انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 12:26pm

پاسخ به موضوع  [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 اسیلوسکوپ دستی با میکروی AVR 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

عزیزان این یک اسیلوسکوپ دستی بسیار جالب هست که با استفاده از میکروی ATmega32 طراحی شده و تک کاناله هم هست و محدودیت فرکانسی 7.7 کیلوهرتزی داره.
پیوست:
avr_oscilloscope_V2.0_pic1.JPG

همونطور که میبینید برای نمایشگر از ال سی دی گرافیکی 128 در 64 پیکسل استفاده شده.
مدار نسبتا سادست و نکته خاص دیگه ای نداره. اطلاعات کامل برای ساخت این دستگاه جالب رو میتونید از فایل پیوست دریافت کنید.
پیوست:
Avr Oscilloscope V2.00.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 7:26pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

ممنون آقا حمید
میشه هزینه ساختش رو هم بفرمائید لطفا
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 1:05pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم بینا جان.
والا توی این آشفته بازار که هر روز قیمتها بالاتر میره سخت میشه هزینه ساخت رو دقیقا براورد کرد! ولی گران ترین قطعه این مدار همون ال سی دی 128 در 64 گرافیکی هست که آخرین قیمتی که من داشتم حدود 40 تومن بود. بنابراین قیمت کلی ساخت دستگاهش فکر میکنم در این تاریخ حدود 70 تومن در بیاد.

چهارشنبه 14 فروردین1392 - 1:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
bina نوشته است:
ممنون آقا حمید
میشه هزینه ساختش رو هم بفرمائید لطفا
موفق باشین

بینا جان بستگی به فروشنده و مرغوبیت قطعه داره مثلا من تو یه روز یه ای سی رو به دو هزار و پونصد خریدم همون روز همون ای سی رو در جای دیگه هشت هزار تومن حالا خودت حساب کن ببین چه وضعیه

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

پنج شنبه 14 فروردین1392 - 2:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس جان اینو من ساختمش عالی کار میکنه فقط تو فرکانسهای زیر 500 هرتز شکل موج درستی نداره مثلا تو فرکانس 50 هرتز عملا شکل موج ندارم فقط یه خط صاف که بعضی وقتها یه تکونی میخوره و توی فر کانسهای بالا عدد فرکانس رو درست نمینویسه و همش تغیر میکنه

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

پنج شنبه 26 شهریور1394 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
1426539 نوشته است:
سلام مهندس جان اینو من ساختمش عالی کار میکنه فقط تو فرکانسهای زیر 500 هرتز شکل موج درستی نداره مثلا تو فرکانس 50 هرتز عملا شکل موج ندارم فقط یه خط صاف که بعضی وقتها یه تکونی میخوره و توی فر کانسهای بالا عدد فرکانس رو درست نمینویسه و همش تغیر میکنه

اینجوری عالی کار میکنه؟!!!

پنج شنبه 26 شهریور1394 - 11:37am
مدیر کل
مدیر کل

خب این مدار رو بنده 2 سال و نیم پیش در انجمن گذاشتم! اگر الان از من بپرسین عرض میکنم ساخت اینجور ادوات اندازه گیری اونم بخصوص اسکوپ از نظر حرفه ای کار بیهوده ای هست و صرفا بعنوان یک کاردستی زیبا یا یک پروژه آموزشی ارزش داره وگرنه از نظر حرفه ای و بعنوان یک ابزار آزمایشگاهی قابل تکیه هیچ ارزشی نداره! این اسکوپ هم در حد سخت افزار و صفحه نمایش و برنامه ای که براش نوشته شده چیز جالبی هست ولی طبیعیه که ممکنه برای بعضی امواج خاص خوب جواب نده و جزئیات دقیقی از موج رو برای یک کار حساس در اختیار نذاره.

پنج شنبه 26 شهریور1394 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون استاد

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 27 شهریور1394 - 1:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود. دوستان میشه لطف کنید کاربرد کلید ها در این مدار را بگید ؟ خیلی بهش احتیاج دارم لطفا کمک کنید . درضمن ساختمش ولی نمیدونم چجوری باید سیگنال ژنراتورمو وصل کنم بهش که شکل موجو ببینم

دوشنبه 30 مرداد1396 - 9:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز ورودی دستگاه که مشخصه،خروجی فانکشن رو به اون نقطه وصل میکنی و منفی مدار هم باید به منفی مدار فانکشن مشترک کنید،
کلیدها هم بالا و پایین برای بالا و پایین بردن شکل موج روی صفحه نمایش هست و کلید چپ و راست هم برای جمع کردن و باز کردن شکل موج روی صفحه نمایش.کلید وسط هم برای نگه داشتن شکل موج،
یه کلید دو حالته کوچک هم پایین مداره که برای تنظیم تقویت موج ورودی هست.یه پتانسیومتر هم داره که باید جوری تنظیم کنی که شکل موج زیاد پرش نداشته باشه .در ضمن این مدار محدودیت فرکانس داره فکر میکنم تا 7.5kh رو نشون میده

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

چهارشنبه 1 شهریور1396 - 11:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure