انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:10am

پاسخ به موضوع  [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 مدار شارژر باطریهای لیتیوم ایون همراه با بالانسر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
milad7 نوشته است:
دوستان چرا کسی جواب مارو نمیده؟؟؟؟؟ :-w آقا این مقاومت 20 اهم باید 2 وات باشه یا 120 اهم؟ اقا اسدف برادر وقت کردی یه نگاهی به تایپک خودت هم بنداز خیلی ممنون میشیم :) [-X

یک 10اهم 5وات یا دوتا 20 اهم 2وات!
واسه مشابه دقیق9013 هم شب نگاه میکنم وبهتون میگم
هرچند 9013 شماره رایجی هست وبه راحتی پیدا میشه ونیاز به جایگزین نداره

دمت گرم داداش. 2 تا 10 اهم 2 وات با هم سری کنم جواب میده؟ 9013 تهیه کردم دمت گرم

یکشنبه 31 اردیبهشت1396 - 10:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
نه عزیزم اون مقاومت کلا باید حدود 10اهم باشه شما اگه دوتا ده اهم سری کنید که میشه 20اهم وجریان شارژ رو خیلی پایین ودرنتیجه زمان شارو بالا میره شما همون یه دونه 10 اهم 2 وات رو که داری بزار بعد تکمیل مدار وتست اون اگر دیدی موقع شارژخیلی داغ میشه اون رو با یک نمونه 10اهم پنج وات آجری که در بازار به وفور یافت میشه تعویض کنید.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 31 اردیبهشت1396 - 11:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
نه عزیزم اون مقاومت کلا باید حدود 10اهم باشه شما اگه دوتا ده اهم سری کنید که میشه 20اهم وجریان شارژ رو خیلی پایین ودرنتیجه زمان شارو بالا میره شما همون یه دونه 10 اهم 2 وات رو که داری بزار بعد تکمیل مدار وتست اون اگر دیدی موقع شارژخیلی داغ میشه اون رو با یک نمونه 10اهم پنج وات آجری که در بازار به وفور یافت میشه تعویض کنید.

ممنون از پاسخ شما. البته من طبق لیست قطعاتی که اقای اسدف قرار دادنعرض کردم. چون تو اون لیست نوشته بود 20 اهم 2 وات. حالا شما میفرمایید 20 اهم جریان شارژو پایین میاره.پس با این حساب منم از همون 10 اهم آجری که 5 وات هم هست استفاده میکنم. تشکر از شما

یکشنبه 31 اردیبهشت1396 - 1:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درسته دوست گرامی ولی اگر به pcb نگاهی بندازید R13وR15رو زده 20اهم 2وات که این دوتا رو برد باهم موازی شدن ودر نهایت جمع هردوی اونها میشه 10اهم 4وات که این کار به جهت استفاده از مقاومت کوچیکتر برای جا شدن بر روی برد وتقسیم حرارت دو دو پارت مجزا انجام شده ودر نهایت مقاومت 10اهم 5وات همون عملکرد رو برای شما خواهد داشت وبا کمی فشرده گی رو برد هم جا میشه!

یکشنبه 31 اردیبهشت1396 - 11:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم.
مولتی ترن RV1 و RV2 چند کیلو هستن؟؟چون یه جا گفته کلا مولتی ترن ها 5 کیلو هستن... ولی تو شماتیک مدار RV1 برابر با 100اهم هستش و RV2 برابر با 2K... کدوم رو باس گذاشت تو مدار؟؟?دوستانی که مدار رو ساختن و دارن حالشو میبرن خواهشا راهنمایی کنین مام حالشو ببریم :D

سه شنبه 20 تیر1396 - 4:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Atroo نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم.
مولتی ترن RV1 و RV2 چند کیلو هستن؟؟چون یه جا گفته کلا مولتی ترن ها 5 کیلو هستن... ولی تو شماتیک مدار RV1 برابر با 100اهم هستش و RV2 برابر با 2K... کدوم رو باس گذاشت تو مدار؟؟?دوستانی که مدار رو ساختن و دارن حالشو میبرن خواهشا راهنمایی کنین مام حالشو ببریم :D

بنده 2kاستفاده کردم و راحت تونستم ولتاژ رو تنظیم کنم

چهارشنبه 21 تیر1396 - 11:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت جناب asadof عزیز... بنده یه سوال داشتم راجب pcb شما و pcb اصلی... تو pcb شما یه اتصال اضافی هست که تو اصلیش نیست.. حالا من عکسشو میذارم نگاه کنید... شایدم تاثیری نداره تو مدار یا یه دلیلی داره... من نمیدونم... برای همینم عکسشو میذارم خودتون نگاه کنید... ممنون asadof عزیز... @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 6 مرداد1396 - 4:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

I use 4pcs 18650 lityum battery charger schema

http://shdesigns.org/lionchg.shtml

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 28 مرداد1396 - 12:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان عزیز به خصوص جناب asadof بزرگوار و عزیز به خاطر مدار خوبشون...واقعا دمت گرمه دادش...جناب اسداف من مدار رو ساختم ولی هنوز روشن نکردم..... فقط اینکه اون خازن های الکترولین رو 10 میکرو فاراد 25 ولت گذاشتم.مشکلی که نداره؟؟؟و اینکه چطوری تنظیم کنم قبل روشن کردن... آخه خود شما فرمودین اگه تنظیم نشه tl431 سریع میسوزه...ممنون میشم در این خصوص راهنمایی کنین...دوستانی هم که ساختن مدار رو و دارن استفاده میکنن ممنون میشم راهنمایی کنن...دم همگی گررررررم :D

یکشنبه 5 شهریور1396 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Atroo نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز به خصوص جناب asadof بزرگوار و عزیز به خاطر مدار خوبشون...واقعا دمت گرمه دادش...جناب اسداف من مدار رو ساختم ولی هنوز روشن نکردم..... فقط اینکه اون خازن های الکترولین رو 10 میکرو فاراد 25 ولت گذاشتم.مشکلی که نداره؟؟؟و اینکه چطوری تنظیم کنم قبل روشن کردن... آخه خود شما فرمودین اگه تنظیم نشه tl431 سریع میسوزه...ممنون میشم در این خصوص راهنمایی کنین...دوستانی هم که ساختن مدار رو و دارن استفاده میکنن ممنون میشم راهنمایی کنن...دم همگی گررررررم :D

چون ولتاژ ورودي مدار 24ولت هست بهتره كه خازنها رو 35ولت بزاريد تا با خرابي زودرس اونها مواجه نشيدوراجع به تنظيم مدار بايد بدونه وصل باطري اون رو روشن كنيد و اول خروجي lm317 رو با پتانسيومتر كنارش دقيق رو 21ولت تنظيم كنيد وبعد هر بخش رو طوري تنظيم كنيد كه ولتاژ هر سل بشه 4.2ولت كه البته مقداري زمان وحوصله ميخواد واگه بدونه وصل باطري تنظيم كنيد خيلي به tl431 فشار نمياد كلا اول همه پتانسيومترها رو رو وسط بزاريد وبعد برق رو وصل كنيد شروع به تنظيم كنيد و وقتي همه سلها ولتاژ برابر و حدود 4.1 تا 4.2ولت داشتن مدار آماده استفادست ضمنا اگه اين مداري رو كه دوستمون تو پست قبل گذاشتن بسازيد ودر كنار اين مدار با حذف دوتا lm317قرار بدين يه شارژر كامل وداراي نمايشگر زمان شارژ و...خواهيد داشت بنده ساختم وكاركرد خوبي داشت.
امكان تنظيم خاموش مدار هم وجود نداره وروشن شدش هم كلي دنگ فنگ وحوصله ميخواد ~X(

یکشنبه 5 شهریور1396 - 3:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure