انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 4:05pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 راهنمایی برای تهیه قطعات الکترونیکی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
از دوستانی که تو کار الکترونیک هستن و سر رشته دارن میخواستم تعدادی ولوم 10 کیلو تهیه کنم از نوع مرغوب و خوب ولی اصلا سر رشته ای تو این زمینه ندارم
اگه ولوم خاصی مد نظر اساتید هستش ممنون میشم راهنمایی کنن
مثلا اسم خاصی داره - ساخت کشور خاصی باید باشه در ضمن من تهران هستم اگه کسی جایی رو میشناسه تو تهران یا کرج که ولوم 10 کیلوی جنس خوب داره ممنون میشم ادرسی یا تلفنی اگه از ش داره بگه
احتیاج شدید به این ولومهای 10 کیلو دارم
ممنون از راهنمایی تمامی دوستان
یا حق

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

چهارشنبه 2 اردیبهشت1393 - 12:05am
مدیر سایت
مدیر سایت

شایان نوشته است:
سلام
از دوستانی که تو کار الکترونیک هستن و سر رشته دارن میخواستم تعدادی ولوم 10 کیلو تهیه کنم از نوع مرغوب و خوب ولی اصلا سر رشته ای تو این زمینه ندارم
اگه ولوم خاصی مد نظر اساتید هستش ممنون میشم راهنمایی کنن
مثلا اسم خاصی داره - ساخت کشور خاصی باید باشه در ضمن من تهران هستم اگه کسی جایی رو میشناسه تو تهران یا کرج که ولوم 10 کیلوی جنس خوب داره ممنون میشم ادرسی یا تلفنی اگه از ش داره بگه
احتیاج شدید به این ولومهای 10 کیلو دارم
ممنون از راهنمایی تمامی دوستان
یا حق

شایان جان , واسه ولوم 10 کیلو معمولی دیگه اینقده وسواس بخرج نده , ولوم مولتی ترن 10 دور 10 کیلو از ولوم 10 کیلوی معمولی دقیق تره , موفق باشی

چهارشنبه 2 اردیبهشت1393 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اساتید گرامی نظرشون در مورد این ولوم چیه که عکس و مشخصاتشو اینجا میذارم
ناگفته نمونه که این ولومها رو برای ردیاب 35 خودمون میخوام
ممنون میشم راهنمایی کنین

توضیحات مولتی ترن
سازنده BOURNS
نوع مولتی ترن Bushing
مقدار مقاومت (اهم) 10k
تولرانس 5
تعداد دور 10
محدوده دمای کاری (C) +1°C to +125°C

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

چهارشنبه 2 اردیبهشت1393 - 12:28am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
شایان جان این همون ولوم مولتی ترن هستش که آرتین عزیز هم بهش اشاره داشتن.
این ولوم بخاطر 10 دوره بودن خیلی دقیقتر تنظیم میشه.
راستی این ولوم رو میخوای بزاری روی 35؟ میشه کمی توضیحی بدی لطفا؟
موفق باشین
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 8:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بینا جان
بله این ولوم رو میخوام بذارم روی 35 خودمون
با این کار میخوام جلوی پرش فرکانس گرفته بشه و مشکل اینکه رو بعضی فرکانسها تنظیم نمیشه بر طرف بشه فقط نمیدونم که ترتیب سیمهای اون ولومها که رو خودش هست رو این چه جوری سوار میشه اقا مجتبی یه توضیحی داده به من ولی چون یه جورایی تخصصی گفت خوب متوجه نشدم
بازم دوستان اگه کسی میتونه برای وصلش هم راهنمایی کنه ممنون میشم
ارتین جان از شما هم به خاطر راهنمایی تشکر
@};-

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 3:38pm
مدیر کل
مدیر کل

شایان عزیز استفاده از ولوم 10 دور به جای ولومهای F1 و F2 فقط در حالت مود ازاد ممکنه کمک کننده باشه. وگرنه در مودهای دیگه اتفاقا جواب خوبی نمیده چون تنظیم فاین رو خیلی زمانگیر میکنه.
بهرحال اگر مشکل شما در مود ازاد هست ؛ من در درجه اول ولوم معمولی و با کیفیت رو توصیه میکنم. این ولوم ها هم بصورت 10 کیلو خطی هستن که با کد B10K روشون مشخص شده و با کیفیتهای مختلف در بازار موجوده.
اگر هم خواستین ولوم 10 دور بذارین توجه داشته باشین سر وسط ولوم 10 دور کنار قرار گرفته! در همین تصویر نگاه کنین یکی از پایه ها فاصلش نسبت به دو پایه دیگه بیشتر هست و بصورت متفاوت در کنار ولوم گذاشته شده. این پایه همون سر وسط هست. یعنی باید به جای سر وسط ولوم معمولی وصل بشه. دو پایه دیگه هم معادل دو سر کناری ولوم معمولی هستن. حالا این دو پایه رو هم جابجا بزنین اشکالی نداره جز اینکه جهت راست و چپ چرخوندن ولوم تغییر میکنه. اما سر وسط رو هیچوقت نباید اشتباه وصل کنین.

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 4:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
حمید جان بله شما درست میگی مشکل من برای فرکانسهای ازاد f1 , f2 ,ولوم وزن هستش که هم پرش فرکانس دارم و هم رو خیلی فرکانسها تنظیم نمیشه
و از طرفی هم سر رشته من از الکترونیک فقط در حد لحیم کاری هستش و اصلا قطعه خوبو بدو نمیتونم تشخیص بدم و حتی نمیدونم چه جوری باید متوجه بشم قطعه ای که دارم میخرم سالم هستش
بازم ممنو از راهنمایت حمید جان پس میرم سراغ همون ولوم تخت که شما میگی فقط اگه عکسی یا مشخصاتی از نوع خوبش داشتی که راهنمایی میکردی خیلی بهتر میشد
ممنون

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 4:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. مطلبی که فرمودین فقط به کیفیت و سلامت ولومهای شما ارتباط داره. وگرنه اگر اینجور بود که ما هم از اول باید همین مشکل رو داشته باشیم ولی نداشتیم! متاسفانه بعضی از این ولومها کیفیت مناسب ندارن و تشخیصش هم از نظر ظاهری تقریبا ممکن نیست. فقط میتونین نوع با کیفیت رو از فروشنده درخواست کنین و بعد هم در عمل مشخص میشه که تا چه حد خوب جواب میده. چیزی که مدنظر من بود استفاده از ولومهای نظامی بود که متاسفانه در بازار براحتی پیدا نمیشه. اگر ولوم معمولی ولی نظامی که ضد آب و گرد و خاک هست پیدا بشه میتونه بهترین گزینه برای این ولومها باشه.

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی حمید جان
به من میگن شایان می گردم پیداش میکنم
دم شما گرم خیلی خیلی ممنون
یا حق

چهارشنبه 3 اردیبهشت1393 - 6:06pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
شایان جان ممنون بابت طرح این موضوع
مهندس حمید لطفا بگید که فرکانس تولیدی ردیاب که فرض کنیم 38.93 باشد؛ در حالت وزن صفر و پاور 10 ؛ روی آنتنها که خروجی محسوب میشه باید همین 38.93 باشه؟
من کاری به موج ترکیبی ندارم که با فرکانس متر قابل اندازه گیری نیست. فقط وزن صفر و پاور 10.

واضحتر بگم من میخوام از فرکانس 39.93 استفاده کنم طبیعتا ردیاب باید این فرکانسو برام منتشر کنه. من روی ال سیدی این عدد رو وارد میکنم ولی در خروجی که روی آنتنهاست این عدد رو ندارم و مثلا خروجی میشه 38.80/
این به نظر شما چه توجیهی داره؟ آیا به ولوم ها ربط داره که فرکانس خروجی رو تغییر میده؟ یا از میکرو این تغییر و نوسان بوجود میاد؟
آیا با به کار بردن ولوم نظامی این مشکل برطرف میشه؟ یا مشکل از جای دیگه ست؟
لازمه بگم که من با فرکانس متر آلمانی اصل اندازگیری کردم که با اسکوپ ژاپنی برابری میکرد در محاسبه فرکانس و در دانشگاههای مختلف و با اسکوپ های مختلف مقایسه کردم که در بعضی از اسکوپها حتی این فرکانس متر دقیقتر بود.
@};-

پنج شنبه 4 اردیبهشت1393 - 2:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure