انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 3:45pm

پاسخ به موضوع  [ 47 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 PIC-Programmer 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام .اقا داود من این پرگرامروساختم.نحوه استفاده اونو نمیدونم اگر میشه یه توضیحی مختصری بدین وسایت ساختشم اگر بزارید ممنون می شم .چون تا کنون من از هیچ پرگرامری استفاده نکرده ام با تشکر فراوان.

دوشنبه 22 اردیبهشت1393 - 3:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

parva نوشته است:
باسلام .اقا داود من این پرگرامروساختم.نحوه استفاده اونو نمیدونم اگر میشه یه توضیحی مختصری بدین وسایت ساختشم اگر بزارید ممنون می شم .چون تا کنون من از هیچ پرگرامری استفاده نکرده ام با تشکر فراوان.

درود بر شما
راستش بجز نکاتی که توی صفحه قبل گفته شده ، نیاز به مطلب دیگه ای نیست دوست عزیز ، اما چون تجربه ندارید یه توضیحکی میدم خدمتتون. لازم به گفتن نیست که روی پروگرمری که می سازید باید یدونه سوکت آی سی به اندازه میکروتون کار بذارید . توی تمام میکرو کنترلر های از نوع PIC چند تا پایه مشابه وجود داره به نامهای PGM, PGC, PGD, GND, VDD, MCLR شما دیتا شیت میکرو رو که مطالعه کردید خودتون متوجه می شید کدوم پایه هاش رو باید به کجای مدار وصل کنید ، پایه های سوکت 9 پین RS232 هم که کاملا توی شماتیک واضحه چجوریه . این از ساختنش
یه سری تنظیمات تو فایل پی دی اف هست که باید بعد از اجرای نرم افزار انجام بدید. اونا هم واضح و گویا باشکل مشخص شده. بقیه ش هم نحوه کار کردن با نرم افزاره که یه کم کامپیوتر بلد باشید حله
اگه مشکلی داشتید باز درخدمتم
http://chaokhun.kmitl.ac.th/~kswichit/ezpic/index.html
پیروز باشید

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 22 اردیبهشت1393 - 6:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام.اقا داود متاسفانه هر کاری کردم نشد.زمانیکه فایل مورد نظر رو از طزیق پوشه نرم افزار میارم بعدانتخاب مینویسه نام فایل خالی است .میخواستم قایل l.c.f meter که چندتا فایل داره ودرهمین انجمن هست را که بایستی ic16f628aرا پرگرام کنم که موفق نشدم. درهر حال ازلطف شما نهایت تشکر را دارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 22 اردیبهشت1393 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. تک تک فایلای شما رو امتحان کردم ، باز میشن
اینم نمونه ش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 23 اردیبهشت1393 - 10:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام . آقا داوود من نتونستم کار کنم با این نرم افزار اولش که میخوام نرم افزار باز کنم یه ارور میده (privileged instruction) بعد که میام ایسی مورد نظر انتخاب میکنم وقتی فایل hex مورد نظر انتخاب می کنم یه ارور دیگه میده میگه (invalid file name) و هیچ اتفاق خاصی نمیوفته . میشه راهنمایی کنید بگید مشکل از کجاست وی چیه . نرم افزار روی وین دوز 7 کار میکنه یا بردی که ساختم مشکل داره ؟ . بعد همین من برد که شما در صفحه اول تاپیک اول معرفی کردید را ساختم .

سه شنبه 23 اردیبهشت1393 - 8:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

parva نوشته است:
سلام . آقا داوود من نتونستم کار کنم با این نرم افزار اولش که میخوام نرم افزار باز کنم یه ارور میده (privileged instruction) بعد که میام ایسی مورد نظر انتخاب میکنم وقتی فایل hex مورد نظر انتخاب می کنم یه ارور دیگه میده میگه (invalid file name) و هیچ اتفاق خاصی نمیوفته . میشه راهنمایی کنید بگید مشکل از کجاست وی چیه . نرم افزار روی وین دوز 7 کار میکنه یا بردی که ساختم مشکل داره ؟ . بعد همین من برد که شما در صفحه اول تاپیک اول معرفی کردید را ساختم .

ممکنه با7سازگاری نداشته باشه ، چون ویندوز من ایکس پی هست دوست عزیز.
اسم فایل اگه فارسی باشه ممکنه این ارور را بده ، در غیر این صورت برید تو کار یه ویندوز ایکس پی یا نرم افزاری که تحت7 جواب بده بهتون

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 2:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان کسی یه مدار ساده نداره بشه باهاش راحت پروگرام کرد
من میخوام یه میکرو PIC16F628A پروگرام کنم این پروگرامری که گذاشتین ساختم اول برنامه ارور میده موقع پروگرام هم
ارور میده کلا ارور میده

شنبه 28 تیر1393 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
داود جان ممنون از لطفت بابت مداری که زحمتشوکشیدی
من تو بازار مشابه همین پروگرامر رو خریدم به قیمت خیلی مناسب (15000تومان) و چون cd حاوی نرم افزارش خراب بود از برنامه داود جان استفاده کردم
فقط شماره آسی ها c33740 w65 هستش
روی برد نحوه اتصال همه نوع pic (اعم از 8 - 18 - 28 - 40 پین) رو نوشته اگر به دردتون میخوره عکس بگیرم بذارم
من pcb رو مقایسه نکردم ولی باید یکی باشه
در ضمن جهت اطلاع دوستان دو مدل تبدیل USB به RS232 داشتم که یکی از اونها به راحتی جواب داد
دوستانی که پورت سریال ندارن جهت اطلاعشون باید بگم که بهترین مبدل مارک Omega هست که از همه گرونتره ولی بهترین جواب رو میده و در اکثر موارد قابل استفاده هست
در واقع میشه گفت جایی که Omega جواب نده دیگه هیچ مبدل دیگه ای هم جواب نمیده (این رو بنده به تجربه مشاهده کردم)
اگر نیاز داشتید از هر دو عکس میذارم براتون @};-

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

سه شنبه 6 مرداد1393 - 1:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود،
ضرر نداره دوست عزیز ، هرچی منبع کاملتری درست کنیم در مواقع ضرور بیشتر به درد میخوره. ممنون از به اشتراک گذاری تجارب ارزنده شما :)

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 7 مرداد1393 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

MA-123 نوشته است:
سلام دوستان کسی یه مدار ساده نداره بشه باهاش راحت پروگرام کرد
من میخوام یه میکرو PIC16F628A پروگرام کنم این پروگرامری که گذاشتین ساختم اول برنامه ارور میده موقع پروگرام هم
ارور میده کلا ارور میده

ارورش چیه ؟
یه عکس بذار شاید بتونیم کمکت کنیم

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 11:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 47 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure