انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:06am

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 اپراتوری ردیابهای شرکت deep finder انگلیس 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

اقای فلز یاب تک به فلز جو خوش اومدین اگه تجربه کار با دستگاههارو دارین میتونین بیان کنین تا سایر دوستان بتونن استفاده کنن و ما هم خوشحال میشیم از کاربرایی که تجربه هاشونو بیان میکنن و در اختیار سایرین میزارن ولی اگه قصد تبلیغ رو دارین خلاف مقررات انجمن هست و پستهاتون حذف میشه قبلا هم به شما گوشزد کرده بودم

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 28 خرداد1393 - 7:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فوق العاده س بخصوص مدله جدیدش واقعآدرحده بنزه ه ه ه ه ه

چهارشنبه 28 خرداد1393 - 10:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

واقعا :ymdevil:

پنج شنبه 19 تیر1393 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داداش شمابهت قلابی انداختن چرابیخودسره همه میشکونی..شمابایدچشماتوبازمیکردی .....
من یادگرفتم دیگه اطلاعات ندم توانجمن اینجوری بهتره والله وسنگینترم هستی مثه همه یه خونه نشیناونظاره گرها<یه دوست دارم استادیه واسه خودش میگه همه توکشورمون تواین زمینه اطلاعاتشون کمه پس اطلاعاتی ندیدبذارتوجعل ه خودشون بمونااودست وپابزنندوغرق تربشاودستم زیادنکنیددد اره ه ه ه ه ه ه
الان 1ساله هرکی اومدش یه چیزی بارش بودش به طوره شدت کوبیدنش گذاشت رفت وباره انجمن شده افراده تازه کار
یکی ازدوستام استاده ugاست به طوره فوق العاده عجیب کارمیکشه ازش ... ازش دعوت دکردم بیاداینجابایه ایدی اومددیدانقدجوش خرابه گفت باباچیه بیایم به ادم 4تاچیزم میبندندادموپشیمون میکنابیخیال...اگه میومدمیفهمیدی ردیاب یعنی چی ...تفکیک یعنی چی...هدف زدن باخطازدن چیه .هدف افقی زدن یعنی چی
حیف که نمیذارین خودتون....

پنج شنبه 19 تیر1393 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علی آقا یه عده رو ولش کن شما به دوستت بگو بیاد
همه که اینجوری نیستن

پنج شنبه 19 تیر1393 - 11:06pm
مدیر کل
مدیر کل

علی آقا جسارتا طبق صحبت خود شما پس خودت هم هنوز خیلی چیزا هست که نمیدونی! برای همه همینه. کسی هم که خیلی چیزی بارش بوده همیشه اینجا عزت و احترام داشته ولی من فکر میکنم بیشتر اونایی که شما مد نظرت هستن منافع شخصی داشتن!
حالا بحث زیاده. شما یک نفر آدم وارد بیار توی این انجمن بطور مفصل مثل اموزشهای اگزاماینر و جی پی ایکس و لورنز اپراتوری همین ردیاب ها رو قشنگ توضیح بده. من خودم به شما قول میدم فرش قرمز هم براشون میندازیم و رتبه هم بهشون میدیم! کسی مخالف آموزش در این انجمن نیست. بنده هم فعالیت شبانه روزی اینجا دارم میکنم و دوست دارم همه همراهی کنن! ولی وقتی به اسم آموزش و کمک تشریف میارن و تنها بعد 1 یا 2 پست نصفه و نیمه مشخص میشه 90 درصدشون فروشنده و دلال فروش و امثالهم هستن ؛ بنظر شما چکار باید کرد؟ من حتی در تاپیک خرید و فروش هم عرض کردم میخواین تبلیغ دستگاههاتون رو بکنین ما مشکلی نداریم بشرطی که در تاپیک خودش باشه! در عین حال واضح عرض کردم حتی قرار دادن آموزش های اپراتوری به نفع خود فروشنده هاست! من نمیدونم ما لااقل چیزی که دور و برمون توی این انجمن زیاد داریم فروشندست! چرا هیچکدوم نمیخوان حتی مسیر تبلیغاتی خودشون رو به آموزش مزین کنن و صرفا تبلیغ میکنن! ما ایرانیها کلا مشکلمون اینه دنبال بازی برد - برد نیستیم! همه میخوان بازی برد - باخت انجام بدن! طبیعیه که در این نوع بازی همیشه شما برنده نیستین! یک جا هم میبازین. ولی در بازی برد - برد همیشه همه برنده هستن! من عرضم همینه اشخاص بیان واقعا حضور مفید و مثبت داشته باشن ؛ به جای خودش خواستن میتونن بهره برداری هم بکنن! حالا این گوی و این میدان.

پنج شنبه 19 تیر1393 - 11:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: سرزمین آریایی
دوستان عزیز سلام ،چون کامل میخوام توضیح بدم شاید به دو سه پست برسه.شروع میکنیم: ابتدا یونیت رو در محلی کار میذاریم که ی سطح صاف به مساحت ی دایره به قطر 6 متر وجود داشته باشه.بعد از گذاشتن دستگاه روی زمین ،دوتا سوراخ به فاصله 50 سانت و به عمق میخ های پراب ها ایجاد میکنیم .سوراخها رو با پیچ گوشتی و یا میلگرد نوک تیز شماره 10 و ضربه چکش درمیاریم و پرابها رو تو خاک فرو میکنیم.و محل سوراخ ها رو ی کم آب میریزیم تا رسانایی بیشتر شه. و بعد از اون دایره ای به شعاع 3 متر و به مرکز نقطه وسط پراب ها درست کرده و محیط دایره رو علامت گذاری میکنیم ،بعد از مشخص شدن قوس محیط دایره.تمامی فلزات نزدیک دستگاه رو تا 10 متر دور میکنیم و بعد دستگاه رو روشن میکنیم.دستگاه از اپراتور میخواد که فلز مورد نظرشو تعیین کنه.بعد از تعیین فلز و متعاقبا فشردن دکمه گراند بالانس ،دستگاه به صورت دیجیتال فرکانس فلز مورد نظر رو از طریق پرابها به زمین منتقل میکنه و بعد از حدودا 10 دقیقه با زدن 4 بوق ،اعلام آمادگی میکنه و تا اینجای کار دستگاه کارشو انجام داده و حالا نوبت اپراتوره.

دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره.

شنبه 3 مرداد1393 - 12:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

اپراتور طول آنتن ها رو تنظیم میکنه ،به این شکل که سه ردیف اول آنتنا رو میبنده و میمونه چهار ردیف که در این حالت طول آنتنا 60 سانته. آنتنا رو برداشته و تخلیه بار الکتریکی میکنه.به این شکل که نوک انتنا رو رو زمین و حتی الامکان نقطه نمناک قرار میده. اپراتور بهتره نقطه ای رو قبلا خیس کنه. بعد از تخلیه بار، آنتنها رو طوری میگیره که بازوی دست عمود بر ساعد باشه و ساعد موازی با افق باشه ، فاصله آنتنا رو هم بهتره 25 سانت بگیره. بعد از این، اپراتور باید پیرامون دایره ای که درست کرده و با علامت و یا خط کشی مشخص کرده ،از قسمت بیرونی علامت و در جهت عقربه های ساعت بچرخه، هر جا آنتن قیچی شد علامت بزنه.همیشه دو بار چرخش لازمه و بیشتر از اون لازم نیست.سپس بار آنتنا رو خالی میکنه و یک متر بعد از نقطه مشخص شده و این دفه خلاف عقربه های ساعت میچرخه و جایی که آنتن قیچی کرد، نقطه دوم مشخص میشه.فاصله بین دو نقطه رو کانال سیگنال میگن،یعنی اگه قراره باری وجود داشته باشه دقیقا مسیر بار، عمود بر خط فرضی رد شده از دو نقطه مشخص شدست. بعد از اینکه کانال سیگنال رو پیدا کردیم باید ببینیم این کانال ناشی از ارتباط مواد معدنی ست و یا فلز. اینجاست که تست ها مشخص میکنن.مرحله انجام تستها،پست بعدی ان، امیدوارم نکته ای رو جا ننداخته باشم.

شنبه 3 مرداد1393 - 12:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

برای اینکه اپراتور بفهمه ارتباطی که دستگاه برقرار کرده،ناشی از مواد و متشابهات فرکانسیه و یا اصل فلزه تستا رو به این شکل انجام میده.ابتدا دکمه operation رو از حالت 1 به حالت 2 تغیر میده و بعد دکمه تست رو روی تست 1 قرار میده ،در این حالت چراغ سبز دکمه GB روشن میشه ،همین دکمه رو فشار میده تا چراغ قرمز شه،اپراتور باید منتظر بمونه که مجددا چراغ سبز بشه،چیزی حدود 5 دقیقه این پروسه طول میکشه،بعد از سبز شدن و اعلام آمادگی،اپراتور، آنتنا رو برمیداره و از بار الکتریکی خالی میکنه و موافق عقربه های ساعت پیرامون دایره میچرخه.و وقتی به نزدیک کانال سیگنال رسید، سرعت حرکتشو کم میکنه.اگه بین دو نقطه کانال سیگنال آنتن قیچی شد یعنی خط سیگنال مربوط به مواد معدنی و یا سیگنالهای قرین و متشابهه و کار به اتمام میرسه،بدون اینکه اپراتور بخواد منطقه رو بگرده و اگه قیچی نشد باید تستهای بعدی رو انجام بده،بقیه تستها هم به همین منواله.اگه تمام تست اوکی شد یعنی احتمال وجود جنس تقریبا 90 درصده.بعد از اتمام تستها ،نوبت به پیدا کردن نقطه میرسه.دکمه operation رو در حالت 1 قرار میدیم، دکمه تست رو در حالت خنثی دکمه Return رو فشار داده و مجددا دکمه فلز مورد نظر رو فشار داده و بعد هم دکمه Ground balanbe رو فشار میدیم و دستگاه بعد از 10 دقیقه 4 بوق میزنه.اپراتور آنتنا رو برداشته ،بار الکتریکیشونو خالی میکنه و از وسط کانال سیگنال و عمود بر اون حرکت میکنه و اونقد میره تا نقطه رو پیدا کنه.نقطه حتما باید یا روی خط عمود بر خط فرضی سیگنال باشه و یا سمت راست خط باشه در غیر این صورت اشتباه نقطه زنی رخ داده.بعد از پیدا کردن نقطه ،از تمام جهتها به طرف نقطه حرکت میکنیم و هاله نقطه رو پیدا میکنیم.

شنبه 3 مرداد1393 - 1:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

وقتی از طرف غرب و شرق به طرف نقطه حرکت میکنیم و به هاله میرسیم در هر جهت یه نقطه آنتن قیچی میشه ولی وقتی از جنوب به سمت شمال به طرف نقطه حرکت میکنیم در جهت جنوب یه نقطه ،و سپس خود نقطه آنتنا قیچی میشن و بعد از گذشتن از نقطه و حرکت به سمت شمال، آنتن در دو نقطه قیچی میشه که ملاک عمل نقطه شمالی تر هست.پس تا اینجا شش نقطه،غرب، شرق، خود نقطه اصلی و دو نقطه شمالی مشخص شدن، عمق بار برابر فاصله نقطه اصلی تا نقطه شمالی دوم ،منهای فاصله دست اپراتور تا زمینه، که معمولا 120 تا 130 و بسته به قد اپراتور داره.بعد از مشخص شدن نقطه و عمق، دستگاه رو خاموش کرده و به نزدیکی نقطه منتقل میکنیم.دستگاه رو در قسمت شرق و یا غرب نقطه گذاشته و پراب الیمیناتور رو بر روی نقطه دوم شمالی هاله قرار میدیم.همزمان الیمیناتور و دستگاه رو روشن میکنیم، تمام مراحلی که در پستهای قبلی توضیچ دادیم رو انجام میدیم و اگر در این پروسه ، مجددا همه چیز تایید شد.100 درصد جنس وجود داره و نیاز به هیچگونه نقطه زنی نیست. خسته نباشید که منو تحمل کردید،ولی مطمعن باشید توضیحات کاملو دادم،برا اپراتورا در حین کار اگه ابهامی به وجود اومد در خدمت هستم.

شنبه 3 مرداد1393 - 1:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure