انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 6:15pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 11  بعدی
 فروش آنتنهای جدید برای FPL-35 سه منظوره توسط آقا مجتبی 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

کاملا درسته بنده هم به این نتیجه رسیدم دیروز و با اقا حمید صحبت کردم و اول قرار شد من عقب این تعادل رو 16 سانت بگیرم و تو تست خوب که دقت کردم به مشکل برخوردم و برای تعادل دو راه بنظرم اومد یک : این میله تعادل رو کلا 5 سانت بگیرم چون تا 5 سانت خوب جواب داد , تهش رو یه لوله پلی اتیلن بذارم که اندازه اش 25 سانت میشه که هرکسی خواست میتونه این لوله رو به راحتی دربیاره بدون تعادل کارکنه میشه انتن قبلی اما تمام برنجی و اقا حمید قبول نکردن و گفتند خیلی این لوله بزرگه بجاش بیا از همین میله برنجی استفاده کن به قطر 20 تا 25 میل که تقریبا 5 یا 6 سانت میشه و اینطوری هم راحت سرچ میشه و هم تعادل داریم حالا بنده فردا یک نمونه درست میکنم تست میکنم ببینیم چطوره و اگه خوب جواب داد عکسشو نهایی میکنم .
مخزن خوراک هم زیر دسته تعبیه میشه فقط کافیه فیش رو باز کنید خوراک رو داخلش بذارید . داخل میله تعادل نباشه بهتره

باز هم اساتید نظری دارند اعلام کنند .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

شنبه 24 مرداد1393 - 2:29am
استاد
استاد

آرین نوشته است:
جاوید جان اگه گفته شما درست باشه پس نتیجه میگیریم که بار واقعی قویتر از ذراته که میتونه آنتنهای کج و سنگین رو به طرف خودش بکشه ولی ذرات نمیتونن
اگه اینطور بود که این همه بحث وجود نداشت
فکر نکنم اینطور باشه

آنتن باید روان و حساس باشه به نظرم و اگه اونطرفا بار باشه آنتنها کار خودشونو میکنن با توجه به روش 20 دقیقه 3 دقیقه

هر کسی یه نظری داره دیگه

درود بر شما
وقتی فلزی زیر خاک باشه قدرت اون خیلی بیشتر از ذرات هست منتهی ما نمیدونیم که ذراتی که ردیاب گرفته چقدر وزن واقعی داره و تشخیص ما برای فلز یا غیر قلز ضعیف هست میله برنجی هر چی کلفتر و سنگن تر باشه ذرات بیشتری را رد میده ولی در عوض به فلزات عکس العمل بهتری داره اگه انتنها سنگین باشند کافی چند دقیقه ردیاب را بیشتر روشن بزاری تا اهداف را بتونی توی یه منطقه سنس کنی.در ضمن اگه میله پشت انتنها بلند و سنگین تر باشند فرکانس به اون بیشتر گرایش پیدا میکنه چونکه قدرت مغناطیسی بیشتری را به خود جذب میکنه و اگه سعی بشه وزن را روی شافت قرار داد مطمعنا قدرت گردش انتن کمتر میشه و ذرات را نمی گیره.تقریبا من سه نوع انتن با سه میله برنجی متفاوت برای فرکانس گیری ساختم فقط مورد اخری که وزن روی شافت هست خوب برام جواب میده و حتی باد کمتر حریف اون هست

شنبه 25 مرداد1393 - 4:58am

همچنین برای جلوگیری از تاثیر باد یک شی پلاستیکی را می شود با یک پین در دم ان تعبیه کرد تا در مواقع لزوم وصل شود :

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 25 مرداد1393 - 9:23am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مجتبی نوشته است:
کاملا درسته بنده هم به این نتیجه رسیدم دیروز و با اقا حمید صحبت کردم و اول قرار شد من عقب این تعادل رو 16 سانت بگیرم و تو تست خوب که دقت کردم به مشکل برخوردم و برای تعادل دو راه بنظرم اومد یک : این میله تعادل رو کلا 5 سانت بگیرم چون تا 5 سانت خوب جواب داد , تهش رو یه لوله پلی اتیلن بذارم که اندازه اش 25 سانت میشه که هرکسی خواست میتونه این لوله رو به راحتی دربیاره بدون تعادل کارکنه میشه انتن قبلی اما تمام برنجی و اقا حمید قبول نکردن و گفتند خیلی این لوله بزرگه بجاش بیا از همین میله برنجی استفاده کن به قطر 20 تا 25 میل که تقریبا 5 یا 6 سانت میشه و اینطوری هم راحت سرچ میشه و هم تعادل داریم حالا بنده فردا یک نمونه درست میکنم تست میکنم ببینیم چطوره و اگه خوب جواب داد عکسشو نهایی میکنم .
مخزن خوراک هم زیر دسته تعبیه میشه فقط کافیه فیش رو باز کنید خوراک رو داخلش بذارید . داخل میله تعادل نباشه بهتره

باز هم اساتید نظری دارند اعلام کنند .

سلام
تبریک میگم بابت انتنهای جدید
طبق تستهایی که انجام دادم و قبلا هم گفتم اگر حالت تعادل کامل برقرار باشه کنترل انتنها بسیار مشکل میشه و جواب خوبی نخواهد داد برای رفع این مشکل باید نقطه تکیه گاه طوری طراحی بشه که بخش مربوط به انتنها سنگین تر از قسمت مربوط به وزنه تعادل بشه . اگه مهندس مجتبی بتونن حدود نصف میله تعادل رو تو خالی کنند مشکل برطرف خواهد شد.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 25 مرداد1393 - 11:55am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

اگه به این شکل باشه بهترین نتیجه حاصل میشه
درپوش هم تا حد ممکن سبک باشه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 25 مرداد1393 - 12:36pm
مدیر کل
مدیر کل

هوشی جان من همین حالت هم تست کردم تو خالی, توپر, مسی, برنجی, دسته مسی, دسته برنجی, تنها فقط ته تعادل باید کمتراز 5 یا 6 سانت باشه بزرگتر باشه سرچ نمیکنه حالا هر فلزی باشه وصل بشه بهش خبری نیست اما بهش هرچی بزنی جز فلز سرچ میکنه برای بهتر شدن و کیفیت کار و شکیل شدن همان نظر مهندس حمید که گفتند قطر میله تعادل رو بیشتر کن طولش کم میشه و مشکل حل میشه .
درضمن من انتن رو دقیقا تعادل نگرفتم چون قبلا گفته بودین تقریبا دوسوم وزن سنگینی باید جلو انتن باشه رعایت کردم اما بازم سرچ نشد چند نفر از دوستانم هم دادم که تو ردیابی حرفه ای هستند و متوجه شدند سرچ نمیکنه هرچقدر قسمت تعادل عقب رو کوچکتر میکردم سرعت واکنش اون بیشتر میشد و اخرش به 5 سانت رسید بعد بفکرم زد یه لوله پلی اتیلن سفید بذارم داخل این لوله 5 سانتی دیدم هم تعادل خوب شد و هم چقدر قشنگ سرچ میکنه چون حالت بزرگ و ناجور بود به این نتیجه رسیدم حتما باید میله تعادل کوچکتر باشه و قطرش بیشتر و اصلا هم لازم نیست داخلش خوراک باشه جون بعدا روی تنظیم دوستان به مشکل برمیخورند همین ته دسته باشه کافیه .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

شنبه 25 مرداد1393 - 1:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان این دو عکس را ببینید ایا بعضی از قسمت هاش میتونه کمکی بکنه . من که سر در نیاوردم :-BD

پیوست:
1 (2).jpg

پیوست:
1 (1).jpg

شنبه 25 مرداد1393 - 9:34pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان طرح نهایی این انتن ردیاب اماده شد و کلی باهاش تست کردم خیلی عالی جواب میده .هم جمع و جوره و هم سه تیکه میشه راحت میشه حمل و نقل کرد و تمام برنجیه سه منظوره .ققط تغییراتی که انجام شد مخزن خوراک رو زیر دسته قرار دادم و میله تعادل و انتن ثابته . درمورد قیمت که گفتم برای غریبه ها دوبرابره برای اینه که فروشنده ها نیان از من 200 بخرن و به قیمت بالا بفروشن این قیمت 200 فقط برای کسانی هست که از ما ردیاب خریداری کردند .

شنبه 25 مرداد1393 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آهااااا این شد ی آنتن ردییییف.... ظاهرش ک اصلاح شده دمت گرم مهندس .. کاراییشم ک اقا مجتبی فتوا داد اساتید ردیابی جناب حمزه جاوید زحمت تست رو متقبل بشین کاربرا منجمله خودم چشممون ب زحمات شماست عزیزان. سپاسگزارم ازتون. فقط مهندس مجتبی این روکشای لاستیکی حتما باید باشند? ی توضیح مختصر لطفا

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

شنبه 25 مرداد1393 - 10:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت

الان خيلي بهتر شده ، آفرين آقا مجتبي ، اين آنتن تأثيرات ذهني رو خيلي كمتر هم ميكنه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 25 مرداد1393 - 11:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure