انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 11:07pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 880 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 88  بعدی
 سئوال در مورد ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام استاد مجتبی.حاجی میشه بگی کی دقیقا این دستگاه آمدی تحویل میشه و تو اون دقیقا از چندتا فرکانس استفاده شده

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 21 مرداد1392 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان

چند تا سوال برام پیش اومد اونجا که فرمودید از چند گرم تا چند صد کیلو فلز رو میشه حذف کرد ایا بر اساس کاهش قدرت این کار رو انجام میده یا نه و بدون اینکه برد دستگاه پایین بیاد این کار انجام میشه ؟

دیگه اینکه در مورد حفره ممکنه این ولوم رو جوری تنظیم کنیم که حفره با اندازه دلخواه مون رو پیدا کنه یعنی کوچک ها(لونه حیوانات و حفره لابلای سنگها) رو حذف کنه؟

و اینکه از اون طرفی هم کار میکنه یعنی فلز بزرگ رو حذف کنه و کوچک رو بزنه(مثلا جایی که هم ذرات قوی باشه هم بارهای کوچک)؟ :D

سه شنبه 21 مرداد1392 - 12:16am
مدیر کل
مدیر کل

hamze2000 نوشته است:
سلام استاد مجتبی.حاجی میشه بگی کی دقیقا این دستگاه آمدی تحویل میشه و تو اون دقیقا از چندتا فرکانس استفاده شده

همزه جان فعلا که چند نفر از قبل سفارش ورژن یک رو دادند و چون میدونن مابه التفاوت داره بازم میخوان بهرحال سعی میکنم تا اخر این هفته بفرستم و بچسبم به این فرکانسهای جدید که میخوایم بذاریم از جمله که مد نظر بنده هست
فرکانس دفینه - اب - الومینیوم - و فرکانس استخوان انسان حالا اقا حمید میگه استخوانها باهم فرق دارند و البته درست هم میگن اما ببینم میتونم یه نمونه بذارم شاید بدرد خورد و شاید چند فرکانس دیگه هم گرفتم فعلا مد نظر من چیزی نیست .
اقا حمید هم 5 تا فرکانس طلا گذاشته اونم جهانی و بسیار پایین و دو تا نقره هم داریم که اضافه شده این فرکانسها که اضافه میشه بیشتر مشکل تشابه فرکانسی حل بشه . یعنی اگه قراره طلا بزنه تمام این 5 فرکانس باید بزنه همراه با فرکانس دفینه که همان میدان مغناطیسی هست حالا اینها همه باید تست بشن .
هفته بعد که سفارشات رو تحویل دادم میرم تهران واسه خرید قطعات این دستگاه جدید بعد شروع میکنم به درست کردند ایشاالله تا یک ماه دیگه میفرستم تا حالا هم 15 نفری سفارش دادند و هر روز هم اضافه میشه منم تا بیست دستگاه بیشتر نمیتونم ماهانه درست کنم اونهاییکه دیر واریز میکنند به این فکر هم باشند که تو سری اول این دستگاه قرار نگیرین بهرحال من سعی میکنم هر روز دستگاه درست کنم و سرعت عمل رو ببرم بالا .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

سه شنبه 21 مرداد1392 - 12:23am
مدیر کل
مدیر کل

پوریا نوشته است:
سلام حمید جان

چند تا سوال برام پیش اومد اونجا که فرمودید از چند گرم تا چند صد کیلو فلز رو میشه حذف کرد ایا بر اساس کاهش قدرت این کار رو انجام میده یا نه و بدون اینکه برد دستگاه پایین بیاد این کار انجام میشه ؟

دیگه اینکه در مورد حفره ممکنه این ولوم رو جوری تنظیم کنیم که حفره با اندازه دلخواه مون رو پیدا کنه یعنی کوچک ها(لونه حیوانات و حفره لابلای سنگها) رو حذف کنه؟

و اینکه از اون طرفی هم کار میکنه یعنی فلز بزرگ رو حذف کنه و کوچک رو بزنه(مثلا جایی که هم ذرات قوی باشه هم بارهای کوچک)؟ :D

پوریا جان نه اصلا قدرت کم نمیشه اگرم بشه خیلی ناچیزه ,بحث ولوم قدرت جداست کار خودش رو میکنه این به یه روش بسیار محرمانه و عالی میتونه ذرات رو کنترل کرد با یه ولوم دیگه بصورت دیجیتال
بله وقتی میشه ذرات رو کنترل کرد تا چندین کیلو رو نگیره یعنی میتونین کاری کنین اندازه حفره هم تغییر کنه .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

سه شنبه 21 مرداد1392 - 12:25am
مدیر کل
مدیر کل

پوریای عزیز سیستم کنترل وزن هدف بر اساس یک سیستم بسیار دقیق دیجیتالی کار میکنه و ارتباطی با قدرت امواج نداره! طبق ازمایشات من با حذف وزن کمتر اهداف سنگین تر کماکان از همون فاصله قابل ردیابی هستن و این قضیه حتی داخل خاک و داخل آب برای اهداف مختلف یکسان هست!
در نهایت امروز به فرمول ریاضی پیچیده ای تونستم برسم که وزن هدف بر اساس گرم قابل تعیین هست! این مساله رو از 1 گرم تا 10 کیلو با اهداف مختلف طلا و نقره و مس و برنز و آهن تست کردم و شگفت انگیز بود! یعنی وقتی اون شیء روی ترازو میرفت وزن گرمی که نشون میداد مطابق محاسبه من بر اساس درجه ولوم حذف بود! در واقع بنظر میاد به یک ترازو از راه دور داریم دست پیدا میکنیم که وزن نسبتا دقیق هدف رو به ما اعلام میکنه! اگر این موضوع در نهایت بصورت عدد قطعی اثبات بشه احتمال داره روی ال سی دی وزن محاسبه شده هدف توسط دستگاه رو بر اساس گرم و کیلو هم نمایش بدیم! :D
اما در جواب اینکه ایا میشه اهداف بزرگتر رو حذف کرد و کوچکتر رو بگیره خیر! این کار بصورت کلی در ردیابی ممکن نیست و همیشه درجه ای که ولوم حذف دستگاه اعلام میکنه به معنی جستجو به دنبال اهداف سنگین تر از اون حد تعیین شده هست! طبیعتا برای تعیین وزن هدف هم راهی نیست تا درجات مختلف تست بشه و از درجه ای که دیگه هدف قابل ردیابی نبود همون عدد نشانه وزن هدف شماست!

سه شنبه 21 مرداد1392 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
پوریای عزیز سیستم کنترل وزن هدف بر اساس یک سیستم بسیار دقیق دیجیتالی کار میکنه و ارتباطی با قدرت امواج نداره! طبق ازمایشات من با حذف وزن کمتر اهداف سنگین تر کماکان از همون فاصله قابل ردیابی هستن و این قضیه حتی داخل خاک و داخل آب برای اهداف مختلف یکسان هست!
در نهایت امروز به فرمول ریاضی پیچیده ای تونستم برسم که وزن هدف بر اساس گرم قابل تعیین هست! این مساله رو از 1 گرم تا 10 کیلو با اهداف مختلف طلا و نقره و مس و برنز و آهن تست کردم و شگفت انگیز بود! یعنی وقتی اون شیء روی ترازو میرفت وزن گرمی که نشون میداد مطابق محاسبه من بر اساس درجه ولوم حذف بود! در واقع بنظر میاد به یک ترازو از راه دور داریم دست پیدا میکنیم که وزن نسبتا دقیق هدف رو به ما اعلام میکنه! اگر این موضوع در نهایت بصورت عدد قطعی اثبات بشه احتمال داره روی ال سی دی وزن محاسبه شده هدف توسط دستگاه رو بر اساس گرم و کیلو هم نمایش بدیم! :D
اما در جواب اینکه ایا میشه اهداف بزرگتر رو حذف کرد و کوچکتر رو بگیره خیر! این کار بصورت کلی در ردیابی ممکن نیست و همیشه درجه ای که ولوم حذف دستگاه اعلام میکنه به معنی جستجو به دنبال اهداف سنگین تر از اون حد تعیین شده هست! طبیعتا برای تعیین وزن هدف هم راهی نیست تا درجات مختلف تست بشه و از درجه ای که دیگه هدف قابل ردیابی نبود همون عدد نشانه وزن هدف شماست!

سلام کارت درسته اقا حمید اگه بتونه وزن دقیق هدف رو تو ال سی دی نشون بده که کاری کردید کارستون بزنم به تخته ولی کاش دیگه این یونها توی دادن وزن واقعی مشکل ساز نشن که وزن یه ذره معدنی رو یه کیلو نشون بده در زیر خاک :YMPRAY:

سه شنبه 22 مرداد1392 - 12:54pm
مدیر سایت
مدیر سایت

این سیستم هم باید به دست چند نفر اپراتور حرفه ای طی حداقل 2 ماه در مکانهای مختلف تست و آزمایش بشه تا معایب و مزایای سیستم خودش رو نشون بده ، ولی یک چیزی رو همیشه من گفتم که عمق زمین در مناطق مختلف بازیهایی داره که همه ردیابها و دستگاههای حرفه ای رو گیج خودش میکنه ، باید کاملا با سیستم تمرین کرد تا با عملکرد اون بخوبی آشنا شد ، به نظر بنده این سیستم باید آخرش باشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 22 مرداد1392 - 1:17pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد نحوه نمایش وزن دارم فعلا کار میکنم. البته باز دوستان دچار خیالات نشن بعدا نگن تبلیغ بیخود کردین! :D عدد ولوم حذف روی صفحه مشخص کننده حداقل وزن هدف هست. حالا تا هر درجه ای هدف قابل ردیابی بود همون عدد میشه وزن تقریبی هدف. مقیاسش هم چون کاملا حالت نمایی داره بصورت حدودی هست. ولی مثلا فرق هدف 100 تا 200 گرم یا 5 کیلو تا 10 کیلو رو میشه متوجه شد. این مساله باید دست دیگران هم تست بشه تا ببینیم مقیاس برای همه یکسان هست یا ممکنه فرق کنه. بهرحال در عین حذف ذرات و اهداف کوچک وقتی وزن تقریبی رو بتونیم تخمین بزنیم فکر کنم خیلی عالی باشه.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 5:38pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

راستی مهندس حمید بعد از خاموش کردن ردیاب چند دقیقه طول میکشه تا فرکانس های که فرستاده شدن به حد صفر برسن.با تشکر :-BD

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 22 مرداد1392 - 5:43pm
مدیر کل
مدیر کل

حمزه جان از نظر دستگاه که این زمان برای تولید یا توقف یا تغییر امواج و فرکانسها در حد کسری از ثانیه هست!
اما از نظر اصول ردیابی و تجربیاتی که اساتید ردیابی دارن ؛ برای اهداف دور حدود 3 دقیقه فاصله زمانی توصیه میشه. در مورد اهداف خیلی نزدیک هم تفاوت خاصی نداره.

سه شنبه 22 مرداد1392 - 6:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 880 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 88  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure