انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 3:15pm

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 شارژر باطري خشک liquid acid تمام اتومات با lm324 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام و درود فراوان خدمت دوستان گل انجمن بنده يه مدار شارژر تمام اتومات براي باطري هاي خشک پيدا کردم و مهندسي معکوس کردم که باعث ميشه باطري شما تا 7-8 سال عمر مفيد کنه شماتيکشم با پروتوس طراحي کردم فقط يه مشکلي که پيدا کردم اينه که موقع کپي کردن و شناسايي قطعاتش دو تا ديود زينر را نتونستم شناسايي کنم چون روشون هيچ نوشته اي نبود که d1 و d2 هستن فقط از روي خط کاتدش و طريقه نصبش فهميدم که ديود زينر تشريف دارن فقط از شما تقاضا دارم که روش کار کنيد که مقدار اين دو ديود زينر رو کشف کنيم که چي بوده مثلا 6.8 ولت بوده يا 3.9 ولت ....مدار خوبيه تمام اتومات مجهز به1- قطع کن جريان هنگام فول شارژ و روشن شدن led سبز رنگ 2-نشان دهنده اخطار اتصال دو سر سيم خروجي با يک بار چشمک زدن led سبز و قرمز با هم 3-و نشان دهنده اخطار بر عکس بودن منفي مثبت باطري تحت شارژ با يک بار چشمک زدن led سبز و قرمز با هم 4-هنگام درست وصل بودن منفي مثبت باطري تحت شارژ led قرمز روشن و باطري وارد مرحله شارژ بهينه و هوشمند کنترل شده قرار ميگيره . فقط روي اين پروژه مهندسي معکوس کار کنيد تا مقدار اون دو تا ديود زينر رو براي باطري هاي 12 ولتي و 18 ولتی پيدا کنيم البته دوستان اينم اضاف کنم که بنده اون دو تا ديود زينر رو براي شناسايي از مدار در آوردم و دادم به تعمير کار الکترونيک و متاسفانه گمشون کرد و به همين دليل شماتيک اونو با پروتوس کشيدم تا شما راهنمايي کنيد اون دو تا ديود زينر چي بودن که باطري خشک 12 ولتي در ولتاژ 13.8 فول شده و چراخ سبز روشن شود و جريان شارژ قطره اي يا قطع شود در زير فايل هاي مورد نياز قرار ميدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 3:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من امروز از صبح تا الان تمام وقت روي مدار کار کردم و موفق شدم با نرم افزار پينت ويندوز از روي عکس پشت مدار PCB رو طراحي کنم و واسش يه راهنما به همراه پارت ليست قطعات هم کشيدم که به راحتي بسازيد البته دوستان PCB اين مدار چون به صورت فشرده و MP3 طراحي شده کليه مقاومت ها به غير از مقاومت R13,R18 به صورت ايستاده در مدار نصب مي شوند و توجه کنيد که يک سر سيم مقاومت R23 را با سر سيم ديود زنر D2 به هم ديگه بپيچيد و لحيم کنيد و بعد در مدار جا بزنيد طبق شکل.
http://s6.uplod.ir/i/00554/an3xpweu36sa.jpg
http://s6.uplod.ir/i/00582/fsdvw5bh7t8c.jpg

آخرین بار توسط mnbvcxzaqwsx در چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 4:04pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 3:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینوبا پینت کشیدی چندساعت طول کشید؟بایدبهت مدال افتخاربدن :D

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 4:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اينم نمونه بردي که من ساختم خيلي عالي و تميز باطري شارژ ميکنه فقط مونده مقادير اون دو تا زنر پيدا کنيم که قسمت قطع کن هنگام فول شارژ فعال بشه

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
اینوبا پینت کشیدی چندساعت طول کشید؟بایدبهت مدال افتخاربدن :D

دوست عزیز ده ساعتی طول کشید (-| :ymhug:

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 4:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قرار شد آقا اسد مدار شارژر باطرى چند سل رو بزاره که خبری نشد

خدايا مددی کن

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 7:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
ممنون دوست عزیز
ترانس هم میخواد دیگه ؛ درسته؟!

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 7:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:
ممنون دوست عزیز
ترانس هم میخواد دیگه ؛ درسته؟!

سلام آقا رضا
آره ترانس می خواد برای شارژ باطری 12 ولت از ترانس 15 ولت استفاده می کنیم و برای شارژ باطری 18 ولت از ترانس 24 ولت استفاده می کنیم البته باید ترانس dc باشه نه ac و ترانس dc به ولتاژ های 15 و 24 ولت بگردی تو بازار پیدا میشه و اگه ترانس خالی ac خواستین استفاده کنید حتما پل دیود خازن دار طبق شکل زیر بهش وصل کنید

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 8:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
ورودی های مختلف بدین ولتاز خروجیش تغییر میکنه مگه؟

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 12:06pm
مدیر کل
مدیر کل

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
دوستان من امروز از صبح تا الان تمام وقت روي مدار کار کردم و موفق شدم با نرم افزار پينت ويندوز از روي عکس پشت مدار PCB رو طراحي کنم و واسش يه راهنما به همراه پارت ليست قطعات هم کشيدم که به راحتي بسازيد البته دوستان PCB اين مدار چون به صورت فشرده و MP3 طراحي شده کليه مقاومت ها به غير از مقاومت R13,R18 به صورت ايستاده در مدار نصب مي شوند و توجه کنيد که يک سر سيم مقاومت R23 را با سر سيم ديود زنر D2 به هم ديگه بپيچيد و لحيم کنيد و بعد در مدار جا بزنيد طبق شکل.
http://s6.uplod.ir/i/00554/an3xpweu36sa.jpg
http://s6.uplod.ir/i/00582/fsdvw5bh7t8c.jpg

آفرین دوست من خیلی زحمت کشیدین یه نمونه بساز و دیود زنر های مختلف رو تست کن کلا چند تا بیشتر رو این رنج نیست با ازمون خطا بدست میارین .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 5:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure