انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:56am

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 شارژر باطري خشک liquid acid تمام اتومات با lm324 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجتبی نوشته است:
mnbvcxzaqwsx نوشته است:
دوستان من امروز از صبح تا الان تمام وقت روي مدار کار کردم و موفق شدم با نرم افزار پينت ويندوز از روي عکس پشت مدار PCB رو طراحي کنم و واسش يه راهنما به همراه پارت ليست قطعات هم کشيدم که به راحتي بسازيد البته دوستان PCB اين مدار چون به صورت فشرده و MP3 طراحي شده کليه مقاومت ها به غير از مقاومت R13,R18 به صورت ايستاده در مدار نصب مي شوند و توجه کنيد که يک سر سيم مقاومت R23 را با سر سيم ديود زنر D2 به هم ديگه بپيچيد و لحيم کنيد و بعد در مدار جا بزنيد طبق شکل.
http://s6.uplod.ir/i/00554/an3xpweu36sa.jpg
http://s6.uplod.ir/i/00582/fsdvw5bh7t8c.jpg

آفرین دوست من خیلی زحمت کشیدین یه نمونه بساز و دیود زنر های مختلف رو تست کن کلا چند تا بیشتر رو این رنج نیست با ازمون خطا بدست میارین .

سلام و درود فراوان خدمت استاد گرامی و ارجمندم جناب آقا مجتبی عزیز ممنون از لطف شما انجام وظیفه بود و برای این انجمن علمی و پر محتوا هر چقدرم آدم زحمت بکشه بازم کمه. اتفاقا بنده یک نمونه از این مدار رو درست کردم و قراره دیود زینر های مختلف رو با آزمون و خطا نصب کنم و تست کنم تا مقادیر ولتاژ شکست اون دو تا دیود زینر قطع کن مدار هنگام فول شارژ رو کشفشون کنم و به همین خاطر یک سری دیود زینر باولتاژ های مختلف سفارش دادم که احتمالا تا هفته دیگه میرسه و تستشون می کنم البته با توجه به اینکه pcb این مدار رو به همراه راهنمای نصب طراحی و قرار دادم و سایر اعضای انجمن هم می تونن به راحتی بسازن و تست کنن از دانشمند حمید هم تقاضا داریم که بر روی این مدار کار کنن چون با توجه به تجربه الکترونیک بیشتری که دارن زودتر میتونن اون دو تا دیود زنر رو کشف کنن موفق و پیروز باشید @};- @};- ~O)

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mnbvcxzaqwsx عزیز از زحمات شما تشکر میکنم .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
mnbvcxzaqwsx عزیز از زحمات شما تشکر میکنم .

لطف دارین خیلی ممنون جناب hoshyar191 ارادتمند شما نیز هستم موفق پیروز باشید @};-

جمعه 4 اردیبهشت1394 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام وتشکر از شما
این شارژر برای باتریهای لیتیومی هم کاربرد داره؟

شنبه 4 اردیبهشت1394 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تهم نوشته است:
با سلام وتشکر از شما
این شارژر برای باتریهای لیتیومی هم کاربرد داره؟

سلام دوست عزیز فکر کنم بشه استفاده کرد باید تست بشه

شنبه 5 اردیبهشت1394 - 7:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته دوستان فکر کنم از این شارژر برای شارژ باطری لیتیوم استفاده نکنید بهتر باشه چون این مدار برای باطری خشک طراحی شده و باطری های لیتوم باطری های خطرناکی هستند و امکان انفجار شون وجود داره و شارژر مخصوص نیاز دارن

شنبه 5 اردیبهشت1394 - 7:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز طبق قانون و علم شارژ باطري خشک بايد آمپر ترانس و مدار کنترل شارژ باطري کمتر از آمپر باطري باشد مثلا براي باطري 7 آمپر بايد از ترانس و مدار کنترل شارژ 500 ميلي آمپر استفاده کرد که باطري 7 آمپري زير شارژ را طي 8 ساعت فول شارژ کنه تا باطري صدمه نخوره چون اگه ما براي شارژ باطري 7 آمپري از ترانس بالاتر از 1 آمپر استفاده کنيم عمر باطري کوتاه شده سري تر شارژ خالي ميکنه چون طبق (قانون شارژ باطري ) هرچه آمپر ترانس زيادتر باشه باطري سري تر شارژ شده و زودتر هم شارژ خالي ميکنه و عمر مفيد باطري هم کوتاه تر ميشه ولي اگر از ترانس آمپر پايين تر براي شارژ باطري استفاده کنيم دير تر شارژ ميشه و مدت زمان زيادي هم شارژ نگه ميداره و عمر مفيدش هم بيشتر ميشه وقتي از مدار کنترل شارژ استفاده ميکنيم هنگامي که باطري فول شد جريان يا قطع ميشه يا به شدت کاهش پيدا کرده و قطره اي ميشه تا باطري فول شارژ شده صدمه نبينه چون همون طور که ميدونيد اگر ما به باطري فول شارژ بزنيم به شارژ عمرش به شدت کاهش پيدا ميکنه و بهترين مدار هوشمند کنترل شارژ آنالوگ همين مدار با آي سي ha17324 یا همون lm324 هست موفق باشيد.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز.منتظر ازمایشات هستیم

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام دوست من.خسته نباشید
ممنونم بخاطر لطفی که کردید :ymhug:
یک سوال، برادر بنده برای مدار انجمن از 2عدد باطری 12 ولت 1.3 آمپر بصورت سری شده استفاده میکنم.
میشه لطفا راهنمایی کنید که دقیقا چطور میتونم از این مدار برای شارژ اون باطری ها استفاده کنم؟
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 6 اردیبهشت1394 - 1:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ancient نوشته است:
سلام دوست من.خسته نباشید
ممنونم بخاطر لطفی که کردید :ymhug:
یک سوال، برادر بنده برای مدار انجمن از 2عدد باطری 12 ولت 1.3 آمپر بصورت سری شده استفاده میکنم.
میشه لطفا راهنمایی کنید که دقیقا چطور میتونم از این مدار برای شارژ اون باطری ها استفاده کنم؟
پاینده باشید @};-

سلام دوست عزیز
شما برای شارژ 2 تا باطری 12 ولت سری شده می تونید از 2 روش استفاده کنید طبق شکل های زیر
روش اول می تونید دو تا باطری رو به صورت جدا جدا شارژ کنید و از یک کلید 2 حالته 6 پایه استفاده کنید و ترانس مورد نیاز 15 یا 18 ولت dc هست
روش دوم دو سر سیم شارژر رو به 24 ولت سری شده باطری ها نصب کنید که دو تاش همزمان شارژ بشن و ترانس مورد نیاز 24 ولت dc هست
به نظر من روش اول بهتر هست ولی بازم باید تست کنیم کدوم روش بهتره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط mnbvcxzaqwsx در چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 2:50pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 2:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure