انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 اردیبهشت1403 - 12:38am

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 15  بعدی
 طرح جدید ردیاب FPL-35 آنتن سر خود و ذهنیت تقریبا صفر 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام به همگی
مهندس فکر نکنم این طرج جواب بده ,همانطور که استاد جاوید هم اشاره کردن مشکل اصلی ضعف قدرت خروجی fpl35 هست که اگه این مشکل برطرف بشه
حتی با انتنهای L شکل هم میشه براحتی کار کرد و نیروی ذهن هم تقریبا صفر میشه چون اگه قدرت زیاد بشه قبل از اینکه ذهن تاثیر خودش رو روی انتنها بزاره
انتنها بسمت هدف حرکت هم کرده اند اما اگه با همین اوضاع از 35 در این طرح استفاده بشه مطمئن باشید که قدرت خروجی 35 حتی نمیتونه اون بلبرینگ ها رو به حرکت در بیاره چه برسه به این نوع انتن.
پس یا باید مدار تقویت کننده ای برای 35 توسط مهندس حمید طراحی بشه یا ورژن جدیدی از ردیاب

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 27 شهریور1393 - 4:42pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

صحیح است
نظر منم همینه

پنج شنبه 27 شهریور1393 - 7:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اگه جسارت نباشه منم با نظر دوستان موافقم :ymapplause: :ymapplause:

پنج شنبه 27 شهریور1393 - 8:18pm
مدیر کل
مدیر کل

hoshi نوشته است:
سلام به همگی
مهندس فکر نکنم این طرج جواب بده ,همانطور که استاد جاوید هم اشاره کردن مشکل اصلی ضعف قدرت خروجی fpl35 هست که اگه این مشکل برطرف بشه
حتی با انتنهای L شکل هم میشه براحتی کار کرد و نیروی ذهن هم تقریبا صفر میشه چون اگه قدرت زیاد بشه قبل از اینکه ذهن تاثیر خودش رو روی انتنها بزاره
انتنها بسمت هدف حرکت هم کرده اند اما اگه با همین اوضاع از 35 در این طرح استفاده بشه مطمئن باشید که قدرت خروجی 35 حتی نمیتونه اون بلبرینگ ها رو به حرکت در بیاره چه برسه به این نوع انتن.
پس یا باید مدار تقویت کننده ای برای 35 توسط مهندس حمید طراحی بشه یا ورژن جدیدی از ردیاب

هوشی جان قدرت دستگاه فعلا کم نیست درحدی هست که بشه هزار متر رو روش حساب کرد برای دفینه من نمیدونم شما چقدر قدرت مد نظرتونه یه روز میگین خوبه قدرتش یه روز میگین کمه بنظر من دستگاه بتونه صد متر رو سرچ کنه بدون خطا عالیه یعنی اگر هدف واقعی باشه اون دستگاه بتونه شکارش کنه که خوشبختانه این ردیاب ثابت کرده میشه روش حساب کرد برخلاف ردیابهای دیگه .
درمورد بلبرینگی که گفتین نمیتونه حرکت بده بنده فیلم هم گذاشتم دیدین پس میتونه بلبرینگ رو هم حرکت بده من و اقا حمید اینو میخواستیم که انجام شد . حالا این طرحی که بفکر من افتاد داخل یا بیرون یه دستگاه ژیروسکوپ قرار داده بشه و بشه ذهنیت رو کلا پرونده شو بست چون ردیاب بیشتر درحال حرکت هست که میچرخه به سمت هدف . حالا این یه ایده بود که به فکرم افتاد معلوم نیست بشه خوب درستش کرد یا نه فقط اینو بهتون بگم اگر انجام بشه فقط بلبرینگ روی دستگاه هست که انتن روشه باید بچرخه نه این کل ژیروسکوپ .
درمورد ساختن ردیاب جدید و قدرمتند تر و با دقت بالا بنده و چند نفر دیگه از دوستان درخواست متعدد از اقای حمید کردیم و با هزار بدبختی ایشون رو راضی به اینکار کردیم اما متاسفانه بعضی از دوستان اومدن کار رو خراب کردند و ایشون رو دلسرد کردند بنده باز هم تلاش میکنم و از ایشون میخوام پیگیر ردیاب جدید باشند تا ببینیم خدا چی میخواد هرچند این ردیاب جدید هم بیاد روکار باز میشینین یه عیبی روش میذارین و چند نفر از دوستان که همیشه اماده هستند انتقادهای بیمورد بکنن تایید بکنند .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 27 شهریور1393 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
به نظر من قبل از هر اقدامی برای ساخت و تولید انبوه باید طرحها اول توسط اساتید با تجربه مثل استاد حمزه و استاد کانی تست بشه ......
موفق باشید

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

پنج شنبه 27 شهریور1393 - 11:53pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عزیز چند مساله در صحبتها عنوان شد که اگر اجازه بدین بنده هم نظر خودم رو عرض کنم!
اول اینکه از نظر من همینکه سیستم ردیاب 35 با روش آنتن چرخشی روی جعبه جواب خوبی داده خودش یک موفقیت بزرگ محسوب میشه! هر چند این طرح از خیلی قبل مطرح بود ولی به دلایل فنی کوچکی به خوبی جواب نمیداد و البته هنوز هم جای کار داره. این مساله هم از این حیث مهم هست که خیلی از دوستان دنبال سیستمی نظیر ردیاب توماس یا الکتروسکوپ و گلادیاتور و یا تامدک بودن که به شیوه مشابهی عمل میکنن و هم اینکه ساخت ردیاب به این شکل شاید بتونه مقدمه ای برای حذف حالت چرخشی و ساخت نوعی رادار باشه! هر چند در این زمینه هنوز هیچ قولی نمیتونم بدم و نتیجه مشخص نیست.
در مورد سیستم ژیروسکوپی هم حقیقتش من زیاد موافق نیستم! هم از نظر فنی احتمالش هست که اصلا جواب نده و هم اینکه ساختش با توجه به دقت بسیار زیادی که لازم داره واقعا مشکله و در نهایت هم طرح به گونه ای در میاد که احتمالا خیلیها موقع اپراتوری نمیپسندن! حالا باز هم باید ببینیم آقا مجتبی در این زمینه به چه موفقیتی میتونه دست پیدا کنه.
در مورد موج سینوسی هم کلا بحث چیز دیگه ای هست و موضوع بحث ما نیست! مختصر عرض کنم اگر خطای کمتر و سیستم کنترل وزن و فرکانس دقیق برای شما مهمه که البته فکر میکنم برای همه مهم باشه ؛ ترکیبات موج مربعی خیلی بهتر جواب میده. فراموش نکنین موج سینوسی در ردیابی بسیار متداول بوده چون توسط انواع مدارات آنالوگ خیلی راحت تر تولید میشه و من هم چندین مدار بر این اساس رو قبلا ساخته بودم! حالا اگر موضوع حذف برخی خطاها از طریق کمک گرفتن از موج سینوسی هست ؛ دوستان باید سریع تر این بحث رو که در تاپیک دیگری مطرح شده حین کاوش واقعی بررسی کنن و نتیجه رو بطور یکدست اطلاع بدن. یعنی باز اینجور نباشه که هر کسی یک نظر متفاوتی بده!
کلا خلاصه مطلب رو اقا مجتبی فرمودن! ما هر نوع دستگاهی حتی بهترین رو هم ارائه بدیم نتیجه خوبی حاصل نمیشه! علتش هم جو انجمن و این تضارب آرایی هست که وجود داره. هر کسی هر روز یک نظری میده! گاهی بنظر میاد دوستان هر بار که از خواب بلند میشن چیز جدیدی بذهنشون میرسه و لذا هر روز نظر جدیدی مطرحه!
در مورد قدرت دستگاه 35 توجه داشته باشین قرار نبوده با ردیاب همش دنبال چیزهای کوچک باشیم! جنس سنگین و با قدمت بالا اصلا مشابه فلزات کوچک و جدید سنس نمیشه! این واقعیتی هست که برای همه ردیابها صدق میکنه. حالا دوستان شاید چون تجربه برخورد با یک دفینه واقعی رو تقریبا نداشتن فکر میکنن مشکل از قدرت هست. نه از نظر من قدرت اگر هم مساله باشه آنچنان مشکل بزرگی نیست. وانگهی قدرت 2 برابر یعنی محوطه ای به مساحت 4 برابر بیشتر و این یعنی 4 برابر اهداف اعم از کاذب یا واقعی شانس سنس شدن دارن. طبیعتا چون در ردیابی بیشتر اهداف کاذب هستن میشه گفتن به نظر میاد که خطاها هم 4 برابر میشن!!! حالا اگر شما قدرت رو 10 برابر بگیرین این رقم به 100 برابر تبدیل میشه! پس قدرت بالا الزاما نمیتونه چیز خوبی باشه. تازه اگر دقت امواج هم در عین قدرت حفظ بشن. وگرنه که خطا قطعا افزایش بسیار بیشتری پیدا میکنه.
چیزی که دست و پای ما رو بسته همین فضای موجود در انجمنه! شما همین طرح رو ببینین اقا مجتبی زحمت کشیدن پیاده کردن و فیلمش رو هم گذاشتن. ولی دوستان اکثرا طرح و نظر خودشون رو دارن! هر کسی یک چیزی میگه. خیلی حرفها هم درست نیستن! بنده هم واقعا دیگه نمیتونم نسبت به هر صحبتی که عنوان میشه واکنش نشون بدم. اگر دوستان شکر خدا این همه صاحبنظر هستن تا جاییکه اصلا ما رو قبول ندارن خب دیگه تلاش ما بیفایدست. آینده کار فقط در زمینه تلاش گروهی از طریق سیستم انجمن امکانپذیره و بنده هم مطابق یک کاربر معمولی فعالیت میکنم. لذا طبیعیه که دیگه هرگز دنبال ردیاب جدیدی نخواهم بود که این داستان بی پایان انتقادات و نظرات تا ابد بخواد ادامه داشته باشه! فقط عرض کردم در صورتیکه سیستم سنس فول الکترونیک و بدون حالت چرخشی امکانپذیر باشه ؛ نهایت تلاش خودم رو خواهم کرد چون فکر میکنم در زمینه ردیابی تنها دستگاهیه که واقعا ارزشش رو داره و بدلیل وابسته نبودن به شرایط ذهنی و آنتن زنی شخص ؛ حداقل خیلی از خطاها رو نخواهیم داشت. این طرح هم شانس زیادی برای پیاده سازیش نیست و بنده هم فعلا منتظر آقا مجتبی هستم ببینم در سیستم انتن جدید به کجا میرسن. در هر حال طراحی هر نوع دستگاهی توسط بنده با توجه به دقت و وسواس شخصی و استانداردهای فنی بالایی که همیشه مدنظرم هست ؛ کار راحت و سریعی نیست و تحت بهترین شرایط هم چند ماه طول میکشه. پس دوستان فعلا منتظر نباشن چون هدف سر هم بندی یک چیز الکی نیست وگرنه کاری نداشت!
از اساتید ردیابی انجمن هم خواهش میکنم تعامل کاملی با هم داشته باشن و جوری نباشه که از این عزیزان هم حرفهای متناقض بشنویم! چون در این صورت واقعا راه به جایی نمیشه برد. وقتی دوستاتی که بعضا سالها تجربه ردیابی دارن نظرات ضد و نقیضی ارائه میدن دیگه نه از ما انتظار دستگاه بهتر میتونین داشته باشین و نه از سایرین توقع جوابگیری بهتر! بنده هم بهیچ وجه علاقه ندارم طرحهایی نظیر ردیاب 35 که ماهها روش زحمت کشیده شده و لااقل در ایران کسی هنوز نتونسته بهتر از این رو بسازه مدام سر از قسمت فروشگاه کاربران در بیاره! خیلی از فروشنده ها به معنی واقعی کلمه آشغال دست دیگران میدن ولی ما که این همه حساسیت و وسواس توی کارمون داریم باید شاهد این مسائل باشیم! شما اگر جای من بودین نسبت به ادامه کل این راه دلسرد نمیشدین؟ شاید خیلی زودتر از این!

جمعه 28 شهریور1393 - 4:16am
استاد
استاد

درود بر شما
با تشکر از مهندس حمید بابت زحماتی که در سایت و ساخت ردیاب متحمل میشوند
به نظر من ابتدا باید کارامدی ردیاب ابتدا باید ثابت شود بعد اون را در طرح های مختلف پیاده کنیم. تا تکلیف فرکانس دقیق و قدرت زیاد برای ردیابی و طرحی کارامد برای تفکیک نباشه عملا پیاده کردن ردیاب در طرح های متفاوت چیری را تغییر نمیده .منطقی تر این هست که طرح های برای قدرت و دقت و تفکیک داده شوند و تست شوند در صورت موفقیت امیز بودن انوقت میشه اون را روی هر طرح ردیابی پیاده کرد و جواب مثبت هم گرفت و این طرح ها هم همکاری گروهی می طلبه په برای ارائه تست و ساختن و حفاری واقعی و دیدن نتیجه
اگه انتنهای ال شکل باشه و یا اینکه راداری و یا اینکه انتنها ثابت باشند انوقت که از کار ردیاب مطمعن شدیم میتونیم طرحهای برای ارتقا این سه نمونه ردیابی ارائه کنیم.هر کار مرحله به مرحله باید تکمیل بشه تا درست از اب دربیاد
شاید درصد کمی با 35 مشکل داشته باشند که اون هم بخاطر الکترومگنت بدن اونها یا اینکه اپراتوری صعیف اونها می باشه حالااگه بخواهیم الکترومگنت بدن و ذهن را حذف کنیم استفاده از انتهای رداری یا ثابت جوابگوهست با این حال باز باید کارامدی ردیاب حداقل 90 درصدی ثابت شده باشد وگرنه باز همون اش و همون کاسه
در کل خواستن توانستن است

جمعه 28 شهریور1393 - 6:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
سلام دوستان عزیز , دوستانی که اعتقاد دارن قدرت کم 35 باعث خطای ذهن میشه , میتونن از آنتنهای سبکتر استفاده کنند, که البته مشکل تحت تاثیر باد بودن آنتنها را در پی داره. من خودم با دو مدل دسته کار میکنم یکی که عکسش را گذاشته ام آنتنهایی بسیار سبک داره که مواقعی که باد نمیاد از اونها استفاده میکنم و دسته دیگه , همین دسته های 35 هست با این تفاوت که من شش هفت ماه پیش سنگینی آنتنها را متوجه شدم و برای این که وزنشآن را کم کنم و هم باد اثر کمتری رو آنتنها بذاره , گرفتم کل آنتن را رزوه کردم. ... در مورد این طرح انتن که آقا مجتبی عزیز گذاشته اند من اصلا تجربه‌ای برای بیان کردن ندارم , چون با اینجور سیستمی کار نکردم, فقط اگه بشه آقا مجتبی از آنتنهای تلسکوپی نازکتری استفاده کنن خیلی بهتر میشه چون کمتر تحت تاثیر باد قرار میگیره.یه مدل انتن تلسکوپی تو بازار هست که تا هشتاد سانت باز میشه ....با تشکر از زحمتهای شما آقا مجتبی و آقا حمید..

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 28 شهریور1393 - 8:05am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

من فکر نمیکنم کسی حرفی متناقض زده باشد.
اگر نظرات متفاوته از نظر من که مدت زیادی رو به این مقوله اختصاص دادم غرض ورزی نیست و واقعیت هاییست که در عالم ردیابی وجود دارد.
نمیشه یه جا نشست و با ردیاب نتیجه گرفت و بگیم تمومه ردیاب داره کار خودشو انجام میده.خیر به هیچ وجه اینطور نیست.
یه نفر موفق بشه بگیم تمومه دیگه ردیاب موفقیت به بار آورد و برای همه همینطوره.

خوب اگه اینطوره چرا در جاهای دیگه و افراد دیگه نمیتونن موفق بشن و مدام ناراضی هستن و انتقاد میکنند؟
من کاری به اونایی که غرض دارن ؛ ندارم.

اما ما چقد میتونیم تقصیر رو بندازیم گردن اپراتوری و ذهن ؟ اگه منصفانه باشه باید به همه انتقادات اهمیت داد و باید دید مشکل از کجاست.
اگر صحبت از خروجی ردیابه که مشکل داره؛ آیا به این توجه کردید که شاید این بنده خداها درست میگن؟
یه کم این مورد تست بشه بد نیست بعدش مشخص خواهد شد که این افراد درست گفتن یا غرضی دارن.

من همین جا صراحتا میگم ولوم ها بدرد نمیخورن . پرش فرکانس بوجود میاد. خروجی ردیاب از نظر من میتونه بسیار بهتر و دقیقتر بشه.
دقت فرکانسی میتونه بهتر بشه. سیستم وزن میتونه بهتر و دقیقتر بشه. در زمینه آنتن هنوز جا برای کار هست. حذف کنندگی هنوز جا برای کار هست.
قدرت ردیاب میتونه بیشتر روش کار بشه.

همه اینا دلیل بر این نیست که الان ردیاب کارایی ندارد. خیر. در جای خود باهاش موفقیت بدست اومده و میشه باهاش کار کرد.

اما مایی که خیلی باهاش ور رفتیم طبیعتا ذات و سلیقه مون یه کار حرفه ایی تر میخواد. من فکر میکنم یکی از این سیستمهایی که دست بچه ها هست برای مهندس حمید فرستاده شود و بررسی تکنیکیش بکنن ببینن ما چقد درست میگیم چقد غلط.

خلاصه کلام:
موفقیت همیشه در وهله اول بدست نمیاد. مشکلات و ایرادات همیشه اول کار دیده نمیشن.

ردیاب بسیار پرقدرت تر هم بیاد بازم دلیل نمیشه سریع یه هدف رو آشکار کنه. این به همه شرایط بستگی داره : اپراتوری؛ عمق بار؛ جنس بار؛ حجم بار؛ شرایط منطقه ؛ خطاهای ناشناخته ؛

اما با در نظر گرفتن همه این مسایل و داشتن یه ردیاب بهتر بطور قطع بسیاری از مشکلات حاضر رفع خواهد شد.

اما من بازم تکرار میکنم :
با داشتن دقت بسیار دقیق و قدرت مثال زدنی مهمترین بحث هنوز به قوه خود باقیه. اونم چیزی نیست جز فرکانس دقیق

جمعه 28 شهریور1393 - 11:14am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
هدف بنده و سایر دوستان از این انتقادها که روشن و مشخصه و غرض ورزی نیست ,ما به بعضی های دیگه کار نداریم که فقط به بهانه تخریب به انجمن سر میزنند اینها هم هدفشون مشخصه و ردیاب هر چقدر بهتر بشه بر تعداد این افراد هم اضافه خواهد شد.ما هم بنا به وسع و توانی که داریم سعی میکنیم نقص هایی که 35 داره رو رفع کنیم و بر بیشتر شدن اپشن ها و فاکتورهایی که به ردیابی بدون خطا منتهی میشه کمک کنیم .
قدرت باید بیشتر از این مقدار بشه بخصوص وقتی میخواهیم از ردیاب بصورت پراپ دار استفاده کنیم من تا حالا چند ردیاب معروف رو از لحاض قدرت تست کردم خیلی هاشون 10 برابر 35 قدرت داشتند ,کنترل قدرت هم که زیاد مشکل نیست و با یک ولوم براحتی کنترل میشه .

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 28 شهریور1393 - 12:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure