انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 6:25pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

lrl نوشته است:
سلام دوستان
آقا من یه نظری داشتم البته بیشتر شماها میدونید که من زیاد از الکترونیک سررشته ندارم.میگم مگه نمیگن هرچقدر فرکانس بالا باشه قدرت تشخیص بالاترو درصد خطا کمتره؟خوب نمیشه یه ردیابی درست کرد که با فرکانس مثلا گیگا هرتز کار کنه تا وقتی میگه این یونی که از زمین خارج میشه نقره هست 100%نقره باشه.درسته اگر فرکانس بالا باشه عمق میاد پایین ولی خوب مگه ردیاب یون فلز رو رو سطح زمین نمیزنه؟پس نیاز نداریم امواج زیر زمین نفوذ کنه.همون با فرکانس بالا رو سطح زمین یونهارو دقیق تفکیک کنه کافیه.
اگر مسخره بود ببخشید :D

هادی جان اتفاقا نظرتون کاملا قابل تعمق هستش
اما باید یک نکته رو توجه کرد درسته فرکانس ردیاب خوده یونهای ازاد شده رو تشخیص میده اما اگر فقط یونهای ازاد شده رو تشخیص بده قدرت جذب انتنها خیلی ضعیف میشه ومسافتهای دور قابل تشخیص نیست اما وقتی خوده هدف توسط فرکانس شناسایی میشه طیف وسیع وزیادی از امواج رو جذب میکنه ودر واقع امواجی هم که د ر اطراف هدف درحال سیر هستند باز بسوی خودش جذب میکنه واینجنین قدرت اون هدف بالا میره که هم ایجاد یک کانال میشه وهم میتونه انتنها رو در هر جایی که ایستاده باشی جذب کنه ولی اگر فقط ردیاب فرکانسی بتونه یون ازاد شده رو بگیره در واقع اون یونها قدرت زیادی برای جذب امواج زیاد ندارند وبه خاطر همینه که دستگاههای خوراکی که یون فلزات رو تشخیص میدن دارای برد کمی هستند چون اون هدف فرکانسی برای جذب کردن وقدرتمند شدن نداره واز طرفی هم مواردی دیگه ای که حاج مجتبی مهندس حمید توضیح دادن هم وجود داره

mantera

یکشنبه 11 فروردین1392 - 9:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
سلام اقا مجتبی دوستم میخواست ردیاب ری فایندر را بگیره بهش گفتم صبر کند تا ردیاب شما تمام شود به نظر شما چقدر طول میکشد این تمام شودو قیمت تقریبی این چقدر خواهد بود با تشکر

یکشنبه 11 فروردین1392 - 11:54pm
مدیر کل
مدیر کل

aziz_1388 نوشته است:
سلام اقا مجتبی دوستم میخواست ردیاب ری فایندر را بگیره بهش گفتم صبر کند تا ردیاب شما تمام شود به نظر شما چقدر طول میکشد این تمام شودو قیمت تقریبی این چقدر خواهد بود با تشکر

سلام عزیزجان
برای تمام شدن این ردیاب منتظر به اتمام رسیدن برنامه نویسی مهندس حمید هستیم اینجور که ایشون بهم گفتند به احتمال زیاد هفته بعد تمام میشه یک هفته هم من باید روش کارکنم از نظر تست و مونتاژ دستگاه همزمان همراه تست با من مهندس حمید و استاد اریای عزیز هم تست میکنند جمعا حدودا ده روز دیگه ایشاالله به بازار میاد .
قیمت تعیین شده با تخفیف برای تمام کاربران انجمن یک میلیون تومان میباشد بصورت کامل یعنی همراه با انتنهای مخصوص
به استادان و مدیران نصف قیمت ؛ ضمنا از امروز هر کسی این ردیاب فوق حرفه ای رو میخواد میتونه پیام خصوصی بده و بره تو نوبت و سریعا هم تاریخ دریافت ردیاب و به انها ابلاغ میگردد

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 12 فروردین1392 - 4:56am
مدیر کل
مدیر کل

خب آقا مجتبای عزیز من رو در عمل انجام شده قرار میدن :D حقیقتش 10 روز زمان مناسبی برای ارائه کردن محصول نهایی نیست ولی خب سعی میکنیم تا اخر فروردین طراحی و ساخت و تست های لازمه به اتمام برسه.
کار برنامه نویسی تقریبا تمام شده و من فعلا 10 فرکانس رو برای اشیاء مختلف در نظر گرفتم. چند فرکانس دیگه هم هست که مطمئن نیست در ردیابی درست جواب بده یا نه. که این فرکانسها باید در عمل تست بشن تا مشخص بشه درست هستن یا نه و اگر درست باشه که اضافه میشه وگرنه باید حذف بشن.
تا اینجای کار دقت فرکانسها در تئوری و شبیه سازی در حد صدم هرتز خوب و دقیق در اومده که انتظار داریم دقت بالا و خطای خیلی کم برای ردیاب رو نتیجه بده. کمی جزئیات مدار و طراحی فیلتر های مناسب و تنظیم سطوح ولتازهای خروجی باقی مونده که اونها هم دیگه رو به اتمام هست.
خدمت دوست عزیزمون که با ری فایندر قیاس کردن هم عرض کنم سیستم این ردیاب از نظر اپراتوری به مراتب ساده تر از اون دستگاه هست و در عین حال کاراییش بنظر من خیلی بهتره چون فلز قدیمی در عمق رو بسیار بهتر ردیابی میکنه تا فلز جدید در سطح خاک رو. دستگاههایی نظیر ری فایندر یا اسپکترا که آریای عزیز هم تجربه زیادی در کار کردن باهاش دارن علاوه بر گران بودن و سختی زیاد در اپراتوری؛ بیشتر برای ردیابی فلزات جدید و کوچک در عمق کم مناسب هستن!
دوستی هم فرموده بود که اگر فرکانس دستی بشه داد بهتره. خدمت ایشون هم عرض کنم به دلایل مختلف فرکانس متغیر مناسب نیست و دقت رو کم میکنه و اپراتوری هم مشکل تر میشه. ما به جای این کار فرکانس دقیق و اثبات شده ای رو استفاده میکنیم که در همه شرایط اقلیمی ثابت هست و درست هم جواب میده و در عین حال اپراتوری رو هم برای شخص راحت میکنه. در عوض فقط یک ولوم قدرت وجود خواهد داشت که برای حجم گیری و کم و زیاد کردن شعاع ردیابی قابل استفاده هست.

دوشنبه 12 فروردین1392 - 3:50pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس استاد حمید بزرگوار و دانا ، از زحمات کم نظیر شما سپاسگذارم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 12 فروردین1392 - 10:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام میشه عکس ردیاب با آنتن بزارید و برا تهیه این ردیاب با کی باید هماهنگ کنیم

سه شنبه 12 فروردین1392 - 1:24am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

دوست گرامی تا چند روز دیگه تصاویر ردیاب وانتنها در فروشگاه گذاشته میشه وبرای هماهنگی باید با اقا مجتبی از طریق پیام خصوصی اقدام کنید

mantera

سه شنبه 12 فروردین1392 - 2:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون

سه شنبه 13 فروردین1392 - 7:35pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان همانطور که قول دادم دسته های این ردیاب بسیار دقیق اماده شده چندتا از این عکسها رو براتون میذارم ببینین
بسیار روان با نمره 4 ساخته شده سر و تهش هم برنجه همراه با خود میله انتن همان برنجی که اقای اریا قبول دارند :) و با کمترین خطا ساخته شده و اصولی حتی از شرکتیها هم خیلی بهتر شده قشنگ تو دست جا میگیره دست عرق هم نمیکنه چون عاج داره روکش دسته و هم طبق استاندارد هست فقط ازم نخواین توش چیه :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 14 فروردین1392 - 2:46am
مدیر کل
مدیر کل

دست مریزاد آقا مجتبی :ymapplause:
واقعا دسته ها بسیار زیبا و حرفه ای و طبق دقیق ترین اصول بنظر میان!
منم هفته دیگه به امید خدا دستگاه اصلی رو مورد آزمایش قرار میدم.

پنج شنبه 14 فروردین1392 - 2:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure