انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:51am

پاسخ به موضوع  [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 کمک در مورد دی وی دی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان وارد به کامپیوتر ونرم افزار لطفا این حقیر را راهنمایی بفرمایند.یک dvd رو با سرعت 6x توسط نرو رایت کرده بودم الان که بهش نیاز دارم وکلی نرم افزار داخلش کپی شده رو متاسفانه سی دی رام نمیخونه راهی هست بشه dvd رو احیا کرد یا باید از خیر همه اطلاعاتش بگذرم دوستانی که دستی در کار سخت افزار ونرم افزار دارن راه کار بدن مرسی :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 14 آبان1394 - 12:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با DVD رایتر اکسترنال کم کارکرده یا نو میتونی این کار انجام بدی

پنج شنبه 14 آبان1394 - 12:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون بگردم ببینم چی میشه :) حالا راه دیگه ایی. نرم افزاری یا تغیری تو برنامه درایور خود سی دی رام یا هر چیزی که کمک کنه بگین تست میکنم

پنج شنبه 14 آبان1394 - 12:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سطح سی دیتو با الکل سفید وکمی پنبه به آرامی و3-2 دفعه تمیز کن بعد از خشک شدن بذار داخل سی دی روم ببین میخونه یا نه.
یا سطح سی دیت ناجور شده یا لامپ مولد لیزر رومت ضعیف شده یا هر دو مورده. اگر اینکار جواب نداد باید با یه سی دی روم خوب وبا کیفیت(که معمولاً لب تاپا دارن) در حالیکه همونطور خوب تمیز شده امتحانش کنی.

آخرین بار توسط mahmood51 در پنج شنبه 14 آبان1394 - 3:52pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 14 آبان1394 - 3:15pm
مدیر کل
مدیر کل

نکات زیادی در خصوص سی دی و دی وی دی وجود داره که عرض میکنم امیدوارم مفید واقع بشه.
اول اینکه سیستم خواندن و نوشتن سی دی و دی وی دی بلحاظ متفاوت بودن طول موج پرتو لیزر متفاوت هست و علیرغم ظاهر یکسان بهیچ وجه یک دی وی دی داخل یک درایو که صرفا سی دی رام هست خوانده نمیشه! پس ابتدا باید مطمئن بشین درایو شما قادر به خواندن دی وی دی هست. به همین جهت لیزر مورد استفاده در دستگاههای دی وی دی 2 تاست که یکی برای سی دی و دیگری برای دی وی دی استفاده میشه و تریمر تنظیم پرتو لیزر هر کدوم هم جداست. لذا ممکنه درایو شما سی دی رو بتونه بخونه اما لیزر دی وی دیش مشکل پیدا کرده باشه یا برعکس. اغلب پس از مدتی یکی از این لیزر ها از تنظیم خارج یا ضعیف میشه که نیاز به تنظیم مجدد از داخل درایو داره و کار حساسی هست. همینطور کثیف شدن لنز داخلی درایو میتونه سبب بشه بعضی دیسکها رو بخوبی نخونه.
اما در خصوص خود دیسک ابتدا باید ببینین اگر مشکل از دیسک هست از چه نوعیه؟ دی وی دی از نظر تکنولوژی بسیار با دوام تر از سی دی هست و اگر عمر مفید سی دی 10 سال باشه عمر مفید دی وی دی میتونه حتی به 100 سال هم برسه! پس چند سال باقی موندن در شرایط عادی نمیتونه سبب پاک شدن دیتا بشه. البته همه اینا به کیفیت دیسک خام و کیفیت رایت شدن و شرایط نگهداری هم بستگی داره. بهرحال از نظر خش افتادن اگر از سمت نوشته های روی دیسک باشه هیچ کاری نمیشه کرد چون لایه نگهدارنده دیتا از بین رفته. اما اگر در سمت شفاف و شیشه ای دیسک خش وجود داشته باشه میشه اون رو برطرف کرد. لذا باید ابتدا زیر نور قوی دیسک رو نگاه کنین تا اگر خش وجود داشته باشه تشخیص بدین. در صورت وجود خش بصورت جزئی بهترین راه پاک کردن با پنبه و الکل طبی هست. اما اگر خش عمیق باشه باید از پولیش خاص و نیروی بیشتر برای برطرف کردنش استفاده کنین. پولیش جلا هم قابل استفادست و در صورت عدم دسترسی حتی میتونین از خمیردندان هم استفاده کنین. نکته مهم طرز تمیز کردن دیسک هست که در هر صورت باید جهت حرکت دادن پنبه از سمت داخل دیسک به بیرون دیسک و برعکس باشه. یعنی روش چرخشی صحیح نیست و خشهای دیگری رو بوجود میاره که بلحاظ روش ذخیره سازی دیتا بصورت تراک های متحد المرکز روی دیسک ؛ سبب کند شدن و اختلال در خواندن دیسک میشه. پس از این روش هم باید سطح شفاف دیسک رو با الکل تمیز کنین.
در نهایت اگر به دلیل وجود خش یا ضعیف بودن حفره های دیتا روی دیسک ؛ درایو شما قادر به خواندن دیسک نباشه باید از درایو دیگری استفاده کنین. درایو های TEAC اصل معمولا توانایی خوبی در خواندن اینجور دیسکها دارن. همینطور Plextor و Pioneer اصل هم از اغلب درایوهای معمولی بهتر و قویتر هستن.

پنج شنبه 14 آبان1394 - 3:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز

اگر همه راه حلهایی که دوستان اشاره کردند جواب نداد ... از نرم افزار CDcheck استفاده کن
این نرم افزار اگر درایو فقط قادر به شناختن DVD شما باشه در بازیابی فایلهای قابل استفاده معجزه میکنه
سرچ کنی تو سایتهای ایرانی هم پیدا میکنی

پنج شنبه 14 آبان1394 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از همه ماشالله همه باری از تجربه هستن.مهندس حمید از شما هم تشکر میکنم مگه میشه شما چیزی بگی بدرد نخوره خیلی خیلی سپاس گذارم @};- :)

پنج شنبه 14 آبان1394 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

underground نوشته است:
دوست عزیز

اگر همه راه حلهایی که دوستان اشاره کردند جواب نداد ... از نرم افزار CDcheck استفاده کن
این نرم افزار اگر درایو فقط قادر به شناختن DVD شما باشه در بازیابی فایلهای قابل استفاده معجزه میکنه
سرچ کنی تو سایتهای ایرانی هم پیدا میکنی

خب من dvd رو با سرعت کم رایت کردم سی دی رام نمیتونه بخونه فقط شناسایی میکنه که درایو فعال شده اما با حجم صفر کیلو بایت نشون میده به هر حال دست شما هم درد نکنه ببینم گفته های مهندس چی هستن چون هر کدوم از مطالبی که گفته میشه پشتش یک دنیا تجربه خوابیده اگه جواب نگرفتم دیگه باید یا از خیرdvd بگذرم یا هم از تجربیات دوستان کامل استفاده کنم

پنج شنبه 14 آبان1394 - 5:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نکات زیادی در خصوص سی دی و دی وی دی وجود داره که عرض میکنم امیدوارم مفید واقع بشه.
اول اینکه سیستم خواندن و نوشتن سی دی و دی وی دی بلحاظ متفاوت بودن طول موج پرتو لیزر متفاوت هست و علیرغم ظاهر یکسان بهیچ وجه یک دی وی دی داخل یک درایو که صرفا سی دی رام هست خوانده نمیشه! پس ابتدا باید مطمئن بشین درایو شما قادر به خواندن دی وی دی هست. به همین جهت لیزر مورد استفاده در دستگاههای دی وی دی 2 تاست که یکی برای سی دی و دیگری برای دی وی دی استفاده میشه و تریمر تنظیم پرتو لیزر هر کدوم هم جداست. لذا ممکنه درایو شما سی دی رو بتونه بخونه اما لیزر دی وی دیش مشکل پیدا کرده باشه یا برعکس. اغلب پس از مدتی یکی از این لیزر ها از تنظیم خارج یا ضعیف میشه که نیاز به تنظیم مجدد از داخل درایو داره و کار حساسی هست. همینطور کثیف شدن لنز داخلی درایو میتونه سبب بشه بعضی دیسکها رو بخوبی نخونه.
اما در خصوص خود دیسک ابتدا باید ببینین اگر مشکل از دیسک هست از چه نوعیه؟ دی وی دی از نظر تکنولوژی بسیار با دوام تر از سی دی هست و اگر عمر مفید سی دی 10 سال باشه عمر مفید دی وی دی میتونه حتی به 100 سال هم برسه! پس چند سال باقی موندن در شرایط عادی نمیتونه سبب پاک شدن دیتا بشه. البته همه اینا به کیفیت دیسک خام و کیفیت رایت شدن و شرایط نگهداری هم بستگی داره. بهرحال از نظر خش افتادن اگر از سمت نوشته های روی دیسک باشه هیچ کاری نمیشه کرد چون لایه نگهدارنده دیتا از بین رفته. اما اگر در سمت شفاف و شیشه ای دیسک خش وجود داشته باشه میشه اون رو برطرف کرد. لذا باید ابتدا زیر نور قوی دیسک رو نگاه کنین تا اگر خش وجود داشته باشه تشخیص بدین. در صورت وجود خش بصورت جزئی بهترین راه پاک کردن با پنبه و الکل طبی هست. اما اگر خش عمیق باشه باید از پولیش خاص و نیروی بیشتر برای برطرف کردنش استفاده کنین. پولیش جلا هم قابل استفادست و در صورت عدم دسترسی حتی میتونین از خمیردندان هم استفاده کنین. نکته مهم طرز تمیز کردن دیسک هست که در هر صورت باید جهت حرکت دادن پنبه از سمت داخل دیسک به بیرون دیسک و برعکس باشه. یعنی روش چرخشی صحیح نیست و خشهای دیگری رو بوجود میاره که بلحاظ روش ذخیره سازی دیتا بصورت تراک های متحد المرکز روی دیسک ؛ سبب کند شدن و اختلال در خواندن دیسک میشه. پس از این روش هم باید سطح شفاف دیسک رو با الکل تمیز کنین.
در نهایت اگر به دلیل وجود خش یا ضعیف بودن حفره های دیتا روی دیسک ؛ درایو شما قادر به خواندن دیسک نباشه باید از درایو دیگری استفاده کنین. درایو های TEAC اصل معمولا توانایی خوبی در خواندن اینجور دیسکها دارن. همینطور Plextor و Pioneer اصل هم از اغلب درایوهای معمولی بهتر و قویتر هستن.

مرسی حمید جان به نکات خوبی اشاره کردین.میتونم بگم در واقع دی ودی رایتر بنده از نوع سامسونگ هست وکاملا نو ودی وی دی هم که رایت شده شاید جنسش زیاد هم خوب نباشه اما بد هم نیست و کاملا نو وبدون خش هست اما رایتر من در واقع زمانی که دی وی دی با سرعت پایین6 ایکس رایت میشه بعد از رایت اون رو میخونه اما بعد از گذشت چند مدت دیگه نمیخونه که الان 3تا دی وی دی رو دستم باد کرده که هر سه تاش هم نرم افزارهای کاربردی هستن و حجم زیادی رو هم از دی وی دی نگرفته.مهندس حمید خمیر دندون رو خوب اومدین چون قبلا یک بار امتحان کردم خیلی عالی جواب داد اما این راهکارها واسه سی دی خش دار خوب هستن اما dvd حتی یک خط خوردگی هم نداره حالا رایتر من بازی در میاره نمیدونم اما این قضیه فقط واسه dvd هایی هستن که با سرعت 6ایکس رایت شدن کمی بالاتر که 8میشه رو بدون مشکل باز میکنه X_X

پنج شنبه 14 آبان1394 - 5:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این حرفی رو که میخوام بزنم فقط فقط به خودم میگم وشما هم عبرت بگیرین :-s
یک دیونه یک سنگ میندازه تو چاه 10 تا عاقل نمیتونن درش بیارن
تنها چیزی که یادمه این که اون روز هر سه تاش رو با هم رایت کردم وخیلی هم عجله کردم واسه رایت وگرنه کمتر از 8نمیزارم :((

پنج شنبه 14 آبان1394 - 5:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 12 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure