انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 اردیبهشت1403 - 1:21am

پاسخ به موضوع  [ 200 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 20  بعدی
 مدار تستر ترانزیستور (درخواستی بسیاری از دوستان) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کسی نظری نداره ؟

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 25 دی1394 - 8:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم عکسش قابل توجه اونیکه تو خصوصی میگه نساخته حرف نزن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 25 دی1394 - 9:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان انصافا منم به این وسیله احتیاج دارم اگه واقعا جایی ایراد داره با تمسخر با هم حرف نزنیم شاید واقعا منو و امثال من اونقدر واردرنباشیم که بتونیم سریع یاد بگیریم یا سری منتاژ کنیم فقط همکاری کنید ببینیم مشگلمون کجاست
فیبر امیر جان رو زدم اما جواب نداد مجبور شدم با فیبر سوراخدار بزنم که اونم اینجوری شده اینم جواب نداد خخخخخخخ خیلی گیجم دیگه شرمنده اگه حمید جان به دور از تلنگر زدن مثل همیشه کمک کنن برای این مدار از لحاظ فیبر فکر کنم کمتر دوستان در منتاز فلزجوو هردستگاه دیگه با این وسیله به مشکلات بعدی و هی سوال جواب از استاد حمید منجر نشه

جمعه 25 دی1394 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه فیبر درست و درمون لازمه البته من کوچیک امیر هم هستم دمش گرم فیبرو طراحی کردن

جمعه 25 دی1394 - 9:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hafez نوشته است:
یه فیبر درست و درمون لازمه البته من کوچیک امیر هم هستم دمش گرم فیبرو طراحی کردن

دوست عزیز مشکل از فیبر و مدار نیست .
مشکل اینه شما رگولاتور رو برعکس بستی یعنی جای ورودی و خروجیت برعکسه که 8 ولت روی میکرو داری و قبل هر چیز مطمئن باش میکرو رو سوزوندی .
اگر ال سی دی هم به مدار وصل بوده اونم سوخته .

این مدار اونقدر ساده و غیر قابل اشتباهه که من اول کار وقتی گفتی براش برد بزنید خدمتتون گفتم برای یه همچین مدار ساده و بدون قطعاتی کسی برد نمیزنه ولی متاسفانه شما به مسایل اولیه توجه نمیکنی از تجربه و توصیه بقیه هم استفاده نمیکنی....
فکر میکنی با تعویض برد و از این برد به اون برد رفتن قضیه خودبخود حل میشه که شاید تصادفا با سعی و خطا درست بشه ولی به این معنی نیست اون بردی که جواب داد یعنی درست بوده بقیه مشکل داشتن .

دوست عزیز اون هدر ال سی دی پین هدر معمولیه نه هدر سوکت .

شما یکبار شماتیک و دیتا شیت 7805 رو مشاهده میکردی این اتفاق برای مدارت نمیفتاد.

ولی ایرادی نداره اشتباه باعث تجربه میشه.
این ها رو بابت ایراد گرفتن یا تخریب روحیه نگفتم.

اول مدار رو بدون هیچ قطعه ای و فقط با رگولاتور مونتاژ کن از تغذیه که مطمئن شدی بعد برو سراغ قطعات بعدی بخصوص میکرو و ال سی .

ضمنا این دو تا عکسی که گذاشتی خیلی قطعات روشون نیست یا من نمیبینم .

ضمنا در کاری که اولین بار انجام میدی یه مقدار بیشتر و با دقت تر کار کن تا ان شا الله همیشه موفق باشی

جمعه 25 دی1394 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تف تو روحت رگلاتور خخخخخخ
مرسی امیر جان البته تو تصویر پی سی بی به نظر میرسه قسمت فلزی به اون سمتی باشه که من نصب کرده بودم ال سیدی و میکرو فدای سرت تنت سالم باشه منم چند روزی هست که اصلا حالم خوب نیست شاید این اشتباه هم از اونجا ناشی میشه در هر صورت الان ولتاژ 5 ولت رو تو پایه یک و هفت به وضوح دارم
دمت گرم که جواب ما رو دادین @};-

شنبه 25 دی1394 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hafez نوشته است:
تف تو روحت رگلاتور خخخخخخ
مرسی امیر جان البته تو تصویر پی سی بی به نظر میرسه قسمت فلزی به اون سمتی باشه که من نصب کرده بودم ال سیدی و میکرو فدای سرت تنت سالم باشه منم چند روزی هست که اصلا حالم خوب نیست شاید این اشتباه هم از اونجا ناشی میشه در هر صورت الان ولتاژ 5 ولت رو تو پایه یک و هفت به وضوح دارم
دمت گرم که جواب ما رو دادین @};-

خواهش میکنم .
شما یا هر کدوم از دوستان سوال و مشکلی مطرح کنید من نوعی وظیفه میدونم جواب بدم ولی صرفنظر از این مدار و اون مدار و این صحبتها یه توضیح عمومی برای همه دارم اولیش خودم

رگولاتور بدبخت مقصر نیست که لعنتش کنیم

ببین دوست عزیز شما اومدی دو تا قطعه ساده رو به مدار وصل کنی روی هر دو مشکل شماتیک خوندن داری .

منظورم رگولاتور و lm336 هست ...
یعنی تنها قطعات نیمه هادی کل این مدار ( البته منهای میکرو )

خودتون میگید چند روزیه حالم رو براه نیست ولی دوست عزیز بنظر من این توجیه خوبی نیست .
چون دو تا قطعه سه پایه که روی یکی اش هم کلی توضیح و راهنمایی گرفتی رو وصل کردن واقعا اونقدری دقت و تمرکز نمیخواد.
بنظر من از عدم آشنایی با مقدمات الکترونیک ناشی میشه .... شایدم من اشتباه میکنم نمیدونم.

اگر اشتباه قضاوت کردم معذرت میخوام. ولی من فکر میکنم بدلیل همین عدم آشنایی شما اصرار به پیاده سازی روی برد آماده داشتید

علی ایحال برد طراحیش مشکلی نداشته و نداره اونم که میفرمایید بنظرم توی برد رگولاتور برعکس بود بخاطر اینه که برد بر مبنای 78L05 با پکیج to92 طراحی شده ( همون ورژنی که در شماتیک استفاده شده ) که ورژن توان پایین و بسیار ظریف تر 7805 هست .
یه همچین مداری رگولاتور به اون بزرگی 1 آمپری که شما نصب کردی رو لازم نداره
*کل جریان مصرفی این مدار اگر ال سی دی بک لایت دار باشه به زحمت 15 میلی آمپر جریان بکشه

من فاصله پایه های رگولاتور رو بیشتر گرفتم که اگر کسی مثل شما خواست 7805 با پکیج to220 استفاده کنه هم مشکل با قرار دادن پایه ها روی برد نداشته باشه و در عین حال فلنچ 7805 جوری قرار بگیره که برعکس این مدلی که شما نصب کردی فلنچ رو به برد و نوشته ها رو به بالا باشه.

هرکسی با رنج رگولاتورهای مثبت و منفی 78 و 79 که رایج ترین و از قدیمی ترین رگولاتورهای آنالوگ دنیا هستن یکی دو بار کار کرده میدونه در پکیج to220 و to 92 تنها تفاوت در جای ورودی خروجی هاست و گرند هر دو پکیج وسطه .
واسه همین بدون نیاز به تغییرات در برد هر دو پکیج رو میشه بجای هم بست فقط باید آی سی چپ و راست بشه.

شما با این رگولاتور آشنایی نداشتی ایرادی هم نداره ولی خوب دوست عزیز من نوعی که عمریه کارم الکترونیکه خیلی وقتا حس کنم یه قطعه ای رو به پین اوتش یه سر سوزن شک دارم ولو روزی صد بار با اون قطعه کار داشته باشم میرم اول دیتاشیتش رو نگاه میکنم چون از بقیه راهها ساده تر ...کم هزینه تر و مطمئن تره.

شما سر یه دیود زنر که اینوریه یا اونوری 3 روز زمان صرف کردی و چند بار سوال و جواب پرسیدی .... بعد سر رگولاتور و کلا منبع تغذیه که رکن اصلی و ستون فقرات تمام دستگاهها و جزو مهمترین بخشهای هر مداریه رگولاتور رو همین جور شانسی به برد وصل میکنی وقتی هم میبینی تغذیه ات خارج از رنجه بجای سوال کردن میای عکس دو تا برد رو میگذاری و زیرش مینویسی این بردا ایراد داره دست فلانی درد نکنه ولی ما به یه برد درست و درمون احتیاج داریم !

حساب دوستان مبتدی رو بکن که با دیدن و خوندن این فرم نظرات فکر میکنن کلا این مدار و شماتیک و پی سی بی اش خرابه ....
اگر سمتش برن بدبخت میشن با هزار تا مشکل و دردسر .

ظاهرا دوستان از طریق پیغام خصوصی هم شما رو راهنمایی کردن همونجا مشکلت رو توضیح میدادی بهت ب بسم الله میگفتن رگولاتورت برعکسه اینجا هم اینقدر بحث دلسرد کننده و خارج از موضوع ایجاد نمیشد .
هم شما راحت تر و زودتر به نتیجه میرسیدی هم خواننده گان تاپیک.حالا هم باز زیاد بد نشد یکم جنبه آموزش عمومی داره

ببین عزیزم روی سخنم شخص شما نیست دارم مثال نوعی برای همه بصورت کلی میزنم ... دارم برای خودم مرور میکنم :

حالا این یه مدار ساده است و قطعات گرون و پیچیده ای هم نداره ( البته همون میکرو و ال سی دی که سوزوندم نزدیک 20 تومن ضررشونه که تقریبا میشه 90% قیمت کل دستگاه ... کیت آماده این مدار حدود 25 تومن داره فروش میره)

ولی فرض کنید یه مدار کامل و حساس مثل هر دستگاه الکترونیکی دیگه ای از موبایل تا ای سی یو و ابر کامپیوتر و حتی فلزیاب های ساده پالسی طرف حسابتون بود و تغذیه اشتباه بهش میدادید کل قطعاتش میسوخت و ضرر بعضا چند ده میلیون تومنی گردنتون میفتاد ( ما الان بردای کنترل و تابلو فرمان شناور و یدک کش یا ابزار دقیق صنعتی داریم بعضیا بالای 20 میلیون تومن قیمتشونه ... یه اتصال قدرت اشتباه هم ممکنه بزنه یه ترانس یا الکتروموتور نزدیک صد میلیونی رو منفجر کنه حالا تلفات جانی و آتش سوزی اش به کنار )
ضمن اینکه خیلی مدارات اصلا جایگزینی براشون وجود نداره و دیگه تولید نمیشن .... قطعاتشون هم خاصه و نایاب.

شما با این روند بخواین مدارای دیگه رو بسازید و مونتاژ کنید ممکنه یه دستگاه pi ساده براتون از یه لورنز دیپ مکس و جی پی آماده گرون تر در بیاد!
آخرش هم جز ضرر و اعصاب خوردی چیزی غیر از یه مدار خراب عایدتون نمیشه.

اگر شناخت اولیه از قطعات الکترونیک ...مونتاژ مدار .... خوندن شماتیک ... اصول کار و تست قطعات و عیب یابی بلوکی ندارید ( در مدارات دیجیتال و میکرو و رم و فلش دار شناخت گیتها و اون رنج میکرو و ابزار سخت افزاری نرم افزاری پروگرام و دیباگ هم اضافه میشه ) اصلا سمت ساخت هیچ مداری نرید .
مدار مونتاژ کردن فقط لحیم کاری نیست .

مثل اینه که من از رانندگی فقط محل سه تا پدال رو بدونم بعد بخوام تعطیلات خانواده رو ببرم پارک .
اگه سر از بیمارستان در نیاریم خیلی شانس آوردیم

از بعد اقتصادی هم یه مرسدس با راننده 24 ساعته اجاره میکردیم هزینه اش خیلی کمتر میشد .

امیدوارم کسی از حرفهام ناراحت نشده باشه ولی باور کنید پند تلخ رو چند دقیقه خوندن خیلی کم خرج تر و ساده تر و کمتر ناراحت کننده است تا کلی هزینه ساخت مدار و اعصاب خوردی وقوع ایراداتش رو روزها و ماهها داشته باشید.

وگرنه من و امثال من نه ذینفعیم نه ذی ضرر

شنبه 26 دی1394 - 3:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دمت گرم امیر جان که رک حرف میزنی نه داداش منم با ساخت مدارات کاری ندارم اما تا به الان که چندتا مدار ساختم اصلا با مشکلی رو برو نبودم مثل تی ال ، گری 2، فلزجو،فانکشن ، و چندتای دیگه که واقعا مشگلی نداشتم باهاشون اما این مورد رو هم به دور از توجیح واقعا حال خوشی نداشتم و ندارم هرچند ساده باشه و اصلا روحیه فکرم خراب بود که به یه قطعه مثل رگلاتور دقت نکردم در ورای همه این روش حرفها من نه تنها ناراحت نشدم بلکه ممنون شما هستم که رسا و دقیق روشن سازی میکنید آرزوی سلامتی و پیشترفت برای شما و دیگر دوستان دارم

شنبه 26 دی1394 - 11:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلامی دوباره امیر جان یکی از دوستان این مدار رو شبیه سازی کردن که جواب نمیده انگار تکلیف چیه اونموقه
؟
منم ال سیدی و میکروی تازه گرفتم اما سر کار رفتم خونه شاید دست نگه دارم تا تکلیف مدار روشن بشه من قبلا کار دستی استاد بهنام رو ساخته بودم ولی نمیدونم کجا گذاشتم و چون دیدم این دوستمون این مدار رو گذاشتن و تعریف کردن مشتاق شدم بسازم

شنبه 26 دی1394 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فیبر تقدیم دوستان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 26 دی1394 - 8:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 200 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 20  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure