انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 8:32am

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 درخواست مدار شارژر موبایل برای ماشین 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
سلام . یک مدار شارژر موبایل ساده برای ماشین ترجیحا با ای سی 34063 میخوام که موقع فول شدن شارژ اتومات off کنه. البته خروجیش 5 ولت باشه.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

یکشنبه 18 خرداد1393 - 3:53pm
مدیر کل
مدیر کل

تقی جان خواسته شما چند ایراد داره! :D
1- اگر شما نیاز به یک شارژر 5 ولتی دارین دیگه نیازی به ایسی 34063 نیست و خیلی راحت تر میتونین با استفاده از یک رگولاتور 7805 ولتاژ 5 ولت رو از 12 ولت ماشین یا فندکی تهیه کنین.
2- شارژ اتوماتیک برای مویابل های امروزی بی معنی هست چرا که همه موبایلها سیستم اتومات شارژرشون در داخل گوشی قرار داره و وقتی شارژ فول بشه خودشون قطع میکنن! در واقع شارژر یا آدابتور یا حتی فندکی مخصوص شارژ همه موبایلها فقط همون ولتاژ ثابت و معمولی مثلا 5 ولت رو فراهم میکنن و در نهایت میزان جریان شارژ و فول شدن باطری و قطع جریان شارژ رو مدار داخلی خود موبایل تعیین میکنه.

بنابراین اگر ادابتور شارژ موبایل شما 5 ولتی هست یا با یو اس بی شارژ میشه که در واقع اون هم 5 ولتی هست ؛ بهترین راه بنظر من همون رگولاتور 7805 خواهد بود. در این صورت کافیه در شرایطی که نوشته های 7805 به سمت شماست و پایه هاش به سمت پایین هست ؛ پایه سمت چپ رو به 12+ ولت ماشین وصل کنین و پایه وسط 7805 رو به شاسی یا زمین یا منفی باطری ماشین اتصال بدین. پایه سمت راست 7805 هم خروجی 5+ ولت شما خواهد بود و برای منفی خروجی هم میتونین از پایه وسط 7805 یا زمین ماشین که مشترک میشه استفاده کنین. حتما هم یک هیت سینک کوچک روی 7805 نصب کنین چون در حین شارژ داغ میکنه. اگر این کار رو درست انجام بدین هیچ مشکلی نداره و برای هر موبایلی که با 5 ولت شارژ میشه جواب میده.

یکشنبه 18 خرداد1393 - 4:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
گفته شما متین . ولی من با 7805 خیلی امتحان کردم و موبایلم شارژ میشه ولی وقتی که شارژش 100 درصد میشه بازم شارژ میکنه که یک بار بخاطر همین کارم باطری موبایلم باد کرد وخراب شد{البته با ورودی 5 ولت 7805} موبایلم سونی اکسپریا وی. من داخل شارژر های قدیمی نوکیا که مال ماشین بودند رو نگاه کردم ودیدم از ای سی mc34063 استفاده کردنه که خروجی مدارشون 7.5 ولته . گفتم شاید با این ای سی مشکلم حل بشه...

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

یکشنبه 18 خرداد1393 - 5:01pm
مدیر کل
مدیر کل

تقی جان در اون صورت به احتمال زیاد ایراد از خود گوشی شماست! شاید هم منظورتون این باشه که باطری از گوشی خارج بشه و شارژ بشه که این کار درستی نیست. باید باطری داخل خود گوشی باشه.
اون شارژر ماشین که شما دیدی حتما لازم بوده 7.5 ولت باشه. در اون صورت با رگولاتور نمیشه این ولتاژ رو بطور دقیق ایجاد کرد و مداراتی بر اساس 34063 کمک میکنه. در اون صورت وقتی ورودی 12 ولت و خروجی کمتر باشه باید مدار 34063 بصورت کاهنده یا Step Down بسته بشه. همون نمونه مداری که داخل دیتاشیت ایسی 34063 هست مناسبه. میزان ولتاژ خروجیش رو هم میتونین از روی فرمول محاسبه کنین. همینطور اگر در گوگل سرچ بزنینMC34063 Calculator
چندین سایت پیدا میکنین که بر اساس ولتاژ ورودی و خروجی مورد نظر شما و جریانی که نیاز دارین عدد مقاومتها و سایر قطعات رو محاسبه میکنه و فقط باید دقت کنین از قسمت Step Down استفاده کنین. شکل مدارش رو هم همونجا نشون میده و میتونین بسازینش.
ولی همونطور که عرض کردم اگر هدف داشتن ولتاژ 5 ولت هست اینجور مدارات لزوم خاصی ندارن.

یکشنبه 18 خرداد1393 - 8:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure