انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:19am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 880 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88  بعدی
 سئوال در مورد ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا جاويد
اينطور كه من متوجه شدم شما با فركانس آزاد به اين نتيجه رسيدين كه اونجا طلا نيست درسته؟
اگه ميشه در اين مورد بيشتر توضيح بديد ممنون.

پنج شنبه 25 مهر1392 - 8:54pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
ســـلام دوستان خوبم شرمنده یک هفته ای نبودم
یک سری تست های رو با FPL-35 انجام دادم
فقط حفاری اگه خدا بخواد این هفته میرم نتایجش رو عرض میکنم
.
.
در مورد خلا(حفره):
حفره های کوچیک رو به اندازه توپ فوتبال مثل لانه بعضی حیوانات روی شماره دو حذف میکنه
حفره قبرها مسلمان و عصر آهن به اندازه قبر مسلمان شماره ده جواب میده
حفره به انازه یک اتاق 12 متری شماره پنجاه

یه موردی هم در وزن حالا شاید من اینجوری فکر میکنم
مثلا شما در منطقه سه مورد دارید
5 کیلو
10 کیلو
50 کیلو

از 2 کیلو تا 5 کیلو مورد اول دستگاه می بینه دوم و سوم نمی بینه
از 6 تا 10 کیلو مورد اول و سوم نمی بینه
از 12 کیلو تا 50 کیلو هم مورد اول و دوم نمی بینه

یه مورد ثبت شده هم بود که تست کردم هر دو آنتن با حرکت پاندولی به طرفش رفت
تو همون مورد که یه قلعه ثبت شده بود با تغییر فاین آنتن ها بدلیل تشابه فرکانسی سفال و خاک رس و سفال گیج میزدن و اینور انورو نشون میدادن
دو مورد هم که یکیش سه کیلو وزن داد و با فاین رد شد
یه مورد با یک گرم وزن بدون فاین و هم با فاین رد شد
حالا ایشالله حفاری بشه نتایج بهتری رو عرض میکنم خدمتتون

فقط اینو میتونم بگم که fpl-35 خیلی قویتر شده نسبت به ورژن قبل
وزن و فاین و مگنت هم خیلی کمک میکنه

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

پنج شنبه 25 مهر1392 - 10:28pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
البته در مورد وزن ها دوباره باید چک کنم
چون وزن بیشتر رو همیشه وقتی روی کمه باید ببینه
که من عجله کردم و اشتباه از من بوده

همچنین یه تست هم کردم با یه انگشتر که به خوبی میزان طلا و نقره اش رو دستگاه مشخص کرد(با وزن)

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد .زرتشت

جمعه 25 مهر1392 - 2:56am
استاد
استاد

saeed630 نوشته است:
سلام اقا جاويد
اينطور كه من متوجه شدم شما با فركانس آزاد به اين نتيجه رسيدين كه اونجا طلا نيست درسته؟
اگه ميشه در اين مورد بيشتر توضيح بديد ممنون.

درود بر شما
تمام فرکانسهای ازاد که بدست اوردم با تست طلا زیر خاک و روی خاک انجام شده اون هم به تعداد زیاد
با تستهای عملی و عدم تطبیق داشتن نتایج بدست امده با تست طلا و با هدفی که زیر زمین هست و قدیمی میباشد میتوان
نتیجه گیری کرد که اونجا طلا نیست

جمعه 26 مهر1392 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
در چند مورد حفاری که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که روش عمق یابی که استادان گذاشتن صحیح نیست مثلا دیشب روی یک تپه باستانی که پر از سفال و کوزه شکسته بود و ثبت شده ردیاب نقطه ای رو گرفت با وزن 2.5 کیلو تمام مراحل فرکانس گیری مثبت با عمق 1.2متر چون نزدیک ده بود با دوستان مشورت کردیم که چون عمقش کمه حفاری میکنیم با ترس ولرز شروع کردیم به کار خاک نقطه دستی پر از سفال شکسته واستخوان ولی تا عمق 1.7 رفتیم خبری نبود تا اینکه صبح شد و مجبور شدیم چاله رو پر کنیم وبر گردیم از اساتید خواهش میکنم روش دقیقتری برای عمق گیری پیدا کنند ...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 26 مهر1392 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
mani1063 نوشته است:
سلام دوستان
در چند مورد حفاری که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که روش عمق یابی که استادان گذاشتن صحیح نیست مثلا دیشب روی یک تپه باستانی که پر از سفال و کوزه شکسته بود و ثبت شده ردیاب نقطه ای رو گرفت با وزن 2.5 کیلو تمام مراحل فرکانس گیری مثبت با عمق 1.2متر چون نزدیک ده بود با دوستان مشورت کردیم که چون عمقش کمه حفاری میکنیم با ترس ولرز شروع کردیم به کار خاک نقطه دستی پر از سفال شکسته واستخوان ولی تا عمق 1.7 رفتیم خبری نبود تا اینکه صبح شد و مجبور شدیم چاله رو پر کنیم وبر گردیم از اساتید خواهش میکنم روش دقیقتری برای عمق گیری پیدا کنند ...

منم موافقم
منم با 5 مود طلا و فرکانس50/80 که یکی از بچه ها گذاشته بود یه جا روگرفتم. بدون اینکه بدونم اونجا جایی هست وزن هم زیر 1 کیلو وبالای 800 گرم بود. فرکانس فاین هم کهکه کمی متمایل میشدن ولی قیچی نمیشدن. یک متر هم کندیم باز نقطه میشد همونجا. هی نقطه میکرد رد هم که میشدم انتن ها بر میگشت سمت خودم حفر کردیم چیزی ندیدیم. نمیدونم والا. :-?
یکی از اساتیدی که خوب تو انتن زنی استادن بگن که انتن ها باید چطور حرکت کنن و چه حرکاتی داشته باشن تا مطمئن بشیم بار هست. ما که بخواییم ازمایش و خطا کنیم که یک سال از وقتمون هدر میره. اگه اموزش تصویری هم بزارید با جنس زیر خاک که عالی میشه. ^:)^
یه جا رو هم زدم که طلا و حفره و برنز رو یه نقطه که ممکنه درب ورودی هم باشه نقطه میکرد. خداییش خطای ذهن نبود چون روحم هم از اون جا خبر نداشت ولی انتن ها اونجا رو نشون میداد. من ذهنم جای دیگه بود. ولی برنز با وزن یک تن رو هم میزد. گذشتم رو نقره رفت یه سمت دیگه با 7 متر فاصله که حدود یک یا دو کیلو رو میگرفت. اساتید نظر بدین خواهشن من که گیج و منگ شدم. البته این نقطه علائم هم داره =p~ ~X(

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

جمعه 26 مهر1392 - 12:19pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه.در مورد عمق گیری باید بگم دقیق ترین روش همین هستش و فقط باید با ولوم نیم عمق گیری انجام بشه.در مورد گیج زدن انتن ها مشکل اپراتوری شما و نوع گرفتن ردیاب و انتن ها هستش.جای که سفال و استخوان باشه بهتره از مد ازاد و فرکانس های دیگه استفاده بشه.سر جا از انتن با زاویه نسبت به زمین استفاده کنید و دقت کنید انتن های برنجی و تلسکوبی در یه راستا و نزدیک هم نباشن.موفق باشید.راستی ولوم مگنوم با استفاده از ولوم وزن یادتتون نره

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

جمعه 26 مهر1392 - 12:34pm
استاد
استاد

amir92 نوشته است:
mani1063 نوشته است:
سلام دوستان

منم موافقم
منم با 5 مود طلا و فرکانس50/80 که یکی از بچه ها گذاشته بود یه جا روگرفتم. بدون اینکه بدونم اونجا جایی هست وزن هم زیر 1 کیلو وبالای 800 گرم بود. فرکانس فاین هم کهکه کمی متمایل میشدن ولی قیچی نمیشدن. یک متر هم کندیم باز نقطه میشد همونجا. هی نقطه میکرد رد هم که میشدم انتن ها بر میگشت سمت خودم حفر کردیم چیزی ندیدیم. نمیدونم والا. :-?
یکی از اساتیدی که خوب تو انتن زنی استادن بگن که انتن ها باید چطور حرکت کنن و چه حرکاتی داشته باشن تا مطمئن بشیم بار هست. ما که بخواییم ازمایش و خطا کنیم که یک سال از وقتمون هدر میره. اگه اموزش تصویری هم بزارید با جنس زیر خاک که عالی میشه. ^:)^
یه جا رو هم زدم که طلا و حفره و برنز رو یه نقطه که ممکنه درب ورودی هم باشه نقطه میکرد. خداییش خطای ذهن نبود چون روحم هم از اون جا خبر نداشت ولی انتن ها اونجا رو نشون میداد. من ذهنم جای دیگه بود. ولی برنز با وزن یک تن رو هم میزد. گذشتم رو نقره رفت یه سمت دیگه با 7 متر فاصله که حدود یک یا دو کیلو رو میگرفت. اساتید نظر بدین خواهشن من که گیج و منگ شدم. البته این نقطه علائم هم داره =p~ ~X(

درود بر شما
شیوه ردیابی من به این شکل هست که ابتدا روی گلد 1 یا 2 میگذرارم و 5 دقیق صبر میکنم و بعدو شروع به ردیابی میکنم اگه انتنها به هر 5 فرکانس جواب داد انوقت نقطه را پیدا میکنم و بعد از اون دستگاه را خاموش میکنم و در 10 متری هدف قرار میگیرم و 5 دقیقه بعد دستگاه را روشن میکنم و روی فرکانس دستی میزارم و بعد با این فرکانسها که گذاشتم شروع به ردیابی میکنم اگه بازبه هر 5 فرکانس جواب داد ولوم وزن را تا 100 گرم میزارم و مجددا تست میکنم اگه باز جواب داد ولوم وزن را تا اونجا قرار میدهم که وزن هدف معلوم بشه. باز مجددا دستگاه را خاموش میکنم و بعد از 5 دقیقه باز در فرکانس دستی فرکانس 79.35 را به ردیاب میدهم اگه باز انتها به طرف اون رفتنداون هدف دیگه طلا نیست و مغناطیس مواد معدنی یا اهن یا مفرغ یافلز مغناطیس شونده دیگری هست
فرکانسهای دستی برای طلا که من استفاده میکنم اینها هستند
25.50
45.00
47.00
55.00
55.80
83.00
1013.00
در صورت امکان این نقطه را دوباره به این روشی که گفتم چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

جمعه 26 مهر1392 - 1:20pm
آواتار کاربر

عاقا دستگاه ماهم خیلی شیک و مجلسی رسید به دستم.

جمعه 26 مهر1392 - 3:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام خدمت مدیران ودوستان.اقا جاوید سوالی داشتم وقتی روی مود فرکانس ازاد می گذاریم f2ooo روی ال سی دی مینویسد واگر بخواهیم فرکانس25.50یا 55.80 یا 1013.00 را جا یگزین کنیم ولوم f1که می چرخانیم عدد مربوط به f2هم اضافه می شود وولوم f2می چرخانیم دقیق تنظیم نمی شود لطفا دراین مورد برای من ودوستان توضیح بدهید .طریقه استفاده از ولومها وجایگزین کردن فرکانسها .با تشکر فراوان

جمعه 26 مهر1392 - 6:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 880 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 3 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure