انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:35pm

پاسخ به موضوع  [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 درخواست مدار تغذیه 12 ولت به 45 ولت 4 امپر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام
خدمت آقا جاوید گل ، اینم آمپلی مونو 50 وات واقعی با ترانزیستور 2n3055
توضیحات بیشتری خواستید بفرمایید بنده در خدمتم.
تایید شد پی سی بی هم میزنم تقدیم میکنم خدمتتون :x
منبع:کتاب مجموعه مدار - محمود بخت آور
پاینده باشید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

پنج شنبه 5 فروردین1394 - 2:17am
استاد
استاد

Ancient نوشته است:
سلام
خدمت آقا جاوید گل ، اینم آمپلی مونو 50 وات واقعی با ترانزیستور 2n3055
توضیحات بیشتری خواستید بفرمایید بنده در خدمتم.
تایید شد پی سی بی هم میزنم تقدیم میکنم خدمتتون :x
منبع:کتاب مجموعه مدار - محمود بخت آور
پاینده باشید @};-

درود بر شما
با تشکر از زحمتی که کشیدید
این مدار با ولتاز 35تا 50 ولت به بالا کار میکنه متاسقانه حمل باطری که این ولتاز را مستقیم تولید کنه سنگین هست و نیاز هست که یک افزایش دهنده ولتاز 45 ولتی 4 امپری باشه با این حال خروجی امپر اون حدود 1.5 امپر می باشه که ما خروجی حدود 4 امپر باید داشته باشیم.مهندس حمید زحمت کشیدند و یه مدار 12 با خروجی حدود 2.7 امپربرام فرستادند تا حالا بهترین گزینه مدار مهندس حمید بوده ولی باز امپر اون کفایت نمیکنه و اگه مداری پیدا نشه که این مقدر امپر خروجی داشته باشه نهایت از مدار مهندس حمید که برام فرستاند استفاده باید کرد

پنج شنبه 6 فروردین1394 - 6:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید عزیز یه آمپلی مونوی ماشین مارک معتبر بهترین گزینه برای کار شماس من مارک راک فورد رو پیشنهاد میدم ساخت کفار امریکاییه البته کنوود سونی جی وی سی و حتی پایونیر هم میتونین استفاده کنین

جمعه 28 فروردین1394 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد جاوید جناب بهنام مقاله ای داشت با عنوان تبدیل 12 ولت به 24 ولت این مدار جریان زیادی از باطری طلب میکرد . حالا که شما 45ولت میخوای شاید بشه 2تا از این مدارو ساخت و باترفندی خروجیهارو سری نمود و به ولتاژ48 ولت رسید . البته اینو در نظر داشته باش که مصرف باطری 3 برابر افزایش پیدا میکنه در تصویر میبینید که 12 ولت به مدار داده ولتاژ به 10 ولت افت داشته ولی در خروجی 24 ولت ارائه شده ولی میبینید که داره 780 میلی آمپر از باطری جریان اخذ میشه . اگر ما یک باطری 12 ولت اسیدی 7 آمپر ساعت داشته باشیم و بخوایم 45 ولت 1 آمپر بسازیم ولتاژ این باطری کمتر از 45 دقیقه دوام خواهد داشت .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 28 فروردین1394 - 6:47pm
استاد
استاد

hoshyar191 نوشته است:
استاد جاوید جناب بهنام مقاله ای داشت با عنوان تبدیل 12 ولت به 24 ولت این مدار جریان زیادی از باطری طلب میکرد . حالا که شما 45ولت میخوای شاید بشه 2تا از این مدارو ساخت و باترفندی خروجیهارو سری نمود و به ولتاژ48 ولت رسید . البته اینو در نظر داشته باش که مصرف باطری 3 برابر افزایش پیدا میکنه در تصویر میبینید که 12 ولت به مدار داده ولتاژ به 10 ولت افت داشته ولی در خروجی 24 ولت ارائه شده ولی میبینید که داره 780 میلی آمپر از باطری جریان اخذ میشه . اگر ما یک باطری 12 ولت اسیدی 7 آمپر ساعت داشته باشیم و بخوایم 45 ولت 1 آمپر بسازیم ولتاژ این باطری کمتر از 45 دقیقه دوام خواهد داشت .

درود بر شما
متاسفانه همچنین مداری که با 12 ولت کار کنه و 45 ولت 4 امپر خروجی بده نوی نت ندیدم مدار 12 ولت 8 امپر به 24 ولت 4 امپر دارم ولی 45 ولت نیاز به باطری بزرگ داره که دیگه مناسب کار ما نیست و به اجبار باید به امپلیهایی که با 12 ولت امپر بالا کار کنند که یکی دو مدار هم پیدا شده که دوستان اونها را هم تست خواهند کرد

جمعه 28 فروردین1394 - 7:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد جاوید یک امپلی فایر پیدا کردم که 120 وات قدرت داره ودر خروجیش یک فیوز 6 امپر نصب شده فکر کنم مدار بدی نباشه و4 امپر رو حتما میده اما متاسفانه باز مشکل باطری سر جاشه :-? در اولین فرصت میذارم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 11:26am
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
استاد جاوید یک امپلی فایر پیدا کردم که 120 وات قدرت داره ودر خروجیش یک فیوز 6 امپر نصب شده فکر کنم مدار بدی نباشه و4 امپر رو حتما میده اما متاسفانه باز مشکل باطری سر جاشه :-? در اولین فرصت میذارم

درود بر شما
نهایت ما بتونیم یک امپلی با ولتاز 24 ولت 4 امپر برای طرح مکمل بکار ببریم چون در غیر اینصورت باطری بزرگ میخواد و بازسختی حمل اون را داریم

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 12:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس با گذاشتن مدار دردی دوا نمیشه چون مدار به 35 ولت دوبل احتیاج داره. ~X(

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 1:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 18 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure