انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:51pm

پاسخ به موضوع  [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15  بعدی
 طرح جدید ردیاب FPL-35 آنتن سر خود و ذهنیت تقریبا صفر 
نویسنده پیغام

با سلام
آقا مجتبی بهتره یه دکمه برای ثابت کردن آنتنهای جدید تعبیه بشه تا اپراتور موقع عمق و حجم گیری اذیت نشه.

سه شنبه 13 آبان1393 - 8:22am

سلام اقا مجتبی
من هم یک نظر در مورد انتن ردیاب 35 داشتم
به نظر من این طرح شما یکم پیچیده شده طرحی که من در شکل زیر مطرح کردم ضمن ساده بودن حجمش هم کوچیکه
من در این طرح بلبرینگ رو بخاطر اصطکاک حذف کردم و از پایه مخروطی متصل به بدنه ردیاب که به شیار زیر انتن وصل میشه تعبیه کردم
فاصله بدنه ردیاب با انتن که تو شکل تو دایره قرمز رنگ نشان دادم کم باشه بهتره در حدود 5mm و سه طرف انتن سه تا میله پیچ مانند
که روی هر کدام سه تا مهره متناسب وزن انتن که بتونه حالت تعادل ایجاد کنه گذاشتم که این مهره ها متحرک میباشد برای بالانس اولیه
که اپراتور با کمک تراز ابی روی انتن قبل شروع کار انتن رو تراز کنه
این طرح در عین ساده بودن حالت ژیروسکوپی به انتن میده
1=انتن
2.3.4=مهره تعادل
5=صفحه مخروط دار متصل کننده ردیاب به انتن
6=تراز ابی
7=میله های پیچ مانند
8=ردیاب
9=انتن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 3 آذر1393 - 12:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

انشالله که اقا مجتبی موفق میشن..انشالله

چهارشنبه 3 دی1393 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خدا وکیلی من قبل اینکه فیلم رو ببینم اومدم اخرین نظر و دادم ولی الان ک فیلم تست جدید اقا مجتبی رو دیدم خیلی خوشحال شدم بابت این موفقیت.افرین و بارک الله اقا مجتبی..من موندم چرا برخی نظر دادن که اقا کار کردن باهاش سخته و فلانه..کجاش سخته برادرای من؟؟انگار دوستان یه ردیاب میخوان که همون اول بدون اینکه نقطه ای رو پیدا کرده باشن اونا رو هدایت کنه روی بار..اینکه نمیشه!!!یعنی انتظار دارین ردیابی ساخته بشه که شعاع 5 کیلومتری یه محیط ناشناخته رو براتون معین کنه ک کجاش طلا هست و شما رو به سمت اون هدایت کنه؟؟؟؟!!!!یعنی بدون هیچ زحمتی برید روی بار؟؟مگه ممکنه دوستان؟شما باید اول نقطتون رو که همراه علامت باشه پیدا کنید و بعد برای اینکه بدونید بار کجای اون قرار داره از ردیاب و بعد نقطه زن استفاده کنید نه اینکه بخواید از 5 کیلومتری براتون نقطه پیدا کنه!!!ناراحت نشینا ولی این یعنی تنبلی مطلق.خیلی عالی بود اقا مجتبی ..افرین بر شما.
از اقا مجتبی چندتا سوال داشتم:
1.ایا این ردیاب به املاح و سفال و گاز حساس هست؟
2.وقتی فرکانس فلز مشخصی رو بهش میدین فقط همون رو سنس میکنه؟در حقیقت یعنی اگر فرکانس فلز اهن رو بهش بدید و وسط یک اتاق با پنجره های مختلف اهنی در جهات مختلف قرار بگیرید ایا مدام در حال چرخش به سمت اهداف هست و ثابت نمیمونه؟
3.شعاع مفید اون چه مقدار هست؟تا یک کیلومتر میزنه؟یا 500 متر مفید؟
اگر تا 500 متر مفید رو بزنه و به املاح و سفال و گاز حساس نباشه و دقیق فلز مورد نظر رو سنس کنه بسیار عالی هست و بنده صمیمانه بهتون تبریک میگم و به عنوان تشکر از زحمات همه دانشمندان جوون ایرانی خریدار یه نمونه از همین نوع هستم.
موید و موفق باشید.

چهارشنبه 3 دی1393 - 7:09pm
مدیر کل
مدیر کل

amir6777 نوشته است:
خدا وکیلی من قبل اینکه فیلم رو ببینم اومدم اخرین نظر و دادم ولی الان ک فیلم تست جدید اقا مجتبی رو دیدم خیلی خوشحال شدم بابت این موفقیت.افرین و بارک الله اقا مجتبی..من موندم چرا برخی نظر دادن که اقا کار کردن باهاش سخته و فلانه..کجاش سخته برادرای من؟؟انگار دوستان یه ردیاب میخوان که همون اول بدون اینکه نقطه ای رو پیدا کرده باشن اونا رو هدایت کنه روی بار..اینکه نمیشه!!!یعنی انتظار دارین ردیابی ساخته بشه که شعاع 5 کیلومتری یه محیط ناشناخته رو براتون معین کنه ک کجاش طلا هست و شما رو به سمت اون هدایت کنه؟؟؟؟!!!!یعنی بدون هیچ زحمتی برید روی بار؟؟مگه ممکنه دوستان؟شما باید اول نقطتون رو که همراه علامت باشه پیدا کنید و بعد برای اینکه بدونید بار کجای اون قرار داره از ردیاب و بعد نقطه زن استفاده کنید نه اینکه بخواید از 5 کیلومتری براتون نقطه پیدا کنه!!!ناراحت نشینا ولی این یعنی تنبلی مطلق.خیلی عالی بود اقا مجتبی ..افرین بر شما.
از اقا مجتبی چندتا سوال داشتم:
1.ایا این ردیاب به املاح و سفال و گاز حساس هست؟
2.وقتی فرکانس فلز مشخصی رو بهش میدین فقط همون رو سنس میکنه؟در حقیقت یعنی اگر فرکانس فلز اهن رو بهش بدید و وسط یک اتاق با پنجره های مختلف اهنی در جهات مختلف قرار بگیرید ایا مدام در حال چرخش به سمت اهداف هست و ثابت نمیمونه؟
3.شعاع مفید اون چه مقدار هست؟تا یک کیلومتر میزنه؟یا 500 متر مفید؟
اگر تا 500 متر مفید رو بزنه و به املاح و سفال و گاز حساس نباشه و دقیق فلز مورد نظر رو سنس کنه بسیار عالی هست و بنده صمیمانه بهتون تبریک میگم و به عنوان تشکر از زحمات همه دانشمندان جوون ایرانی خریدار یه نمونه از همین نوع هستم.
موید و موفق باشید.

خواهش میکنم دوست من شما لطف دارین
جواب اول قبل از اینکه مکمل کشف بشه حساسیت به اینها داشت اما نه مثل دستگاههای دیگه اما حالا خطاهاش خیلی کمترشده
بله وقتی فرکانس فلز خاصی رو میدین انتن میره طرف فلز مورد نظر .و بردش رو کم کنی بوسیله ولوم پاور محدوده کمتری رو سرچ میکنه .
حدااقل برد مفیدش همان 500 رو شما درنظر بگیر برای بارهای معمولی .
موفق باشید

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

سه شنبه 8 دی1393 - 1:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میگم آقا مجتبی شما یه چیزی می خواید که به صورت خودکار (نه با دست) میله ها رو خودش در تعادل نگه داره و میله ها با یه نیروی کم بتونن بچرخند. تو فیلم برای تنظیم آنتنها از یک تراز استفاده کردید. دلیلشم اینه که سطح آب همیشه موازی سطح زمینه.چرا از این خاصیت برای ساخت آنتنها استقاده نمی کنید؟من یه عکس گزاشتم، یه میله رو با 2 تا فیبر کوچیک روی آب شناور کردم (مثل قطب نما) که با وجود اینکه روی آب ساکنه، با کوچکترین فشار به راحتی روی آب می چرخه.میله ها رو روی 2 تا فیبر نازک (در حدی که میله ها رو شناور کنه) بچسبونیم. حتی اگه ظرف رو کج بگیریم، سطح آب موازی زمین می مونه و همیشه میلهها در تعادل می مونند. فقط لازمه یکی از سرای میله ها رو یه جوری ثابت کنیم تا سر دیگه بتونه جهت رو نشون بده (مثلا با یه نخ ببندیم و نخ رو تو دستمون بگیریم و نذاریم بره سمت چپ و راست). البته ببخشید من خودم الان خوابگام و ردیاب دم دستم نیست، وگرنه حتما این ایده ساده رو امتحان می کردم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 9 دی1393 - 9:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
چقدر شبیه سامانه های ضد هوایی شده!

چهارشنبه 10 دی1393 - 6:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا مجتبی میشه یه فلز رو توی عمق مثلا یک متری بزارید و بعد با ردیاب امتحان کنید ببینید میتونه ردیابی کنه فلز رو یا خیر؟؟؟؟؟؟؟

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 8:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

چراازانتن هاي ٢ نفره فنري استفاده نميكنيد؟
به نظرم بهترازانتن هاي برنجي عمودي هستش

یکشنبه 5 بهمن1393 - 10:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بعدشم برنج نميتونه جنسه خوبي واسه انتن باشه ازنظره تجربه م
انتن هايه ٢ دسته تعادلش كمه بادهم روش تاثيرداره
ولي ٢ نفره يه فنري بهترازاونه

یکشنبه 5 بهمن1393 - 10:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 143 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure