انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 7:46am

پاسخ به موضوع  [ 216 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22  بعدی
 مدار شوکر فوق العاده قوی! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haji نوشته است:
با سلام و تشکر از جناب اسدوف
بزرگوار شاید نصف کاربرای انجمن الترونیک روبلد نیستند خود بنده بلد نیستم ولی مدار فلز جو نقطه زن جناب مهندس حمید رو تونستم بسازم و استفاده کنم از بس همه چی تکمیل بود و واقعا مبتدی مثل من هم بی دردسر ساختمش خواهشی که از شما دارم شما که زحمت کشیدین و مدارو عمومی کردین ابهامات رو هم روشن بفرمایید .ممنون
اولا توی شماتیک خازن های ۲.۲ نانو رو زده ۶.۳ kv اما شما یه جا دیگه فرمودین ۲کیلو!!!!
برای خازنهای قسمت اول مدارهم ،من نمیتونم دقیق بخونمش چونن عکس شماتیک تار افتاده .منظور شما که جایی فرمودین :
اون یکی الکترولیت ۲۵ولت باشه و اون دوتای دیگه پلی استر ۶۰ولت باشه منظورتون از کلمه اون برای کدامیک از سه خازن هست (البته شاید برای افراد وارد به امر با سایر مشخصات این موضوع ساده باشه اما من متوجه نمیشم الکترولیته کدامه و اون دو تای دیگه کدام هستند) لطفا راهنمایی بفرماید همچنین مقدار اون سه خازن مخصوصا c3 قابل خواندن نیست برای من
بعد برای c1 زده ۳.۹ n
برای c2 زده ۴۷۰ میکرو فاراد
برای c3 زده ....
لطفا جناب اسدوف و یا سایر دوستان کمک کنید ممنون

اینجا تاپیک شوکر هستش نمی دونم چرا در مورد فلزیاب تایپ کردید به هرحال من شماتیک رو اصلاح کردم تا واضع و خوانا باشه
این مدار دو بخش داره بخش اول اوسیلاتور و بخش دوم افزاینده ولتاژ
بخش اول دوتا خازن پلی استر یا امکاتی میخواد با ولتاژ 20 تا 100 ولت و یدونه خازن الکترولیک 470 میکرو فاراد 25 ولتی این بخش اول مدار.
و بخش دوم مدار هم چهار عدد خازن افزاینده 2.2 نانو فاراد با حداقل ولتاژ 1600 تا 6000 ولتی میخواد هر کدام در بازار ایران پیدا کردید استفاده کنید و قسمت دیود چهار عدد دیود فست ولتاژ بالا میخواد دیود 1000 ولتی تا 4000 ولت

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 15 مهر1400 - 9:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون
من مدارو بستم امااز تو ترانس صدای اتصالی و دود بلند شد مجدد میپیچم
فقط بیزحمت ببینید این روشی که من میپیچم درسته؟
اول هزار دور ثانویه رو به جهت عقربه ساعت میپیچم حالا دو سر سیم بیرون مونده که فرقی نداره جابجا بشه درسته؟بعد ۷دور اولیه رو هم باز در جهت عقربه ساعت میپیچم و باز هم دوسر بیرون مانده اولیه هم فرقی نداره که مثلا کدومش به ماسفت کدومش به خازنc2 وصل شه درسته؟
موقع پیچش هم نیم میل فاصله میدم هر ۱۵۰ دور دو دور چسب نایلونی و بعد ثانویه ۵دور
شارلاک نمیخواد؟

یکشنبه 18 مهر1400 - 6:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haji نوشته است:
ممنون
من مدارو بستم امااز تو ترانس صدای اتصالی و دود بلند شد مجدد میپیچم
فقط بیزحمت ببینید این روشی که من میپیچم درسته؟
اول هزار دور ثانویه رو به جهت عقربه ساعت میپیچم حالا دو سر سیم بیرون مونده که فرقی نداره جابجا بشه درسته؟بعد ۷دور اولیه رو هم باز در جهت عقربه ساعت میپیچم و باز هم دوسر بیرون مانده اولیه هم فرقی نداره که مثلا کدومش به ماسفت کدومش به خازنc2 وصل شه درسته؟
موقع پیچش هم نیم میل فاصله میدم هر ۱۵۰ دور دو دور چسب نایلونی و بعد ثانویه ۵دور
شارلاک نمیخواد؟

ببین عزیز با این مدار جهت سیم پیچی ترانس مهم نیست
فعلا اولیه رو 10 دور بپیچ و ثانیه رو هم 500 دور
نتیجه گرفتی بعدا تعداد دور ثانویه رو زیاد کن 500 دور هم کافیه
تعداد دور اولیه هم اگه دو یا پنج دور بیشتر شد مهم نیست

یکشنبه 18 مهر1400 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکس از ترانس و سیم پیچ ثانویه هم بذار ببینم کجا اشتباه میگنی

یکشنبه 18 مهر1400 - 7:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام باز هم پیچیدم همون شد
من بار اوله ترانس میپیچم اینم فیلم و عکسشه
منظورتون اینه باز کنم چسباشو که ببینید
آیا این هسته کوچیک نیست؟قبلی ۹۰۰دور شد اما اینو با سیم توی رله ۱۲ولت پیچیدم ۶۰۰دور شد مطمئن نیستم قطرش چقدر بود

دوشنبه 19 مهر1400 - 3:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نکته ایی که شاید اشتباه من باشه اینه گه از اون ۴ سر سیم بیرون مانده آیا فرق نمیکنه کدوم سر از دو سر اولیه به خازن یا ماسفت وصل بشه و از اون ور فرقی نمیکنه کدوم دو سر از اولیه به دیود و کدوم به خازن c4 وصل بشه آیا فرق داره یا نه؟

دوشنبه 19 مهر1400 - 5:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب اسدوف آیا توی بازار فقط چینی هست تو اینستا سرچ کردم هزار مدل بود با مارک کشور های دیگه آیا همشون بدرد نمیخورن و قوی نیستن؟یکی از دوستان میگه با فلای بک تلویزیون بسازی بهتره ولی فیلماشو دیدم خیلی ترانسش حجیمه درسته؟یا این فیلم توی آپارات با یک های ولتاژ خیلی آرک بالایی داده نمیدونم صحت داره یا نه.
در کل ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایید که سر گردان نشم .با توجه به مبتدی بودنم تو الکترونیک ساخت همین مدار یا خرید آماده ها یااین فلای بک

سه شنبه 20 مهر1400 - 1:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haji نوشته است:
جناب اسدوف آیا توی بازار فقط چینی هست تو اینستا سرچ کردم هزار مدل بود با مارک کشور های دیگه آیا همشون بدرد نمیخورن و قوی نیستن؟یکی از دوستان میگه با فلای بک تلویزیون بسازی بهتره ولی فیلماشو دیدم خیلی ترانسش حجیمه درسته؟یا این فیلم توی آپارات با یک های ولتاژ خیلی آرک بالایی داده نمیدونم صحت داره یا نه.
در کل ممنون میشم یک راهنمایی بفرمایید که سر گردان نشم .با توجه به مبتدی بودنم تو الکترونیک ساخت همین مدار یا خرید آماده ها یااین فلای بک
شوکر مدل چینی بدرد نمیخوره
مگه میخوایی جنگ الکترونیکی راه بندازی با های ولتاژ :D
با همین مدار و با کمی تغییرات میشه خیلی کارا کرد.

چهارشنبه 20 مهر1400 - 2:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

خب اگه های ولتاژ فقط یه باتری میخواد خیلی راحت تره که
تو فیلم بالا بنظرتون ایراد مدار من از ترانسه؟

چهارشنبه 21 مهر1400 - 9:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب اسدوف میشه در مورد این نظر بدید
https://www.aparat.com/v/nH7dP/
خواهش میکنم سوال رو جواب بفر مایید اولا این تغییری که شما میگید رو که ما نمیدونیم چیه به فرض تغییر ندادن حدودا این مدار شما چقدر خروجی داره
و اما مهمتر اینکه من کلی ویدئو دیدم بدون هیچ قطعه ایی با یک های ولتاژ و یک دکنه باتری میشه این شوکر های بالا رو داشت برای من مبتدی در الکترونیک بجای ساخت با اون همه مشکل ایراد این های ولتاژ اا با خروجی ۴۰۰ هزار ولت چیه؟منظور شما از جمله مگه جنگه اینه خیلی خروجیشون زیاده؟

چهارشنبه 21 مهر1400 - 10:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 216 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure