انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 7:11pm

پاسخ به موضوع  [ 216 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 22  بعدی
 مدار شوکر فوق العاده قوی! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز خیلی خلاصه و ساده بگم
به نظر شما باطری کتابی میتونه یهو و همون لحظه 2 امپر به شما بده؟!!! خوب معلومه نمی تونه چون شوکر به جریان لحظه ای امپر زیاد نیاز داره . بنابراین باید از باطری استفاده کنید که نرخ دشارژ بالایی داشته باشه که باطری لپ تاپ همون که بصورت قلمی هستش خیلی خوبه
عکس زیر هم باطری لپ تاپه دو تا از اینها سری کن کافیه و اگه بیشتر می خواهی قوی بشه نهایت سه تا سری کن
باطری موبایل هم اگر مدار محافظ رو بردارید نرخ دشارژ بالا میره اون مدار اجازه جریان کشی زیاد رو نمیده بنابراین برای شوکر اون مدار رو حذف کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 14 اسفند1397 - 7:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

asadof نوشته است:
به نظر شما باطری کتابی میتونه یهو و همون لحظه 2 امپر به شما بده؟!!! خوب معلومه نمی تونه چون شوکر به جریان لحظه ای امپر زیاد نیاز داره . بنابراین باید از باطری استفاده کنید که نرخ دشارژ بالایی داشته باشه که باطری لپ تاپ همون که بصورت قلمی هستش خیلی خوبه
عکس زیر هم باطری لپ تاپه دو تا از اینها سری کن کافیه و اگه بیشتر می خواهی قوی بشه نهایت سه تا سری کن
باطری موبایل هم اگر مدار محافظ رو بردارید نرخ دشارژ بالا میره اون مدار اجازه جریان کشی زیاد رو نمیده بنابراین برای شوکر اون مدار رو حذف کنید

خوب ممنون تازه 2هزاریم افتاد
جناب از اون کلک که گفتید استفاده می کنم باتری لبتاپ خراب میخرم میارم باز می کنم و استفاده می کنم ازش خوبه جناب اون روالش چی بود بگم طرف نفهمه؟

سه شنبه 14 اسفند1397 - 7:32pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
با تشکر از جناب اسدف برای ارائه مدار خوبشون
خیلی از بچه ها به همچین مداری احتیاج دارند . امیدوارم در راه درست استفاده بکنن
فقط علاقمندان خیلی مواظب باشند که اگر تخصصشو ندارند ، اقدام به باز کردن باطری لپتاپ نکنند چون این باطریها خطرناک هستند
فقط با یک اتصالی کوتاه ، باتری برای همیشه معیوب میشه و با اتصال بلند ممکنه منفجر بشه و خدای ناکرده به چشم و ... آسیب جدی بزنه
داخل باکس ، بهمدیگر جوش شدن
در هنگام شارژ نیز مواظب باشید که با شارژر مخصوص خودشون باید شارژ بشن . اگر ولتاژ بیشتری بهشون برسه ، بازم منفجر میشن
توصیه میکنم که باتری تکی را از فروشگاههای الکترونیک بخرید
. همه ی فروشگاهها موجود دارند و بسته به برند و آمپرشون ، قیمت گذاری میشن
قیمتشونم مقداری بالاست و باید در هنگام ساخت ، احتیاط کنید که معیوب نشن یا اتصالی رخ نده
شارژر آماده نیز دارند ( همون باتریهای چراغ قوه پلیسی هستن با شارژرش )

لا اله الا هو

سه شنبه 14 اسفند1397 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehrab_sezar نوشته است:
asadof نوشته است:

جناب از اون کلک که گفتید استفاده می کنم باتری لبتاپ خراب میخرم میارم باز می کنم و استفاده می کنم ازش خوبه جناب اون روالش چی بود بگم طرف نفهمه؟

الان دیگه تعمیراتیا هم گرگ شدند.میتونین همون باتریهارو به شرط از فروشندش بخرین .
بنده تابشتون 5 تا باتریلپ تاپ رو 40 تومن خریدم الان هم نهایت تکی بدن 15 تومن(شش تا باتری سری شده) ولی باتری رو باز کنین و ولتاژژ رو چک کنین

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 14 اسفند1397 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هنرجو نوشته است:
mehrab_sezar نوشته است:
asadof نوشته است:

الان دیگه تعمیراتیا هم گرگ شدند.میتونین همون باتریهارو به شرط از فروشندش بخرین .
بنده تابشتون 5 تا باتریلپ تاپ رو 40 تومن خریدم الان هم نهایت تکی بدن 15 تومن(شش تا باتری سری شده) ولی باتری رو باز کنین و ولتاژژ رو چک کنین

با این قیمت بهتره شما باطری نو بخرید چون باطری مصرف شده بستگی به مدت استفاده ظرفیت خودشو از دست دادند مثلا بجای 5 ساعت دو ساعت کار می کنند در کل خودم برای فلزیاب از باطری استفاده نشده و نو استفاده میکنم

چهارشنبه 14 اسفند1397 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
سلام
با تشکر از جناب اسدف برای ارائه مدار خوبشون
خیلی از بچه ها به همچین مداری احتیاج دارند . امیدوارم در راه درست استفاده بکنن
فقط علاقمندان خیلی مواظب باشند که اگر تخصصشو ندارند ، اقدام به باز کردن باطری لپتاپ نکنند چون این باطریها خطرناک هستند
فقط با یک اتصالی کوتاه ، باتری برای همیشه معیوب میشه و با اتصال بلند ممکنه منفجر بشه و خدای ناکرده به چشم و ... آسیب جدی بزنه
داخل باکس ، بهمدیگر جوش شدن
در هنگام شارژ نیز مواظب باشید که با شارژر مخصوص خودشون باید شارژ بشن . اگر ولتاژ بیشتری بهشون برسه ، بازم منفجر میشن
توصیه میکنم که باتری تکی را از فروشگاههای الکترونیک بخرید
. همه ی فروشگاهها موجود دارند و بسته به برند و آمپرشون ، قیمت گذاری میشن
قیمتشونم مقداری بالاست و باید در هنگام ساخت ، احتیاط کنید که معیوب نشن یا اتصالی رخ نده
شارژر آماده نیز دارند ( همون باتریهای چراغ قوه پلیسی هستن با شارژرش )

یه نکته دیگه بر حسب تجربه در مورد این باطریها اولا رنگ قرمز نخرید چون ۹۹ درصدشون بدرد نخورن دوما اگه یدونه باطری اصلی و با باطری معمولی تو دستتون بگیرید متوجه سنگینی باطری اصلی میشید اگرم موقع خرید ولتمتر همراه داشتید ولتاژشو اندازه بگیرید سعی کنید باطری که ۳.۸ به بالاست بخرید چون روی این باطریها نوشته ۳.۷ اما من حداقل ۱۰ مدل دست کردم ولتاژ باطری نو باید از ۳.۸ بالاتر باشه پایین نمیدونم چرا زود شارژ خالی میکنه واگه تونستیداز باطری که جناب اسدی عکسشو گذاشتن بخرید همون رنگ که عالی جواب میده فقط سمت قرمز نرید

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 7:39am
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله ، یکی از مدلهای تقلبی این باطری که در بازار زیاده همون قرمز رنگه هست 4000 میلی آمپر . مارکش رو اگه خواستید بگید براتون میزارم ( فعلا دم دستم نیست ، ظلم نشه در حق مدل دیگه ای )
و مارک خوبشم همون رنگ سیاه و زرده که در چراغ قوه های پلیسی اصلی میبینید و نوشته 6800 میلی آمپر
البته در مورد آمپرهاشون اغراق میشه و تا 10000 و بیشتر هم مینویسن اما در واقع کمتر از این حرفاست ( قابل اندازه گیری هست )
جالبه که باطریهای لپتاپی آمپرشون اکثرا 2000 هست . اما 2000 واقعی
همانطور که جناب اسدف هم فرمودن ، بنده نیز به دوستان پیشنهاد میکنم که باطری نو بخرند
باطریهای لپتاپ (پک کامل ) اگر تازشو بخرید خیلی گرونتر میشه و اگه کهنه و معیوب باشن ، دیگه کار خودشونو کردن . اگر بازشون کنید ولتاژ اکثرشون کمتر از 3.8 هست و تعدادی هم کاملا خالی هستند
در واقع همه ی این باتریها ، تعداد شارژ دارن . یعنی مثلا میگن 1000 بار شارژ یا کمی بیشتر . فکر نکنم که لبتاپ کهنه کمتر از اینا شارژ شده باشه

لا اله الا هو

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 10:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
درود @};-
دوستانی که در عایقبندی ترانس مشکل دارن میتونن از تعمیرگاهای مانیتور وتی وی ال سی دی نمونه ترانسهای استوک زیر رو که در برد های ولتاژ نمایشگرهای ال سی دی(فقط نوع ال سی دی دارای این توع ترانس هست ودر انواع دیگه مثل ال ای دی واکثر پلاسما ها یافت نمیشه) استفاده شدن وپس از سوختن برد های ولتاژ وتعویض اون تقریبا بلا استفاده میشن رو تهیه وبه عنوان هسته وقاب استاندارد ترانس استفاده کنن فقط به لحاظ تعداد دور سیم پیچ هنگام خرید سایز مناسب رو تهیه کنید که سیمپیچ در اون جا بشه!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 11:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
بله ، یکی از مدلهای تقلبی این باطری که در بازار زیاده همون قرمز رنگه هست 4000 میلی آمپر . مارکش رو اگه خواستید بگید براتون میزارم ( فعلا دم دستم نیست ، ظلم نشه در حق مدل دیگه ای )
و مارک خوبشم همون رنگ سیاه و زرده که در چراغ قوه های پلیسی اصلی میبینید و نوشته 6800 میلی آمپر
البته در مورد آمپرهاشون اغراق میشه و تا 10000 و بیشتر هم مینویسن اما در واقع کمتر از این حرفاست ( قابل اندازه گیری هست )
جالبه که باطریهای لپتاپی آمپرشون اکثرا 2000 هست . اما 2000 واقعی
همانطور که جناب اسدف هم فرمودن ، بنده نیز به دوستان پیشنهاد میکنم که باطری نو بخرند
باطریهای لپتاپ (پک کامل ) اگر تازشو بخرید خیلی گرونتر میشه و اگه کهنه و معیوب باشن ، دیگه کار خودشونو کردن . اگر بازشون کنید ولتاژ اکثرشون کمتر از 3.8 هست و تعدادی هم کاملا خالی هستند
در واقع همه ی این باتریها ، تعداد شارژ دارن . یعنی مثلا میگن 1000 بار شارژ یا کمی بیشتر . فکر نکنم که لبتاپ کهنه کمتر از اینا شارژ شده باشه

بله اینها همه تقلبی هستند با تستی که قبلا انجام دادم ظرفیت حدود 1 امپره ولی روش 6800 و... می نویسند
عکس از باطری گذاشتم

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 5:55pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

درسته همین مدل منظورم بود . تقلبی اصل هست :D
تقریبا بازار رو پر کردن از این مدل و چون قیمت معمولی میدن ، همه میخرن اما کار نمیده .

لا اله الا هو

چهارشنبه 15 اسفند1397 - 8:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 216 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 22  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure