انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 7:35pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

جناب حاج مجتبی ومهندس حمید میشه لطف کنیددر مورد این ردیاب حرفه ای که قراره وارد بازار بشه کمی بیشتر توضیح دهید جون من به شخصه بسیار مشتاق هستم که هر جه زودتر این ردیاب رو ببینم وکارایی اونو بررسی کنم طبق گفته های قبلی شما اقا مجتبی توضیحاتی که داده بودیدمن خودم فکر میکنم که واقعا این ردیاب میتونه بسیار موثر وکاملا کم خطا باشه جون یکی از ضعفهای بسیار مهم ردیابها همین تغییر دمای هواست که با بالا وپایین رفتم دما میتونه روی کارایی ردیاب تاثیر بزاره واونو به خطا بندازه من حتی با ردیابهای پیشرفته هم زیاد کار کردم وجالب اینه که اونها هم تاکید میکردند که ردیاب باید از فلان دما تا فلان دما کار بکنه تا بتونه مفید واقع بشه وثابت نگه داشتن فرکانس ردیاب جیزی هست که واقعا سازنده اون دارای خلاقیت وتبحر هستش از این جهت من خیلی نسبت به کار شما ومطرح کردن همجین موضوع ریزی که عامل بزرگی در خطا انداختن ردیابها میشه خرسند شدم جون من مدتها هستش که دنبال همجین موردی هستم والان که شما این موضوع رو بیان کردید کنجکاوانه منتظر ارایه این ردیاب هستم اگر میشه در مورد این ردیاب کمی بیشتر توضیح دهید وهمجنین امکانان وعمق وبردی که این ردیاب میتونه داشته باشه ولزوما اندازه وحجم این ردیاب

mantera

یکشنبه 4 فروردین1392 - 10:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

استاد آریا سلام ، نگران نباشید اگر سیستم آماده بشه شما اولین نفری هستید که تست رو انجام خواهید داد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 6 فروردین1392 - 8:13am
مدیر کل
مدیر کل

ariya نوشته است:
جناب حاج مجتبی ومهندس حمید میشه لطف کنیددر مورد این ردیاب حرفه ای که قراره وارد بازار بشه کمی بیشتر توضیح دهید جون من به شخصه بسیار مشتاق هستم که هر جه زودتر این ردیاب رو ببینم وکارایی اونو بررسی کنم طبق گفته های قبلی شما اقا مجتبی توضیحاتی که داده بودیدمن خودم فکر میکنم که واقعا این ردیاب میتونه بسیار موثر وکاملا کم خطا باشه جون یکی از ضعفهای بسیار مهم ردیابها همین تغییر دمای هواست که با بالا وپایین رفتم دما میتونه روی کارایی ردیاب تاثیر بزاره واونو به خطا بندازه من حتی با ردیابهای پیشرفته هم زیاد کار کردم وجالب اینه که اونها هم تاکید میکردند که ردیاب باید از فلان دما تا فلان دما کار بکنه تا بتونه مفید واقع بشه وثابت نگه داشتن فرکانس ردیاب جیزی هست که واقعا سازنده اون دارای خلاقیت وتبحر هستش از این جهت من خیلی نسبت به کار شما ومطرح کردن همجین موضوع ریزی که عامل بزرگی در خطا انداختن ردیابها میشه خرسند شدم جون من مدتها هستش که دنبال همجین موردی هستم والان که شما این موضوع رو بیان کردید کنجکاوانه منتظر ارایه این ردیاب هستم اگر میشه در مورد این ردیاب کمی بیشتر توضیح دهید وهمجنین امکانان وعمق وبردی که این ردیاب میتونه داشته باشه ولزوما اندازه وحجم این ردیاب

اریا جان توضیح کامل رو من قبلا هم دادم اما دوباره تو این پست جدا گانه که مربوط به این ردیاب بسیار دقیق و کارامد هست بازگو میکنم
هرچند این موضوع را اقای اریا که استاد بنده هستند کاملا میدونند برای ان دسته از دوستان میگم که تازه اومدن تو این کار و میخوان کار ردیابی رو یاد بگیرن و بدونن که اصلا ردیاب چیه و کار اصلی این به چه صورته و یه ردیاب خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشه .
اکثر ردیابها طلا رو پیدا میکنند این برای همه ثابت شده هست منظور طلای جدیده نه قدیم منظور از قدیم این نیست که طلای قدیم رو نزنه نه , منظورم اینه که اگر طلای داخل خاک وجود داشته باشه و ما بخوایم پیداش کنیم با ردیاب های معمولی مصیبته , یعنی چی یعنی هم فرکانس این طلا و فلزات دیگه داخل خاک به فور مواد معدنی وجود داره که دقیقا مشابه این فرکانسهاست و ردیابها به اشتباه اونها رو هم سرچ میکنند خوب حالا ما چیکار کنیم که از دست این مواد معدنیها رهایی یابیم . یکی از راه ها تولید فرکاس بسیار پایین برای این ردیابهاست که تو این محدوده مشابه مواد معدنی که هم فرکانس هستند خیلی کمتره
راه بعدی تولید موج حذف کننده برای از بین بردین امواج و نویز های مزاحم که این موج هم باید همراه با این موج حامل فرستاده بشه و عمل حذف کنندگی رو انجام بده قبلا هم گفتم یه نوع حذف کننده هست بنام eliminator e-120 که کارش فقط حذف کنندگی امواج مزاحم و املاحه که بصورت جداگانه به فروش میرسه که قیمت اونم تقریبا به روز حساب کنین دو میلیون تومان میشه خوب این حذق کننده ای که ساختند به نظر ما بدرد حذف کنندگی نمیخوره یعنی فرکانسی که این حذف کننده تولید میکنه اصلا تو محدوده فرکانسی که ردیاب های دیگه هستند نیست تا اگرم نزدیک به اون فرکانسها باشه دقیقا باید خود اون فرکانس باشه یعنی چی یعنی مثل اگه ما داریم برای فرکانس قلع 487 هرتز اون موج حذف کننده هم باید همین 487 هرتز باشه اما با یه شکل موج دیگه که حذف کنه امواج مزاحم رو برای تمام فلزات دیگه هم همینطوره تقریبا ده نوع فلز رو این ردیاب میتونه شناسایی کنه ازجمله : 1- طلازرد 2- طلای سفید ( پلاتین ) 3 - نقره 4- الماس 5-مس 6- برنج و مفرق 7- قلع 8- سرب 9-اهن 10- ذغال( کربن ) 11- کوزه ( خشت پخته) این مورد اخری رو باید ببینیم روش میشه سوار کرد یانه بعدا اعلام میکنیم ضمنا برای پیدا کردن طلا از دو فرکانس درست شده که فرکانس دومی درصد بودن بار رو تایید میکنه
اینها همه داخل نمایشگر به نمایش در میاد و با دوتا کلید میتونین انتخاب کنین فلز مورد نظر رو البته مشورتی که با اقا حمید انجام شد قرار شد ایشون سعی کنه نام فلزات بصورت فارسی به نمایش در بیاد حالا باید دید چی میشه . اونوقت برا هر کسی که سواد انگلیسی نداره و بنظر من بزبان همین فارسی بنویسه خیلی هم جالبتر و زیباتر میشه .
ولوم حجم گیری هم داره که این خیلی مهمه برای ردیاب های حرفه ای با همون ولوم هم میتونین بردشو هم کم و زیاد کنین یعنی جنس کم برای عمق کم جنس زیاد برای عمق زیاد هرچند ردیاب ها کلا عمق بالایی دارند
به شعاع 500 متر و عمق 10 متر رو میتونه شناسایی کنه و این شعاع 500 متر رو شما درنظر بگیر وقتی انتن فرستنده امواج دور گردنتون هست فکر کن بینهایته یعنی همراه شما در حرکته اما ازنقطه ای که واستادین تا شعاع 500 متر و با خیال راحت سرچ میکنه که بنظر من یه برد ایده آله واسه ردیابی کمتر از این بدرد نمیخوره بیشتر از این هم چون قدرت بیش ازحد زیاد میشه درصد خطا میره بالا بهترین حالت همی برد است .
برای چی ما به این فکر افتادیم که ردیابی درست کنیم که با میکرو درست بشه و فرکانس بسیار دقیق و به هیچ عنوان تغییر نکنه . ما اومدیم یکی از دستگاهای دوستان رو که خریده بودند از یکی که نامشو نمیخوام ببرم مدارشو کاملا گذاشتیم تو یخچال دیدیم مثلا فرکانس باید 612 هرتز باشه تو حالت معمولی 610 هزتزه تو یخچال گذاشتیمش شد 550 هرتز بعد گذاشتیمش رو شوفاژ شد 700 هزتز خوب این چه فرکانس ثابتیه اخه شما در نظر بگیر برای ردیابی بارها گفتم فرکانس باید ثابت باشه تو هیچ اب و هوایی و اصلا تغییر نکنه حالا بعضی از دوستان میان به ردیاب مدار دور کننده سگ میذارند یا یه مدار دیگه مثلا همین سنسور مگنومترها که اصولا این سنسورها برای اهن طراحی شده نه طلا یا یون یاب های صوتی که برای تبلیغات بیشتر که فروش بیشتر کنن میگن مثلا این دستگاه دو تاکار انجام میده یعنی چی . مدار ردیاب باید فقط ردیابی کنه حتی یه سیم اضافی هم نباید توش باشه چه رسد به مدارات دیگه همراه با این من میگم خازن بیخودی توش نباشه مربوط به تولید فرکانس حالا بیایم یه مدار دیگه بذاریم تنگش . خوب این مدارات دیگه رو میشه تو یه جعبه دیگه درست کرد جدا گانه اصلا نزدیک این ردیاب نباید باشه . من چندین تبلیغات دیگه ای متاسفانه مشاهده میکنم واقعا در تعجبم اخه چرا بعضی ها برای فروش بیشتر دستگاهاشون از این کارهای عجیب و غریب استفاده میکنند . جند روز پیش این اقای هوشی ما یه کاتالوگی گذاشتند تو انجمن که من مجبور شدم حذفش کنم تو کاتالوگ دستگاهای زیادی بود خوب یه نمونه همین ردیاب بود که قیمتش هم خیلی بالا جالب اینجا بود که داخل دستگاه ردیاب یه مداری بود بنام دور کننده سگ که برای این دور کردن سگ احتیاج هست که یه فرکانسی تولید بشه خوب که تو محدوده صوتی شنوایی اون سگه که ازارش میده و سگ فرار میکنه مانند این نوع مدارات زیاده دورکننده مثلا مار یا هر حیوان دیگه چه دلیل داره این مدار رو برمیدارین میذارند تو این دستگاها همون فرکانسی که برای تولید سگ تولید میشه تو ردیاب هم اثر میذاره و انتها رو منحرف میکنه یا ردیاب رو کاری میکنند یه مدار دیگه بهش وصل میکنن مثلا نقطه زن خوب این نقطه زن رو میشه جداگانه درست کرد واقعا متاسف میشم این ها رو میبینم که چطور میخوان سر این ملت بیچاره که بسختی پول درمیارند و اینها رو میخرند .
نقطه زن کارش نقطه زنیه و ردیاب هم کارش ردیابیه
خوب این ردیاب ما جوری طراحی شده که میتونه 30 ساعت برای شما کار مفید انجام بده و باطریشم زود خالی نمیکنه و تقریبا ضد ضربه و ضد اب هم میباشد و ضد گرد و غبار و رطوبت
نشانگر باطری هم داره شبیه لپ تاپ که درصد کم شدن رو نشون میده و هرچند ثانیه یه بار هم تست میکنه ردیاب رو حالا فکر کنین چرا ما کار کردیم که هرچند ثانیه یه بار تست کنه و یه سره تست نکنه باطری رو این قدر این ردیاب ها حساس حستند حتی این مدار نباید درگیر کار های دیگه نشه و موج فرستاده شده کاملا صاف و بدون نویز باشه .
من میدونم این ردیاب رو که ما داریم طراحیش میکنیم دست سودجویان بیافته اولین کاری که میکنن سعی میکنن که ازش کپی بگیرند و به قیمت خیلی بالایی بفروش برسونند حتی شاید 20 میلیون هم بفروشند بعید نیست ادمهای سودجو همه جا هستند و در کمین نشستند برای همین هم برای این موضوع فکری واسش کردیم . که قابل کپی برداری نباشه و یه قیمتی براش درنظر میگیریم که همه بتونند این ردیاب بسیار دقیق رو بخرند من سعی میکنم این مدار رو بصورت کامل به دوستان بدم چون حتی درست کردن انتنها هم شرایط خاص خودش رو داره و همه چی حساب کتاب داره .
اندازه این ردیاب هم خیلی کوچک و سبکه و به راحتی قابل حمل هست .
بهرحال ببخشید که پرحرفی کردم این ها رو باید میگفتم تا دوستان عزیز بدونن که وقتی میخوان مبلغی واسه یه چیز خوب بدن ارزش داشته باشه . :)

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

سه شنبه 6 فروردین1392 - 6:02pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس آقا مجتبی ، خیلی عالیه ؛ ما افتخار میکنیم که بهترین ردیاب دنیا رو خواهیم داشت با تکنولوژی و تفکر نوین . :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 12:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و ممنون اقا مجتبی..مطلبی که فرمودی در مورد سیستم ردیابتون خیلی بنظرم جالب اومد..چون خیلی نکاتی رو بیان کردی که من نمیدونستم و بعضی چیزها هم تو خیالاتم بهش فکر میکردم..خوب میشه اگه همین زودیا برای ارایه تو فروشگاه قرارش بدی...منتظریم

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 10:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خب آقا مجتبی لطف کردن باز هم اسرار رو فاش کردن :-w :D
مطالبی که گفته شد تقریبا همینا هست. فقط بصورت مختصر مفید عرض کنم این یک ردیاب فول دیجیتال دارای ژنراتور و گیرنده و سیستم حذف کننده همزمان همگی بصورت مجتمع و داخلی از نوع بیسیم خواهد بود که دارای فرکانس دقیق و صفحه ال سی دی بعنوان نشاندهنده شیء مورد ردیابی و درصد شارژ باطری هست.
تمرکز من از نظر طراحی بیشتر دقت فرکانسهاست که همونطور که گفته شد در آب و هوا و شرایط مختلف دستگاه دچار خطا و تغییر فرکانس نشه و در هر شرایط یک جور کار بکنه. ضمن اینکه تنظیم فرکانس دیگه در کار نیست و برای همین کار ساده تر هم میشه.
نکته بسیار مهم دیگه در مورد این ردیاب غیر قابل ردیابی بودن خود این ردیاب هست! یعنی به نوعی رادارگریز خواهد بود و بهیچ وجه در منطقه ای که شما از این ردیاب استفاده میکنین ؛ هیچ دستگاهی قابلیت تشخیصش رو نخواهد داشت.
سایر موارد و جزئیات نیاز به تستهای زیادی داره که فعلا در موردش نمیشه نظر داد. از نظر زمانی هم نمیدونم کی حاضر بشه ولی حداکثر تلاشمو میکنم که زودتر به نتیجه نهایی برسیم.

جمعه 9 فروردین1392 - 6:03pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ظمن سپاس فراوان از جوابتون امیدوارم هر چه زودتر این ردیاب به فروشگاه بیاد کلا من علاقه زیادی به ردیاب دارم وازردیابهای جدیدوپیشرفته استقبال میکنم واین ردیاب هم روز به روز سیستم های جالب خودش رو به نمایش میزاره از جمله قابل ردیابی نشدن به هر حال امیدوارم که محصولات ایرانی روز به روز پیشرفته تر وباقیمتی مناسبتر برای علاقمندان به رشته وارد بازار بشه
بازم سپاسگذار از توضیحات کاملتون

mantera

جمعه 9 فروردین1392 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
آقا من یه نظری داشتم البته بیشتر شماها میدونید که من زیاد از الکترونیک سررشته ندارم.میگم مگه نمیگن هرچقدر فرکانس بالا باشه قدرت تشخیص بالاترو درصد خطا کمتره؟خوب نمیشه یه ردیابی درست کرد که با فرکانس مثلا گیگا هرتز کار کنه تا وقتی میگه این یونی که از زمین خارج میشه نقره هست 100%نقره باشه.درسته اگر فرکانس بالا باشه عمق میاد پایین ولی خوب مگه ردیاب یون فلز رو رو سطح زمین نمیزنه؟پس نیاز نداریم امواج زیر زمین نفوذ کنه.همون با فرکانس بالا رو سطح زمین یونهارو دقیق تفکیک کنه کافیه.
اگر مسخره بود ببخشید :D

شنبه 10 فروردین1392 - 9:19pm
مدیر کل
مدیر کل

lrl نوشته است:
سلام دوستان
آقا من یه نظری داشتم البته بیشتر شماها میدونید که من زیاد از الکترونیک سررشته ندارم.میگم مگه نمیگن هرچقدر فرکانس بالا باشه قدرت تشخیص بالاترو درصد خطا کمتره؟خوب نمیشه یه ردیابی درست کرد که با فرکانس مثلا گیگا هرتز کار کنه تا وقتی میگه این یونی که از زمین خارج میشه نقره هست 100%نقره باشه.درسته اگر فرکانس بالا باشه عمق میاد پایین ولی خوب مگه ردیاب یون فلز رو رو سطح زمین نمیزنه؟پس نیاز نداریم امواج زیر زمین نفوذ کنه.همون با فرکانس بالا رو سطح زمین یونهارو دقیق تفکیک کنه کافیه.
اگر مسخره بود ببخشید :D

خواهش میکنم هادی جان
نظر شما برای ما محترمه اونی که شما گفتین میشه یون یاب . خوب فرکانس درحد گیگاهرتز باشه فقط سطح زمین رو پیداکنه انوقت اگه اون بار پلمپ باشه داخل یه ساروچ محکم باشه و تو عمق باشه چی انوقت دستگاهی باید باشه که نفوذ کنه تو دل خاک و از اون محفظه عبور کنه و فلز رو تشخیص بده :)
باهر دستگاه ردیابی حتی دو تا انتن هم میتونین تو سطح با خوراک اون یون صادر شده از فلز رو پیدا کنین مهم نفوذ پذیریه و رفع خطاهای موجود بعد با نقطه زن اونجا رو تایید میکنین

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

شنبه 10 فروردین1392 - 9:34pm
مدیر کل
مدیر کل

پیرو فرمایشات آقا مجتبای عزیز خدمت هادی جان عرض کنم خب هر فرکانسی در هر سیستمی کاربرد خودشو داره! فرکانسهایی که در سیستمهای ردیاب استفاده میشه با فرکانسهایی که در فلزیابها و یون یابها و جی پی آر استفاده میشن کاملا متفاوت هستن.
در عین حال فرکانس بالا اصولا نفوذش هم کمتره و برای سطح زمین بیشتر مناسبه و حساسیتش به اشیاء کوچک هم بیشتر هست که این مورد باعث خطای بیشتر ردیاب در مورد ذرات میشه. بنابراین ما برای کم کردن خطا و نفوذ بیشتر در عمق اتفاقا به فرکانسهای پایین نیاز داریم.
اینکه شما فرمودین یون رو باید بزنه خب ما داریم ردیاب میسازیم نه یون یاب! ردیاب هم که فقط یون فلز رو نمیزنه ؛ بیشتر خود فلز رو میزنه! برای همین هم شما میتونین همه ردیابها رو با فلز جدید هم تست کنین و میبینین جواب میده.
از این گذشته هیچ فرمول علمی مشخصی هنوز برای ارتباط بین جنس شیء و عدد فرکانس وجود نداره و این فرکانسها کاملا تجربی بدست اومدن. بنابراین ما نمیتونیم به دلخواه فرکانس خاصی رو بذاریم! باید از تجربیات شرکتهای بزرگ و اشخاص مجرب و معتبر در مورد این فرکانسها استفاده کنیم و دستگاه بر اون اساس کار بکنه تا نتیجه هم مطمئن باشه.

شنبه 10 فروردین1392 - 10:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure