تازه وارد و قدیمی ها رو راهنمایی کنند .الان من خودم لنگ یه راهنمایی جزیی هستم که ارائه دهنده اولیه حوصله جوابگویی و راهنمایی را نداره وقتی بعد از چند روز تلاش کار ناقص بشه آدم دلسرد میشه .بازهم از زحمات شما تشکر می نمایم.

wowww داداش خوب شد شما مدیر سایت نبودی( البته از همینجا عرض ادب واحترام دارم خدمت مدیران عزیز سایت)وگرنه هیچ یک از دوستان مطلبی رو نمیزاشتن این هم که میگین خود شخص پروژه ایی رو میزاره وباید تا اخرش باشه کمال ناحقی رو میرسونه شاید بنده یک مطلبی رو که خیلیها دنبالش هستن حتی ناقص در اختیار داشته باشم وخودمم واقعا سر رشته ایی توی این کار نداشته باشم اونوقت تکلیف چیه داداش یعنی یا باید با ترس رو لز بزارم یا باید بیخیال بشم.خواهش میکنم همچین تقاضاهای واهی وپوچ رو مطرح نکنید.این سایت کاملا علمی هست وهر مطلب حتی ناقص میتونه به دوستان کمک کنه شما هم اگر تو مداری موندید از دوستان کمک بگیرین به نتیجه مطلوبتون میرسین متشکر

سلام به همه دوستان
آقا بهرام از زحمات شما هم تشکر می کنم پیشنهاد بنده این بوده که وقتی کسی از کارش جواب گرفته یه مدتی دوستان را راهنمایی کنه و لی اگر طرحی ، ایده ای و یا پروژه نیمه کاره ای دارد اول بسم الله بگه که همه بتونن تصمیمشو بگیرن.
الان دوست محترم مان آقای vistac2000 زحمت کشیده اطلاعات بیشتری رو راجع به کارشون دادن که دیگه حجت بر همه تمام شد. شما دیدین که بنده برای ساخت فرکانس متر مزاحم شما شدم و به چه چیزهایی اشاره کردم .دراین انجمن همه دریک سطح علمی و تجربی نیستند.
یه وقتی یکی میاد99 درصد کار انجام میده و بخاطر یه درصد کارش ناتمام می مونه. ما باید مثل مهندس حمید با سعه صدر با هم رفتار کنیم تا همه
عزیزانی که مثل بنده کم سواد و کم تجربه هستند جرات مطرح کردن سئوال خودرا داشته باشندو بنده معتقدم که همه چیزرا همگان دانند. در ضمن بنده پیشنهاد دادم اتفاقی نیافتاده :D
برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم @};-

آخرین بار توسط t555 در دوشنبه 28 دی1394 - 10:44pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 28 دی1394 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
عزیز من آیکن هر نوع فایل به تعریف پیشفرض ویندوز یا سیستم عامل بستگی داره که با چه برنامه ای باید باز بشه! وگرنه نشاندهنده مطلب خاصی نیست و ربطی به موضوع کار ما نداره. در واقع این مساله به ویندوز ربط داره نه درستی و نادرستی فایل. مهم این هست که فایل با پسوند epp مربوط به پروگرام بخش ایپیرام میکرو هست.

استاد از توضیحاتتون ممنون

دوشنبه 28 دی1394 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیشنهاد میکنم مدار تستر مهندس بهنام بسازید
اصلاح شده و100%جواب میده
تست ترانزیستور/مقاومت/خازن سنج/
فکرمیکنم سلف هم داشته باشه خیلی وقته استفاده نکردم
lcd16*2
میکرو هم مگا8
دقیقا همین مدار اصلاح شده
حداقل توضیحاتش راهنمای خوبیه فکرمیکنم lmحذف شده دلیلش هم توضیح داده بود

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

دوشنبه 28 دی1394 - 10:56pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
اصلاح شده و100%جواب میده
lcd16*2
میکرو هم مگا8

درود
شکارچی جان هزینه ساختش براتون چقدر در اومد؟

دوشنبه 28 دی1394 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شکارچی نوشته است:
اصلاح شده و100%جواب میده
lcd16*2
میکرو هم مگا8

سری مگا 8 و کلا نمونه هایی که حافظه فلش کمتر از 16 کیلو بایت دارن نمیتونن سلف رو اندازه بگیرن .

یعنی فقط مگا 168 و 328 هستن که توانایی اندازه گیری سلف دارن .

دوشنبه 28 دی1394 - 11:28pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان اگر قصد ساخت این تستر رو دارین فقط نسخه اتمگا 328 رو بسازین! چون امکانات این نسخه ها با هم فرق میکنه و کاملترینش نسخه ای هست که از میکروی اتمگا328 استفاده شده. باقی مدارش هم چندان تفاوتی نداره.

سه شنبه 28 دی1394 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام
دوستانه یه لطفی کنید ببینید توی این تصویر پایه های lm رو مشخص کنید ممنون میشم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 28 دی1394 - 12:59am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 200 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 20  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure