انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 8:54am

پاسخ به موضوع  [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 13  بعدی
 مدار شارژر باطریهای لیتیوم ایون همراه با بالانسر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان کسی نیست در مورد led باطری 12 ولت راهنمایی کنه

پایه های led منفی همون که مشخص شده منفی هست؟
پایه ای که به وسط 9013 میره پایه منفی و اونی که ازپایه وسط bd 140 میاد مثبت هست درسته؟

..................................................
1سئوال دیگه اینکه برای 3سلول یا12 ولت هم میشه از این مدار استفاده کرد؟
یعنی ولتاژ کل رو 15 و فقط از4تا از 6 خروجی که اومده استفاده کنیم برای 3سلول میشه یا باید مدار تغییرات داده بشه؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

پنج شنبه 24 تیر1395 - 2:25pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درخواست فوری برای راهنمایی

میخواستم بدونم باطریها رو چه جوری مطمئن بشم سالمه؟ چندتا باطری مختلف گرفتم
از نظر مقدار ولتاژ 3/7 ولت دارند
اما رو تست بازر که میزارم مثل اینکه مثبت منفی باطری بهم راه میدن ومولتی متر بوق میزنه
1نمونه باطری شارژی 1/2ولت نو کار نکرده تست کردم اونم همینجور بود
میشه خواهش کنم شماهم لطف کنید باطریهاتون با تست بازر چک کنید ببینید مال شما هم همینجوریه؟
برای مدار مشگلی پیش نیاد؟

دوستان میشه باطریهای مختلف رو رنج بازر تست کنند جواب بدن؟ البته ازمایش بی ربطی هستش اصلا تست باطری فقط با DC انجام میشه وتست بازر معنی نداره
اما حالا که برام پیش اومده میخوام بدونم / فقط برای اینکه مطمئن بشم باطریم سالمه و به مدار صدمه نمیزنه

پیامبراکرم(ص)

چهارشنبه 20 مرداد1395 - 6:51pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
یه سوال داشتم.
من قبلا یه باطری باز کردم که 5 تا سلولش 19.4 میده. دو سه تاش 4.2 و بقیش تقریبا 3.6 . مشکلی که داره اینه بعد از شارژ شدن و رسیدن به 19.4 خیلی شارژ نگه نمیداره نهایتش حدود دو سه ساعت کار کنه.وقتی هم به هفده میرسه با سرعت بیشتری خالی میکنه.
آیا اشکال از باطریهای 3.6 هست؟
غیر از اون، دو سه تا باطری دیگه باز کردم ولتاژ اولیه شون بیشتر از 3.2 بود اما بعد از شارژ کامل بیشتر از 3.6 تا 3.7 ولتاژ ندارن.آیا ولتاژ نهاییشون باید همینقدر باشه؟ یا مشکل دارن؟ مثلا اگه 6 تاشونو سری کنم که 21 ولت بشه آیا حین کار به اندازه کافی شارژ نگه میدارن؟
با تشکر

پنج شنبه 21 مرداد1395 - 8:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
سوال برای مدار مهندس حمید چه شارژری مناسب هست لطفا راهنمایی کنید

باطری پنج سل لیتیوم ایون ولتاژ 19-19/5 امپر 2200

پنج شنبه 21 مرداد1395 - 12:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
javads2aa نوشته است:
سلام دوستان
سوال برای مدار مهندس حمید چه شارژری مناسب هست لطفا راهنمایی کنید

باطری پنج سل لیتیوم ایون ولتاژ 19-19/5 امپر 2200

باسلام اگه خودتون قصد ساخت دارید همین مدار جناب اسدوف تابه حال بهترین پاسخ رو داشته(تنها یک مقدار تنظیم اون در آخر کار نیاز به حوصله داره وبا تعقیر ولتاژ یک سل ولتاژ سایر سلها هم تعقیر میکنه وهمین باعث کندی ومشکل شدن پروسه تنظیم میشه) ولی چنانه بخواید ماژولهای آماده بالانسر پنج سل لیتیوم در بازار فکر کم حدود چهل تا پنجاه هزارتومن قیمت داشته باشه که میتونید بگیرید واستفاده کنید فقط اونها باید حتما ولتاژ21 ولت به ورو دیش بدین ومن چند مدل از اون رو که دیدم فقط بالانسر بود وبر خلاف مدار جناب اسدوف رگلاتوری برای تنظیم ولتاژوجریان ورودی نداشت که میتونید خودتون جداگانه با lm317 این کار رو انجام بدین

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 23 مرداد1395 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hesam نوشته است:
با سلام
یه سوال داشتم.
من قبلا یه باطری باز کردم که 5 تا سلولش 19.4 میده. دو سه تاش 4.2 و بقیش تقریبا 3.6 . مشکلی که داره اینه بعد از شارژ شدن و رسیدن به 19.4 خیلی شارژ نگه نمیداره نهایتش حدود دو سه ساعت کار کنه.وقتی هم به هفده میرسه با سرعت بیشتری خالی میکنه.
غیر از اون، دو سه تا باطری دیگه باز کردم ولتاژ اولیه شون بیشتر از 3.2 بود اما بعد از شارژ کامل بیشتر از 3.6 تا 3.7 ولتاژ ندارن.آیا ولتاژ نهاییشون باید همینقدر باشه؟ یا مشکل دارن؟ مثلا اگه 6 تاشونو سری کنم که 21 ولت بشه آیا حین کار به اندازه کافی شارژ نگه میدارن؟
با تشکر

(ببخشید فکر کنم به اشتباه همین پاسخ رو به عنوان پیام برای شما ارسال کردم که ابتدا عذرخواهی میکنم وبرای استفاده عموم دوباره اینجا مینویسم)
دوست گرامی به نظر میاد که اون سلهای که ولتاژ پایینتری دارن خراب شده یا کارایی خودشون رو از دست داده باشن یکی از نشانه های خرابی باطری شارژ ودشارژ شریع اون هست واگه باطری سالم باشه ودرست شارژ بشه باید ولتاژ اون به ولتاژ شارژر برسه وبسته به مقدار جریانی که از اون میکشید بر طبق ظرفیت جریادهی باطری به آمپر ساعت که روی اون قید شده مدار شمارو تغذیه کنه مثلا اگر بر روی باطری کاملا سالم وشارژ شده نوشته شده باشه 1000mahیعنی یک آمپر در ساعت مدار شما دقیق یک آمپر جریان از باطری بکشه این باطری باید یک ساعت مدار شمارو تغذیه کنه
طبیعیه کا این مثال برای باطریهای نو واصلی هست وباطری های چینی بی کیفیت یا دست دوم ممکنه برخلاف ظرفیت نامی قید شده بر روی اونها حتی ده درصد اون رو هم جواب ندن که خودتون با یک تست ساده میتونید میزان سلامت وظرفیت واقعی باطری رو محاسبه کنید

شنبه 23 مرداد1395 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شکارچی نوشته است:

اما رو تست بازر که میزارم مثل اینکه مثبت منفی باطری بهم راه میدن ومولتی متر بوق میزنه
میشه خواهش کنم شماهم لطف کنید باطریهاتون با تست بازر چک کنید ببینید مال شما هم همینجوریه؟

دوستان میشه باطریهای مختلف رو رنج بازر تست کنند جواب بدن؟ البته ازمایش بی ربطی هستش اصلا تست باطری فقط با DC انجام میشه وتست بازر معنی نداره
اما حالا که برام پیش اومده میخوام بدونم / فقط برای اینکه مطمئن بشم باطریم سالمه و به مدار صدمه نمیزنه

عجب خوب چه کارریه عزیز من اخه تست بازر که تو رنج کاری اهمتر هست وبیشتر واسه تست ااتصال و ودیود وترارانزیستور و..... به کار میاد شما باید ولتاژ رو تست کنی که انجامش با بازر مثل چرخوندن لقمه دور سر ودرآخر نخوردنشه
باهمون DCکه خودت گقتی بگیر

شنبه 23 مرداد1395 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
شکارچی نوشته است:

عجب خوب چه کارریه عزیز من اخه تست بازر که تو رنج کاری اهمتر هست وبیشتر واسه تست ااتصال و ودیود وترارانزیستور و..... به کار میاد شما باید ولتاژ رو تست کنی که انجامش با بازر مثل چرخوندن لقمه دور سر ودرآخر نخوردنشه
باهمون DCکه خودت گقتی بگیر

دوست عزیز منم میدونم باید با dc بگیرم حالا بر حسب اتفاق داشتم تست اتصال کوتاه پایه های لح این موضوع شدم
حالا چیزی هم نشده جز اینکه 1تجربه الکترونیکی بدست اومد
اونم اینه که کلا ساختار باطریهای لیتیوم همینجوریه /اگه به نوع طراحیه مدار شارژر هم دقت کنید بی ربط نیست وقتی درسلول اول 1پایه مثبت و1 منفی در سلول دوم همون پایه منفی نقش مثبت داره و به سلول بعدی ولتاژ مثبت میده.
چطور ممکنه 1خروجی هم مثبت باشه هم منفی جز اینکه ساختار طراحی خود باطری هم بی ربط نیست

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 24 مرداد1395 - 6:19pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

A.D.H1360 نوشته است:
hesam نوشته است:
با سلام
یه سوال داشتم.
با تشکر

(ببخشید فکر کنم به اشتباه همین پاسخ رو به عنوان پیام برای شما ارسال کردم که ابتدا عذرخواهی میکنم وبرای استفاده عموم دوباره اینجا مینویسم)
دوست گرامی به نظر میاد که اون سلهای که ولتاژ پایینتری دارن خراب شده یا کارایی خودشون رو از دست داده باشن یکی از نشانه های خرابی باطری شارژ ودشارژ شریع اون هست واگه باطری سالم باشه ودرست شارژ بشه باید ولتاژ اون به ولتاژ شارژر برسه وبسته به مقدار جریانی که از اون میکشید بر طبق ظرفیت جریادهی باطری به آمپر ساعت که روی اون قید شده مدار شمارو تغذیه کنه مثلا اگر بر روی باطری کاملا سالم وشارژ شده نوشته شده باشه 1000mahیعنی یک آمپر در ساعت مدار شما دقیق یک آمپر جریان از باطری بکشه این باطری باید یک ساعت مدار شمارو تغذیه کنه
طبیعیه کا این مثال برای باطریهای نو واصلی هست وباطری های چینی بی کیفیت یا دست دوم ممکنه برخلاف ظرفیت نامی قید شده بر روی اونها حتی ده درصد اون رو هم جواب ندن که خودتون با یک تست ساده میتونید میزان سلامت وظرفیت واقعی باطری رو محاسبه کنید

خواهش میکنم، این چه حرفیه. ممنون از شما
حالا منم پاسخی که براتون خصوصی کردمو اینجا قرار میدم :D
"حق با شماست. همون سلولها مشکل پیدا کردن، اومدم دونه دونه شارژشون کنم که اون سلولها شارژ نمیشن و خراب شدن. باطریها مارک سامسونگ هستن، خراباشونو عوض میکنم تست میکنم اگه بازم ایراد داشت که کل باطریها رو عوض میکنم."

خیلی ممنون از راهنمایی و کمکتون @};-

سه شنبه 26 مرداد1395 - 8:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام دوستان
براي شارژ ٣ سلول باتري ٣.٧ ولت بايد چه تغييراتي بديم توي مدار ؟؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 17 آبان1395 - 12:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure