انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:00am

پاسخ به موضوع  [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11
 مدار سلف متر و خازن سنج بهنام 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام . من چند وقت پیش ساختم . هنوزم هست و خازن سنج خوبه . اما سلف سنج اصلا معلوم نیست چی نشون میده و همش تغییر و اشتباه.
پیوست:
P20-07-17_12.31.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 تیر1396 - 11:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام از دوستا ن کسی فیوزبیتای این مدارو داره بذاره ؟ممنون از لطفتون

دوشنبه 20 خرداد1397 - 1:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خدمت شما.فقط هر دو فایل رو باید پروگ کنی.ایپیرام.هگز.در ضمن باید برای سیستم شما برنامه کامپایل بشه شاید هر دو فایلی که هست برای شما رنج عددی درستی نشون نده.باید تست کنید

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 21 خرداد1397 - 1:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از پاسختون..من با برنامه اکستریم میخام پروگ کنم اگه فیوزبیتارو واسه این برنلمه دارید ممنون میشم واسم بذارید

سه شنبه 22 خرداد1397 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه ندارم متاسفانه اما مگه برنامه اکستریم فیوز بیت میکرو رو نشون نمیده یعنی فقط با hi . low valo باید تنظیم بشه گمون نکنم دوست خوبم.البته اون تیک بودلیول مربوط به تغذیه میکرو هست که روی 2.7 باید باشه اگه اشتباه نکرده باشم و به چیز دیگه ایی نباید دست بزنی همین.اگه عجله نداری یک lc متر بهتر هست که میزارم با میکروی پیک کار میکنه و سلف سنجش زیر میکرو هانری تا حد نانو هانری رو جواب میده چیز زیادی هم نداره.یعنی من سبکش کردم :D خازن سنجش هم باید خوب باشه البته این یکی رو دیگه فیوز بیتش رو ندارم وفکر نکنم تنظیم کردنش کار مشکلی باشه.فقط مشخصه کریستالش خارجی تعریف میشه عکسش هم میزارم تا فعلا عجله نکنی سلف سنج بهنام جان یکم لنگ میزنه باید کالیبره بشه (برنامش رو باید برای سیستم خودتون کامپایل کنین) اگر هم روی سلف سنج خاموش کنید میکرو دیگه سلف رو درست نشون نمیده .واسه من که اینطوره .این هم عکس سلف وخازن سنج پیک

سه شنبه 22 خرداد1397 - 10:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
نه ندارم متاسفانه اما مگه برنامه اکستریم فیوز بیت میکرو رو نشون نمیده یعنی فقط با hi . low valo باید تنظیم بشه گمون نکنم دوست خوبم.البته اون تیک بودلیول مربوط به تغذیه میکرو هست که روی 2.7 باید باشه اگه اشتباه نکرده باشم و به چیز دیگه ایی نباید دست بزنی همین.اگه عجله نداری یک lc متر بهتر هست که میزارم با میکروی پیک کار میکنه و سلف سنجش زیر میکرو هانری تا حد نانو هانری رو جواب میده چیز زیادی هم نداره.یعنی من سبکش کردم :D خازن سنجش هم باید خوب باشه البته این یکی رو دیگه فیوز بیتش رو ندارم وفکر نکنم تنظیم کردنش کار مشکلی باشه.فقط مشخصه کریستالش خارجی تعریف میشه عکسش هم میزارم تا فعلا عجله نکنی سلف سنج بهنام جان یکم لنگ میزنه باید کالیبره بشه (برنامش رو باید برای سیستم خودتون کامپایل کنین) اگر هم روی سلف سنج خاموش کنید میکرو دیگه سلف رو درست نشون نمیده .واسه من که اینطوره .این هم عکس سلف وخازن سنج پیک

.

داداش مدار گیراوردی؟
اگه مقدور اطلاعات ساختش همینجا بزاری

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

چهارشنبه 23 خرداد1397 - 9:10pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مدار که زیاده اما این یکی به نظرم جالب میاد.یک نمونه هست که خازن وسلف وفرکانس رو اندازه گیری میکنه اما ال سی دیش کاراکتری نیست و واسه موبایله وگرنه چیز خوبی بود....خدمت شما فقط یک نکته این که من رله ویک کلید شاستی و ترانزیستور ودو سه تا مقاومت رو حذف کردم وبه جاش دوتا ورودی دادم با یک کلید هم طرح سبک شده هم هزینه پایینتر میاد .دوست هم نداشتین منبع رو ذکر کردم میتونین اصلشو بسازین :)

چهارشنبه 23 خرداد1397 - 11:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشید دوستان
من ی اشتباهی کردم خازن های mkt بدون اینکه رو lc meter مهندس بهنام بندازم روشن کردم مدارو و اینکه سون سگمنتم هی چشمک میزد دفعه اول که زدم کل نوشته ها اومد ولی درست نبود و اینکه قطع کردم و دوباره زدم این دفعه نوشته ها کامل نیومد فقط ی تیکه از نوشته اومد و درضمن میکرو درست پروگرام نشده فقط فایل هگز رو ریختن می خوام بدونم اگه دوباره بردم برای پروگرام میشه بدون اینکه فایل هگز بریزم چون قبلا ریختم فقط فایل ایپرام بریزم یا نه باید بگم کلا اطلاعات میکرو پاک کنه و دوباره بریزه؟
منبع تغذیه مدار یک باتری کتابی 9 ولت زدم به مدار بنظر شما میتونه مشکل از باتری باشه

پنج شنبه 22 فروردین1398 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
مدار که زیاده اما این یکی به نظرم جالب میاد.یک نمونه هست که خازن وسلف وفرکانس رو اندازه گیری میکنه اما ال سی دیش کاراکتری نیست و واسه موبایله وگرنه چیز خوبی بود....خدمت شما فقط یک نکته این که من رله ویک کلید شاستی و ترانزیستور ودو سه تا مقاومت رو حذف کردم وبه جاش دوتا ورودی دادم با یک کلید هم طرح سبک شده هم هزینه پایینتر میاد .دوست هم نداشتین منبع رو ذکر کردم میتونین اصلشو بسازین :)

سلام آقا بهرام
اگه ممکنه اطلاعات مربوط به این سلف سنج را کامل بزارید.تو این فایل فقط پی سی بی هست و فایل هگز موجود نیست.

ممنون

دوشنبه 24 تیر1398 - 8:28am

فیوزبیت های تستر مهندس بهنام که با Attiny2313 هست
Low FF
High D8
Ext FF
کاردستی 24 بود فکر کنم

نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست
عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد

غم دنیی دنی چند خوری باده بخور
حیف باشد دل دانا که مشوش باشد

چهارشنبه 10 اردیبهشت1399 - 1:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure