انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:49pm

پاسخ به موضوع  [ 216 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22  بعدی
 مدار شوکر فوق العاده قوی! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

وقتی این ترانس رو که به مدار(برای تغذیه) بدون سیم پیچ وصل میکنم خب اتفاقی نمیفته وقتی سیم پیچ رو به مدار اضافه میکنم و قبل از نصب قسمت افزاینده این بار که ترانس۱۲رو وصل میکنم فوری پل دیود های ترانس (که واسه تبدیل ac به dc)هست میترکه
این یعنی مشکل از سیم پیچه و اتصالی داره ؟ آخه وقتی با آداپتور هم تست کردم چراغ آداپتور هی ضعیف میشد
ممنون میشم راهنمایی کنید ایرادو پیدا کردم .نه بخاطر هزینه و زمان و...بیشتر لذت درست کردنش منظورما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 مهر1400 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haji نوشته است:
ممنون
ایراد مدار رو حدس نمیزنید؟

توضیحات کامل رو دادم اگه درست کار نکنه یه جا اشتباه کردید.الان نفرات قبلی باید بیان به شما کمک کنند چون کمکشون کردم مدارشون راه افتاد متاسفانه وقتی به خواسته شون رسیدند ناپدید شدند.
شما هم پستهای قبلی رو بخون مشکل رو پیدا کرد و وقتی مدار شما تکمیل شد شما هم برو دیگه نیا :D

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 29 مهر1400 - 9:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب اسدوف حالا جواب سوالتون رو گرفتید ؟؟
همون که گفته بودم استاد حمید کاری کردن حتی من مبتدی تونستم فلزیاب فلز جو رو بسازم و شما پرسیدن چرا بحث فلز جو رو اینجا میکنید منظورم همین رفتار زشت شما بود .باور کن ارزش هر دانشی به انتقالشه.نزدیک ۳۰۰تومن هزینه کردم دو هفته زمان برد به اعتماد شما تازه بعد ۲۱ صفحه تازه تازه شماتیکی واضح میذارید و معلوم نیست شماتیک تار و ناخوانای صفحه اول رو اساتید چیکار کردن.
بعد انگاری داوینچی هستین و نصف مدار رو نمیگید مثلا میگید با اضافه کردن فلان قطعه که اسمشو نمیگم قدرتش زیاد میشه ، یا قبل خرید میگم های ولتاژ چطوره منصرف میکنید بعد آخر سر پیشنهاد میدیم همون های ولتاژ بخر.
البته وقتی از دوستان دیگه پرسیدم همه گفتن نسازش مدار آشغالیه و خازن میسوزونه و چند نفر گفتن که اسدف داوینچیه نصف مدارو باید حدس بزنی چون نمیگه و از ده تا سوال اگه یکی رو جواب بده
در کل آدم ها برای بزرگ شدن(بالغ شدن، استاد شدن ) مراحل مختلفی رو طی میکنن

جمعه 30 مهر1400 - 10:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مثل اینکه زیاد کلید کردی تو این اسباب بازی
قطعات و اول چک کن دوتا مقاومت 2.2کیلو-خازن الکترولیت 470 حداقل 25ولت-خازن با کد 392وخازن با کد 103-ای سی 555-ماستفت irf3205-دیود1n4007

جمعه 30 مهر1400 - 10:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در ضمن کسی به شما نگفته بیا شوکر بساز تو هین به جناب اسدی که قصد کمک به شما رو داره کار درستی نیست بگذریم
بعد اینکه قطعات چک کردی یه عکس واضح از 555بذار ببینم پایه ها رو درست وصل کردی

جمعه 30 مهر1400 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طبق این شماتیک

جمعه 30 مهر1400 - 11:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم ساختم بدرد بخور نیست کلا شوکر تماسی بدرد نمیخوره شوکر اگه پرتابی نباشه به کارت نمیاد الکی هزینه نکن 300 گفتی هزینه کردی 90میدادی ماژول آماده میگرفتی اما به کارت نمیاد اسم شوکر بزرگه برای امنیت اگه پرتابی نباشه جواب نمیده اگه قرار باشه انسان یا حیوان به فاصله ای برسه که شوکر بچسبونی بهش اونم روشهایی مطمئنن بلده که از تو جلو بزنه اگه کسی قمه دستش باشه حماقته اگه بخوای برای شوکر زدن نزدیکش بشی دنبال چیزی باش به کارت بیاد اگه کسی کمکت نمیکنه یا زیاد علاقه نشون نمیده نمیخواد راهی که رفته سرش به سنگ خورده شما هم بری

جمعه 30 مهر1400 - 12:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون. اما اگه قوی نیست و اسباب بازیه و... دیگه چرا از اول بسازیم؟
وقتی جواب نمیده معرفی نشه بهتر نیست؟
اون های ولتاژ ها هم خود جناب اسدوف یه بار گفت مگه جنگه؟
منصرف شدم بعضی ها هم گفتن بعد چند روز ضعیف میشه اگه بدونم کار میکنه و قوی هست خب خیلی بی درسر تره

جمعه 30 مهر1400 - 3:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مسیرها ظاهرا درسته اگه از سلامت 555و irf3205 اطمینان دارین باطری حداقل 12ولتی استفاده کنید چوک را وصل کنید قسمت کم سیم پیچ به ورودی وصل میشه فعلا خروجی رو وصل نکنید در یه جای تاریک باطری رو وصل کنید به چوک نگاه کنید بین لایه های سیم پیچ جرقه نزنه اگه زد چوک خرابه نشتی داره تا اینجا چک کنید کاش 555 رو با سوکت جا میزدین

جمعه 30 مهر1400 - 10:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ترانس جدید پیچیدم تو ترانس جرقه نیست اما صدای فس فس متناوب میاد.قطعاتم با یه سری دیگه تست کردم همونه. تو خروجی قبل افزاینده یه جرقه بی صدای ضعیف وقتی دوسر خروجی رو نزدیک میکنم هست
بعد که افزاینده رو وصل میکنم تو خروجی بعد افزاینده یکبار یک جرقه قوی میزنه و دیگه همونه خازن های افزاینده رو به هم اتصال کوتاه میدم هم یه جرقه خوب صدا دار داره و بعد خالی میشن اما خبری از آرک وادامه جرقه نیست

شنبه 1 آبان1400 - 12:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 216 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure