انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:18am

پاسخ به موضوع  [ 24 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 یک روش جالب برای تمرین تازه کارها 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

بله روش خوبیه ، ولی چون در هدف های واقعی همه به دنبال فلز در زیرخاک هستن ، بنده برای تمریناتم از چند گلدون پر از خاک در داخل خونه استفاده می کردم و فلزات رو داخل هریک از گلدونها در زیر خاک قرار میدادم و از این طریق تمرین میکردم .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 17 مهر1392 - 12:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
mani1063 نوشته است:
سلام دوستان
خوبی به ما نیومده :D
من هم اول فکر کردم خیلی سادست ولی واقعا تمرکز میخواد الان متوجه میشید که نیروی ذهن چه تاثیری تو کار ردیاب داره آقا المیرا مارو مسخره کرد دوست خوبم من حداقل 5 ساله اپراتور فلزیاب و ردیاب هستم این روش رو برای تازه کارها گذاشتم نه برای شمای حرفه ای [-X :D
یک نکته :باید توخونه با برد خیلی کم کار کنید

والله منظورم مسخره کردن نبود.برای مزاح گفتم.معذرت می خوام. :-* :-* :-* :-*

چهارشنبه 17 مهر1392 - 2:19pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

دوستان گرامی .دستتون درد نکنه .بسیار جالب بود .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

جمعه 29 آذر1392 - 5:57pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

دوستان عزیز خواهشا یه نفر راهنمایی کنه .
برای قیچی روی حفره یا فلز،فاصله ی میله های برنجی که روی هم قیچی بشوند ،چند سانت باشه(فاصله دست ها نه فقط ارتفاع دو میله ی برنجی نسبت به هم) .آیا موقع قیچی آنتنها یامیله های برنجی مانند اهنربا حالتی کششی نسبت به هم دارند؟چون برای پیدا کردن جهت هدف مشگلی ندارم .از چهار جهت کانال یابی میکنم که محل قطع کانالها میشه هدف .روی نقطه زنی مشگل دارم مخصوصا قیچی .ممنون

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 9 دی1392 - 3:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان این تمرین زیاد جالب نیست اگه تو آپارتمان باشید چون من انجامش دادم و متوجه شدم آنتنها همش به خونه همسایه ها اشاره میکنه به این نتیجه رسیدم که همسایه ها طلا دارن :p و بس .پس باید مکانمون کنترل شده باشه .و بدونیم بجز طلای ما که برای تمرین داریم طلای دیگری در محدوده تمرین نباشه ;)

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

یکشنبه 18 اسفند1392 - 8:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

لطفا به سوال دوستمون آقای تهرانی همینجا جواب بدین چون زمان زیادی از سوالشون گذشته و جوابی ثبت نشده معلومه جوابشونو گرفتن برای من هم همین سوال پیش اومده لطفا جواب بدین اساتید محترم

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

یکشنبه 18 اسفند1392 - 8:21pm
مدیر کل
مدیر کل

بنده به نوبه خودم یادم هست در خصوصی جواب ایشون رو عرض کرده بودم حالا نمیدونم چرا هیچ کدوم از اساتید ردیابی در انجمن پاسخ ندادن! بهرحال بنظر من اختلاف ارتفاع دو میله آنتن باید حدود 1 تا 2 سانت باشه. یعنی نه خیلی به هم بچسبن و نه خیلی فاصلشون نسبت به هم زیاد باشه.
در خصوص کار کردن در داخل آپارتمان هم باید توجه داشته باشین با توجه به اینکه اکثر منازل و در دست مردم طلا وجود داره ؛ اصولا تست و تمرین با طلا داخل منزل زیاد مناسب نیست. مس هم که مشخصا بیشتر از طلا در اطراف پیدا میشه و شرایط سخت تری پیدا میکنه. اما نقره بسیار مناسب تر هست. در عین حال ممکنه نزدیک به دیوار ها بسته به مصالح فلزی و سیمهای برق کشش محسوسی به سمت دیوارها و ستون ها احساس کنین پس در وسط اتاق نتیجه خیلی بهتر و واضح تر در میاد.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 8:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از جوابتون آقا حمید
این سوال: آیا موقع قیچی آنتنها یامیله های برنجی مانند اهنربا حالتی کششی نسبت به هم دارند؟ و برای تمرین حفره یابی بهترین مکان و حفره یا تونل در چه عمقی باشه بهتره؟ چون من توی روستا که چاهها با تونل به هم وصلا و با آنتن خالی تمرین کردم .که به گفته اساتید: در مسیر تونل همیشه آنتنها قیچی می مونن و وقتی از مسیر تونل کنار بیایم از حالت قیچی خارج میشن.ولی اینطور نشد بنظر شما دلیلش چیه؟ من فاصله 30 سانتو رعایت کردم و آرام حرکت میکردم و فقط زمانی که ثابت روی تونل بودم بعد از 30 الی یک دقیقه یواش یواش آنتنها جمع میشدن و قیچی میکردن و وقتی در مسیر تونل شروع به حرکت میکردم آنتن ها باز می شدن؟
لطفا راهنمائیم کنید

یکشنبه 18 اسفند1392 - 9:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله موقع قیچی آنتنها به سمت هم کشش پیدا میکنن تا به هم برسن و همدیگر رو قطع کنن و حالت قیچی بوجود بیاد.
بهرحال این مساله به نحوه دست گرفتن شما هم بستگی داره! شما اگر دستتون رو به سمت بیرون بگیرین ؛ به جای قیچی شدن برعکس میشه و آنتنها باز میشن! پس باید زاویه دستتون رو کمی به داخل بگیرین تا نوک آنتنها به هم کمی نزدیک باشه و زاویه آنتنها هم اندکی به سمت زمین متمایل باشن تا حرکت آنتن شما درست تر در بیاد.
در خصوص تونل و حفره هم ابتدا در عمق کمتر تست کنین بهتره. چون هر چقدر عمق بیشتر باشه ؛ محاسبه حجم و طولش هم سخت تر هست و شما یا باید از نقطه ای که قیچی کامل میشه اندازه گیری رو ملاک قرار بدین و یا از لحظه شروع قیچی که حساب میکنین ؛ در نهایت دو برابر عمق رو هم از طول تونلی که بدست میارین کسر کنین! چون از هر دو سمت که طول رو بخواین حساب کنین عمق هم تاثیر میذاره. این کار در مجموع نیاز به تمرین و کسب تجربه زیادی داره. فیلمی که در مورد اندازه گیری طول حفره با ردیاب انجمن موجود هست میتونه شروع خوبی باشه.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 9:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از توضیحتون این فیلم آموزشی رو درمورد حفره رو ندیدم ولی بقیه رو نگاه کردم کجاست

یکشنبه 18 اسفند1392 - 9:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 24 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure