انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 6:03am

پاسخ به موضوع  [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 مدار شارژر باطریهای لیتیوم ایون همراه با بالانسر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از اقای اسدی
که با استفاده از شکرد ایشون باطری های مدار بنده هم جور شد .ممنون اقای اسدی :-BD

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 7 اسفند1395 - 9:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
ممنون جناب asadofبه خاطرمداری که قراردادین من دیشب یک نمونه اون رو ساختم وتست کردم کارکردش بسیار عالی وقابی قبول بود تنها دونکته به ذهنم رسید که اگه روش کار بشه به یه مدار بی نقص تبدیل میشه
ابتدا اگه از خروجی lm317یه پراپ بگیریم که مثلا وقتی شارژباطریها کامل شدوولتاژاون به 21vرسید یه LEDروشن بشه واعلام کنه که باطریها شارژشدن!
ودوم هم اینکه بعد شارژباطریها اگه همچنان شارژربه باطریها وصل باشه شروع میکنه به جریانکشی از باطریها وباعث میشه نتونیم مدار رو به صورت ثابت رو باطریهابزاریم که باز دوتا راهکار به ذهنم رسید ببینید کدوم بهتره ازنظر شما 1_سر راه هر خروجی یه دیود بزاریم که فقط جریان از شارژر به باطری بتونه بره (که دراین حالت اوفت ولتاژ دیودها شاید ایجاد مشکل کنه!؟) 2_ یه رله چهار کنتاکت 24vبزاریم وتک تک کنتاکت ها رو سر راه خروجی ها قرار بدیم وبوبین رله رو مستقیم به ورودی ولتاژ شارژر وصل کنیم تا وقتی ولتاژ 24 رو به مدار میدیم رله خودش به صورت خودکار خروجی هارو وصل کنه وبعداتمام شارژ وقطع ولتاژ با غیر فعال شدن رله اتصال خروجیها هم به شکل خودکار قطع بشه!؟
ممنون میشم اگه نظر بدین @};-

مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم مهم

سلام ممنون از شما

دوست عزیز لازم نیست این کارها رو انجام بدید.
من یه مسیله ای رو مورد 5 تا led این مدار خدمت دوستان عرض کنم یادت رفت در این مورد پست بذارم 5 عدد led مدار رو باید زمانی که باطری به مدار جهت شارژ وصل نشده طوری تنظیم کنید. که هر 5 تا led روشن باشه البته دیگه نورش رو نباید خیلی خیلی زیاد کنید تا بسوزه زمانی که تنظیم کردید هر 5 عدد led مدار بدون باطری روشن شد. دیگه تنظیم مدار شما اماده شده :-B شما هر وقت پنج تا سلول باطری رو به مدار وصل کنید اگه ولتاژ باطری کمتر از 4.2 ولت باشه led ها خاموش میشه البته led مربوط به باطری خودش و زمانی که باطری شارژ شد led ها روشن میشه :ymhug: تو این مدار پنج عدد led داره و هر led هم مربوط به سلول یه باطری هستش. موفق باشید

اسدف عزیز میشه راهنمایی کنید که چطوری ال ای دیها رو تنظیم کنیم؟ چیزی برای تغییر نداره

شکست براي ضعيفان از دست دادن و براي قدرتمندان تجربه است!

یکشنبه 8 اسفند1395 - 1:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
منظور جناب اسدوف تنظیم پتانسیومتر مولتی ترن بغل هر ال ای دی هست تا ال ای دی کنار اون به اون شکلی که گفتن روشن بشه!
که البته بنده فعلا تست نکردم ببینم چطور میشه که بشه :-? :-?

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 8 اسفند1395 - 12:10am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
منظور جناب اسدوف تنظیم پتانسیومتر مولتی ترن بغل هر ال ای دی هست تا ال ای دی کنار اون به اون شکلی که گفتن روشن بشه!
که البته بنده فعلا تست نکردم ببینم چطور میشه که بشه :-? :-?

دوست عزیز ممنونم از کمکت. ولی مگه اون پتانسیومتر مربوط به ولتاژ ورودی سلول ها نیست؟ تاثیری روی ال ای دیها نداره

دوشنبه 9 اسفند1395 - 3:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
درسته ولی اگر اون رو بچر خونید در حالتی باید ال ای دی کنارش روشن بشه البته به گفته جناب اسدوف !من که هر کاری کردم نشد ودر نهایت با صرف کلی وقت وحوصله تونستم یکی یکی با مولتی متر ولتاژ هارو فیکس کنم :-? @-)
حالا شاید خود جناب اسدوف بتونن کاملتر مورد رو توضیح بدن :-?

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

سه شنبه 9 اسفند1395 - 12:37am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
درسته ولی اگر اون رو بچر خونید در حالتی باید ال ای دی کنارش روشن بشه البته به گفته جناب اسدوف !من که هر کاری کردم نشد ودر نهایت با صرف کلی وقت وحوصله تونستم یکی یکی با مولتی متر ولتاژ هارو فیکس کنم :-? @-)
حالا شاید خود جناب اسدوف بتونن کاملتر مورد رو توضیح بدن :-?

بله دوست من دقیقا همینطوره. جناب اسدف اگه خودشون راهنمایی کنن که چطوریه خوب میشه. خیلی کم سر میزنن به تایپک

سه شنبه 10 اسفند1395 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
دوستان عزیز باید هر 5 تا مولتی ترن رو طوری تنظیم کنید که با ولتاژ حدود 4.1 ولت برای هر کدام هر 5 تا ال ای دی روشن بشه البته با مولتی متر یا همون پتانسیومتر اصلی ولتاژ روی حدود 21 ولت تنظیم بشه . زمانی که دقیق تنظیم شد. و وقتی باطری که شارژ کمی داره به مدار وصل کنید ال ای دیها خاموش میشه و زمانی که فول شارژ شد led ها روشن میشه
داشتم یه چرخی میزدم پیام دوستان رو دیدم :-B

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 22 اسفند1395 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن ادابتور هم حداقل 1 امپر باشه نهایت 2 امپر با ولتاژ حدود 24 ولت

در ضمن یک راه دیگه هم دارید!!!!
یک عدد ماژول کاهنده و افزاینده (دقت کنید هم افزاینده باشد و هم کاهنده ) که قیمتی حدود 10 هزار تومان داره بخرید. و روی 4.2 ولت دقیق تنظیم کنید حالا 4.1 هم شد بهتر مشکلی نداره. بعدش برای اولین بار (از یک تا 5 تا باطری نهایت دیگه بیشتر نباشه ) تعداد باطری مورد نظر رو با هم موازی کنید یعنی مثبتها بهم وصل بشه و منفی ها هم بهمدیگه بعدش خروجی ماژول 4.1 ولت رو به باطری وصل کنید. اینطوری هم باطریها شارژ میشه و هم دقیق با هم بالانس میشه و بعدش حالا دوست دارید به تعداد باطری رو با هم سری کنید و مازول رو روی ولتاژ باطری مورد نظر تنظیم کنید. و استفاده کنید. مثلا برای سه تا باطری روی 12.6 ولت و یا 5 تا باطری 21 ولت باشه و ادابتور مورد نظر هم 24 ولت و 2 و1 امپر خوبه
سعی کنید هر 4 ماه یکبار بصورت دستی باطریها رو بالانس کنید البته اگه از یدونه باطری بیشتره و سری شده هستش

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 22 اسفند1395 - 1:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
سلام
دوستان عزیز باید هر 5 تا مولتی ترن رو طوری تنظیم کنید که با ولتاژ حدود 4.1 ولت برای هر کدام هر 5 تا ال ای دی روشن بشه البته با مولتی متر یا همون پتانسیومتر اصلی ولتاژ روی حدود 21 ولت تنظیم بشه . زمانی که دقیق تنظیم شد. و وقتی باطری که شارژ کمی داره به مدار وصل کنید ال ای دیها خاموش میشه و زمانی که فول شارژ شد led ها روشن میشه
داشتم یه چرخی میزدم پیام دوستان رو دیدم :-B

ممنون دوست عزیز @};-

دوشنبه 23 اسفند1395 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
اسدف جان بنده میخوام این مدارو بسازم. آیا مورد جدیدی به این مدار اضافه شده یه همون طرحی که در صفحه اول تایپک قرار دادیو استفاده کنم؟ در ضمن آداپتور من 18 ولت 1 آمپرهست. آیا نیاز یه آداپتور دیگه تهیه کنم؟

تو فایل که قرار دادید. دوتا pcb وجود داره یکی به نام شما و دومی pcb که بنظر با هم فرق دارند. حالا کدومشو باید پرینت بگیرم؟ برا پرینت کردن اندازه خاصی باید به پرینتر بدم یا همینو مستقیم پرینت کنم.؟

یکشنبه 10 اردیبهشت1396 - 8:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure