انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 3:52pm

پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
 UPS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پست UPS
با سلام
کسی از دوستان مداری از یو پی اس که قابل ساخت و عملی باشه داره یا تجربه ای تو این زمینه داره.
اگر بشه ساخت عالی میشه.

سه شنبه 20 خرداد1393 - 5:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
با سلام
کسی از دوستان مداری از یو پی اس که قابل ساخت و عملی باشه داره یا تجربه ای تو این زمینه داره.
اگر بشه ساخت عالی میشه.

درود
اگه منظورتون یو پی اس های حرفه ای باشه که روی کامپیوتر مانیتورینگ مقدار مصرف و شارژ و اینجور چیزارو نشون میده بعید میدونم گیرتون بیاد، در غیر این صورت ب استفاده از یه مبدل 12 به 220 ولت و باتری و شارژر براحتی میشه یدونه از نوع هندلی ساخت :D

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 20 خرداد1393 - 5:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون داوود جان
منظورم از این یو پی اس هاست که موقع رفتن برق حداقل بتونیم مودم و لپ تاپ رو حداقل یکی 2 ساعت با استفاده از upsروشن نگه داریم
یه جور منبع تغذیه اضطراری

سه شنبه 20 خرداد1393 - 5:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
ممنون داوود جان
منظورم از این یو پی اس هاست که موقع رفتن برق حداقل بتونیم مودم و لپ تاپ رو حداقل یکی 2 ساعت با استفاده از upsروشن نگه داریم
یه جور منبع تغذیه اضطراری

میدونم ;)
تازه اگه مصرف کننده هاتون فقط لپ تاپ و مودم باشن نیاز به کانورتور 12 به 220 هم ندارید. با یه کانورتور دی سی به دی سی هم کارتون حله، فقط باید به فکر یه باتری پراید و شارژرش باشید :D

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 20 خرداد1393 - 5:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
دوست گرامی بهترین راه ارزان اینه که شما بایک اینورتور 12به 220ولت ویک باطری اتمی ماشین 80 امپری این کاروانجام بدی، که ازطریق یک رله هنگام قطع شدن برق اتومات اینورتور روشن میشه وبرق تولید میکنه، البته ممکن هست تاخیر 1 یا2 ثانیه ای رخ بده .

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

پنج شنبه 29 خرداد1393 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

taghy نوشته است:
دوست گرامی بهترین راه ارزان اینه که شما بایک اینورتور 12به 220ولت ویک باطری اتمی ماشین 80 امپری این کاروانجام بدی، که ازطریق یک رله هنگام قطع شدن برق اتومات اینورتور روشن میشه وبرق تولید میکنه، البته ممکن هست تاخیر 1 یا2 ثانیه ای رخ بده .

اگه تاخیر یکی دو ثانیه ای داشته باشی حتما کامپیوتر خاموش و یا حداقل ریست میشه
لپ تاپ که خودش روش باطری داره و دیگه برای یکی دو ساعت یوپی اس نمیخوای!
روشی که داودجان گفت بهترین راهه

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

دوشنبه 13 مرداد1393 - 1:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان برای روشن کردن مودم شما به یک باطری 7 آمپر ساعت موتورسیکلت نیاز دارید که بسته به ولتاژ مودم میتوانید از یک رگلاتور 9 یا 5 ولتی استفاده کنید و یک فیش هم بهش وصل کنید که به قسمت تغذیه مودم بخوره . نت بوک یا تبلت یا لپ تاب شما هم باطری داره .
زمانی که برق شهر قطع میشه کاربران adsl افت شدیدی میکنند . و ترافیک خط هم بسیار کاهش پیدا میکنه . به تجربه عرض میکنم در زمان قطع برق سرعت اینترنت شما به مقدار نامی افزایش پیدا میکنه .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 13 مرداد1393 - 6:41pm
مدیر کل
مدیر کل

منظور از UPS در واقع Uninterruptible Power Supply هست. یعنی منبع تغذیه بدون وقفه! پس اگر قرار به وقفه حتی 1 ثانیه ای باشه دیگه این حالت رو نداره و قطع برق به این میزان باعث ریست شدن اکثر دستگاههای کامپیوتری و دیجیتالی میشه که طبیعتا مطلوب نیست. وگرنه میشه از اینورتور های 12 به 220 استفاده کرد که در بازار در وات های مختلف فراوان یافت میشن و ابعاد کوچکی دارن و بنظر من هم خریداریشون خیلی بصرفه تر و کم دردسرتر و کم خطر تر از این هست که بخواین خودتون مشابهش رو بسازین. بخصوص که در هر صورت به باطری حداقل در حد باطری ماشین نیاز هست که چیزی بین 300 تا 400 قیمت داره و طبیعتا بخش اعظم هزینه کار رو باطری تشکیل میده.
ولی اگر به خود یو پی اس هم نیاز باشه ؛ هر چند مداراتی برای این کار وجود داره ولی باز هم بنظر من ساختش بدلیل مشکلات مختلفی که اشاره کردم زیاد جالب در نمیاد و بهرحال قطعات قدرتی خاصی نیاز داره که قیمت رو کمی بالا میبره و از طرفی خود باطری و شارژرش هم حتی مهمتر از مدار اصلی هست وگرنه جواب خوبی حاصل نمیشه و ممکنه در یکی دو بار استفاده و شارژ و دشارژ باطری از بین بره و خسارت بیشتری تحمیل کنه!

hoshyar191 عزیز این پست شما بالاخره پس از مدتها حاوی نکات خوبی بود! :D دقیقا حق با شماست. لپ تاپ که معمولا باطری داره و اگر باطریش هم خراب باشه بهترین راه تهیه باطری برای خود لپ تاپ هست چون هم نتیجه بهتری میده و هم ارزانترین راه برای لپ تاپ هست. اما مشکل اساسی همون مودم ADSL هست. بنده چند وقت پیش در بازار دنبال مودمی گشتم که یه نوعی به برق شهر نیاز نداشته باشه ولی پیدا نکردم! این مودمها اکثرا 9 ولت یا 12 ولت هستن و حتی بعضیاشون آدابتور AC دارن نه DC ! آمپر مورد نیازشون هم معمولا در حد 1 امپر هست. حالا اگر مودمی باشه که خیلی کم مصرف باشه یا مثلا بتونه با برق یو اس بی که 5 ولت نیم آمپر هست کار بکنه در واقع در کنار لپ تاپ مشکل حل میشه. وگرنه در این زمینه یک مشکل اساسی وجود خواهد داشت. اگر مودم با ولتاژ DC حداکثر 12 ولت کار کنه شاید بشه از خود لپ تاپ هم برقشو تامین کرد ولی برای بالای 5 ولت بصورت مستقیم نمیشه! یعنی باید لپ تاپ باز بشه و از مسیر باطریش انشعابی گرفته بشه و به کمک رگولاتور ولتاژ حداکثر 12 ولتی رو تهیه کرد. این هم کار ساده ای نیست و هر کسی نمیتونه انجامش بده یا جراتش رو نمیکنه! وگرنه پورتهای خروجی لپ تاپ هیچ کدوم چنین ولتاژی رو نمیتونن تهیه کنن و 5 ولت یو اس بی هم بقدری آمپر پایینی داره که عملا نمیشه باهاش چنین کاری کرد.

دوشنبه 13 مرداد1393 - 7:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید در پست قبلی نوشته : ( hoshyar191 عزیز این پست شما بالاخره پس از مدتها حاوی نکات خوبی بود! دقیقا حق با شماست. )
مهندس جان خودم خبر ندارم ، :D
شایدم به خاطر اینه که از کاربر فعال به کاربر حرفه ای تبدیل شدم . :D

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 13 مرداد1393 - 10:51pm

درود مهندس حمید عزیز
یک پرسش دارم:
برای مودم میشه از یک باتری 12 ولت کوچیک موتور سیکلت یا لیتیوم یون های موجود در بازار استفاده کرد به این صورت که سیم های آداپتور مودم رو بدون قطع کردن لخت کنیم و به باتری وصل کنیم و همزمان هم باتری شارژ بشه هم مودم ازش استفاده کنه و در زمان قطع شدن برق بدون وقفه مودم به کارش ادامه بده؟
نا گفته نماند خودم مودم TP-Link با آداپتور 9 ولتی دارم که گاهی با باتری 12 ولت و گاهی هم با باتری 6ولت!! روشنش می کنم و بدون مشکل کار میکنه.
البته فقط می مونه اورشارژ باتری که اگر بشه یک مدار برای قطع خودکار شارژ باتری طراحی بشه که دیگه نور علی نور میشه :D

شنبه 21 شهریور1394 - 5:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure