انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:55pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 فروش آنتنهای جدید برای FPL-35 سه منظوره توسط آقا مجتبی 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

پیشنهاد منم اینه حال که قراره یه آنتن خوب ساخته بشه بهتره رو این آنتن مارپیچی هم تحقیق شود و در صورت امکان پیاده سازی شود.
به هر حال قرار نیست هر روز یه آنتن ساخته شود

یکشنبه 26 مرداد1393 - 9:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

به به بسیار عالی خیلی خیلی خوب به نظر میاد وقتی اساتید هم تاییدش کنن جای حرفی باقی نمیمونه مرسی اقا مجتبی خسته نباشید :YMAPPLAUSE:
اما به نظر من میتونه بهتر از این هم باشه وباز هم جای کار داره من تجربه کار با انتی که دسته اون باریک بوده رو داشتم یه جورایی لرزش دست باعث میشد تا کنترل خوبی روی انتن نداشته باشم ضمنا حس خوبی هم به ادم نمیداد.....
طرح مارپیچ هم چیز خوبیه ولی اون بیشتر به کار دسته انتن های قبلی میاد روی دسته انتن من که خوب جواب داد البته من از برنج با قطر 3 استفاده کردم فقط در حد تست....
حالا اگه روی این جدیدها هم استفاده بشه خوب جواب بده چه بهتر...
باتشکر :-BD :-BD :-BD

یکشنبه 26 مرداد1393 - 10:03pm
مدیر کل
مدیر کل

hamze2000 نوشته است:
مجتبي عزيز خسته نباشي.
من تو طراحي تا حدي تجربه دارم و فكر كنم اگه نوك انتن ها يكمي بزرگ تر و بصورت گروي باشن از نظر چرخش كيفيت كارش خيلي بهتر ميشه.تو اينترنت هم سرچ كردم تونستم يه عكس براش پيدا كنم.كلا ميله هاي دراز براي اينكه كيفيت چرخش خوبي داشته باشن بايد نوك اونو خاص و بصورت گروي باشه.تو عكس هم اگه به نوك انتن ها نگاه كنيد متوجه ميشيد گروي هستن

ممنونم استاد
نوک انتنها رو چشم میتونم کاریش بکنم یه نوع ژیگلور دارم که دقیقا این انتن میره داخلش و نوکش هم یه مقدار مخلوطیه و کوچیکه همانیه که میخواین حالا هرکی دوست نداره میتونه درش بیاره . بعد اندازه طول انتن فعلا 45 سانته اگر باید بزرگتر بشه بگین تا همان اندازه بشه بعد هرکی خواست میتونه کوچکترش بکنه .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 26 مرداد1393 - 2:09am
مدیر کل
مدیر کل

Kani نوشته است:
پیشنهاد منم اینه حال که قراره یه آنتن خوب ساخته بشه بهتره رو این آنتن مارپیچی هم تحقیق شود و در صورت امکان پیاده سازی شود.
به هر حال قرار نیست هر روز یه آنتن ساخته شود

استاد کانی جان اگه میشه یه نمونه از این انتنهای مارپیچی بهم بدین تا ببینم و مشخصات اونو یعنی طول این انتن و فاصله مارپیچها و قطر مارپیچ و ایا به نوک میرسه این قطرش کمتر میشه ؟ و درنهایت با چه دستگاهی من اینو منظم مارپیچ دربیارم ؟ :)

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

دوشنبه 26 مرداد1393 - 2:11am
استاد
استاد

ارتین نوشته است:
جاوید جان , من قبلا یه ردیاب دیدم که انتن اون با انتن های ردیاب ما کمی فرق داشت , فرقش این بود که میله انتن نرسیده به دسته به حالت مارپیچ مخروطی بود , ولی تا بحال تو نت هم این انتن رو ندیدم , اپراتورش هم حرفه ای بود نقطه ای رو هم از فاصله دور سنس کرد , موقعیت اونجا ناجوره نمیشه کار کرد , بنظرتون اون مارپیچ میتونه تاثیر مثبتی تو کار انتن داشته باشه ؟ تشکر

درود بر شما
به نظر من انتنها علمی ساخته بشن بهتره که فقط تزئیینی باشه یکی وسط را مار پیچ کنه یکی انتهای انتن را شکل مستطیل دربیاره.هر اپراتوری که وارد باشه فرقی براش نمیکنه با چه شکلی ردیابی کنه چون میدونه که قضیه ردیابی از چه قراره اصل ردیابی فرکانس دقیق هست در دستگاههای فرکانسی بقیه دیگه رنگ و جلا هست حالا ممکنه با تکمیل طرح انتنها فقط کاربران تازه کار تسلط بیشتری اوی اون داشته باشند ولی اگه طرح انتن بخواد باعث حذف ذرات بزرگ بشه تقریبا یک ارزوی دست نیافتنی هست

دوشنبه 27 مرداد1393 - 5:36am
مدیر کل
مدیر کل

بنده هم با نظر جاوید عزیز موافقم! الان این طرح دارای حساب و کتاب خاصی هست. ما میدونیم کدوم قسمت به چه دلیل باید چه ابعادی داشته باشه و به چه صورتی باشه. اما بعضی طرحها رو آدم هر چی فکر میکنه نمیتونه فرمول خاصی براش در بیاره! :D حالا یا علم افرادی که ساختنش خیلی بیشتر بوده یا بر اساس آزمون و خطا به یک طرحی رسیدن که معمولا در این صورت خودش جای اصلاح داره.
با وجود همه اینها دیگه قرار نشد تا ما آنتن جدید ارائه میدیم روزی چند طرح و پیشنهاد داده بشه! چندین ماهه من دارم تاکید میکنم آنتن باید عوض بشه! چرا واقعا هیچ کس جز جناب هوشی بصورت عملی طرح پیشنهادی خودش رو ارائه نداد؟ تا به اینجا رسید که هر روز یک طرح جدید پیشنهاد میشه! :D بعضی از این طرحها شاید چند ماه کار لازم داشته باشه تا حساب و کتابش مشخص بشه. بعضیاش هم شکل خاصی داره یا از جنس خاصی درش استفاده شده که تا نمونه اصلی آنتن در اختیار نباشه نمیشه ساخت. بهرحال این تجهیزاتی که آقا مجتبی دارن فکر میکنم اکثر انواع آنتن رو میتونن بصورت سفارشی بسازن! ولی طبیعتا اگر چیز عجیب و غریبی باشه باید نمونه آنتن رو دوستان ارائه بدن.
در مورد طرح فعلی فقط نکته ای که جناب حمزه فرمودن قابل تامل هست که به آقا مجتبی عرض کردم تست بگیرن.

دوشنبه 27 مرداد1393 - 6:00am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

viewtopic.php?f=30&t=1673
..
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=30&t=1673

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 27 مرداد1393 - 8:30pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عزیز مخصوصا استاد حمزه که فرمودین نوک انتن گرد و کروی باشه من تنها چیزی که بخاطرم اومد و سوراخ داخل این فیت میله برنجی نمره 4 بود رو پیدا کردم که خیلی عالی شد .
اینم از عکسهای جدید و نهایی
انشاالله فردا برای اقای حمزه و کانی و جاوید و تهرانی و دیگر دوستانی که قبلا نام بردم میفرستم تا تست کنند .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 27 مرداد1393 - 1:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
خسته نباشی اقا مجتبی.به نظر خوب میاد داداش

شنیدن کی بود مانند دیدن

سه شنبه 28 مرداد1393 - 4:31am
YIM
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مجتبی جان ظاهرا که خیلی خوب شدن و امیدوارم توی تستهای عملی هم سربلند باشن.
همگی موفق باشین
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 28 مرداد1393 - 8:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure