انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:23pm

پاسخ به موضوع  [ 13 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 درخواست مدار و برنامه مبدل سریال به USB 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امیرجان ممنونم
خوب اگه واقعیتش روبخواهی من میخوام که ارتباط به صورت سیمی روحذف کنم چون دردسرهای خاص خودش روداره پس ماژول ft232و pl2303میرن کنار
بنابراین مدنظرم اینه که ارتباط اولابصورت وایرلس باشه(تاحدود10مترجوابگوباشه) ودوماسرعت انتقال اطلاعاتش مطلوب باشه (حداقل درسطح ماژول ft232)وسوماهزینش هم زیادنشه هدفم هم همانطورکه گفتم میخوام ازپورتهای سریال میکروبالب تاپ انتقال اطلاعات داشته باشم
حالابااین توضیحات شمابه عنوان کارشناس چه سیستمی روترجیح میدین؟ارتباط ازطریق تحت شبکه ویانه ازطریق بلوتوث؟
لطفاهرکدوم که مدنظرتونه روباریزماژولهاووسایل موردنیازبه همراه مدلشون به صورت کامل برام مشخص کنین اگه قیمت حدودی هم بدین که دیگه چه بهتر
بازهم برای همه چیزواشتراک اطلاعات مفیدتون ممنونم

پنج شنبه 12 فروردین1395 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نه ببینید دوست عزیز اطلاعاتی که گفتم بدید بهتر میشه تصمیم گیری کرد اینا نبود .

اینا رو که حین صحبتهای قبلی گفته بودید .

اطلاعات مد نظر اینه که باود ریت چقدر لازم دارید ( این دیگه هر چی بهتر و کمتر نیست ... میکروتون تحت یه باود ریتی که ماکزیمم برای 8 بیتی ها حدود 2 مگابیت بر ثانیه و برای 32 بیتی های خیلی سریع 5 تا 10 مگابیت بر ثانیه است کار میکنه ...
اینا پیک قابل دسترسی بودن
خیلی وقتها چون قرار بوده با پورت سریال استاندارد کار کنن و بلحاظ ملاحظات خطای ارسال اطلاعات و نویز و غیره پورت سریال میکرو رو با باود ریتهای بالا اصلا کانفیگ نمیکنن ... حداکثر 115200 بیت یا کمترش رو بعنوان باود میکرو در نظر میگیرن بخصوص اگر هدف نویسنده اصلی برنامه میکرو ارسال اطلاعات به فواصل چند متری بوده که باود ریتها زیر 20 کیلو بیت بر ثانیه منظور شده
سمت پی سی هم معمولا باود ریتهای استاندارد شده تحت dll های ویندوز زیر 1 مگابیته مگر در موارد خاص برای شرایط خاص )
در سمت اپلیکیشن پی سی قراره اطلاعات ریل تایم باشن یا نه .... حجم بافرتون چقدره ....
استک اورفلو بشه مشکل برای نرم افزارتون پیش میاد یا نه .. .
دیتا پکت در اولویته یا دیتای استریم ....
در چه محیطی با چه شرایطی قراره از سیستم کار بکشین ؟

ممکنه بخواهید همزمان به چند برنامه سرویس بدید یا نه ( با پورت سریال چنین سرویسی در حالت عادی تقریبا غیر ممکنه ... کلی کار جنبی و پورت سازی مجازی روی پی سی نیاز داره )

چند تا دستگاه مجزا همزمان قراره از دیتای میکرو استفاده کنن یا نه ؟

سیستمتون اگر از راه دور ( تحت شبکه ) هم قابل دسترسی باشه مزیت محسوب میشه یا نه ؟

اگر بهر دلیل ارتباط قطع بشه وصل مجددش اتومات باشه اولویته یا نه اهمیتی نداره ( در ارتباط بلوتوث اتصال از دست بره حتما باید پروستیژر امنیتی از نو طی بشه )

و امثالهم .

اینا نهایتا تعیین میکنه کدوم سیستم جواب کار شما رو بهتر میده وگرنه از نظر هزینه و مشکلات اجرا اینا همه مثل هم هستن و قیمتشون زیر 15 تومن درمیاد.
ضمنا برنامه نویسی سمت pc رو تحت سوکت میتونید انجام بدید یا با کام پورتها و مدیریتشون آشنایی دارید ؟

باید مقتضیات برنامه نویس هم مد نظر گرفت .

من این اطلاعات چون کاملا در حیطه شماست رو نداشته باشم یه سیستم عمومی رو پیشنهاد میدم که صرفا کار همون پورت سریال استاندارد رو بیسیم انجام بده .

ولی چیز خاصی این وسط باشه و مد نظر شما باشه تا شرایط فوق معلوم نشن نمیشه منظور کرد

پنج شنبه 12 فروردین1395 - 11:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امیرجان ازمطالب مفبدوکاربردی شماواقعااستفاده کردم بازهم به خاطرهمه چیزممنونم

جمعه 13 فروردین1395 - 10:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 13 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure