انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 15 خرداد1403 - 10:38am

پاسخ به موضوع  [ 200 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 20  بعدی
 مدار تستر ترانزیستور (درخواستی بسیاری از دوستان) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان محترم امیدوارم که با ادامه همین روند سعی و خطا ان شالله یه روزی به جواب برسید هر چند بسیار بعیده

کسی برای شما وقت راهنمایی میگذاره شبیه به طلبکارا باهاش برخورد میکنید !
ایرادی نداره

من کسی رو نصیحت نکردم روش درست کار کردن روی مدارات و رفع مشکلات رو براتون توضیح دادم که چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید فقط یه راه درست داریم ( در هر فن و رشته ای ) که جواب میده .
اونم تفویض اختیار نشده یه روند استاندارد جهانیه .

شما علاقه ندارید یا بهتون بر میخوره از راه ابداعی خودتون میخواید به نتیجه برسید ایرادی نداره.
یه چند سالی وقت و هزینه اتون رو اینطوری هدر دادید به تجربه متوجه میشید ....

اگر راه انتخابی اتون درست بود بعد از 10 بار تعویض میکرو و 50 بار پروگرام کردن و بقیه این روشهای سعی و خطا لابد به جواب میرسیدید .
اونم در جاییکه یه مدار ساده قرار بوده ساخته بشه.

امیدوارم واقعا موفق باشید

دوشنبه 28 دی1394 - 8:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

t555 نوشته است:
سلام دوستان
بنده نقشه تستر قطعات الکترونیک را طبق نقشه ارائه شده در صفحه اول این تایپک که توسط دوست گرامی آقایvistac2000
که زحمشو کشیدن ، بنده هم pcb جدیدرو طراحی کرده و مونتاژ کردم که متاسفانه در پروگرام نتونستم موفق شوم اگر کسی حوصله ساختشو داره در فایل زیر نرم افزار ExpressPCB را به همراه نقشه pcb را به خدمت دوستان قرار می دهم. که انشاالله مشکل نرم افزاری آن را سایر دوستان برطرف نمایند. تا همه دوستان استفاده کنند.

http://www.uplooder.net/files/3dcfb6885d0b8071fe325f3284e49a1d/T-tester.rar.html

دوستان یک سر مقاومت پایه شماره 13 باید به خط مثبت (vcc) باید وصل شود که بدین وسیله اصلاح می گردد.

دوشنبه 28 دی1394 - 9:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید لطفا این تایپیک رو حذف کنید تا کسی متحمل ضرر نشه و دوستان اذیت نشن

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

دوشنبه 28 دی1394 - 11:13am
مدیر کل
مدیر کل

شما بفرمایین بالاخره بین این همه مدار که ساختین کدومش درست راه افتاد که ما تاپیک اونو حذف نکنیم!!! :D عزیز من دیگه مشکل مربع روی ال سی دی که واضحه یا از پروگرام میکرو هست یا اتصالات ال سی دی و یا کریستال. این همه مدار میکروکنترلری داریم شما هنوز با چارچوب این تیپ مدارات آشنا نیستین؟ بهرحال من نمیدونم شایدم ایرادی در طرح ارائه شده وجود داشته باشه ولی میدونم که اصل طرح تستر بارها ساخته شده و جواب میده. در مورد ریزه کاریهای احتمالی هم دوستان باید راهنمایی بدن. البته اگر کسی که مدار رو میسازه توانایی حداقلی در مونتاژ یک مدار ساده داشته باشه! وگرنه وقت خودش و دیگران رو تلف میکنه.

دوشنبه 28 دی1394 - 11:31am
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
سلام دوستان من واقعا گیر این مدار پالسی مهندس حمید هستم و نمیتونم وقت بزارم برا ساخت مدار تست قطعات میخاستم ببینم کسی از دوستان که این مدترو اماده تهیه کرده و از کارکردش راضیه فروشگاهو معرفی کنه بگیرم ممنون میشم

http://www.irantk.ir/irantk55330
http://nt-shop.ir/%D8%AA%D8%B3%D8%AA%D8 ... %8A-MX604C
http://www.roboeq.ir/products/category/ ... sc/by/snum
http://esam.ir/itemView.aspx/808744/%D8 ... %DB%8C.htm

دوشنبه 28 دی1394 - 11:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان شما هم که داری خلق و خوی دیکران رو میگیری استاد من شما از کجا خبر داری من مداراتی که ساختم کار نمیکنه مگه نعوذبالله جای خدا نشستی و میبینی که این مدلی قضاوت میکنی ؟ احترامت خیلی واجبه برام و بی احترامی هم نکردم تا به الان اما اگه امکان داره فیوز بیت این مدار رو برامون بزار تا مشگلمون حل بشه یکی دو نفری هم که ساختن مشگل من رو دارن ، منم عرضم همینه که چرا اینجوریه من تمام اتصالات رو چک کردم و مشگلی نیست از این دوستمون هم مدار رو گذاشتن درخواست یه فیلم کوچولو کردیم که جواب منفی بود و من احساس میکنم مدار ایراد داره وگرنه ارائه یه فیلم کوچولو برای بستن دهن منو امثال من که هیچ کدوم از مداراتم جواب نمیده کافی بود به
علی قسم مدار استاد بهنام رو سه سوته ساختم جوابم گرفتم عکس نتم نفتیه وگرنه هم عکس و هم فیلم میزاشتم همیشه هم با گوشی وارد میشم و نتم E معمولیه
منم چون این دوستمون گفتن مدار خوبی و پیشترفته تره مشتاق شدم بسازم اما جواب نداد الانم دعوا ندارم که استاد من ، شما که استاد مایی همه چی دم دستتون هست یه تست بگیرید و در صورت درست بودن مشگلاتمون رو بگید نه اینه زود قضاوت کنید
اتفاقا من بابت تلاش هاتون خیلی تشکر کردم و مدار فلزجوی شما رو هم خودم منتاژ و ساختم دارمذاستفاده میکنم و چندتای دیگر از مدارات رو که مشگلی نداشتم و از اینکه در انجمن فلزجو هستم خوشحالم

دوشنبه 28 دی1394 - 12:00pm
مدیر کل
مدیر کل

حافظ جان ما که دیگه سابقه ساخت مدار توسط شما و دایی جانتون و انفجارها و آتش گرفتنها رو به دفعات شنیدیم و میدونیم! پس بقول معروف بیخیال! :D
در خصوص نحوه پروگرام از نظر فیوز بیت با مدار پالسی فلزجو تفاوتی نباید باشه و فیوز بیت F7-D1-FC جواب میده. فقط دقت کنین اینجا هم فایل هگز داریم و هم فایل ایپیرام! بنابراین علاوه بر اینکه در قسمت فلش باید فایل هگز رو باز کنین ؛ در تب EEPROM هم باید فایل با پسوند eep رو باز کنین. بعد این دو مرحله و همچنین تنظیم فیوز بیت پروگرام رو انجام بدین. حالا فیبری که دوستان گذاشتن اگر مشکلی داشته باشه حسابش جداست و باید سیمکشی رو خودتون چک کنین. یا اینکه شماتیک اولیه رو با توجه به سادگی روی فیبر سوراخدار پیاده کنین.

دوشنبه 28 دی1394 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون استاد

دوشنبه 28 دی1394 - 12:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
حافظ جان ما که دیگه سابقه ساخت مدار توسط شما و دایی جانتون و انفجارها و آتش گرفتنها رو به دفعات شنیدیم و میدونیم! پس بقول معروف بیخیال! :D
در خصوص نحوه پروگرام از نظر فیوز بیت با مدار پالسی فلزجو تفاوتی نباید باشه و فیوز بیت F7-D1-FC جواب میده. فقط دقت کنین اینجا هم فایل هگز داریم و هم فایل ایپیرام! بنابراین علاوه بر اینکه در قسمت فلش باید فایل هگز رو باز کنین ؛ در تب EEPROM هم باید فایل با پسوند eep رو باز کنین. بعد این دو مرحله و همچنین تنظیم فیوز بیت پروگرام رو انجام بدین. حالا فیبری که دوستان گذاشتن اگر مشکلی داشته باشه حسابش جداست و باید سیمکشی رو خودتون چک کنین. یا اینکه شماتیک اولیه رو با توجه به سادگی روی فیبر سوراخدار پیاده کنین.

استاد حمید سلام
حقیقتش من هم مشکل آقای حافظ رو دارم fpi راهم خیلی راحت راهش انداخته ام که بابتش خیلی تشکر می کنم ،ولی
نمی دانم چرا این یکی اذیت می کنه حال جواب بده نده کاری ندارم ولی مخوامیه پیشنهادی بدم به اینکه قانونی بگذارید وبه اطلاع همه دوستان برسانید که منبعد اگر کسی بخوادپروژه ای را ارائه بده ، مثل خود شما تا آخر راه اندازی پروژه جوابگوی
دوستان باشه که بعداز آنکه پروژه جواب داد ، برای اینکه مزاحمتی به ارائه دهنده پروژه پیش نیاد سایر دوستانی که از پروژه جواب گرفته اند، دوستان تازه وارد و قدیمی ها رو راهنمایی کنند .الان من خودم لنگ یه راهنمایی جزیی هستم که ارائه دهنده اولیه حوصله جوابگویی و راهنمایی را نداره وقتی بعد از چند روز تلاش کار ناقص بشه آدم دلسرد میشه .بازهم از زحمات شما تشکر می نمایم.

دوشنبه 28 دی1394 - 4:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آیا این آیکون برای فرمت eep درسته؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 28 دی1394 - 7:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 200 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 20  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dma و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure